V polském pohraničí začaly potyčky s ukrajinskými nacionalisty

Noviny Rzeczpospolita uvádějí, že aktivita ukrajinských nacionalistů na jihovýchodních okrajích Polska v poslední době značně vzrostla.

Polské vydání informuje, že radikální ukrajinští nacionalisté hodlají připojit okraje polského území k ukrajinskému území. Jedná se o několik příhraničních oblastí Polska sousedících s Ukrajinou. Zástupci nacionalistických ukrajinských organizací velmi často přijíždějí na setkání do polského Podkarpatí, v důsledku čehož se již několikrát situace vyhrotila až do potyček s místním obyvatelstvem. Zatím utrpěla pouze symbolika ukrajinských nacionalistů.

„Především se jedná o přívržence pravicových ukrajinských uskupení „Svoboda“ a  „Pravý sektor“, což jsou radikální fašistické organizace. Obě tyto politické skupiny vyznávají ideály Ukrajinské povstalecké armády (UPA) a Organizace ukrajinských nacionalistů, jejichž členové v době 2. světové války masově vyvražďovali Poláky ve Volyni“, uvádí deník Wiadomosci.onet.pl

Podle mínění polských sdělovacích prostředků se v tomto kontextu jeví jako krajně nebezpečné poslední rozhodnutí ukrajinského prezidenta Petra Porošenka o ustanovení nového ukrajinského svátku. Jak je známo, tak nový svátek se bude slavit dne 14. října a tento den je datem, kdy byla založena UPA.

„Mezitím na polském ministerstvu obrany prohlásili, že bude zesílena obrana hranic s Ukrajinou a početně navýšen stav armády na východě země. Takto informoval Associated Press polský ministr obrany Tomasz Simoniak. Vysvětlit, že důvodem tohoto rozhodnutí je neuhasínající konflikt na východě Ukrajiny a „hrozba“, proti které by přítomnost vojáků na východě Polska byla efektivnější“.

Zdroj: http://ukraina.ru/news/20141028/1010992829.html

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Starý doktor
29. 10. 2014 5:59

Zajímavá svodka k Ukrajině na KOSA NOSTRA např.
Hlasy pro Ljaška byly přičteny Jacenukovi

Senzační novota z Kyjeva. Člen ústřední volební komise tvrdí, že podle údajů anonymních kontrolorů přepočítávání hlasů Ljaškova banda je druhá a přibližuje se k výsledkům Porošenka. A nyní pozor! Představitel velvyslanectví Spojených států, který se nachází v kabinetu předsedy ústřední volební komise, „vydal příkaz hlasy pro Ljaška započítat Jacenukovi!“ A stalo se. Dokonce prý to nezašifrovaným textem posílali oblastním volebním komisím…
Více: http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/10/28/perlicky-ze-dna-z-28-10-2014-dnes-bez-perlicek-dna-zato-monotematicky-o-volbach-na-ukrajine/#more-937607

orinoko
orinoko
29. 10. 2014 6:16

Ať tak či onak , s vyhlášením výsledků voleb na Haliči je to jakési perfidní. Zatím si česká méééééédiální stoka vystačí s adjektivem „proevropské“. Hledám , kde můžu a nikde nic pořádného. V Zakarpatí byla údajně volební účast 13%. – Molodci.

Starý doktor
29. 10. 2014 6:27

Jak Dalia Grybauskaitė zařídila nezávislost Litvy na Gazpromu Litva: 27.10.2014 zakotvilo u Klaipedy plavidlo – plovoucí nádrž na zkapalněný přírodní plyn (LNG) – neplést s LPG, což je propan-butan. Radost nebere konce, oslavné projevy atd. Litevská prezidentka Dalia Grybauskaitė prohlašuje, že odstranila závislost na Rusku. Takže pár čísel: Litva spotřebuje 2,6 mld krychlových metrů potrubního plynu od Gazpromu za 380 USD za 1000 krychlových metrů. Tento kontrakt končí za rok. Norsko přislíbilo Litvě 540 mln kubíků za cenu tržní, spotovou a konkurenční – zhruba o 50% dráž. Sousední Polsko dobudovává terminál pro LNG – a má zatím příslib dodávek jen… Číst vice »

Starý doktor
29. 10. 2014 6:28

No a taky pomaličku se chystá půda na drahý břidlicový plyn z Ameriky a zaplatit to vše by měli geyropani, ať nastartují v Americe další průmyslovou revoluci.

Zdroj: http://vz.ru/economy/2014/10/27/712575.html
Publikováno: http://www.zvedavec.org/vezkratce/9283/

Starý doktor
29. 10. 2014 6:33

Vhodné k přečtení o polské historii aneb Katyň v obráceném gardu – http://www.zvedavec.org/komentare/2014/10/6200-polske-koncentracni-tabory-a-jejich-ruske-obeti.htm

Starý doktor
29. 10. 2014 7:29

Polsko: Tisíce Poláků vyšly do ulic Varšavy, Krakova a dalších měst s plakáty „Stop Banderovi“. Lidé vyzývají parlament, aby si připomněl, že před pár lety poslanci uznali Volyňskou řež za genocidu.

Vzpomínkové akce se konaly v Krakově, Řešově, Štětíně, Zelené Hoře, Přemyšli, Vratislavi a Varšavě. Během vystoupení byl zveřejněn otevřený dopis prezidentovi Petru Porošenkovi, ve s protestem proti snahám ukrajinské státní moci oslavovat zločinné, misantropické formace OUN-UPA (Organizace ukrajinských nacionalistů-Ukrajinská povstalecká armáda),které jsou zodpovědné za vyvraždění 200 tisíc Poláků.

Zdroj: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/polaci-demonstruji-stop-b
Publikováno. http://www.zvedavec.org/vezkratce/9281/

peter.
29. 10. 2014 7:30

Za našimi SV hranicami bolo po vojne obyvateľstvo väčšinou ukrajinskej národnosti,gréckokatolíckeho vyznania a vytváralo pre banderovcov vhodné zázemie.Významne sa na tejto podpore podieľali gréckokatolícki kňazi(na Slovensku samozrejme tiež).Preto boli celé dediny z tohoto územia vysťahované na západ Poľska.Do dnes je toto územie riedko obývané,zato príroda je tam prekrásna.Odporúčam hrebeňovku Medzilaborce-Trojstoličník a Poľskou stranou,miestnou lokálkou späť do Medzilaboriec.Mnoho Čechov už tento pekný kus Slovenska objavilo a Česi sa vracajú každý rok v stále väčšom počte.Je to divočina a na škodu veci je,že chýba zázemie pre turistov.Z Poľskej strany je to výrazne lepšie.

fajt
fajt
29. 10. 2014 7:55

Starý doktor napsal Polsko: Tisíce Poláků vyšly do ulic Varšavy, Krakova a dalších měst s plakáty „Stop Banderovi“. Lidé vyzývají parlament, aby si připomněl, že před pár lety poslanci uznali Volyňskou řež za genocidu. Vzpomínkové akce se konaly v Krakově, Řešově, Štětíně, Zelené Hoře, Přemyšli, Vratislavi a Varšavě. Během vystoupení byl zveřejněn otevřený dopis prezidentovi Petru Porošenkovi, ve s protestem proti snahám ukrajinské státní moci oslavovat zločinné, misantropické formace OUN-UPA (Organizace ukrajinských nacionalistů-Ukrajinská povstalecká armáda),které jsou zodpovědné za vyvraždění 200 tisíc Poláků. Zdroj: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/polaci-demonstruji-stop-b… Publikováno. http://www.zvedavec.org/vezkratce/9281/ http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/lzi-o-hrdinech-z-oun-upa-jak-banderovci-vrazdili – dost poláků nezapomnělo, jak se banderovci chovali při Varšavském povstání. Prostě většina… Číst vice »

fajt
fajt
29. 10. 2014 10:06

Poláky teď ale dost dojímá a bere revalvace šwýcarského franku ( pokud si v kantonech odsouhlasí de facto návrat ke zlaté rezervě – http://www.zlateslitky.eu/clanky-zlate-slitky/odhlasuje-si-svycarsko-ze-chce-zpet-sve-zlato/) na skoro 4 zlote, to by mohlo polákům dost zamotat hlavu a mohlo by to vyvolat podobnou situaci jako před léty v Maďarsku, kdy prvotní půjčky v ojro znamenalý po létech pro některé maďary naprosto neřešitelný problém, který se nakonec i přelil do politické roviny. ..)

fajt
fajt
29. 10. 2014 10:16

http://politikus.ru/v-rossii/34172-rossiya-shest-mesyacev-podryad-naraschivaet-zolotoy-zapas.html – do toho Rusko a další země…asi nemá vůbec cenu se ptát, kde je české zlato, jaká to kouzelná aktiva drží ve skutečnosti ČNB – no asi jediné reálné zlato v kokotlině bylo v bezpečnostních schránkách zahraničních bank fotra Janouška a jeho bordel mamá kliky, ale to dostali od policajtů a soudu zpátky, přeci česká policie a justice honí pouze bezďáky a pitomce , co už musí fakt krást i pecen chleba, na to jsou tihle parchanti s koupeným diplomem vachmajstří. ..)

Irena
29. 10. 2014 10:40

Američan se ptá Bulhara: – Hele a vy Bulhaři jíte chleba celý? Bulhar rozpačitě vzhlédnul od svého jídla a řekl: – Jo, proč? – Protože my ve Státech jíme jenom střídku a kůrky a drobky sbíráme, zpracováváme a děláme z nich croissanty, které vyvážíme do Bulharska. Bulhar dál v klidu jí a Američan přežvykujíce svou žvýkačku se dále táže: – A ty jíš i marmeládu? – No jo. – To my v Americe jíme jenom čerstvé ovoce. Zbytky sbíráme, zpracováváme a děláme z nich marmeládu, kterou vyvážíme do Bulharska. Bulhar pozvedl hlavu a zeptal se: – A co vy, Američané,… Číst vice »

peter.
29. 10. 2014 11:02

Irena napsal
Američan se ptá Bulhara

Dobré!Zaradím do repertoára.

peter.
29. 10. 2014 11:04

Na oplátku.Dôkaz o tom,že všetci západní politici vôbec nie sú rovnakí
http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=rozdil_mezi_obamou_a_sarkozym.jpg

peter.
29. 10. 2014 11:31

peter. napsal

Na oplátku.Dôkaz o tom,že všetci západní politici vôbec nie sú rovnakí
http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=rozdil_mezi_obamou_a_sarkozym.jpg

Poučenie-Tí s malým sú agresívni a jedovatí a tí s veľkým si myslia,že môžu pokefovať celý svet.

Irena
29. 10. 2014 11:37

peter. napsal

Na oplátku.Dôkaz o tom,že všetci západní politici vôbec nie sú rovnakí
http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=rozdil_mezi_obamou_a_sarkozym.jpg

Taky dobrý :-) Nezapomínejte, že je Obama je přece jenom černoch, a o těch se říká… ;-))

peter.
29. 10. 2014 11:53

Irena napsal
Taky dobrý Nezapomínejte, že je Obama je přece jenom černoch, a o těch se říká… ;-))

To asi nebude pravda,lebo hovorí sa aj to,že vlastniť takýto „dar“,je lepšie ako vlastniť výučný list.A keby všetci černosi vlastnili výučný list,nebolo by medzi nimi toľko nezamestnaných a chudobných,lebo ako je známe,remeslo má zlaté dno.

orinoko
orinoko
29. 10. 2014 12:42

To Irena: Už je to hodně dávno, ale zeptal jsem se kdysi súdánských studentů , jestli nám můžou ukázat svojí výbavu … že se pod Řípem traduje, že v Africe jde o výrazné macky. Smáli se a odmítali být aktéry v socíkovském peepshow. A k jídlu nám dali guláš z krokodýlího masa. Černé mamby patří přesně k tomu, co se nazývá stereotypem bílého muže. Potažmo bílé ženy. Francouzák, švédská trojka, ruská trojka, francouzská láska … atd. atp. – To jsou další stereotypy. Podobným stereotypem bylo tvrzení, že v černošské kapele nemůže bubnovat běloch, protože to pro zhmotnělou tmu nemá gule.… Číst vice »

GRENZER
29. 10. 2014 12:57

„ČIŇ ĎÁBLU DOBŘE, PEKLEM SE TI ODMĚNÍ“.
Aneb, tak dlouho lezli Poláci ukrajinským nacistům do rekta, až se jim nacisté z Pravého sektoru odměnili. СЛАВА УКРАЇНІ! :-)

ms
ms
29. 10. 2014 13:46

Zní to dost dramaticky, ale podle zkoumání zdroje, spíš jde jen o to, že ukrajinští fašounci měli pár přednášek na JV Polska, kde mimo jiné blekotali o tom, že pár okresů by se mělo odtrhnout.

orinoko
orinoko
29. 10. 2014 13:52

No já nevím … polský militaristický fanatismus mám kdesi podobně jako banderOVCE , ale na druhou stranu si umím představit, jak Pšonci spěchají na Halič už teď , aby si v haličském dýňovém háji užili tepla jak v kyjevské márnici.
Kromě toho, že je to neskutečná drzost, tak to má svoje konsekvence. Tak nějak jako kdyby přijel sudeťácký hitler navrhovat Mikulovu, aby šel do kolchozu s Bavorskem.

peter.
29. 10. 2014 14:10

Najlepší protivojnový protestsong aký som kedy počul
http://www.youtube.com/watch?v=Smv-WovVNHo

orinoko
orinoko
29. 10. 2014 14:15

… „Mezi vítěznými stranami dochází k půtkám o to, kdo je vlastně vítězem nedělních parlamentních voleb. Včetně výsledků z jednomandátových obvodů, kde se volilo většinovým systémem, bude mít nejvíce poslanců Porošenkův Blok. Bez nich ovšem zřejmě těsně zvítězí Jaceňukova Lidová fronta. „Nezávisle na diskusích mezi členy budoucí koalice je zřejmé, že frakce Bloku Petra Porošenka bude v příštím parlamentu nejsilnější,“ řekl šéf volebního štábu strana Vitalij Kovalčuk. Objevují se spekulace, že by v tom případě mohl prezident chtít, aby byl předsedou vlády dosavadní vicepremiér Volodymyr Hrojsman. Premiérské křeslo si ale nárokuje i Arsenij Jaceňuk.“ … Už to začalo. A chtějí… Číst vice »

orinoko
orinoko
29. 10. 2014 14:32

McDŽUDYsto, máme problém. Halič se dále drobí.

Doporučuji prohlédnout obrázek s údajným výsledkem VOLEb.

peter.
29. 10. 2014 15:29
orinoko
orinoko
29. 10. 2014 16:50

Rusko posílá na Novorus pomoc. Doufejme, že nejenom humanitární. Ačkoli v logice Vény Bombarďáka je všechno humanitární pomoc. Takže nesmatri lóšadi na zuby … i ruský Satan je humanitární poselství …
Ale co z toho gazuje? Minimálně to, že Halič se chystá zaútočit , aby jednak překazila novoruské volby a druhak, že ještě před nástupem zimy by rádi banderovci bivakovali u ruských hranic.
Ta haličská fligna s úsekem desetimetrových zadrátovaných hranic s pózou Poraženka /nebo snad Praseňuka?/ mi okamžitě připomenula Potěmkinovu činnost.

orinoko
orinoko
29. 10. 2014 17:41

Velmi praktická ruská pomoc v akci. Možná se mýlím, ale řekl bych, že u toho figurují i české Albatrosy.

http://www.youtube.com/watch?v=CPwpM5JuN8E

http://www.youtube.com/watch?v=eqelyDDlrXM

Vrtulník jako obrňák anebo tank.

http://www.youtube.com/watch?v=93DpF-8J_QQ

peter.
29. 10. 2014 17:55

Dávam sem tento odkaz len pre zaujímavosť.Ide tu o to,že Haličania majú(mali)k pravoslávnej Ukrajine a k Záporožským kozákom asi taký vzťah,ako pápež Vojtyla ku komunistom.A podpísali sa aj na aaslovákoch.Hajzli.
http://www.panzernet.net/php/index.php?topic=997.0

orinoko
orinoko
29. 10. 2014 18:01

Prý mu říkají Saranče.

https://www.youtube.com/watch?v=YP5jVir6Dp0

orinoko
orinoko
29. 10. 2014 18:14

…“ Zisky nadnárodního ropného koncernu BP v důsledku západních sankcí proti Rusku poklesly o 21 procent. Švýcarsko pětinásobně zvýšilo vývoz sýrů do Ruska. Rusko zakázalo dovoz masa z Moldovy v reakci na moldavské sbližování s EU.“ …

…“ Český překlad plného znění Putinova projevu na Valdajské konferenci (péčí Outsidermedia). “ …

peter.
29. 10. 2014 19:12

Ukrovia vo veľkom aktivizujú letectvo.Vyzerá to tak,že avizovaný veľký útok na Doneck sa začína.
http://rusvesna.su/news/1414607221

peter.
29. 10. 2014 19:19

A v Rusku – diskotéka :
http://www.youtube.com/watch?v=Ht0DTxmUO2M

peter.
30. 10. 2014 12:38

V Poľskom Przemysli , Ukrajinskí študenti ktorí študujú na tamojšej VŠ propagovali UPA tak,že sa vyfotili pod symbolmi tejto organizácie a snímky zverejnili.Vyvolalo to obrovské pobúrenie a protesty vo verejnosti,ktorá to berie ako napľutie do tváre nie len Poliakom ale aj státisícom obetí UPA.(viď Volyňská rež).Títo študenti sú v Poľsku na tzv.“kartu Poliaka“,študujú tu bezplatne a ešte dostávajú 900 zlotých štipedium.900 zlotých je asi590 hrivien a priemerný zárobok na Ukrajine je 320 hrivien.Teraz im hrozí vyhostenie. http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,16880048,Ukrainscy_studenci_z_zarzutami_za_zdjecie_z_flaga.html http://ukraina.ru/news/20141030/1011020556.html Keby to záležalo odo mňa,tak by som im najskôr 24 hodín premietal na plátno dokumenty a fotomateriál z Volyňskej reži v uzavretej… Číst vice »

Béda
30. 10. 2014 13:01

Peter, kolem Ukrajiny bude ještě hodně „veselo“. Vzpomenu jenom několik drobností: – otázka odštěpení jihovýchodu zůstává otevřená (spolužití prakticky není možné a porazit jej vojensky junta tlačena časem a blížící se zimou nedokáže) – další věc je otázka „demokratičnosti“ kyjevské vlády – i slepý lehce pozná, že je to vláda nacistů, ať se to presstitutky snaží jakkoliv maskovat – další věc je otázka ukrajinského dluhu vůči Rusku a dodávek plynu (nejenom Ukrajině ale i Evropě). Zde Rusko drží klíčovou vyjednávací kartu, kterou by mohlo hrát natvrdo a donutit Kyjev vyřešit otázku jihovýchodu smírnou a demokratickou cestou. Nic nemůže donutit Rusy,… Číst vice »

peter.
30. 10. 2014 13:02

peter. napsal
V Poľskom Przemysli , Ukrajinskí študenti ktorí študujú na tamojšej VŠ

Zle som to prepočítal.900 zl. je asi 213 eur a za 1 euro dostanete cca16 hrivien.Takže milí študenti – benderovci berú 10 x viac ako je u nich priemerná mzda.Prosím,prepočítajte to niekto.

Béda
30. 10. 2014 13:05

pokračování – kdo a z čeho mu to zaplatí? Kyjevský režim nemá dobré vztahy se svými sousedy a do budoucna hrozí, že se ještě budou zhoršovat. Nehledě na to, že ani uvnitř to nevěstí žádnou světlou budoucnost. Platit za něj nikdo moc nechce, lichváři mají celou řadu tvrdých podmínek, které „asociační vládu“ až naběhnou v praxi rychle odrovnají u obyvatelstva. A s programem nenávisti se nedá donekonečna vydržet. Lidé potřebují splácet závazky, mít placenou práci, chtějí se mít lépe než doposud a vyhrabat se z těch „sraček“. Nic takového jim ale oligarchický režim kmotrů a mafiánů, warlordů nenabízí.

orinoko
orinoko
30. 10. 2014 13:13

Na Akt píšou, jak je dohoda o ruském plynu na spadnutí a podle Literárek už Rusové z jednání odjeli s tím, že není už o čem jednat. Tedy kromě toho , kdy haličský šejdíř a jeho europrotektor vypláznou dlužné čmrdlíky. A právě to se jaksi nedaří. No hlavně , že banderOVCE zamířili do demogratických eurostájí.

peter.
30. 10. 2014 13:21

Rusi z jednania odišli a vrátia sa k rokovaniu dnes večer len vtedy,ak dostanú písomné garancie o zaplatení dlhu a zaplatení ďalších dodávok plynu pre UA.Inak pre nich ďalšie rokovanie nemá zmysel.

Béda
30. 10. 2014 13:29

peter. napsal Rusi z jednania odišli a vrátia sa k rokovaniu dnes večer len vtedy,ak dostanú písomné garancie o zaplatení dlhu a zaplatení ďalších dodávok plynu pre UA.Inak pre nich ďalšie rokovanie nemá zmysel. Na garance by se měli vykašlat – o tom vyjednávají už nejméně čtvrt riku a Kyjev si z toho dělá srandu. Slibuje, mezitím dává podání k mezinárodnímu soudu, ale neplatí. Dostanete až fakticky zaplatíte, žádné záruky. Teď je pro ně ideální doba zmáčnknout je až fistulí zapiští. Jinak by se mohli dožít toho, že budou dodávat a nakonec jim řeknou – sice máte záruky ale nic… Číst vice »

Mirek
Mirek
30. 10. 2014 13:44

Když dá Evropa záruky a pak nezaplatí, tak se mohou zavřít všechny přívody do EU.

peter.
30. 10. 2014 13:56

Jacenjuk sa už rozhodol dávno,že plyn bude jednoducho kradnúť.Rusi potom zavrú kohúty pre celú Európu a začne sa to riešiť.Buď zaplatí Európa, alebo sa EU dohodne s Ruskom nejako ináč.Ten smrad v Kyjeve vie,čo robí.Ťahá čas a spolieha sa na to,že Veľký Biely Otec vo Washingtone to za neho nejako zariadi a donúti svojich poskokov v EU platiť.USA a EU potom rozpútajú proti Rusku novú nenávistnú kampaň a budú ho obviňovať z toho,že nechá mrznúť malé deti na Ukrajine,bude poukazovať na nespoľahlivosť Ruska ako obchodného partnera
a samozrejme,označia Rusko za vydierača a Putina za netvora.

orinoko
orinoko
30. 10. 2014 13:59

Podle prognostiků … a také dle sedliny v mém dnešním kafi … o sousedovic uslintaném pelicháči nemluvě … bude letošní zima celkem mírná pro Čechy, Moravu, moravské Slezsko , Slovensko, Rakousko a Maďarsko. Částečně se do mírného klimatu vejde i Horní a Dolní Lužice a něco zbyde i na Sasíky. Podle tvaru sedliny nejhorší holomrazy a poté sněhové kalamity Jane čekají Halič. Budou se tam modlit k Sibiři jako subtropickému pásmu ve jménu pohody, klídku a tabáčku. Halič na přelomu roků zasáhne ruský mráz KRUT. To budou takové mrazy , jak líčil Vlasta Burian, že řeknete slovo voda … a… Číst vice »

Béda
30. 10. 2014 14:09

Mirek,

proč by Evropa měla dávat záruky a platit za Kyjev? Kdo je to Evropa? Z čeho to zaplatí? Zaplatí do europoslanci anebo eurokomisariát, který dokonce nutí smluvní strany aby vypověděly South Stream, který obchází vyděrače? Která část Evropy na zlodějiny kyjevské junty nejvíc doplatí a která bude „vysmátá? Kdo bude nejvíc naštvaný a na koho? Média zpracují ovečky jako minule proti Rusku i když plyn kradli ukrajinští oligarchové.

Béda
30. 10. 2014 14:10

Ukrajinci mohou zaplatit třeba kapitalizací a odevzdáním části potrubí odpovídající dlužné částky do vlastnictví Ruska.

Béda
30. 10. 2014 14:13

Mohou odprodat plynovod anebo z Ruska udělat akciového spoluvlastníka plynovodu, který bude mít právo kontrolovat jak je nakládáno s jeho plynem. Ať si to zaplatí Kyjev, ne Evropa. Za nás taky dluhy nikdo neplatí a to jsme v EU.

Béda
30. 10. 2014 14:18

Již takhle jdou daně na kontraproduktivní války, jsme postihování sankcemi proti Rusku, na restituce, OZE, na dluhy po privatiačních tunelech, na dluhy po českých vládách. Proč by měly být sypány ještě do černé ukrajinské díry s perspektivou, že nikdy nebudou vráceny? Kde pak vlády budou brát peníze na české školství, zdravotnictví, sociální systém, tvorbu pracovních míst, infrastrukturu, rozvoj vědy a podporu technických inovací?

Béda
30. 10. 2014 14:23

Pak je tady možnost, ať to zatáhnou amíci, když spunktovali v Kyjevě násilný „demokratický“ puč a zatáhli Kyjev do války.