V okamžiku před pádem Boeingu pod Doněckem

 

První kanál má k dispozici senzační snímek, pravděpodobně vytvořený zahraničním sputnikem-špionem v posledních sekundách letu malajsijského Boeingu nad Ukrajinou. V předvečer nejdůležitějšího setkání světových leaderů – na summitě Velké dvacítky v Austrálii – je téma vyšetřování smrti pasažérů tohoto letu více než aktuální. Snímek hovoří ve prospěch verze, která na Západě ještě téměř nezazněla. Více náš reportér Michail Leonťjev:

„Odnako (název programu, pozn. překl.), buďte zdrávi! Je známo, že australský premiér Abbot pohrozil našemu prezidentovi, že mu zadá na summitu tvrdou otázku ohledně malajsijského Boeingu. Pokusíme se ulehčit mu úlohu. Ještě v srpnu Ruský svaz inženýrů publikoval svou zprávu o možných příčinách katastrofy, která se potom dostatečně rozšířila v médiích i po internetu. Expertní skupiny provedly detailní analýzu všech dostupných informací, provedly technické výpočty a vypracovaly verzi příčin zničení Boeingu. Dospěli k závěru, že jedinou technicky možnou verzí je zásah malajsijského letounu pomocí rakety a palubního kanónu druhého letadla. Obracíme pozornost na jeden moment ve zprávě – absenci jakýchkoli hodnověrných svědectví o startu raket „země-vzduch“. Vypuštění „buku“ je doprovázeno ohnivým oblakem, ohlušujícím rachotem slyšitelným v okruhu 10 km a intenzivní stopou, která je na nebi jasně vidět 10 minut. Krátce řečeno – nebyl tam žádný „buk“, žádné vypuštění rakety ze země. Nikdo z desítek profesionálních pozorovatelů ze všech zemí a tisíce laiků, kteří byli přítomni při katastrofě, ho neviděl a nezaznamenal. Ale letadla viděli a zaznamenali. A nebyla to ruská letadla. Argumenty expertů byly brány v potaz, jejich zpráva byla na internetu přeložena do angličtiny a němčiny.“

„Potom jsme začali dostávat obrovské množství informací, mezi nimi byly různé materiály, inženýrské výpočty a nakonec jsme 12. listopadu dostali toto,“ říká první viceprezident Ruského svazu inženýrů Ivan Andrijevskij.

„Plně souhlasím s výsledky vaší analýzy,“ píše člověk, který se představil jako absolvent MIT (Massachusettský technologický institut, pozn. překl.), letecký expert s dvacetiletou zkušeností – George Bilt. Boeing byl sestřelen stíhačkou, která ho pronásledovala. Nejprve posádku ostřelovali z děla, potom byla kabina zasažena raketou „vzduch-vzduch“, potom byly pravý motor a pravé křídlo zasaženy raketou s tepelně samonaváděcím systémem. Snímek, na kterém je jasně vidět vypuštění rakety zpod levého křídla stíhačky přesně do kabiny pilotů, byl přiložen k elektronickému dopisu. Popisem okolí, počasí, rozměrů letounů snímek přesně odpovídá okolnostem katastrofy.

„Viděli jsme před sebou kosmický snímek, vytvořený z nepříliš vysoké orbity. Takové snímky se obvykle dělají pro rozvědku vzdušného a pozemního prostoru. V souhlase s koordináty, vyznačenými na snímku, můžeme předpokládat, že snímek byl vytvořen z amerického nebo anglického sputniku. Provedli jsme jeho detailní analýzu a nic nenasvědčuje tomu, že se jedná o podvrh,“ oznámil Ivan Andrijevskij.

Michail Leonťjev dále pokračuje: „Všechny verze musí být prozkoumány, včetně známého „buku“. Ať je člověk, který poslal snímek, na němž je vidět, jak Mig-29 ničí pasažérský Boeing, kdokoli, bez debat je profesionál. Pro to, aby někdo podvrhl něco takového, je zapotřebí dokonce vyššího profesionalismu než pro získání podobné informace. Pánové, vy máte ty snímky! Nebo jiné! Předložte je! Ruce na stůl! Protože v tomto momentě jsou všechny důvody předpokládat, že byl spáchán zločin státního významu těmi, kdo zničili letadlo úmyslně a cynicky. A těmi, kdo úmyslně a cynicky skrývají, ač mají vyčerpávající informace. Odnako, na shledanou.“

Překlad: Alena Mikulášková

Stanův komentář: Je třeba dodat, že existují jisté pochybnosti o pravosti snímku, o autenticitě atd. Nic to však nemění na tom, že žádné konkrétní oficiální výsledky vyšetřování nebyly zveřejněny, přestože americký president Obama ve svém oficiálním projevu z likvidace MH17 opět  opět obvinil „proruské separatisty“ a opakovaně označil Rusko za horší hrozbu než mezinárodní terorismus.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
15. 11. 2014 22:18

S důkazem od whistblovera mainstreemoví propagandisté nic nenadělají. Jde evidentně o snímek z us.
špionážní družice,která se „náhodou“ pohybovala nad prostorem přesně připravované akce koordinované
americkými tajnými službami.Svět se změnil, každý obyvatel africké savany s internetovým připojením si
je schopen udělat svůj názor na primitivní pokusy dostat Rusko a Putina tam,kde je potřebují , aby se
jejich zločinné plány vyvíjely tak, jako oni potřebují. Zbývá ještě vysvětlení proč byl Boing 777 sestřelen
přesně 15 minut před zahájením holocaustu Palestinských obyvatel Gazy. Zase ta zatracená náhoda ?

Vlad
Vlad
15. 11. 2014 22:38

Proč náhoda? Nad místem bojů jsou špionážní družice neustále. Ať ruské nebo americké. Jen tak mimochodem….americké družice jsou schopné zaměřit zápalkovou krabičku s přesností 10 cm. Kdyby američtí chlapci měli opravdu zaměření Buku z opolčenské strany, okamžitě je zveřejní. To pochopí i troll. Dyk v této informační válce by to byla bomba proti Putinovi. A nic. Čím to je? Stačí selský rozum. Mít jasné důkazy proti protivníkovi, okamžitě je zveřejním a dostanu veřejné mínění na svou stranu. Takto zůstávají jen „konspirační“ otázky. Kam se stratil španělský navigátor? proč byl let odkloněn nad nebezpečnou zonu? proč se nezveřejní záznamy z černé… Číst vice »

Sio
Sio
15. 11. 2014 23:07

Taky mi to připadá jasné …

ray
ray
15. 11. 2014 23:40

Ale stejně si myslím, že Rusko mělo dávno vyběhnout ven s důkazy, které zajisté mají. Ikdyž oni by si to nezveřejnění nejspíš obhájili – v zájmu vysoké zákulisní politky.

fajt
16. 11. 2014 7:42

Putin na G20 neposnídal a novinářské šmaty se jdou posrat – pokud jde o důkazy, ty jsou na západě relevantní, ty v amerických koloniích nikoho nezajímají, Rusko by jenom zbytečně prozradilo něco, co ti pitomci při své akci posrali, tyhle západní ašibky je asi lepší si nechat na pozdější dobu, až západ vyrukuje s další, tentokráte ozbrojenou provokací a pak bez varováni křižácké útočníky uzemnit jejich vlastními chybami. ..)

fajt
16. 11. 2014 7:45

mediální ostrakizace Ruska ze západního bahna – ti blbci v emerickém velíně si opravdu myslí, že tohle bude na Rusko fungovat, že tímhle podpoří pátou kolonu v Moskvě, která je více doma na americké ambasádě než v ulicích hlavního města :-)

Béda
16. 11. 2014 8:01

fajt, jenom pro doplnění. Podle jistého latinskoamerického politika jediná země, kde nemůže probehnout barevná revoluce jsou USA, protože tam není americká ambasáda. Jinak je komické, že lekce z demokracie dávají světu USA, kde žádná demokracie není a vládne tam bezostyšně velký kapitál. USA vnucují světu kontroly transparentnosti voleb, přičemž u nich nic podobného nepřipadá v úvahu. Vnucují světu silou své hodnoty, přičemž samy nis takového nepřipustí, vnucují světu své „neziskovky“ = páté kolony, přičemž v USA jsou považovány již 70 let takové organizace za zahraniční nepřátelské agentury a jejich zaměstnanci za cizí agenty. USA obkličují vojensky – i jadernými arzenály… Číst vice »

fajt
16. 11. 2014 8:21

tahle americká orwellovština dnes stojí pouze už na velmi agresívní mediální propagandě ( ale ta má už taková okna, že jejich samotní promoteři jsou dost zoufalí ), která lakuje americké peklo na ráj a jediného spravedlivého arbitra a hybatele světových dějin – ale už na to nemají imperiální sílu, zbývá jim pouze čím dále tím větší hysterický řev a pouze řevem se snaží americká svinstva překřičet svou verzi tupé lásky a pokřivené pravdy, ale čím dále více pokukují spíše po sebevražedném jaderném klacku – snad věda ve státech, které odmítají americký konzumní tanec svatého víta, pokročí dost rychle a na… Číst vice »

ducatista
ducatista
16. 11. 2014 8:52

AČkoli podporuji ruskou politiku vůči UA a Novorusku, tohle „špionážní dílo“ je jasný podvrh. Na netu je už spousta článků, které tyto družicové snímky roztrhaly na kusy. Ostatně Rusko je ani na chvíli neprezentovalo jako součást nějakého oficiálního stanoviska…

Béda
16. 11. 2014 9:03

ducatista, ruská strana to dala do „placu“ jako jednu z dalších možných vyšetřovacích verzí dodanou z „cizích zdrojů“. Nezpochybnila ji, nenašla na ni nic vylhaného ale tyto materiály neprezentuje jako své důkazy. Jinak platí, co napsal Vlad: „Kam se stratil španělský navigátor? proč byl let odkloněn nad nebezpečnou zonu? proč se nezveřejní záznamy z černé skříňky?“ ještě bych dodal: proč USA nezveřejní vlastní snímky a důkazy (doposud nula jenom užvaněné politické proklamace a obvinění bez důkazů), proč vyšetřovatelé uměle prodlužovali sběr důkazního materiálu, junta znesnadňovala jejich shromažďování, podvrhla vyšetřovatelům jako důkazní materiál falza, proč americká strana obviňující Rusko nezodpověděla 10otázek… Číst vice »

aram
aram
16. 11. 2014 9:04

Já bych se přikláněla k tomu, že žádný Bilt není ( ať už se jmenuje jakkoli ), a že Rusové si možná dokážou získat potřebné snímky sami a přímo ze zdroje. Několikrát už bylo evidentní, že v tom jsou velmi dobří, ale samozřejmě to nemůžou přiznat a to, že s tím (vším co ještě mít můžou) nevyjdou na světlo ihned, je v situaci jaká panuje také pochopitelné. Nejdůležitější události probíhají tam, kam nevidíme.

ducatista
ducatista
16. 11. 2014 10:36

Jasně, že žádný George Buildt neexistuje. Ostatně to potvrdil i zmiňovaný Pěrvyj kanal, když včera zveřejnil, že muž tohoto jména nikde nefiguruje mezi absolventy MIT.

Pablo
Pablo
16. 11. 2014 10:48

v banku toho ještě není tolik, aby museli vyložit karty na stůl …

orinoko
16. 11. 2014 11:41

Přiznám se, že já s tím problém mám. Všechno by odpovídalo, jenom jsem měl pocit, že se vždycky říkalo, že atak přišel z druhé strany, tj. zleva ve směru letu malajského letadla. Ale třeba se mýlím a dohledávat to nebudu. Také se mluví o době, kterou snímek zobrazuje. Ta by odpovídala, ale podle ní by mělo jít o noc. A snímek je pořízen ve dne. Leda by byl k dispozici jen dvanáctihodinový režim pro dvacetičtyřhodinový den.

Irena
16. 11. 2014 12:35

http://politikus.ru/articles/35593-novaya-ukraina-kakoy-ona-budet-geopolitika.html
Hezký obrázek :-) Přesně to by si ti „uvědomělí“ Lvované zasloužili. Jen tak mimochodem víte, že nemají, tedy kromě dostatku obyvatel s mozkem, ani dost vody? Lvov je jedno z mála měst, kterým neprotéká žádná řeka, takže pokud bydlíte ve vyšším patře teče vám díky kolísajícímu tlaku voda z kohoutku pouze v určitých denních hodinách, přičemž čím výše bydlíte, tím je tento časový úsek kratší.

Starý doktor
16. 11. 2014 15:21

Z diskuze na AC24.cz: Také si myslím, že jsou to fejky a to hned z několika důvodů: 1) neznáme zdroj, emailem mi může přijít cokoliv a o dalším Snowdenovi nevíme 2) Boeing 777 na fotce být nemůže. Ten má na délku 74 metrů a 61 metrů rozpětí. (poměr 1:21) Na snímku má (narovnaný) 384 pixelů na délku, 353 pixelů na šířku. Poměr 1:08! Pravděpodobný zdroj obrázku: boeing.com/…/… 3) Boeing 777 MH17 měl nápis „Malaysia“ jenž začínal zhruba při kořeni křídla: Lépe asi vypovídá obázek z správné strany: cdn-airliners.net/…/… V tomto případě nápis končí zhruba v úrovni kořene křídla. 4) V… Číst vice »

Starý doktor
16. 11. 2014 15:24

Rusové to nevypustili, ale dostali emailem a zveřejnili k diskuzi. Nic víc, nic míň.
Rusové to nevypustili, ale dostali emailem a zveřejnili k diskuzi. Nic víc, nic míň.
Možná se unáhlili a neprověřili to dost…

Mediálních kachen jsou spousty. O čem se nemluví je to, že průstřely letadla jsou jen v oblasti kokpitu a utržené matky šroubů, držících pancéřované skleněné tabulky kokpitu, prokazují explozi uvnitř v kokpitu a tím vylučují Buk.

Víc k věci je zcela zbytečné uvádět.
Obrázky s doplňky zde:
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5093-senzacni-snimek-ze-spionazni-druzice-utok-stihacky-na-malajsky-boeing-777-udajne-zachycen

Vlad
Vlad
16. 11. 2014 16:07

K diskuzi proč RF nevyrukuje na Kyjev a amíky s jasným důkazem. Pamatujete si, když Angličani za 2 sv.v. získali německý šifrovací stroj Enigma? Samozřejmě to nezveřejnila aby německé velení zůstalo v nevědomosti a angličané mohli dál využívat tajné zprávy z Enigmy. Nemůže to být důvod proč Putin zatím chrání důkazy o sestřelení MH17? Možná by tím odkryl své jiné zdroje. Třeba…..možná, nevím. Ale co je zcela jasné (snad i trollovi Jinskému), že USA důkazy nemají. Okamžitě by je využily v informační válce Natož pak Kyjev

peter.
16. 11. 2014 17:10

Vlad napsal K diskuzi proč RF nevyrukuje na Kyjev a amíky s jasným důkazem. Pamatujete si, když Angličani za 2 sv.v. získali německý šifrovací stroj Enigma? Samozřejmě to nezveřejnila aby německé velení zůstalo v nevědomosti a angličané mohli dál využívat tajné zprávy z Enigmy. Nemůže to být důvod proč Putin zatím chrání důkazy o sestřelení MH17? Možná by tím odkryl své jiné zdroje. Třeba…..možná, nevím. Ale co je zcela jasné (snad i trollovi Jinskému), že USA důkazy nemají. Okamžitě by je využily v informační válce Natož pak Kyjev Tak toto mi chodí po rozume od kedy to lietadlo spadlo.Tiež si… Číst vice »

aram
aram
16. 11. 2014 17:41

http://voenkor.info/colonel-cassad-novy-e-podrobnosti-po-malazijskomu-boingu/ část. překlad textu týkající se obrázku z radaru: Tento dokument je snímek z údajů radaru řídícího letového provozu v době nehody letu MH17 – bylo poskytnut „MK“, Konzultativně analytické agentury „bezpečnost letů“. Generálního ředitele agentury Sergeje Melničenka jsme požádali, aby se vyjádřil k údajům o vzdušné situaci, které jsou prezentovány na tomto obrázku. Řekl následující: Rekonstrukce dat z radaru centra rostovského řízení letového provozu – obraz událostí od katastrofy plus dalších 20 minut po ní. Značky ve tvaru písmene „T“ označují vojenské letadlo. Lila barvou je zobrazen pohyb letu MH17. Nechtěl bych úplně zveřejnit zdroj těchto informací, ale v… Číst vice »

aram
aram
16. 11. 2014 17:42

pokr. Tato informace pak byla zpracována a prezentována stejně jako většina z obrázků zde. Plně věříme zdrojům, které nám je pomohly publikovat. Představují trajektorii pohybů letadel za období až 13 hodin 40 minut 55 sekund UTC. Tento obrázek událostí z doby nehody, plus dalších 20 minut poté – od okamžiku, kdy zmizel signál „Boeingu“. To znamená – není to momentální snímek a záznam pohybu letadel v této oblasti po katastrofě. Zobrazení ukazuje displej radaru, který se používá v řízení letového provozu. Na něm je jasně vidět, že v době katastrofy a po ní, severně od trasy letu „Boeingu“, byl pozorován… Číst vice »

aram
aram
16. 11. 2014 17:42

pokr. Vojenská letadla jsou transpondéry vybavena nebo také ne, nebo ve výkonu svých bojových letů je piloti vypínají. V tomto případě, lokátor zobrazí pouze tzv primární značku. To znamená, že nelze přesně říct, jaký druh letadla tam byl: jaký typ, v jaké výšce. Ale skutečnost, že tam byl – o tom nemůže být pochyb. Chápete: opolčenci letectvo nemají. A kdyby to bylo ruské letadlo, je snadné si představit, co za hluk by vznikl ve světě, pokud jde o porušení vzdušného prostoru suverénního státu Ruskem. Ale jak známo, vojenská letadla neporušují naše státní hranice s Ukrajinou. A jestli narušili nepozorovaně? Ne.… Číst vice »