V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 28. 8. 2017

Návštěva vatikánského kardinála v Rusku * Incident amerického torpédoborce John McCain * Rozvoj kauzy „Banda GTA“: Varování pro pracovníky ruské Generální prokuratury * Zatčení Serebrennikova * Havárie na Nižně-Burejské elektrárně * Požáry v Rusku a Německu, teroristické útoky v Evropě jako součást bezstrukturního řízení * Nepokoje v Charlottesville * „Malorusko“ jako Overtonovo okno * Co znamenají ukrajinské raketové motory v severokorejských raketách? * Ruští atleti pod neutrální vlajkou jsou šmejdi * Schopnost osvojit si znalosti závisí na mravnosti

Překlad a titulky: Irena

Knihy VP SSSR jsou volně ke stažení v CZ/SK překladu na Leva-net. V tištěné podobě je můžete získat na http://ksbpress.cz/.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
52 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
3. 9. 2017 19:03

Myslím si Peter,že si Moskva ponechala důkazy pro dobu,která bude pro organizátory sestřelení Boingu nejnepříhodnější. Zároveň půjde zřejmě také o
jednu z asymetrických odpovědí na sprosťárny s vyhazováním ruských diplomatů
„do 48 hodin!“ z USA.

peter.
3. 9. 2017 20:53

hudryper napsal

Myslím si Peter,že si Moskva ponechala důkazy pro dobu,která bude pro organizátory sestřelení Boingu nejnepříhodnější. Zároveň půjde zřejmě také o
jednu z asymetrických odpovědí na sprosťárny s vyhazováním ruských diplomatů
„do 48 hodin!“ z USA.

Zdravím hudryper.
Ja byť Putinom,tak tých amerických diplomatov vykopnem a nechal by som si z nich len 10 – 15 kúskov.To isté by síceurobili aj Američania,ale Rusko by to uchránilo pred farebnou revolúciou typu Majdan.

peter.
4. 9. 2017 6:38

Nepotrebujeme vzdelaných ľudí.Potrebujeme kvalifikovaných spotrebiteľov.Aj naše školstvo sa zameriava skôr na výchovu kvalifikovaný spotrebiteľov,ako na všestranne vzdelaných občanov.
http://www.biosferaklub.info/ucitelia-v-novosibirsku-odmietaju-vyucovat-podla-modernych-ucebnic/
zdroj :
http://www.nsk.aif.ru/culture/novosibirskie_uchitelya_otkazyvayutsya_prepodavat_po_sovremennym_uchebnikam

Viky
Viky
4. 9. 2017 9:36

to Peter, Hudryper – pánové, je smutný fakt, že vykazování diplomatů je jen malá část konfliktu. Ani odpověď RF nemusí být úplně viditelná, nebo pro nás zcela jasná a srozumitelná. /Pro dokreslení situace rovnou přidám i pár faktů, o kterých se běžně neví, a tudíž ani nemluví. Při vyhoštění diplomatů jmenovitým způsobem uplyne vždy krátká, středně dlouhá doba, a tito jsou nahrazeni jinými osobami ve stejném počtu. To se ale v případě 35 diplomatických pracovníků nestalo. Všechny návrhy MZ RF na udělení diplomatických víz „náhradníkům“ byly US stranou tiše odmítnuty, nebo ignorovány. Důvod? nebyl zveřejněn, nejedná se o povinnost protistrany.… Číst vice »

Viky
Viky
4. 9. 2017 10:24

pokr. – Je zde množství věcí z principu věci chráněných zvláštním způsobem. Prázdné pasy, rodné a oddací listy, osobní údaje žadatelů o vízum… To nejsou věci tajné, protože nějak porušují zákon a konvence. Jsou tajné a neveřejné právě proto aby byly zákon a konvence dodrženy! Součástí objektu jsou i byty některých diplomatických pracovníků, i ti tudíž musí vyklidit své byty. Tak co dřív? Po uplynutí šibeničního termínu následuje prohlídka objektů. Moment, moment…!!! Prohlídka KÝM? prohlídka ochrankou US ministerstva zahraničních věcí? (stalo se) promiňte, ale objekty ztratily diplomatický status. K čemusi podobnému ale nemají přece oprávnění bez soudního příkazu, a ten… Číst vice »

Viky
Viky
4. 9. 2017 10:40

pokr. vlastníka a bez přítomnosti jeho zástupců? kde je soudní příkaz? Prosím pěkně tento údaj pochází přímo od lidí z emerického ministerstva zahraničí… ne z bulváru.
V podobné situaci je velmi těžké pro ruskou stranu reagovat adekvátně, zrcadlově, účinně. Pokud tedy uslyšíte mluvčí bílého vigvamu mluvit o tom, jak emerice velmi záleží na normalizaci diplomatických vztahů s RF, ale tak, aby byly chráněny oprávněné zájmy USA, můžete se smát, a dost hlasitě. Je čemu. /

peter.
4. 9. 2017 11:49

Genéza toho problému začína za prezidentovania Obamu,ktorý „potrestal“RF za údajné hackerské útoky a ovplyvňovanie volieb,čím urobil zo seba idiota.Jednak preto,že toto obvinenie sa nedá dokázať a tiež preto,že priznal Rusku schopnosť a dostatočnú technickú vyspelosť v kybernetike,aby také niečo (kybernetický útok na USA)dokázalo vôbec uskutočniť.(Vraj zaostalé a neumyté Rusko.Tak bolo na západe prezentované).Putin počkal na výsledok prezidentských volieb a novému prezidentovi poskytol dostatok času na to, aby stav zapríčinený Obamom napravil.Nestalo sa tak a preto Putin zareagoval tým,že znížil počet diplomatov USA pôsobiacich v RF na úroveň(455) zodpovedajúcu stavu diplomatov RF v USA.Tu je dôležité to číslo 455 a nie… Číst vice »

Bety
Bety
4. 9. 2017 13:12

Viky dík. To prodloužení doby na vydání víza může mít dva důvody. Zaprvé způsobit Rusům nepříjemnosti s tím, že ti chtiví návštěvy USA z toho budou vinit Putina – jak říká Pjakin, zadruhé koho myslíte, že si tam nechali? Obyčejné úředníky z administrativy, nebo tu neoficiální část, o níž mluví Peter? Myslím že je to jedno i druhé.
Peter, nevěděla jsem, co je to ta sekulární etika ve vámi zmíněném článku. Je to oblbování pocházející přímo od Dalajlámy – no to je něco, co opravdu v učebním plánu scházet nebude.

peter.
4. 9. 2017 13:55

Bety napsal Peter, nevěděla jsem, co je to ta sekulární etika ve vámi zmíněném článku. Je to oblbování pocházející přímo od Dalajlámy – no to je něco, co opravdu v učebním plánu scházet nebude. Bety: Vyučovanie sekulárnej etiky (svetskej morálky)na školách má slúžiť k eliminácii tzv.“kresťanskej morálky“ a tým aj vplyvu pravoslávia na výchovu mládeže.Nejde o nič iné ako o výučbu detí a mládeže k akceptácii toho,čo sa u nás nazýva „európskymi hodnotami“ včítane genderizmu a buzerantizmu. V Rusku,kde je pravoslávna cirkev veľmi silná a opiera sa o ňu aj Putinova moc,je zaradenie „sekulárnej etiky“do učebných osnov provokáciou,lebo stavia deti… Číst vice »

peter.
4. 9. 2017 14:22

peter. napsal
Vyučovanie sekulárnej etiky (

U nás platí,že rodičia môžu vybrať pre svoje dieťa na I.stupni základnej školy vyučovanie buď náboženskej výchovy alebo etiky.

Bety
Bety
4. 9. 2017 14:39

Peter, asi máte pravdu. My Češi jsme svým způsobem v Evropě jakási náboženská výjimka. Katolická ani jiná církev nás neoslovuje tak, jako jiné národy, nejsme snad přímo všichni nevěřící, ale církev – jakákoli – má u nás ( tedy až na parlament) daleko méně vlivu a moci než jinde. Někde jsem četla, že jsme v první trojici nejméně religiozních národů na zeměkouli. Tím nechci znevažovat pravoslavnou církev, jen chci říct, že nám někdy nedochází, jaký vliv může v Rusku mít. Ale na YouTube je sekulární etika pevně spjata s Dalajlámou, aspoň dle titulků, protože do hloubky jsem nepátrala. A jaké… Číst vice »

fajt
4. 9. 2017 15:16

americká korporace nikdy žádná pravidla nedodržovala, takže žádné překvapení. ..)

mm
mm
4. 9. 2017 17:42

Viki otevřel zajímavý problém. Jistě, okamžité zbavení dipl. statusu je vážnou překážkou, leč čekanou. Podle Konvence z roku 1961, pokud se má starámysl nemýlí, je i majetku druhé strany přisouzena pouze extenze práva na ochranu. Což znamená, že třeba Saudové si mohou všude, kde mají velv. dělat co chtějí, leč popravovat mečem někde na ploščadce před ambou nikoli. Odkázal bych i na, podle polského PAP-kaře Kapuscynského i na to, že PLR něla styky s Demokratickou Kampučiou i v době, kdy to nebylo košer. Ale žádný soudruh Dvacátý z varšavské amby Kampučije si nedovolil vraždit na ní motyčkou, ač toto bylo… Číst vice »

mm
mm
4. 9. 2017 18:04

velt byli neoblomní. Pokud jde o hochy ve slamácích s tučnou krempou, tedy FBI staff, měli své zkušenosti s oněmy Arcosy a kancelářemi jinými. Po krizi bylo tisíce inženýrů bez práce. Mnoho vstoupilo do KS USA, a následně přes Arcos vyjelo do SSSR, kde budován Dněprostroj a mnoho ostatního. U nás třeba bylo Interhelpo, kterým do SSSR odejel Dubček otec a syn, pokud se tam Alexander už náhodou nenarodil. Takže ono, z hlediska ekvidistance, těch Američanů v Moskvě bylo víc, leč Rusů v USA také nebylo málo. Známo z doby nedávné, že indická diplomatka, šikanovaná State Dept., byla na místě… Číst vice »

orinoko
4. 9. 2017 18:12

Hoši, celkem vas chápu. Ale doba nuanci skončila. Vyčerpala se jako zásobník Coltu.
Co to je právo, když pravdu ma jen bouchacka?
Trump je totálně nekompetentní dement. Naprosto a fatálně je obrazem emericke definitivy. Už to není otázka času.
Už se to stalo.
Světovému Zidovi nastal count down.
Buďto zastaví debila Trumpolinu v Severní Koreji anebo může zapomenout na vodu z Golanskych výšin.
Už je pul hodiny po dvanácté.
A blahoslaveného nevidět, kam oko dohledné.

Admirál
Admirál
4. 9. 2017 19:28

Některé poslední události naznačují, že není otázkou jestli, ale kdy. Stejné motivace, podobné postupy, podobné postavy jako před I. sv.v. Jen kulisy jiné. Optimismus není na místě.

Irena
5. 9. 2017 5:12

K tématu diplomacie tu je pro fajnšmekry v RJ malý náhled do historické diplomacie, konkrétně Ivana řečeného Hrozného:
http://old-ru.ru/07-32.html
http://old-ru.ru/07-30.html

peter.
5. 9. 2017 7:17

V časti,kde Pjakin hovorí o ruských atlétoch štartujúcich pod neutrálnou(bielou ! )vlajkou,s ním absolútne súhlasím a myslím,že lepšie a pravdivejšie sa to vyjadriť ani nedá.

Viky
Viky
5. 9. 2017 8:32

orinoko -“ Co to je právo, když pravdu ma jen bouchacka?“ moc pěkně řečeno! Právo je to, k čemu se stejně nakonec více či méně vracíme, když konečně dojdou náboje v „Coltu“. A raději dřív, než později – dodávám já. ——- mm – já bych raději širší publikum nemátl částečnou, nebo plnou exteritorialitou, či různou úrovní diplomatické ochrany. Je zde velké riziko, že nám nebude rozumět. Základ mnou napsaného spočívá v tom, že NENÍ akt vyhoštění 35 diplomatů a zablokování objektů, pak dloooouho nic, a reakce RF po půl roce! během onoho půlročního období proběhlo množství jednání směřujících ze strany… Číst vice »

Viky
Viky
5. 9. 2017 9:37

Bety, není zač. S těmi vízy je to nějak takhle. Jako občan a žadatel Vy přicházíte do styku s konzulárními pracovníky. Tak vzniká dojem, že konzuláty udělují víza. No, přijímají žádosti, vedou pohovory, předávají víza, to ano. Ale samotné udělení víza je obvykle jaxi mimo jejich plnou pravomoc. („obvykle“- protože to může být i jinak) Víza jsou udělována jednotlivými ministerstvy zahraničí. Pouze část agendy se dělá na místě. Pokud se tedy enormně prodlužuje doba projednání žádosti, souvisí to s počtem konzulárních pracovníků pouze omezeně. Zádrhel je jinde. Ale… trochu přibližných čísel nám neublíží, že. Za minulý rok bylo ruským občanům… Číst vice »

Irena
5. 9. 2017 9:55

Jednu perličku mimo téma ze života. Dnes mi kolegyně v práci ukázala fotku učitelky, která bude učit jejího vnuka v první třídě – vyholená hlava s chocholem. Tak nevím, stát se to mě, tak dítě jde jinam a „učitelka“ si vyslechne své. V práci to sice u kolegů vyvolalo trochu pozdvižení, ale zděšená jsem byla jenom já. Ale co se divím, po těch „výstavách“ na karlovarském festivalu a sadomaso s živými exponáty v Praze je tohle asi maličkost, přestože ovlivňuje naše nejmenší při tak zásadním kroku v jejich životě.

peter.
5. 9. 2017 10:15

Bety napsal znevažovat pravoslavnou církev, jen chci říct, že nám někdy nedochází, jaký vliv může v Rusku mít. Bety: Mnohí si dnes lámu hlavy tým,že RF sa neriadi žiadnou ideológiou.No neriadi,pokiaľ máme na mysli ideológie v zmysle ako ich chápe západný svet.Nemá ich preto,lebo Putin si je vedomý toho,že keby sa pokúsil zaviesť do riadenia Ruska niektorú z nich,tak by to vyvolalo v RF rozkol.Okamžite by sa vytvorila platforma pre opozíciu založená na protiideológii.Nikto už nemôže pochybovať o tom,že RF čelí existenčnej hrozbe zo strany USA.Takže Putin neurobil nič iné čo by už pred ním neurobili ruskí cári,alebo Stalin.Spojili národ… Číst vice »

Irena
5. 9. 2017 10:55

Peter: Je-li Ruská pravoslavná církev využívána, je využívána jako nástroj, který má určitou sílu a moc, což ovšem neznamená, že je to na věky. Viz například úryvek z jednoho materiálu Koncepce sociální bezpečnosti, podle které je náboženství záležitostí individuální – vztahem, který navazuje každý člověk sám bez pomoci jakýchkoliv církevních hierarchií, což je jedna z věcí, které se mi na ní vyloženě líbí, protože je to něco, co by mohlo časem všem církvím podtrhnout stoličku, na které se rozkročily: Skutečnost, že námět zachycený V. E. Makovským (Vysvěcení veřejného domu ) není žádným pomlouvačným výmyslem, neboť hříšnost a podpora páchání hříchů… Číst vice »

Irena
5. 9. 2017 10:56

Vysvěcení erotického klubu „otcem“ Ruské pravoslavné církve: http://www.youtube.com/watch?v=uvYBCDisBFA (nahráno na YouTube 18. ledna 2012, pomocí Yandexu je možné dohledat „klub“ s názvem Studio 74 v Čeljabinsku). Z poučení, které dal „svatý otec“ personálu při vysvěcení tohoto moderního bordelu: «Na tom, jak se budete modlit, záleží vaše výplaty, takže se uklánějte hlouběji… ano, ano…to říkám bez legrace.» A příjmy z tohoto „klubu“-bordelu a tím pádem také – výplaty jeho personálu – budou tím vyšší, čím větší bude rozestup v příjmech mezi chudými a bohatými, jež neustále vzrůstá díky systému bohatých, který vykořisťuje veškeré zbylé obyvatelstvo, neboť přebytek peněz budou bohatí utrácet… Číst vice »

fajt
5. 9. 2017 11:16

https://cz.sputniknews.com/svet/201709055919745-putin-rusko-soud-majetek-rusko/ – to aby rovnou nařídil vypálit všechna zastupitelská místa RF v americké korporaci – chápu, trpět se musí ( je to i základní znak ruské duše) a patřičná změna musí být zalita hlavně vlastní krví. ..)

Irena
5. 9. 2017 11:46

Putin: Serebrennikovovi byla za poslední tři roky vyčleněna miliarda !!!!
Viz Pjakin
Podezřelý je konkrétně ze zpronevěry 68 miliónů rublů.

https://regnum.ru/news/2317566.html

Neuvěřitelné, otravovali ho s tím zlodějem ještě i v Číně.

peter.
5. 9. 2017 14:27

Irena napsal
Jednu perličku mimo téma ze života.

https://inforeactor.ru/86724-izrailskaya-zhurnalistka-otvetila-na-naezdy-basilashvili-bez-rossii-vy-nichto?u&utm_source=24smi&utm_medium=referral&utm_term=2645&utm_content=1277155&utm_campaign=2581#
Toto už pre nás nie je žiadnou perličkou,lebo my máme podobné skúsenosti s
komediantami už 28 rokov.
Bojujú za kapitalisticé úžasné rána,no bez hanby vyžierajú štátny rozpočet.

Martin (už bez taky m)
5. 9. 2017 18:56

„Diplomatický“ HUMUS nade in USA velice pěkně rozebírá M. Zacharovová v Solovjovovi z 3. září…
Vrcholná sprostota…

PPK
PPK
5. 9. 2017 20:32

Irena napsal Irena • 5. září 2017 Peter: Je-li Ruská pravoslavná církev využívána, je využívána jako nástroj, který má určitou sílu a moc, což ovšem neznamená, že je to na věky. Viz například úryvek z jednoho materiálu Koncepce sociální bezpečnosti, podle které je náboženství záležitostí individuální – vztahem, který navazuje každý člověk sám bez pomoci jakýchkoliv církevních hierarchií, což je jedna z věcí, které se mi na ní vyloženě líbí, protože je to něco, co by mohlo časem všem církvím podtrhnout stoličku, na které se rozkročily Lituji, paní Ireno, ale nesouhlasím. Jsem naopak toho názoru, že v tvrzení podle něhož… Číst vice »

Irena
6. 9. 2017 4:47

No vidíte PPK, já s vámi také nesouhlasím. Tady není potřebná žádná organizace, a tedy žádná hierarchie, není zde nutný žádný nadřazený kněz, pop, imám, který vám bude říkat, co máte dělat a jak, což je základem všech organizovaných náboženství, které potom vedou k ovládání lidí. Nejsou zde nutné žádné oblbovací rituály. A je pouze na vás, zda věřit chcete či ne. Nikdo vás nekontroluje, nikoho to nezajímá, protože je to čistě vaše věc zda dialog s Bohem navážete nebo ne a řídit se přitom máte svým svědomím. A nikdo po vás také nemůže chtít „příspěvky na církev svatou.“ Zdá… Číst vice »

Irena
6. 9. 2017 4:48

Poprvé jsem se ve svém životě dozvěděl o existenci rozličných hříchů i s jejich popisem od otce Titova. Jako sedmileté dítě jsem se měl kát ze své spoluúčasti na ďáblových úkladech. Pán Bůh, který se mnou do té doby besedoval šepotem barevných květů rostoucích v naší zahradě, se z ničeho nic v mém vědomí proměnil ve strašnou a nelítostnou bytost. Bez ohledu na mé oči naplněné hrůzou mi otec Titov vyprávěl o zatracení a věčných mukách, ke kterým jsou odsouzeni ti, kteří své hříchy tají. Zvyšoval přitom hlas a já jsem celý roztřesený zíral na kříž zářící na jeho hrudi… Číst vice »

peter.
6. 9. 2017 6:07

Irena napsal
Je-li Ruská pravoslavná církev využívána, je využívána jako nástroj, který má určitou sílu a moc, což ovšem neznamená, že je to na věky

Irena:
To aj guľomet. A predsa dúfam,že raz príde doba,keď sa zbrane prestanú vyrábať a používať ako nástroj ktorý má určitú silu a moc.
Môj príspevok nemal byť obhajobou PC a už vôbec som nechcel otvárať otázku viery a náboženstva.Len som si dovolil prezentovať svoj názor na to čo je častou témou pre médiá.Teda na otázku,prečo sa RF neriadi žiadnou ideológiou.

peter.
6. 9. 2017 7:48

peter. napsal
Môj príspevok nemal byť obhajobou PC a už vôbec som nechcel otvárať otázku viery a náboženstva.

Pjakin 1 : 34 min.

peter.
6. 9. 2017 8:55

Irena napsal Ze života: a tohle si říká lidé http://voicesevas.ru/news/33931-kak-pervoklassnicu-pereselenku-vygnali-iz-shkoly-v-uzhgorode.html Na Podkarpatskej Rusi (z pohľadu Ukrajiny a RF – na Zakarpatskej Ukrajine) žili Rusíni,Maďari a Slováci.Keď sa z Podkarpatskej Rusi stala Zakarpatská Ukrajina,tak sa tam nahrnuli Ukrajinci,najmä Haličania od Ľvova,lebo pre nich bola ZU už „západ“.Vzhľadom na kontakty a rodinné väzky s Rusínmi žijúcimi na Slovensku a v Maďarsku sa v Užhorode,Mukačeve alebo v Čope dal zohnať aj tovar vo vtedajšom ZSSR nedostupný.Pravé džíny napríklad.Rusíni mali k Rusom lepší vzťah ako k Ukrajincom,lebo sami sa Ukrajincami necítili byť.Je známe,že aj „revolty“proti majdanistom na ZU potláčal „Pravý sektor“,ktorý má pôvod na… Číst vice »

Viky
Viky
6. 9. 2017 9:57

Martine – „„Diplomatický“ HUMUS nade in USA velice pěkně rozebírá M. Zacharovová v Solovjovovi z 3. září… Vrcholná sprostota…“ —— Domnívám se Martine, že Maria Zacharova nejspíš říká cosi velmi podobného tomu, co jsem napsal já. Bude ale podstatně podrobnější a je to „prvozdroj“. Kdo má možnost a zájem, vřele doporučuji. Bývá konkrétní, srozumitelná a podrobná v některých souvislostech, což nebývá úplně obvyklé. ——- Pokud se ale věnovala „jen“ bezprostřednímu konfliktu v diplomatických vztazích USAxRF, tak asi nezmiňuje věci, týkající se OSN. mm se dotkl velmi letmo diplomatického zastoupení při OSN. To sice jsou ruští diplomaté, sice působí v USA,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
6. 9. 2017 10:31

Viky zdravím. Jakov Kedmi jasně označil tvrzení činitelů NATO (dle UK vola Kovtuna mj.) o účasti 200 000 ruských vojáků nejen za idiotismus- ale za tvrzení DEGENERÁTŮ – s čímž osobně skromně NAPROSTO SOUHLASÍM. Kromě Solovjova věci rozebírají i v „Mjesto vstreči“: https://www.youtube.com/watch?v=oRge23bqD2c Zde vystupují i IDIOTI (t.t.) „Tomasz“ (PL) a Greg (USA), i ruští pátokolonisti (úmyslně vystavovaní na oči národa) dělají tak dobrou „válkyštvavou, práci“ na destrukci poválečného mezinárodního práva tak, aby si i Němci uvědomili kdo že se tady DOSLOVA zbláznil… Dokonce došlo na tvrzení toho Polského idiota, že údajně „ČSR zabralo neprávem polské Těšínsko“ – hovado, tady… Číst vice »

fajt
6. 9. 2017 15:06

http://eurasia24.cz/analyzy/item/2574-prichazi-moment-pravdy-usa-daly-ruskym-oligarchum-ultimatum-180-dni-aby-prodali-rusko – taky si myslím, že ten dnešní bezprecedentní tlak ze strany vlastníků americké korporace je vedený hlavně na změnu persony na carském trůnu, kdy se blíží další ruské volby – zatím ruská strana mlčí a v podstatě jenom stoicky vyčkává, možná je ale v v ruském zákulisí pořádná mela. ..)

fajt
6. 9. 2017 15:18

tady je jasně vidět k čemu jsou dnes dobří zbytečně bohatí šmejdi – k vydírání ještě většími šupáky, prý demokracie, kuwa, doufám, že se veškrna smaží v pekle s podobnýma mrdkama. ..)

Martin (už bez taky m)
6. 9. 2017 15:26

fajte myslím že popřením nedotknutelnosti vlastnictví si US neocons podřezali Evropskou „partňorskou“ větev… Jak často RF vytýkali „nejistotu pro investory ohledně jejich majetku“- a nyní přichází „JISTOTA“ – ovšem z druhé strany Atlantiku… :-) Další příspěvek k semknutí a sjednocení RF. Nejen současnost je důležitá, i možnosti a Budoucnost. V Americe černá, v Rusku o hodně světlejší… Nečekejme, že domácí presstitutky budou cokoliv o tomto psát či vysílat, ale kdo chce být ovládán, nechť si je. Časem se z člověka stane nástrojem, který lze vyhodit na smetiště. Přesně totéž nyní dělají neoconi s ruskými zbohatlíky. Mouřenín má ještě posloužit, a… Číst vice »

fajt
6. 9. 2017 16:05

Martin (už bez taky m) napsal Martin (už bez taky m) Martine, vy to všechno poměřujete jakousi spravedlivou logikou, která se ale v těchto kruzích nenosí, páč znamená třídní zatracení a v podstatě i společenskou smrt – no, můžete dát ruku do ohně za ruské oligarchy, kteří si přes Jelcina Putina vybrali a dosadili, vždyť jeho úkolem bylo apriori navrátit tyhle zbohatlíky ke světovému stolu elit a ne s nimi rozpoutat válku na život a na smrt, kromě toho na tyhle ruské bohatýry s triliony rublů nemají američtí gangsteři jenom údaje o jejich ulitých merglích v jejich bankách, ale i… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
6. 9. 2017 18:06

fajte, Vaší logice rozumím, ale „nejsou všechny holky stejný“ platí snad dosud… Chtěl jsem upozornit, že kroky US neocons establishmentu, který se Trumpovi nepovedlo „patřičně umravnit“ pěkně naštvaly jejich dosavadní Evropské „kamarády“. Jistě si také vzpomenete na ono Kopeckého pohádkové“pan Král si moc dovoluje, ale kdo nám šáhne na majetek…“… Tyto kruhy jsou možná silné, ale nikoliv jednotné a stejnorodé, neznamenají také zdaleka všechnu moc na světě /jakkoliv by si to přály/. VVP a jeho „boys“ nebudou spoléhat na „náhodu“, dosud měl vše promyšlené, nelámal nic přes koleno, atd… Největší moc je poznání a vědění jak sám jistě víte fajte,… Číst vice »

fajt
6. 9. 2017 19:02

Martin (už bez taky m) napsal Martin (už bez taky m) Martine, vy jste rozený optimista nezatížený interakcí se zbytečně bohatými hovady – buďte rád, že tomu tak je – měl bych toho k napsání hodně, ale v podstatě Vám nechci brát iluze o lidech, o době a i o dynamice a výsledku některých procesů, které by zákonitě mohly přijít – ale v podstatě jsou to taky jenom spekulace, které se nemusí naplnit beze zbytku a nebo i částečně, takže Vás i Vaše naděje nechci zatěžovat věcmi, které jsou zatím (asi ošklivými ) hypotézami, dám tady raději jeden článek o… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
6. 9. 2017 20:04

fajte – rád bych byl „nezatížený“ jak píšete,
bohužel ani náhodou nejsem, a to celá dlouhá léta…
Ale existují „ale“…
Přeji hezký konec léta a pěkný podzim.

PPK
PPK
6. 9. 2017 23:18

fajt napsal
Martine, vy to všechno poměřujete jakousi spravedlivou logikou, která se ale v těchto kruzích nenosí, páč znamená třídní zatracení a v podstatě i společenskou smrt – no, můžete dát ruku do ohně za ruské oligarchy, kteří si přes Jelcina Putina vybrali a dosadili, vždyť jeho úkolem bylo apriori navrátit tyhle zbohatlíky ke světovému stolu elit a ne s nimi rozpoutat válku na život a na smrt

Pane fajt, výstižněji to napsat už snad ani nelze. Naprosto s celým tímto odstavcem Vámi napsaným – souhlasím!