V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi z 15. 9. 2014

Překlad a titulky: Irena

32
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
32 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Autoři komentářů
ThorUkrajina před výbuchem, novoruský kvas | Outsider MediaMirekfajtpeter. Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Béda
Člen
Béda

Odkazovaný článej ukazuje, že rusky mluvící a píšící literát pokud chce žít a působit pod kyjevskou juntou musí housti jak si místní politická elita přeje. Jinak by riskoval anebo se musel vystěhovat. Sméířlivost, žádná kritika režimu, který provádí cíleně genocidu na jihovýchodě. Místo toho obhajuje kroky junty, píše negativně pouze o Janukovyčovi a Putinovi, prý na jv není problém s jazykem. Klasický odrodilec.

Béda
Člen
Béda

http://www.hlavnespravy.sk/americky-politik-kvoli-hadke-s-ruskom-spojene-staty-pridu-o-cinu/367661 „Agresívna zahraničná politika Spojených štátov, vrátane zavádzania sankcií voči Rusku, je odsúdená na neúspech, myslí si bývalý predseda americkej liberálnej strany Timothy Gatto. Poznamenáva, že zatiaľ čo Washington zasahuje do rôznych konfliktov kvôli zdrojom a investuje iba do svojej vlastnej armády, Čína rozširuje svoj vplyv prostredníctvom ekonomických metód a stáva sa silnejšou, ako Spojené štáty… Všetky konflikty na Blízkom východe, ktorých sa zúčastnili Spojené štáty, viedli kvôli zdrojom, najmä kvôli rope. Ak sa niečo deje v ostatných častiach sveta, kde nie sú žiadne prírodné zdroje, „Washington to vždy ignoruje,“… Kým Amerika používa svoje ozbrojené sily k ochrane a k… Číst vice »

Irena
Člen

Ještě k té diskuzi o tancích. Já jsem se v ruský zprávách dívala na to cvičení, kde zkoušeli Iskandery-M. Vystřelená raketa je řízená a mění při letu výšku i kurz (aby šla těžko zneškodnit), a před zasažením cíle již vyvíjí rychlost několikanásobně vyšší než je rychlost zvuku. Na cvičení trefili cíl vzdálený 250 km, uváděli, že dostřel je 500 km. Rakety jsou k výstřelu připraveny během několika minut, mohou vystřelit obě najednou nebo postupně jednu a pak druhou. Jaký je ničící výsledek raději ani nesdělili. Ono možná také záleží na jejich obsahu, nevím.
https://www.youtube.com/watch?v=XINk09JC1ZM
Je to asi od 44:50 min.

peter.
Člen

Neviem ako vy,ale ten človek a jeho reči na mňa pôsobia nevieryhodne.Skrátka,neverím mu.Skôr ako k podporovateľom Novoruska,by som ho zaradil medzi jeho odporcov.Pre mňa by bolo logickejšie,ak by sa prímerie odložilo aspoň o týždeň a s obsadeným Mariupoľom by sa Novorusku (aj Rusku)vyjednávalo s Porošenkovou Ukrajinou celkom inak.Ten chlap rozpráva ako by patril do tej piatej kolóny o ktorej hovoril Streľkov.Ale,možno sa mýlim.

Irena
Člen

Víte já nevím. Já bych byla ze začátku také jako ten Mozgovoj nesmiřitelná a bojovná, ale když jsem si to přebrala, začala přemýšlet, podívala se na to i z té druhé strany… Tak mi teď zase přijde nedůvěryhodný víc ten, co se hrne do zbytečného boje. Viděla jsem ve zprávách ty lidi v Doněcku, jak si oddechli. Jak se to tam zklidnilo. Jak se někteří začali dokonce vracet. Když si to přeberete, tak má pravdu v tom, že Novorusko má omezené zdroje a Rusko zase omezenou možnost mu pomoci. Samo teď v sobě bojuje velký boj, který není zatím ani… Číst vice »

peter.
Člen

Irena napsal Víte já nevím. Já bych byla ze začátku také jako ten Mozgovoj nesmiřitelná a bojovná, ale když jsem si to přebrala, začala přemýšlet, podívala se na to i z té druhé strany… Tak mi teď zase přijde nedůvěryhodný víc ten, co se hrne do zbytečného boje. Viděla jsem ve zprávách ty lidi v Doněcku, jak si oddechli. Jak se to tam zklidnilo. Jak se někteří začali dokonce vracet. Když si to přeberete, tak má pravdu v tom, že Novorusko má omezené zdroje a Rusko zase omezenou možnost mu pomoci. Samo teď v sobě bojuje velký boj, který není… Číst vice »

Irena
Člen

Ten Mariupol by bylo pěkné, kdyby stačili dobít, ale v celkové situaci by je nevytrhnul. Já nevím, já jsem slyšela těch jeho povídání víc a v každém případě jsou zajímavá. Vy byste chtěl proroka a to nemůže být nikdo. Víte on vychází z koncepce, která je vypracovaná v Rusku a je hodně složitá. Já sama zatím nevím, co si o ní myslet, protože bych si toho musela moc přečíst a poslechnout, abych mohla mít alespoň 60% názor. Něco tam zní strašně moudře a něco mi tam zase zní jako úplné bludy. V každém případě si ti lidé dali práci, aby… Číst vice »

Irena
Člen

odtud už jenom krůček ke katastrofě. Jak říkám, napřed bych byla sto procenty za Mozgového, a teď už jednoduše ne. Sám jste v jedné poznámce napsal, „Za príčinu víťazstva fašizmu je možné považovať nestabilitu a nejednotnosť miestnych“ a Mozgovoj bohužel svými řečmi teď k té nejednotnosti přispívá. Také má v tom videu velkou pravdu v tom, že ti zasr… oligarchové se umějí domlouvat i čekat! Víte on má v hlavě těch myšlenek moc a zrovna v tom posledním videu se mu je nepodařilo zrovna moc logicky uspořádat.

peter.
Člen

Mozgovoj je aj na mňa až príliš radikálny a z jeho vyjadrení je zrejmé,že ná aj problém s autoritami.Pracuje ale pre dobro veci a jeho postavenie nie je také,aby mohol výrazne zasahovať do rozhodovania o stratégii vedenia Novoruska.Je to vojak.
Zaujímavé postoje ale zaujíma Ruská inteligencia,ktorá v tomto smere môže byť nebezpečnejšia ako Mozgovoj. :
http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/877/michail-deljagin-demonstrace-treskute-slepoty

hudryper
Člen
hudryper

Peter : V.V. Pjakin Vám v tom videu odpověděl.Jeho vidění budoucího vývoje konfliktu na Ukrajině je geopoliticky naprosto správné,navíc má informace,které nemáme my a zřejmě ani opolčenští politici z leknutí. Strelkov je voják a přesto ve svém posledním vystoupení neříká to,co mu řada posluchačů vkládá do úst,protože právě to od něho chtějí slyšet.Na Ukrajině začala III světová válka,vážený, a to co vidíte jako potřebné by byla jedna vyhraná bitva navíc,jenže ta by oddálila vítězství ruské strany.Nepochybně jste si i Vy všimnul,že iniciativa je na straně Ruska a věci se začínají vyvíjet podle jeho not.Že v celé hře hrají opolčenci jenom… Číst vice »

Irena
Člen

No ano. Přece o tom jsem psala v minulém příspěvku, že hlavní boj se teď odehrává v Rusku a není jisté jak dopadne,potřebují čas! Putin tam musí šlapat po vajíčkách tak, aby je nerozbil. Musí si podávat ruku s fujPorošenkem, a když to dělá, tak sakra ví proč. Krista, když si pomyslím, co ten člověk musel za ty roky překousnout. Pokud se chce zbavit zahraničního interventa, tak s částí oligarchie prostě spolupracovat musí, ti lidé v Rusku si pořád ještě neuvědomují, že začíná jejich boj o přežití a je otázka jestli si to uvědomí, jestli si jich to uvědomí dost… Číst vice »

peter.
Člen

hudryper napsal Peter : V.V. Pjakin Vám v tom videu odpověděl.Jeho vidění budoucího vývoje konfliktu na Ukrajině je geopoliticky naprosto správné,navíc má informace,které nemáme my a zřejmě ani opolčenští politici z leknutí. Strelkov je voják a přesto ve svém posledním vystoupení neříká to,co mu řada posluchačů vkládá do úst,protože právě to od něho chtějí slyšet.Na Ukrajině začala III světová válka,vážený, a to co vidíte jako potřebné by byla jedna vyhraná bitva navíc,jenže ta by oddálila vítězství ruské strany.Nepochybně jste si i Vy všimnul,že iniciativa je na straně Ruska a věci se začínají vyvíjet podle jeho not.Že v celé hře hrají… Číst vice »

hudryper
Člen
hudryper

Dovolte paní Ireno,abych Vám vyslovil upřímné poděkování za tu dřinu,
kterou pro čtenáře OM bez nároku na odměnu vykonáváte.Obdivuji Vaši
schopnost výstižné zkratky i čistotu jazyka.Myslím,že to oceňují i
čtenáři OM vládnoucí ruským jazykem, a přesto tam najdou výrazy u nichž nemají zcela jasno a řeč plyne dál.Vaše práce nahrazuje tyto
mezery v ruštině a ukazuje mladým situaci tak,jak by ji z mainstreemu
nebyli schopni vidět a pochopit.Díky.

Irena
Člen

hudryper napsal
hudryper

Díky. Musím říci, že i mě při prvním poslechu unikne dost věcí a při tom titulkování se tomu člověk přiblíží víc. Nemyslete, hodně věcí musím i já dohledávat. Po překládání obchodních a technických textů je to celkem zábava, ovšem někdy opravdu vysilující :-)

hudryper
Člen
hudryper

peter. napsal
Nekritizujem,nehodnotím ani neodsudzujem.Iba píšem o svojich pocitoch a názoroch na možnú hrozbu,ktorá sa bezprostrede týka aj mňa a mojich blízkych a tou je vojna.

Chápu,Peter ,možná by stálo zato přečíst si : http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/877/michail-deljagin-demonstrace-treskute-slepoty
a trochu popřemýšlet o pravděpodobné politické pozici skupiny okolo Putina tváři v tvář 5.koloně vybudované za Jelcyna a živené Sorosem
celou dobu až dosud.

orinoko
Člen
orinoko

http://www.youtube.com/watch?v=PXWJrpA8FnE

Na počátku byl dlouhoruký sebevědomý emerický spratek. Na konci vyrohovaný hňup z mekáče na rohu mezi druhou a třetí světovou.

orinoko
Člen
orinoko
orinoko
Člen
orinoko

Moc času moučným prdelím už nezbývá. Mají na paměti estébácké plky z dob vyhřeznuvšího sametu.
Kdo, když ne my
Kdy, když ne teď

ww.youtube.com/watch?v=sXcmtfGu-Ak

orinoko
Člen
orinoko
orinoko
Člen
orinoko

A takhle to vypadá, když český kosočtverec umožní měření jejich sil.

Nic k popukání, zato jen další doklad – Komu zvoní hrana.

http://www.youtube.com/watch?v=a0xKVBEWRqw

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Irena, Peter: Pjakin se někdy musí poslouchat i 2x. Ano, je to méně „myšlenkově urovnané“ sdělení, než třeba minule. Je často emotivní, vč. tónu a hlasitosti. Ale ví kdy a ví proč. Vždyť i Strelkov říká PROČ JE NYNÍ V RUSKU. To je část odpovědi pán Peter. K „pozemnímu spojení s Krymem“ – Mariupol i tak bude Novoruská, proč dobývat krví to co při šikovné diplomacii-a jak správně uvádí Pjakin AKTIVNÍ DIPLOMACII… Všimněte si prosím jak akcentuje nutnost VLASTNÍ strategie k prosazování VLASTNÍCH zájmů, jak ODMÍTÁ PROSTÉ REAGOVÁNÍ jako cosi CO POUZE ZASLEPUJE, VYČERPÁVÁ, kanalizuje energii nevhodným směrem… Silná a… Číst vice »

mirror
Člen
mirror

Irena napsal
hudryper napsal
hudryper

Paní ireno, já se k hudryperovi připojuji. Netvoříte otrocké překlady, ale vaše texty jsou jako u paní zajoch převedeny do čtivé češtiny. Tím nechci urazit další překladatele, na které jsem si nevzpomněl, jako např. admina stana, proti jehož češtině také nic nemám a chválím ho také.

J. Hruška
Člen
J. Hruška

Opět výborné. Připojuji se k díkům za překlad a titulky.
To, že cílem války musí být mír – mír pro nás pokud možno výhodný – se doufám v diskusi už probralo.
Zmíním jednu myšlenku, která by mohla zapadnout: „Pro cílevědomou vládu je snazší jednat s oligarchy než s kolektivním vedením, kde se ti, co opravdu rozhodují schovávají za kolektiv“.

fajt
Člen
fajt

peter. napsal Veď Rusko pomáha povstalcom od samého začiatku a je to vlastne vojna v záujme Ruska.Viacero autorov uvádza,že strategickým záujmom Ruska je po návrate Krymu do RF,prepojiť ho s Ruskom aj po súši a keď už nie cez Ruské územie,tak aspoň cez územie nejakého štátneho útvaru,ktorý by mal k Rusku ústretový, priateľský,možno až vazalský vzťah. V záujme Ruska je aj vytvorenie nárazníkovej zóny a to práve z tých dôvodov,ktoré spomínate vo vzťahu k ohrozeniu Ruska, už horúcou vojnou.To čo sa deje teraz,mi pripadá ako zastavenie sa na pol ceste a to ešte v nevhodný okamih t.j.v čase,keď mali povstalci… Číst vice »

peter.
Člen

Treba si uvedomiť,že ide o z väčšej časti dobrovoľníkov,či už z Ukrajiny,Ruska alebo iných štátov,vo vekovom priemere 30 – 40 rokov,z rodinami.Tí nemôžu ostávať dlho v neistote a nečinnosti.Po tom,čo už prežili,si nejaký výcvik a dril týchto ľudí neviem dosť dobre predstaviť,kto bol ako záložák na vojne,vie o čom hovorím.Táto patová situácia škodí podľa mňa viac povstalcom ako Ukrom,pokiaľ to pravda Rusi nemajú vymyslené tak,že svoj cieľ dosiahnu už bez boja,buď diplomatickou cestou alebo inak.

fajt
Člen
fajt

Nevypadá to, že by Rusko chtělo Ukrajinu dostat územně pod sebe, spíše jde o vlivovou záležitost, tedy nedopustit, aby se Ukrajina přetransformovala na čistě evropskou kolonii, jde o ekonomickou závislost na ruském trhu, který má být dominantní – pokud jde o soužití rusů a ukrajinců bylo vždy složité, ale Rusko určitě nedovolí, aby tuto záležitost někdo ( USA) zneužil – opravdu nevím, jak je o dobrovolníky postaráno a jaká je jejich současná motivace i bojové nastavení, ale řekl bych, že současné ne-boje poskytují taky dostatečný adrenalin ( i když kdo zažil útrapy boje asi přivítá každou chvíli klidu ). ..

Mirek
Člen
Mirek

Blíží se zima. Rusové mohou nabídnout obchod. Uznáte Novorosii a budete topit. Možná něco jiného. I když pro ukry budou jakékoliv ústupky velký problém.

trackback

[…] Další hráče najdeme i na proruském křídle, tentokrát pod taktovkou oligarchů. Alexandr Zacharčenko, premiér Doněcké lidové republiky, představuje skupinu lidí, která v součinnosti s Moskvou a bez konzultací s polními veliteli vypracovala Minskou dohodu. Tato skupina si od ní slibuje především legitimizaci dosud mezinárodním společenstvím odmítaných „separatistů“. O kyjevské juntě nemají sice žádné iluze, ale sebevědomě tvrdí, že ve válce dosáhli rozhodujícího vítězství. Zdá se také, že toto je jediná skupina, na níž má ještě nějaký vliv oligarcha a dnes už asi pouze bývalý nejbohatší muž Ukrajiny Rinat Achmetov. Ten je podle všeho kvůli svému počátečnímu lavírování dnes na… Číst vice »

Thor
Člen
Thor

Dejme tomu,že Pjakin ví více než my.Říká,že ve válce došlo ke zlomu,který vyžadoval kvalititivní změnu ze souboru navzájem nekoordinovaných diverzních skupin na armádu Novorosii.Co vyhovovalo partyzánštině prvních týdnů konfliktu,nemůže podporovat budoucí ofensivu.Bylo potřeba zorganizovat zásobování,týl.Zprovoznit cca 260 tanků a OT pro budoucí ofenzivu ve dvou směrech-dosažení kontroly maximálního úseku hranic RF/Ukrajina,tedy na sever,a odříznutí Ukrajiny od moře,tedy směr Dněpropetrovsk(bašta Kolomojského) a Oděsu.Směr Kyjev je teď nedůležitý.Opolčenije začali 50tiletí dědci s praxí v Afgánu a Čečně,po měsících válčení mají nárok být opotřebení.Z RF se vrací mladí,vycvičení uprchlíci ve specializacích,které jsou potřeba,opolčenije získalo mnoho vojenské techniky,které skoro nikdo neuměl obsluhovat.Údajně posiluje armáda… Číst vice »