Úvahy povolební aneb Další ďáblové na scéně i v zákulisí

Pavel Letko Ďábel už nebude sídlit jen v Kremlu a na Hradě, ale i ve Strakovce. Dokonce nejen tam. Bude sedět na všech dotačních a grantových kasách.


Navzdory všem fňukalům se mi zdá, že volby dopadly dobře. Na poslední chvíli nezasáhlo vnitro v podobě nějaké nové Kubiceho zprávy či Rumlova obvinění ohledně Bartončíka v konkurenční straně. Podpásovky byly rozdávány jaksi průběžně, nikoli až na poslední chvíli, kdy už není možná odpověď, jak tomu bylo v naší zemi již téměř zažitým zvykem. Tu největší podpásovku si udělila sama ČSSD svým podpisem memoranda s firmou se sídlem v daňovém ráji, o němž jsme již psali ZDE.

Někteří poukazují na fakt, že někteří zvolení kandidáti byli zároveň trestně stíháni, jako tomu je v případě kandidáta „Starostů a nezávislých“, hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, který byl obviněn z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby (více ZDE), jiní na obviněné čelní představitele vítězného hnutí Ano, Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka v notoricky známé kauze „Čapí hnízdo“. K tomu se sluší poznamenat, že čekání na spravedlivé rozsudky by se mohlo podobat čekání na Godota. Při realistickém pohledu na naší policii a justici může jen nenapravitelný naiva očekávat zaručeně spravedlivý rozsudek.

Nebudu tedy dále předjímat rozhodnutí státního zástupce, ale podržím si přesvědčení, že skutečnou spravedlnost nemá v rukou náš systém, ale někdo úplně jiný. Řeči o tom, kterak by měli obvinění odstoupit a vyčkat na spravedlivý rozsudek našeho nezávislého soudu, který soudí “padni komu padni”, považuji jen za účelové lži. Naši politici vždy křičeli nad možným pochybením či trestnou činností „těch druhých“ v přímé souvislosti s jejich konkurenceschopností. Čím větší a lepší konkurent, tím větší křik. Od „těch druhých“ vyžadují svatost a neposkvrněnost, zatímco pro sebe žádají maximální shovívavost. Obvinění Půty Kalouskovi, Fialovi, Sobotkovi a dalším nestálo ani za zmínku, zatímco Babišovo „Čapí hnízdo“ si vyžádalo mimořádné zasedání Parlamentu České republiky. Sobě ve svém oku tolerují trám, o třísce v oku bližního by však vydrželi kecat hodiny. Odhlédněme tedy od trestních kauz, z nichž tak jako tak nekouká nic dobrého.

Co nás čeká a nemine

Jak jsme dříve psali, čeká nás kapitalismus jako řemen. Přitom se může stát, že mnozí nejpravicovější zastánci neoliberalismu přisátí na státní a veřejné rozpočty si budou muset hledat jiná vemena. V tomto světle jsou návrhy extremistického Tomia Okamury ohledně Augiášova chlévu v televizi a rozhlasu docela sympatické. Je třeba si uvědomit, že nedůvěru občanů v polistopadový systém nerozvrátil ani Babiš ani Okamura, natož Filip. Tuto důvěru rozvrátili sami soudci, policisté, žurnalisté, umělci a politici zavedených stran.

Lidu této země trvalo velmi dlouho, než se pohnul. Jako vůl volil mezi údajnou pravicí a údajnou levicí, než mu došlo, že volí jen obchodníky s vlastní naivitou. Snad jednou lid najde odvahu a bude si své záležitosti spravovat sám prostřednictvím přímé demokracie. Snad jednou lidem dojde, že Kalouskové, Topolánkové či Sobotkové to za ně nedělají lépe. Snad jednou přijde den, kdy se lidé přestanou bát přijmout odpovědnost za své rozhodování a jednání.

K tomu je samozřejmě ještě daleko, takže máme před sebou éru manažerského kapitalismu. Stejně jako v obchodě se vás neptají, zda jste komunista, přítel ČSSD či sponzor Starostů a nezávislých, ale platí jiné zákonitosti, tak i v nadcházejícím kapitalismu na český způsob půjde jen o prachy. Ovšem nikoliv v nějakém úzkém slova smyslu, ale v tom nejširším. Kapitalista nemusí mít nutně podobu karikatury z Dikobrazu či Kupkovy satiry.

Čeká nás naplnění Baťovy vize státu. ODS, TOP09, KDU-ČSL, Starostové a nezávislí mohou plesat. Jejich program, jejich sny se stanou skutečností a přitom tíha realizace nebude na nich. Jejich sliby, jejich sny a jejich proklamace jim splní Andrej Babiš, přičemž od nich za to nebude nic chtít.

Kdo bude „právem“ plakat

Nevděk světem vládne, takže naše pravice Babišovi nepoděkuje, ale bude mu spílat. Dlouho, předlouho, několik krásných, tučných funkčních období mohla slibovat něco, co Andrej Babiš zrealizuje za 4 roky. A když to špatně dopadne, nebude už možné ta krásná léta života z práce těch druhých vrátit zpět. Nebude stačit žvanění, hroší kůže a nulová činnost vlastního svědomí. To všechno může být, ale bude nutné k tomu cosi přidat. Nějakou dovednost. Jinak se s takovým zadarmo drahým tlučhubou majitel České republiky s.r.o rozloučí. Protože zatímco kdysi podle známé parafráze generálního ředitele General Motors mohlo platit, že “co je dobré pro Agrofert, je dobré pro všechny“, přichází doba, kdy bude platit, že „co je dobré pro Českou republiku, je dobré pro Andreje Babiše a naopak“. V této souvislosti mohu připomenout starší článek zabývající se mj. působením Andreje Babiše v politice ZDE či jinou úvahu ZDE.

Kolik místa zbude pro bakalonoviny a jiné bakaloviny je zatím velkou neznámou. Obavy pro zainteresované jsou však na místě. Z prvního místa a dominantního vlivu na mediální scénu se dá jen sestupovat. Takže povede-li se to, naši umělci budou zbaveni tíhy politické angažovanosti ve volném čase a budou se moci plně věnovat výhradně své profesi. Na mávání červenými kartami a vyzpěvování po náměstích nebudou mít čas. Ďábel už nebude pro ně sídlit jen v Kremlu a na Hradě, ale i ve Strakovce. Dokonce nejen tam. Bude sedět na všech dotačních a grantových kasách. To pak teprve bude konec se svobodou. Komediant bude hrát divadlo, pekař péct housky a korporace tloustnout. A tak to má být, tak je to správné.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
senil
senil
26. 10. 2017 6:42

Babiš to bude mít těžké sestavit vládu. Pro ODS, Piráty a ČSSD to bude likvidační, jenom pokud by chtěli na jedno volební období ke korytům namastit si kapsy a pak konec. Prostituti KDU-ČSL půjdou s každým ale nemají dost křesel. Zbývá tedy Tomio s tichou podporou komunistů. To ale teď před nedávnem Faltýnek vyloučil, takže pat?
http://www.epshark.cz/clanek/172/miroslav-macek-krouceni-hlavou

mm
mm
26. 10. 2017 6:55

řešení samozřejmě existujew, a velmi jednoduché. Mira Kalousek předá řízení TOPky Pekarové Adamové. Sám si okamžitě podá přihlášku ….v uvozovkách…. na prezidenta , sežene hlasy pár zákonodárců a bude, tak jak je to v TOPce zvykem, kandidovat na prezidenta. Příkladem budiž pan Schwarzenberg. Kandidatura velkého Mirka nejen ukotví pravici, ale především smete ty Hynky, Kulhánky, Horáčky, Drahoše a jiné hraboše. Absolutně není pochyb o tom, že technolog moci Kalousek smete plebs oněch patnácti samokandidátů, respektive, buďme přesní. Kalousek a Zeman postoupí do druhého kola lednové prezidentské volby. Kdo by byl novým MUŽEM LEDNA 2018 by se vidělo. Rozhodně, M. Kalousek… Číst vice »

mm
mm
26. 10. 2017 7:11

netuší, opakuji omylem vypuštěné slovo, že už týden panuje v Rusku jiná atmosféra. Snad se mu to objasní, až přiletí za Putinem do Soči, potažmo, až si oslaví sto let bolševického převratu v Rusku. Jde o to, že podobně jako Česko je i Rusko před prezidentskými volbami. Jenže, a to pan Pjakin ještě lidu zdejšímu nesdělil, už týden takzvaně proti všem kandiduje Ksenija Sobčaková. Absolventka dvou univerzit, MGIMO s červeným diplomem, tele hvězda a dcera politického učitele Putinova, A. Sobčaka. Ksjuša smete těch patnáct samovydvygajuščichsja kandidátů, a druhé kolo prezidentských volem bude vypadat takto…..liberálka Sobčaková versus gosudar Putin. Není vyloučeno,… Číst vice »

Irena
26. 10. 2017 7:29

mm: Jaká jiná atmosféra proboha, to jako myslíte to, jak si ze Sobčak dělají napříč internetem všichni srandu? Myslíte, že tahle červenodiplomačka prezentující se jako žena se sníženou sociální odpovědností, kterou také opravdu je, má šanci na zvolení prezidentkou? To snad ne. Možná tak na Praze 1 a obdobných obvodech v Moskvě, jinde v Rusku si ani neškrtne.

Martin (už bez taky m)
26. 10. 2017 7:40

Nevím, v případě KDU bych věřil, že „provalení jisté orientace“ na jisté sluníčkářsky přihřáté zelené louce jim mohlo „sehnat stádo oveček“ pro chybějící cca 1% – které jim lid obecný po Prostitucích schválených Kraďousem a dalšími obviněnými jaxi ne a ne odpustit -možná má lid obecný placení farizejských odpustků už dost… Ovšem šlo-li o „zásah shůry“, to Vám pane Letko nevím… Co se zombie Kraďouse týče, tam jsem stále více přesvědčený, že „cosi“ záhadně „zasáhnout“ muselo. Nějaké – moderně nyní rusky zváno „NLO“ – či „gamesáckým“ slangem Emzácké „skoronadpřirozeno“ muselo někde něco zvednout ze země a jiné odvolat od ploten… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
26. 10. 2017 8:06

Nevím nevím, tak nějak si myslím, že bych za Mirkovu světlou a zářivou budoucnost nedal ani cent… Maně se mi na mysl derou některé hlášky z oné památné dětské knihy „Neználek na Měsíci“, kde autor více než výstižně popsal jak „kapitalismus“ tak „východisko“ z něj… Nějak mi tu ale pro Mirkovu klidnou budoucnost chybí oni strážníci „Briggel, Migel a Mstigel“, i když tedy vím, že „…Buchtingova sůl je nejlepší“… Mistr padákových šňůr už toho někde v tmavém rohu parLAMENTU moc nenasnová. „Kostlivci“ začnou vypadávat ze „skříní“, kde je jaxi ne a ne udržet chybějící „kapesné“ na provoz party mafiánů… A… Číst vice »

mm
mm
26. 10. 2017 9:37

Irena napsal mm: Jaká jiná atmosféra proboha, to jako myslíte to, jak si ze Sobčak dělají napříč internetem všichni srandu? Myslíte, že tahle červenodiplomačka prezentující se jako žena se sníženou sociální odpovědností, kterou také opravdu je, má šanci na zvolení prezidentkou? To snad ne. Možná tak na Praze 1 a obdobných obvodech v Moskvě, jinde v Rusku si ani neškrtne. vzhledem k tomu, že panu Navalnému stálo za to deset minut na Sobčakovou útočit, protože sám mu selhal dipl. servis z americké ambasády a běhá věčně k soudu, tak o něco jde. Putinovi také všichni nadávali do Ras-putina, všude po… Číst vice »

Admirál
Admirál
26. 10. 2017 12:17

mm – Vaše postřehy z Ruska jsou velmi zábavné.

mm
mm
26. 10. 2017 15:00

no tak tady je těch dvacet eseroček z bývalého SSSR, a Rusové tím, Admirále, žijí. Ale je jistě možné, že opět, jako v 90. letech vyhraje Zjuganov, ovšem zůstane někdo jiný. U nás třeba získá Okamura. Babička Korejka, dědeček Japonec, otec tedy poloviční Japonec….vsadil bych si na dost vysokou cílevědomost. Podle šintoismu, děti narozené jako mrzáčci a poloviční Japonci nemají duši, kami. O to musí být usilovnější, chtějí-li přežít.

Alena
Alena
26. 10. 2017 16:00

mm napsal
Podle šintoismu, děti narozené jako mrzáčci a poloviční Japonci nemají duši, kami. O to musí být usilovnější, chtějí-li přežít.

aha, tak proto Japonci ještě nepodlehli multi kulti

hudryper
hudryper
26. 10. 2017 16:47

Admirál napsal
dmirál • 26. října 2017
mm – Vaše postřehy z Ruska jsou velmi zábavné.

Opravdu úsměvné. Vážený barone,dovoluji si Vás upozornit na nejnovější článek
aeronetu, v němž se s pravděpodobností blízké jistotě vyjevuje Zemanova genialita.Jste sice docela dobrý na zajímavé detaily z domova i světa,Vaše odhady
ale mají pochopitelný časový skluz v důsledku malé aktualnosti podkladů. V
každém případě Vás zdravím a blahopřeji k rozšťárání uhlíků ve skomírajícím
ohništi diskusí pod články OM poslední doby.

Vaska
Vaska
26. 10. 2017 16:48

nojo prasečák v Letech zrušej (450 mega) tak se ty prasata poohlížej po jinejch korytech – samozřejmě nejlépe na státní outraty – a kvičej u toho jak pominutý !!

Admirál
Admirál
26. 10. 2017 19:55

Vezměme to kolem a kolem, svět je, pokud to vezmu strojařskou mluvou, ve stádiu překročení meze kluzu. Materiál napínáním povolil, a je jen otázka času (a rychlost uvolňování vazeb se zvětšije), kdy dojde ke změnám.

Může padnout Rusko, zničí li ho oligarchové společně se zahraničím,
může padnout Amerika, roztříští ji vnitřní problémy,
může padnout EU, roztříští ji vnitřní problémy
nebo vše najednou.

Co Čína? …

Admirál
Admirál
26. 10. 2017 19:57

hudryper – děkuji za gratulaci.

Aleš
Aleš
26. 10. 2017 20:36

Ještě abychom se nedivili, osobně se znám s možnou manažerkou (ta ani nemusí hulit nějak moc dobrej matroš, chlastá s Mírou) kampaně Kraďousek for prezident. A jak jsem už mnohokrát řekl. S FANATIKY NENÍ MOŽNÁ DOMLUVA, JSOU NEJVĚTŠÍM NEBEZPEČÍM LIDSTVA.
mm: Protentokrát ani nevíte, jak můžete být blízko, ale ruskou stopu bych za tím nehledal. Tu tak maximálně v Kraďouskových rusofobních nacistických genocidních prohlášeních.

Martin (už bez taky m)
27. 10. 2017 13:11

Toto může být i výsledek tiché podpory ANO za dohodnutých podmínek od SPD a KSČM. Uvidíme při hlasování… https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/navrhnu-mensinovou-vladu-rekl-babis-ods-ji-nepodpori-39062?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp Stále ale jsem pro voličem zreálněný původní soukromý předpoklad: určité spojenectví ANO- SPD – KSČM. Vyjádření TOP09, KDU a ODS v podstatě znamená že rozporují, nesouhlasí s výsledkem voleb tak „dem“kratických jak můžou odpovídat prostředí, které v prostoru bývalého Československa a nyní už jen v prostoru ČR spoluvytvořily rukou rozkrádačskou – společnou a nerozdílnou… Pozice trosek ČSSD bude zajímavá a na podpoře menšinové vlády ANO nemá vůbec co ztratit, naopak. „Být ve hře“ a nenést přímou zodpovědnost může být zajímavé- alespoň… Číst vice »

navstevnik
navstevnik
27. 10. 2017 18:15

Vláda s KSČ a SPD je v rozporu s ekonomickými zájmy AGROFERTU. Stejně jako referendum o CZEXITu

Martin (už bez taky m)
27. 10. 2017 19:22

Ekonomické zájmy Agrofertu mám někde. A co se týče „Vlády s KSČM a SPD“- s ohledem na idiotské chování „pravice“ se její mandáty ve Sněmovně stávají zbytečnými, stejně jako tyto mafie. Ostatně rozkradeno, zprichvatizováno, vytunelováno, odkloněno a zPRO -reST-ITUOVÁNO mají víc než dost, takže své „ekonomické zájmy“ si „pravice“ již dostatečně zajistila – a pojistila amnestií… Ale co čert nechtěl- objevil se šikovnější podnikavý člověk vyrostlý z marasmu doby kterou ony „tradiční“ „strany“ spoluvytvořily, a jelikož je nejspíše poctivější ke skutečné práci, a chce spíše „makat a neblábolit“ (nechť dostane šanci se ukázat), nepochybně za cca 3,5 roku zlepšil a… Číst vice »

navstevnik
navstevnik
27. 10. 2017 19:51

Zadarmo ani SPD,KSČM i část ČSSD hrabat nebude. A já se nemohu zbavit dojmu, že Babišovi bude deal s Klausem bližší.

Martin (už bez taky m)
27. 10. 2017 21:03

KSČM i ČSSD snad už alespoň to dle volebních výsledků pochopily, že nastoupit musí ne prebendy za držhubné (KSČM) či „hrabání“ (ČSSD) ale syrová a tvrdá PRÁCE. A to dost nepopulární, ale co naplat, když on ten volič nechápal jak „Bohumínské usnesení“, tak podobné „levici“ „sjednocující “ postupy… Pozice „tiché „přehazované“ podpory i s částí ČSSD či části jiných je něco jiného než veřejně zcela zřetelná a jasně viditelná „oposmlouva 2.0“ – tedy konání S PŘÍMO PROVÁZANOU ZODPOVĚDNOSTÍ. Soudě podle užitého slangu chápu proč jste „dlouholetý volič KDU“…, a proč ano -„hrabání“ nepochybně nikdy nesmí být zadarmo… I ten Kalousek… Číst vice »

orinoko
27. 10. 2017 21:16

Njn, podnětné čtení. Kde zůstali vyznavači okamovy břitvy?/?/ Či kyho výra mela byt situace posouzena? mm … hustý a dobrý. Tak takhle vypadá techno!ogie moci. A starý osvědčený Nicollo M. Celou dobu mám pocit , ze někde v koutě hnipe Deus ex machinací … a ecce … OM zase průkopníkem? Tak především … povolebni mysleni je příliš konvenční , sesnerovane , sterilní … a postrádá klasickeho českého fistrona a malou domu. Mnozí to asi ví, mnozí tuší, ale pravda je taková , ze se do sebe konečně pustily Pravda a Láska. Vašek Veskrna by ziral , co to vlastně nablabolil… Číst vice »

orinoko
27. 10. 2017 21:23

Pro admina.
Ted ještě docitam.
Nenech se mýlit. Už jsou připraveny i scénáře na rozebrání Babisova klubu. Některým parchantum v teto chvíli běží o hole bytí.
Kde najdeme historické místní paralely?
Husitská revoluce … pobělohorská poroba … podvodník Havel pod Klausovou kuratelou … a současný boj o hole přežití.

orinoko
27. 10. 2017 21:49

Znovu jsem procetl diskusi. Všichni maji velký bič. Tahle diskuse jde úplně mimo rámec a schopnosti všech DEMO hnupu vlastnících patent na politické moudro. A mne konečně dochází , proč je „naše“ obec /nejen OM/ … považována za spiklenecké exoty. Nám spiklencum nechybí kreativní myšlení. Stejně jako tvůrcům nepredstavitelneho. A mezi těmito dvěma břehy se pohybují vystudovaná lejna, tvurci kulis, numismaticti nudiste, obyčejní blbci, mrzaci sexu … a tonery veřejného mínění. Víte, co me na výsledků těchto voleb nejvíc medi? Hluboké veřejné mlčení, ze političtí klerikove dojeli na svůj sudetacky profil. A ze se Havlovi úplně definitivně vymkl Samet z… Číst vice »

Aleš
Aleš
27. 10. 2017 22:41

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Rezanka-Vzkaz-pro-Sobotku-a-Filipa-aneb-Kdyz-tedy-chcete-tu-analyzu-509973
došlo na moje slova, Filip na sjezdu kandidovat nebude
http://www.novarepublika.cz/2017/10/hrozi-chaos-predcasne-volby-protoze-s.html
Regiony, jak Ostrava, tak severočeský region, tak Olomoucko jsou naštvány na dlouhé vedení Sralbotky.
Teď ještě Stropnického převelet na kulturu…

Martin (už bez taky m)
28. 10. 2017 7:48

http://literarky.cz/blogy/marek-ezanka/25099-vzkaz-pro-sobotku-a-filipa-aneb-kdy-tedy-chcete-tu-analyzu
M. Řezanka je dost přesný, až na odsuzování T. Okamury myslím. Je přece dost jasné, že některá jeho razantní tvrzení nejsou prosaditelná. A bez nich se chová v celku konstruktivně.
A jinak- jen musím smutně potvrdit poslední větu orinoka…
Ostatně podobně jsem to tady již nejednou nadhazoval…
Ti z nás kteří propadli „sociálním“ sítem nemáme nejspíše ani tady nárok.
Nám už zbývá jen Kimova „Ču-čche“…

Martin (už bez taky m)
28. 10. 2017 7:56

Jinak Aleši- Ostrava a MS kraj se především nasral na ŽVANILY, volič středního věku především. A to těm stranám „podělalo“ na % dost, zvláště když podobní (Severočeši) předvedli totéž.
A „pravicový“ ten kraj není stále ani náhodou, snad s výjimkou Opavy.
Ta ale coby úrodný okraj „Prajzska“ vždy byla jiná.

navstevnik
navstevnik
28. 10. 2017 10:31

Martin (už bez taky m) napsal KSČM i ČSSD snad už alespoň to dle volebních výsledků pochopily, že nastoupit musí ne prebendy za držhubné (KSČM) či „hrabání“ (ČSSD) ale syrová a tvrdá PRÁCE. A to dost nepopulární, ale co naplat, když on ten volič nechápal jak „Bohumínské usnesení“, tak podobné „levici“ „sjednocující “ postupy… Pozice „tiché „přehazované“ podpory i s částí ČSSD či části jiných je něco jiného než veřejně zcela zřetelná a jasně viditelná „oposmlouva 2.0“ – tedy konání S PŘÍMO PROVÁZANOU ZODPOVĚDNOSTÍ. Soudě podle užitého slangu chápu proč jste „dlouholetý volič KDU“…, a proč ano -„hrabání“ nepochybně nikdy… Číst vice »

navstevnik
navstevnik
28. 10. 2017 12:16

orinoko napsal Znovu jsem procetl diskusi. Všichni maji velký bič. Tahle diskuse jde úplně mimo rámec a schopnosti všech DEMO hnupu vlastnících patent na politické moudro. A mne konečně dochází , proč je „naše“ obec /nejen OM/ … považována za spiklenecké exoty. Nám spiklencum nechybí kreativní myšlení. Stejně jako tvůrcům nepredstavitelneho. A mezi těmito dvěma břehy se pohybují vystudovaná lejna, tvurci kulis, numismaticti nudiste, obyčejní blbci, mrzaci sexu …a tonery veřejného mínění. Víte, co me na výsledků těchto voleb nejvíc medi? Hluboké veřejné mlčení, ze političtí klerikove dojeli na svůj sudetacky profil. A ze se Havlovi úplně definitivně vymkl Samet… Číst vice »

Aleš
Aleš
28. 10. 2017 21:46

Martine: Svazák Stanjura už na tom pracuje, aby se i Opava stala normálnějším moravskoslezským městem, co se týče myšlení. Každý trochu přemýšlející volič s aspoň kapkou morálky něco tak odporného už nikdy volit nemůže. A jak říkáš, ve volbách vyhrál volič, i u neoliberálních kavárenských došlo k vykroužkování vykřičených případů jako Herman či Gabal. Jen ti voliči z vygumovanými mozky z Prahy či Bechyně dávají imunitu a bohatou rentu za parazitaci Bendovi a Kalouskovi. Ale i tam se situace mění. Právě sleduju rusko-ukrajinský film z roku 2015 Bitvu o Sevastopol. To je další důkaz změny. I ty vyznamenání. Jestli ho… Číst vice »

navstevnik
navstevnik
28. 10. 2017 22:05

drobná technická: Gabal nebyl vykroužkován, KDU mělo ve Středočeském kraji tak slabý výsledek (částečně díky starostům), že neprošel vůbec nikdo

navstevnik
navstevnik
28. 10. 2017 23:15

omlouvám se, dám sem link, který by patřil do již mrtvého vlákna, popisuje hackerský útok na volební server,
je ovšem z bakalonovin, kterým se zde asi příliš nevěří, ale zkusím to

http://tech.ihned.cz/c1-65930890-volby-hackeri-a-krasa-papiru-bezpecnost-je-nad-pohodli

Aleš
Aleš
29. 10. 2017 13:26

Andreji, v čem jsou lepší Černochová či Hamáček pro obranu než Stropnický. Nejlepší odborník je pan poslanec Alexandr Černý, ten by měl být mezi navrženými odborníky v případné menšinové vládě.