Výhody diktatury

Sasha Cohen ve filmu Diktátor: Já vím, že je to těžké, ale zkuste si představit, že by v USA byla zavedena diktatura…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
67 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sugar Ray
Sugar Ray
17. 8. 2014 18:17

Tak to nemá chybu , vím že pro vás američany je to těžké si to představit :-)

Béda
17. 8. 2014 18:49

Deset hvězdiček. Ještě štěstí, že je v USA tzv. demokracie.

Sio
Sio
17. 8. 2014 20:46

Jj. americká demokracie by opravdu nezískala zavedením diktatury nic nového.

Dana
Dana
17. 8. 2014 21:18

Ajejej, tak mame v USA diktaturu. Jake jsou nasledky pro Amiky ?
Kdy se zacne znarodnovat ?
Hlavne tuto zpravu rozsirujte po cele Evrope a na Ukrajine, at zde nemame neustale ten napor novych immigrantu..

Béda
17. 8. 2014 22:52

Dana napsal

Ajejej, tak mame v USA diktaturu. Jake jsou nasledky pro Amiky ?
Kdy se zacne znarodnovat ?
Hlavne tuto zpravu rozsirujte po cele Evrope a na Ukrajine, at zde nemame neustale ten napor novych immigrantu..

Poslechněte si to ještě jednou, ať zde nejste za blbku, blba. Ten pán netvrdil, že máte v USA diktaturu. Pouze vyzýval lidi, aby si ti zkusili představit. Ty prvky diktatury, které vzpomenul vy v USa zajisté nemáte. Proč jste tolik vztahovačná? Jinak, Franco ani Pinochet pokud vím neznárodňovali. Právě naopak. Proč si myslíte, že každý diktátor musí nutně jenom znárodňovat?

Dana
Dana
18. 8. 2014 3:29

Jisteze klip netvrdil ze US ma diktaturu, ale ja pisi, ze mame diktaturu. Ctete poradne. Proc bych nemohla vyvodit takovy nazor ? Video je parodie na vlastnosti diktatury a tak jsem reagovala na cesko-boratska moudra typu „takzvana“ demokracie… Mimotoho, prvky diktatury, jak je zminuje Kadafi-coby-diktator, ty v USA mame, no a co ? Americky system neni pro kazdeho, jiste ne pro fnukaly, na to jste jeste neprisli ? To se domnivate, ze vam budu muj svet vychvalovat ? Urcite ne, jen obcas opravim naproste bludy… Film Dictator je americka komedie, ciliz si z techto ukazu my sami umime delat legraci..… Číst vice »

Béda
18. 8. 2014 4:04

A kdo jsou „ti správní diktátoři“? Ti co vraždili Indiány, zotročovali černochy v okovech, kdo válčí v jiných zemích, podporují válčící země a inscenují války, vysávají bohatství jiných zemí a používají to částečně ke zvýšení životní úrovně, zaměstnanosti a korumpování svého poddanstva?

Jinak vaši větu „Franco ani Pinochet nebyli ti spravni tyrani, ba nebyli ani diktatori, ciliz moc neznarodnovali.“ považuji za perlu lidské omezenosti, bezohlednosti a cynismu na tomto fóru.

Béda
18. 8. 2014 4:19

Dana,

oč horší byl vámi vzpomenutý Kaddáfí – který musel padnout protože to prý byl „diktátor“ a nyní po jeho smrti a „ochraně civilistů“ má Libye a severní Afrika „demokracii“ – horší než kupř. Pinochet anebo Franco? Oč horší bylo než kupř Saudský král, který podle své politické potřeby podporuje (podobně jako USA) mezinárodní terorismus?

fajt
fajt
18. 8. 2014 7:52

satira je v podstatě dobrovolné šílenství optimistů, kteří jsou rádi masochisty. ..

Vaska
Vaska
18. 8. 2014 8:04

hele Bédo – ona ta zázračná „demokracie“ kterou amíci každýmu vnucujou (někdy i silou) ve skutečnosti je korporátní židofašismus

Béda
18. 8. 2014 8:32

Vaska napsal

hele Bédo – ona ta zázračná „demokracie“ kterou amíci každýmu vnucujou (někdy i silou) ve skutečnosti je korporátní židofašismus

http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_18/Nepokoje-v-americkem-Fergusonu-vzplaly-s-novou-silou-8239/

Sio
Sio
18. 8. 2014 9:00

Stan napsal Ocenění za upřímnost. Dana tvrdí, že v USA mají diktaturu. Daně ten stav vyhovuje. Kdyby ovšem měli v USA demokracii a začali demokraticky znárodňovat majetek (třeba i ten podvodně získaný nebo za náhradu), to by se Daně nelíbilo, protože to by byl (demokratický) socialismus, a to je větší zlo než fašistická diktatura Pinocheta nebo Franca. A máme základnu, na níž můžeme diskutovat. Na jedné straně zastánci fašistické diktatury (konečně jim totiž spadly masky liberálních demokratů), na druhé zastánci demokratického socialismu, na třetí zastánci diktatury proletariátu. Ještě by nám to mohl nějaký opravdový a přesvědčený liberální demokrat soudcovat, ale… Číst vice »

ducatista
ducatista
18. 8. 2014 10:08

I kovaní příznivci Pinocheta připouští, že byl diktátor, ale ne tak paní Dana, která kromě dalších mouder sděluje, že Amerika není pro fňukaly a my pištíme závistí jako myši. Prostě správná americká patriotka:-))) A mimochodem, dano, vaši soudruzi z Vól strýtu to znárodňování dotáhli k absolutní dokonalosti – na rozdíl od socialistických soudruhů neznároďnují majetky, ale dluhy! A to je ta pravá americká švanda. Michael Milken, alias Gordon Gekko, byl proti současným us. banksterům naprostý břídil…

Sugar Ray
Sugar Ray
18. 8. 2014 15:06

No dobrej film je určitě Borat , kde tenhle borec nastavuje zrcadlo Atlanťanum , naprosto brutálnim způsobem . To stojí za to vidět . Tenhle jsem neviděl .
Jinak tohle jsem už někde slyšel – Jurečka , nesmíme být takový fňukalové , nebojme se sankcí vůči Rusku , jen houšť a větší kapky atd. Fašisti . Viděla Dana Borata ?

Béda
18. 8. 2014 16:00

Jestlipak si vidí do huby? „Peter Stano, mluvčí evropského komisaře pro rozšíření Štefana Füleho se vyjádřil, že Srbsko musí před vstupem do EU sladit své zahraniční vztahy s unijní zahraniční politikou. Srbsko v čele OBSE by mělo urovnávat konflikt. Ve svém rozhovoru pro bělehradský deník „Večernje novosti“ se Peter Stano (foto vpravo) vyjádřil, že EU nikoho k ničemu nenutí, ale Srbsko si samo svou žádostí o členství vybralo určitou cestu. „EU nežádala, aby se Srbsko připojilo. Jedná se o rozhodnutí Srbska k připojení ke společenství založenému na určitých hodnotách, principech, moci práva, uctívání lidských práv, osobní svobodě, a to vše… Číst vice »

Libor
Libor
18. 8. 2014 16:57

Cohen tímto vstoupil do dějin.. :-)

Vodník
Vodník
19. 8. 2014 9:21

Stan napsal
Na jedné straně zastánci fašistické diktatury (konečně jim totiž spadly masky liberálních demokratů), na druhé zastánci demokratického socialismu, na třetí zastánci diktatury proletariátu.

Zapomněl jste na čtvrtou stranu: klerikální reakci černoprdelníků a fundamentalistů jako Ray a já, se kterými nebezpečně koketuje i pan Hruška.

lomikel
lomikel
19. 8. 2014 9:34

vodnik – ale vy uz zadna strana nejste z globalniho pohledu, vas si rozeberou flexibolnejsi ideove systemy ;)
sondoval jsem kterym smerem se vyprodate ( dovolim is vas na zaklade vaseho prispevku dat do kupy s katoliky i kdyz pravoslacvi uz na jasne strane je. svoboda poznana nutnost, pravoslavi si zvolilo vcas a svobodne, je to vcetne vas ?:) ale neni zatim jasno.

Vodník
Vodník
19. 8. 2014 11:05

Lomikel: nevím, co jste svým kommentářem chtěl říct. Pravá svoboda je pouze v Kristu, ne ve společenském uspořádání, i když jistě dám přednost takovému, ve kterém se pohodlněji žije, aniž by nutně muselo být to nejlepší. S římskými katholíky jsem (víceméně) na jedné lodi co se týče nešvarů tohoto moderního světa, jinak mám proti nim některé zásadní výhrady.

Gatta
Gatta
19. 8. 2014 11:24

Re Vodník – bez snahy o nějakou konfrontaci. Tam kde končí lidský rozum, lidské poznání a lidské možnosti, tam začínají úrodná pole jakékoliv Víry. Nakonec to není nic proti ničemu – taková virtuální berlička, která v takových případech pomáhá lidem přežít i věci nelidské. A stejně jako nikdy nebyla a nebude ideální společnost a ideální svět, tak jediný ráj je jen ten Kristův (Budhův, Allaáhův …). Problém všech věřících je, že musí žít na tomto nedokonalém světě, kde mají sice sloužit jen svému Bohu, ale jejich každodenní činy a následky těchto činů k jiným lidem jsou zatraceně konkrétní a lidské.… Číst vice »

lomikel
lomikel
19. 8. 2014 11:36

vodnik – no ze katolici si, imho proto ze jsou tak rozprostreni, nejsou chopni vybrat stranu v nadchazejici apokalypse. Pravoslavi si vybralo, jsa vice svazano se zemi a narodem, konkretnimi zememi a konkretnimi narody. Pripada mi to jako dobra prakticka ukazka k vyroku „Svoboda je poznana nutnost“.

takovy jen, vrcholek ledovce, co asi spojuje nize zminovane instituce ?
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1173-prekvapeni-cirkev-vyznamenala-vudce-ruskych-komunistu-na-pussy-riot-by-sel-s-remenem-je-mozny-spolecny-boj-proti-moralnimu-upadku-a-za-obranu-tradicnich-krestanskych-hodnot.htm

Vodník
Vodník
19. 8. 2014 17:42

Gatta: to vám samozřejmě nemůžu a nebudu rozmlouvat.

Vodník
Vodník
19. 8. 2014 17:45

Lomikel: přiznám se, že v tomto Rusům já nerozumím. Chápu, co píše Zemánek, a chápu, že jednotliví lidé, třebas i bolševici, mohou být z posice pravoslaví slušní a rozumní (náš Dolejš, ač kommunista, například hájí Plastiky). Myslím si ale pořád, že Strana a její satanská ideologie tvoří rámec, který je určující a s učením církve nemá společného vůbec nic, a jako takový vylučuje církevní vyznamenání. Ale to je můj osobní názor, mohu se mýlit.

Béda
19. 8. 2014 17:50

Vodník,

která strana má Satanskou ideologii? Máte na mysli snad KDU ČSL? Křesťanské strany bývají nezničitelné – dokážou čile spolupracovat s každým režimem. (snad i se samotným Satanem?)

lomikel
lomikel
19. 8. 2014 17:55

vodnik – v situci ohrozeni, a v ni rusko ojektivne je, se lide spojuji, protoze jinak prijdou o vse. Me to prijde prirozene. Mnohe ideove systemy, a pro me je i krestanstvi ideovy system, pokud nejsou prozivany prilis rekneme exaltovane, davaji prostor k dorozumeni napric. Ono idee se hlasaji a zivot se zije.

Mel bych na vas prosbu, mohl by jste postnou svuj nazor v cem se z pohledu zvenku podle Vas lisi CK a pravoslavi ? Nemyslim ty jemne ideove nuance pokud nemaji dopad mimo spolecenstvi, ale vas pohled na to jak se projevuje v tomto svete jako organizace.

Béda
19. 8. 2014 17:59

Vodník,

možná jste nezaznamenal můj odkaz, ve kterém patriarcha ze západu Ukrajiny (jméno jsem zapomněl) vyzýval k likvidaci pravoslavné odnože na JV Ukrajiny. A to ani nemluvě o vztahu ŘKC k pravoslaví. Zrovna tak mi nejde na rozum „symbióza“ judaismu s katolicismem. Co o tom soudíte?

Vodník
Vodník
19. 8. 2014 18:09

Lomikel: co je to CK? Jinak můžete mít pravdu, já to odsud vidím stále jako zásadní a nepřekonatelný rozdíl (tj. bolševism vs. křesťanství).

Béda
19. 8. 2014 18:12

Vodník,

křesťanství bylo brzdou společenských a technických věd a nemělo problém jenom s bolševismem ale i s nastupující buržoasií. Právě nástup Buržoasie a jejich ideových proudů skopnul křesťanství s piedestalu totality.

Vodník
Vodník
19. 8. 2014 18:12

Béda: satanskou ideologií míním marxism, zejména marxism-leninism. Ten odkaz jsem skutečně nezaznamenal. „Patriarchou ze západu Ukrajiny“ míníte asi patriarchu tzv. Ukrajinské pravoslavné církve, která se zcela nekanonicky prohlásila za samostatnou, autokefální, ale tato autokefalita není uznávána prakticky žádnou jinou, kanonickou pravoslavnou církví a jedná se tedy o schizmatiky.

Béda
19. 8. 2014 18:14

Vodník,

proč by měl být marxismus „satanskou pdeologií“ a totalitní křesťanství nikoliv?

lomikel
lomikel
19. 8. 2014 18:14

Vodník napsal

Lomikel: co je to CK? Jinak můžete mít pravdu, já to odsud vidím stále jako zásadní a nepřekonatelný rozdíl (tj. bolševism vs. křesťanství).

katolici. zajima me jeslti me vnitrni preferovani pravoslavi ( nedelejte si velke nadeje, preferoval jsme i zemana v danem kontextu ;) neni prani otcem myslenky, nebo nedostatek prime zkusenosti.

Vodník
Vodník
19. 8. 2014 18:15

Béda napsal
křesťanství bylo brzdou společenských a technických věd

To není docela pravda: svého času byla římskokatholická církev takovou brzdou, ale svého času naopak ona byla nositelem vzdělanosti. Jinak já považuji marxism za bourgeoisní ideologii par excellence.

Vodník
Vodník
19. 8. 2014 18:20

Lomikel: ten rozdíl, to je na dlouhé lokte. ŘK církev se proměnila v mocenskou organisaci, zatímco pravoslaví zůstává mystickým Tělem Kristovým. Došlo k tomu ovšek právě v důsledku těch ideových nuancí, o které nemáte zájem, ale já myslím, že jsou zcela zásadní – doporučuji http://www.orthodoxia.cz scrollovat dolů a kliknout na „Proč být pravoslavným křesťanem“.

Béda
19. 8. 2014 18:24

Vodník,

proč mezi těmi „bohulibými“ náboženskými organizacemi s.r.o, které jsem vyjmenoval výše existují takové třenice? Snad si na trhu nekonkurují? Žeby hodně parazitů a málo oveček, které by byly ochotny je živit?

Vodník
Vodník
19. 8. 2014 18:24

Béda napsal

Vodník,

proč by měl být marxismus „satanskou pdeologií“ a totalitní křesťanství nikoliv?

Marxism hlásá, že žádný Bůh neexistuje, že svět vznikl sám od sebe, že se člověk vyvinul z opice a že jeho štěstí je zde na tomto světě – spočívá v spravedlivém rozdělení statků ve spravedlivém společenském uspořádání. To je bod po bodu nesmysl, kterým se prostý člověk nechává obalamutit, uvěří tomu a cesta ke skutečné Pravdě je pro něj stále těžší k nalezení – přesně to, co si Zlý přeje.

Vodník
Vodník
19. 8. 2014 18:25

Béda: i vám doporučuji ten odkaz, který jsem dal Lomikelovi.

Béda
19. 8. 2014 18:32

Vodník napsal Marxism hlásá, že žádný Bůh neexistuje, že svět vznikl sám od sebe, že se člověk vyvinul z opice a že jeho štěstí je zde na tomto světě – spočívá v spravedlivém rozdělení statků ve spravedlivém společenském uspořádání. To je bod po bodu nesmysl, kterým se prostý člověk nechává obalamutit, uvěří tomu a cesta ke skutečné Pravdě je pro něj stále těžší k nalezení – přesně to, co si Zlý přeje. Mohl byste ocitovat, kde marxismus tvrdí že „štěstí je zde na tomto světě – spočívá v spravedlivém rozdělení statků ve spravedlivém společenském uspořádání.“ Jste skutečně přesvědčen o tom,… Číst vice »

lomikel
lomikel
19. 8. 2014 18:57

Vodník napsal Lomikel: ten rozdíl, to je na dlouhé lokte. ŘK církev se proměnila v mocenskou organisaci, zatímco pravoslaví zůstává mystickým Tělem Kristovým. Došlo k tomu ovšek právě v důsledku těch ideových nuancí, o které nemáte zájem, ale já myslím, že jsou zcela zásadní – doporučuji http://www.orthodoxia.czscrollovat dolů a kliknout na „Proč být pravoslavným křesťanem“. snazil jsem se, snazil, paragraf proc verit v boha jsem po substituci za Ducha absorboval. Pak jsem bohum zel dosel k druhemu paragrafu, ktery, no posudte sam: Proč jsem křesťanem? Protože toužím být spasen. Spasení to je věčný blažený život v Království nebeském, kde je… Číst vice »

lomikel
lomikel
19. 8. 2014 19:02

vodnik – nemate nejaky odkaz jak se vytvarela krestanska nauka v prubehu staleti, budovani cirkve rok po roce ci tak? vite ja taky cet bibly a 90% toho co se hlasa trebas v katechismu tam neni, neco se da s trochiu fantazie odvodit, neco dost tezko. Pac jsem taky vericI, tudis vlastne kolega :), tak vcelku nemam problem chapat podstatu viry v Bohe a Krista, o Duchu nemluve :), ale co mi dost nejde je chapat viru v ty tuny organizacnich opatreni, usneseni z aktivu a pouceni z krizoveho vyvoje ktere se nejak do te vasi nauky dostaly. muzete mi… Číst vice »

Béda
19. 8. 2014 19:08

Konečně se mi pomalu začíná rýsovat světélko na konci krozového tunelu. Tak jak bude růst nezaměstnanost budou růst nové i současné církve, ty absorbují ve svých hierarchických strukturách jako placené vykladače nezaměstnané a ti co budou mít tu kliku, že budou mít práci je budou živit. V církvích je budoucnost lidstva!

lomikel
lomikel
19. 8. 2014 19:16

k tomu pavlovi, co vim z literatury mel jediny trip, na ceste kam si. tripy z duchovnim settingem jsou beznou soucasti ruznych nauk. Sam jsem zazil, bez drog, stavy ktere zdrejme nebyli tak hluboke jako pavlova prihoda ( tusim ze se vzpamatovavel dele) ale byly vice pod kontrolou a bylo lze s nimi dale pracovat, uz jen prot ze je lze opakovat.

Mate ve pravoslavi cviceni ktere vas vedou do primeho kontaktu s Duchem ?

lomikel
lomikel
19. 8. 2014 19:17

bedo – nerejte ;), tady probiha transparadigmaticky dialog! :))

Béda
19. 8. 2014 19:20

Už jsem zticha.

lomikel
lomikel
19. 8. 2014 19:55

ono to osobni prozitek nebezne reality v krestanskem paradigma neni nic satanskeho, hle seznam
http://ikarmel.cz/kniha/Slovnik-krestanskych-mystiku_101309.html

tedy pavlova vize je jedna z mnoha i ve vasem kontextu.

Vodník
Vodník
19. 8. 2014 19:58

Béda: tak mi napište, v čem spočívá štěstí/smysl/poslání člověka podle marxismu.

Vodník
Vodník
19. 8. 2014 20:02

Lomikel: ano, šlo o ten odstavec „Proč nebýt římským katholíkem“.

Cvičení, které napomáhá dosažení theória /stav, ve kterém člověk vidí nestvořené boží energie jako viditelné světlo), je především Ježíšova modlitba, prováděná technikou hésychastů – okcidentálci to posměšně nazývali „zírání na pupek“. Duchovní authority ovšem varují před prováděním těchto technik mimo ochrannou ohradu církve a bez vedení duchovního učitele, „starce“.

lomikel
lomikel
19. 8. 2014 20:09

tady jsme to nasel, podle textu mel zazitek v ramci vypjate situace, bez pripravy, spontanne, v celkove spatnem settingu, musel to byt pro nej dost sok. je nekde zaznamenano ze mel dalsi podobne zazitky, dary ducha atd ? co si pamatuji tak pavel v podstate zalozil universalnejsi smerovani cirkve mimo zidovsky okruh. je to zajimave z toho pohledu jak dosel od vize k systemu. srovnejme trebas mohamenda a jeho dlouhodobe, velmi strukturovane vize. http://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_z_Tarsu čal i Saul jezdit po Judsku a pronásledoval stoupence tohoto hnutí. Když byl na cestě do Damašku, kam jel zatknout tamější křesťany, byl cestou oslepen světlem… Číst vice »