V Belgii ze zmražených účtů bývalého lybijského vůdce Muammara Kaddáfího zmizelo více než 10 mld. Euro

Píše o tom ruposters s odkazem na  Le Vif

Účty byly založeny na společnosti Libyan Investment Authority a Libyan Foreign Investment Company. Ještě roku 2013 na nich bylo 16,1 mld. Euro, jenže teď je tam jen něco přes 5 mld. Zmizení peněz bylo zjištěno při pátrání po praní peněz.

Belgické Ministerstvo financí podtrhlo, že nedalo povolení k rozmražení těchto účtů. Vydání Le Vif  klade otázku, zda vina neleží na Belgii, která zmražené fondy kontrolovala nedostatečně.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
12. 3. 2018 6:21

Obyčajná sprostá lúpežná vražda.Zavraždili a olúpili.To sa dnes na medzinárodnom poli bežne robí.

Bety
Bety
12. 3. 2018 9:39

peter. napsal
Obyčajná sprostá lúpežná vražda.Zavraždili a olúpili.To sa dnes na medzinárodnom poli bežne robí.

Je to tak. Jen se pro jistotu zapomněli zmínit, že ty prachy byly Libye jako takové, ne osobně Kaddáfího – protože mrtvole jsou peníze na nic, nemůže je vyžadovat zpátky, ale stát Libye (kdyby to ovšem byl stát – k čemuž se snad časem dopracuje-
a ne troska státu), by je vyžadovat mohl.

Aleš
Aleš
12. 3. 2018 11:58

Přesněji řečeno. Tohle zcela běžně provádí na mezinárodním poli ty státy, jež jsou v našich médiích označovány za demokratické, svobodné, západní těm státům, které jsou označovány za nedemokratické, totalitní a jejich hlava státu bývá v těch médiích označována za diktátora. Vždy jsou ty státy součástí Nadnárodní americké teroristické organizace (NATO) nebo výjimečně jsou to státy touto organizací úzce podporované (Saúdská Arábie, Izrael), či tohle dělají za pomocí nepravidelných armád NATO (Daeš, kosovští teroristé, vycvičení a posílení banderovci na Donbase a v Kyjevě). Jestli Soros a jeho NATO umírněné opozice (nevidím rozdílu mezi umírněnými uřezávači hlav ze Sýrie, vrahy z Oděsy… Číst vice »

Irena
13. 3. 2018 15:09

Já bych spíš řekla, že ta zpráva je pro někoho vzkazem: „Také můžeme zařídit, aby se po těch penězích, které jsi rozfofroval, zase začali se vší vážností shánět.“ Nebo druhá varianta. V důsledku toho, že Rusko s konečnou platností předvedlo, že je možné se o něj opřít, došlo i k sekundárním reakcím, kdy se po těch penězích opravdu začali shánět s tím, že teď už je nebudou moci tak jednoduše poslat na tri bukvy. Prostě naznačili, co se bude dít: „Připravte se a pěkně ty peníze zase dejte do kupy, protože je budeme chtít zpátky!“