V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 4. 4. 2016

Situace v Náhorním Karabachu a role Turecka * Setkání Uljukajeva s Tefftem * Osvobození Palmýry * Přechod esoterického centra Praha pod čínský vliv * Spolupráce s Navalným * Kdy Pjakin přestane lidem věšet bulíky na nos? * Lexus a Vovan podruhé

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
10. 4. 2016 5:13

Pjakin je imho pozoruhodný zejména do svých 2/3. Vnitro-ruské ideo-spory nehodnotím, je málo informací, leč už i odsudky Glazjeva a Katasonova? Názor Pjakina na snahu globálních elit, jež chtějí zastavit a „zastropovat“ či „znivelizovat“ vědecko technický rozvoj, vidím jako blízký realitě. Blízký soudobému stavu světové politiky, kdy k tomu „kapík“ chce využít novou politickou „organizaci“, nové globalizované nástroje ekonomiky a finančnictví, změnu (a nejen inkluzi) NEvzdělávání lidí(!), cenzuru, odposlechy a propagandu. Dnes už je evidentní, že vedle konvenčních nástrojů ovládání civilizace právě kapitalismus též vymyslel a zkonstruoval novo-vědu zvanou politická ekologie, což je pro některé lidi sice krajně dráždivé, ale… Číst vice »

Béda
10. 4. 2016 6:03

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/societe-generale-varovala-klienty-usa-budou-celit-vlne-bankrotu/ Na americkou ekonomiku brzy padne „obrovská vlna“ firemních krachů, které se kvůli recesi v zemi lze jen těžko vyhnout, uvedl Albert Edwards, analytik banky Société Générale (v Česku vlastní ČSOB …Hlavním faktorem ukazující na hrozící recesi Edwards označil prudký pokles zisků amerických společností. Podnikový sektor USA, řekl, „se utápí v dluzích“…Podle analytika rychlé ekonomické oživení nelze v daném okamžiku očekávat. „Spojené státy čeká plný konec ekonomického cyklu,“ konstatoval. Na konci svého materiálu dal Edwards radu investorům. „Jestli bych si musel vybrat jednu třídu aktiv, s nimiž by se nemělo počítat, tak by to byly obligace amerických společností, jejichž míra… Číst vice »

fajt
10. 4. 2016 9:08

comment image?fl=res,530,,3,FFFFFF|jpg,90

xerox
xerox
10. 4. 2016 12:40

PPK … ,, Kapitalismus nastartoval za účelem zbrojení a byznysu vědecko technickou revoluci a teď na ni systémově dojíždí do další krize z „nadvýroby“ nejen množstevní, ale i kvalitativní, což je pro něj samolikvidační ,, obstarožní marxistické blekoty , zlej kapitalista nestačí otvírat nové fabriky v ásii jaká je poptávka , tzv. nadvýroba má samozřejmě blahodárný vliv na ceny … např. první velkoplošný tv stávali i půl mega , dnes legračních pár táců jenž vytopíte ze šrajtofle když jdete pro rohliky … atd. … nechte toho … Béda … ,, Na americkou ekonomiku brzy padne „obrovská vlna“ firemních krachů ,,… Číst vice »

Béda
10. 4. 2016 13:31

xerox,

Vaše slova o „očistném procesu“ krachů, na kterých se obvykle nabalí největší **** (jedním slovem „Soroši“) mi připomínají některé myšlenky z Koukolíka. V tomto případě nejde o jednotlivé krachy ale zřejmě o řetězec krachů doprovázený vlnou exekucí, sebevražd, kriminality, násilí a na druhé straně levných výkupů za pakatel lidmi, kteří obvykle mají pracky v příčinách krize.

Zajímalo by mě jak byste vy (a různí Fakani) s rodinami snášeli „očistný proces“, který jste nezpůsobili ani nijak neovlivnili při kterém přijdete úplně o všechno a zůstanou vám pouze dluhy.

xerox
xerox
10. 4. 2016 14:56

Béda … ,, řetězec krachů doprovázený vlnou exekucí .. ,,

nic nového pod sluncem … ale ukažte jiný funkční ekonomický model …
když lidi dali v 89-tým přednost nebo se nechali oblbnout , ono je to jedno , nablejskanýmu fáru před sociálníma jistotama co naděláte …
kapitalista je dobrý sluha ale špatný pán …

peter.
10. 4. 2016 18:55

Pjakin hovorí:cit.“Študujte KOB.Čítajte hrubé knihy vnútorného prediktora ZSSR(?).Čítajte analytické správy VP ZSSR(?).Rozšírte mieru svojho chápania.Keď budete vedieť viac,ochránite záujmy svoje aj svojej rodiny“kon.cit. Tak sa pýtam….keby sa hneď pustila väčšina Slovákov do štúdia KOB a DVTR…ako im pomôžu nadobudnuté vedomosti proti politickej mašinérii,ktorá nahnala SR do područia západných finančníkov a pod čižmu USA a EU?Vie mi to niekto povedať? Myslím,že to čo sa dnes vo svete deje,má oveľa prozaistickejšie príčiny ako boj nejakých pofidérnych prediktorov.Myslím,že to čo vidíme na Blízkom východe,nie je nič iné ako snaha ochrániť štát Izrael pred hrozbou jeho likvidácie obyčajným populačným tlakom Arabov.Inou príčinou tzv.“Arabskej jari“je… Číst vice »

Irena
10. 4. 2016 19:35

Prečo sa teda pýtate, Peter? Keď všetko viete?

peter.
10. 4. 2016 19:41

peter. napsal
Netreba mi k tomu aby som veci chápal barličku ako 8-tisíc rokov starých žrecov,GP a pod.Ide len o to,že bohatí chcú ostať bohatými

http://www.chelemendik.sk/John_Coleman_Vybor_300_482584211.html

peter.
10. 4. 2016 19:50

Irena napsal

Prečo sa teda pýtate, Peter? Keď všetko viete?

Pýtam sa znalcov KOB preto,aby mi prezradili ako mne a mojej rodine pomôže znalosť KOB a DVTR v prípade,keď mi nad hlavou začnú lietať rakety a delostrelecké náboje.
No a keď sa Pjakin zhadzovačne vyjadruje aj o ľuďoch ako je profesor Katanosov,tak vlastne už ani nie je o čom hovoriť.

xerox
xerox
10. 4. 2016 21:06

peter … ,, ako mne a mojej rodine pomôže znalosť KOB a DVTR v prípade,keď mi nad hlavou začnú lietať rakety .. ,, před osvobozením a humanitárními demo plombami vás neuchrání ani nazaretskej jak z historie známo , studium čehokoliv dělá člověka hůř manipulovatelným a lépe se orientujícím ve společenským dění … znalost těchto tlustých knih není samozřejmě podmínkou , spoustu lidí to tak má už dávno … ty knihy by měli studovat spíše lidi co se chtějí aktivně podílet zejména v politice nebo veřejném společenském dění jako je třeba internetová diskuse , protože se jedná o nové pojmenování skutečnosti… Číst vice »

peter.
10. 4. 2016 21:31

xerox napsal né jako zdejší marxističtí zabedněnci rádoby filosofové , používající prakticky už mrtví neboli neoslovující politologický slovník , viz má reakce na pkk & co. … xerox: Pri všetkej úcte! Čo sa p. PKK týka,tak vy sa musíte ešte veľa učiť,aby ste sa čo i len priblížili k sume vedomostí ktorú on vlastní. A týka sa to aj tých,ktorých vy urážlivo nazývate marxistickými zabednencami.Predstavte si,že marxistická politická ekonómia sa do dnes vyučuje aj na tých najlepších VŠ resp.univerzitách.Urážate ľudí o ktorých neviete nič.Nepoznáte ich kvality,vzdelanie,prácu ktorú vo svojom živote vykonali….neviete o nich nič.A predsa ich súdite.To nesvedčí o najlepšom… Číst vice »

xerox
xerox
10. 4. 2016 21:42

peter … ,, Urážate ľudí o ktorých neviete nič ,,

jenom bych dodal – ani vědět nechci …
jinak vaše reakce přesně popisuje to o čem píšu , do vašeho pojmoznalectví to ani nedokáže zapadnout … proč si myslíte že evropská tzv. levice se nechytá , proč. tzv. komunisti v čr. parlamentu se plácaj už čtrvrt století na 15% , přesně v důsledku tohoto … nakonec opozici proti eu a globalismu to např. v polsku a v maďarsku zachraňují tzv. pravicový strany …
samej podpindosník kam se člověk podivá , jeden jako druhej a jako třetí …

Sio
Sio
11. 4. 2016 0:12

@peter.,Xerox: Dal jsem si práci, a pokoušel se diskutovat na téma platnosti marxismu na leva-net, kdy bych u pár lidí předpokládal lepší znalost KOB&DVTŘ, než mám já. Musím vyjádřit své zklamání, přiznám, že místním kobákům se jejich argumentace zdála dostatečná a tím nedostatečným jsem se jim jevil já, nicméně, jsem dost exaktně založený, těch pár argumentů, které snesli byly vytvořeny díky nepříliš dobrému pochopení tezí kapitálu a jejich určení, popřípadě když byla řeč o údajné nesmyslnosti dialektiky a materialismu pohromadě, odkaz na velmi tlustou knihu, kterou jsem, přiznám, neměl sílu přečíst, po prvních 30 stránkách jsem na nic objevného nenašel… Číst vice »

Béda
11. 4. 2016 4:49

Řekl bych, že zabedněný může být stejně tak marxista, Kobák, Keynesián, Hayekovec, libertarián… Pokud jde o rok 89, myslím, že zde nezáleželo na tom co si lid vybere, protože lid si kapitalismus nevybral. Nebylo zde k tomu řádné referendum ani nic podobného. Nový řád s postavením kolonie nám byl vybrán supervelmocemi (tuším na setkání Reagan – Gorbačov v Reykjavíku). Kapitalismus zde byl zaveden plíživě podvodem (hlavní cirkusáci v 89-ém nemluvili nic o kapitalismu ale spíš ještě o sociálnějším státě bez nezaměstnanosti atd..

xerox
xerox
11. 4. 2016 11:31

těžko diskutovat když místní koště mě maže …