V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 8. 1. 2018

Proč je Grudinin nebezpečný? * Rozdílné plány státních a globálních elit s Ruskem * Neformální setkání lídrů SNS * Protivládní protesty v Íránu * Skřípnutý Ahmadínežád * Demonstrace princů v Saúdské Arábii * Je Pjakin samolibý? * Jakov Kedmi vs. polithňupové

Překlad a titulky: Irena

Knihy VP SSSR jsou volně ke stažení v CZ/SK překladu na Leva-net. V tištěné podobě je můžete získat na http://ksbpress.cz/.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
14. 1. 2018 20:33

https://cz.sputniknews.com/svet/201801146594652-putin-komunismus-krestanstvi-mauzoleum/ – vypadá to na ručník v ringu, bohatýrští oligarchové jsou u globálního stolu. ..)

peter.
14. 1. 2018 20:48

fajt napsal

https://cz.sputniknews.com/svet/201801146594652-putin-komunismus-krestanstvi-mauzoleum/ – vypadá to na ručník v ringu, bohatýrští oligarchové jsou u globálního stolu. ..)

Hlavne,že pri svojej návšteve sv.hory Athos sa nechal uctievať ako cár – hlava pravoslávia.Sám bol komunista potom veriaci pravoslávny a dnes….čím je vlastne dnes,keď zhadzuje komunizmus aj kresťanstvo?
http://new1.fjcdn.com/gifs/Dancing+putin_dc7ec9_5011859.gif

fajt
fajt
14. 1. 2018 20:55

peter. napsal
peter.

já jenom, že o kapitalismu ( jako nejhorším náboženství) a amerických ( jewrejských ) elitářích, kteří likvidují svět ani slovo – prostě Rusko není alternativou, snad na sklonku své moci na tom nebude hůře než Brežněv, kterého v osmdesátkách přechcal kdejaký zbohatlický skopčák. ..)

hudryper
hudryper
14. 1. 2018 21:22

peter. napsal čím je vlastne dnes,keď zhadzuje komunizmus aj kresťanstvo? Já nemám z Putinova projevu ke komunismu a křesťanství pocit,že by je snad shazoval. Nevidím to ani jako ručník v ringu,naopak mne překvapila slova o podstatě komunismu jako primitívním přepisu desatera. Je jasné,že není dlouhodobě udržitelný vývoj kdy bujení neoliberálních zbohatlíků za cenu stále jen slibovaného růstu životní úrovně obyčejných lidí má být chráněno nasazením jejich životů a zdraví pod trvalým tlakem všech možných provokací. Já s Putinem naprosto souhlasím,že ideje komunismu jsou převzaty z křesťanství a tedy nejsou ve vzájemném rozporu. Nemám na mysli kdysi disciplinu na čs.VŠ-tzv. vědecký… Číst vice »

peter.
14. 1. 2018 22:26

hudryper napsal Putin bere veřejně na vědomí,že je památka na Lenina uvnitř ruského národa funkční a má význam pro upevňování společenské víry v lepší příští Ruska.Tento Putinův projev považuji za velmi inteligentní zahájení předvolební kampaně, Zdravím hudryper. Tvoj názor by som mohol považovať za správny(a možno taký aj je)keby Putin už viac krát komunizmus nezavrhol ako pre štát škodlivú ideológiu.On odsúdil stalinizmus,pri oslavách dňa víťazstva necháva zakrývať mauzóleum preglejkou a spomenul som si aj na navracanie bojovníkov z Donbasu,ktorí hľadali útočisko v Rusku.Boli nekompromisne vydávaní späť na Ukrajinu s oddôvodnením,že by mohli v Rusku šíriť pre Rusko nebezpečnú socialistickú ideológiu.Potom… Číst vice »

Aleš
Aleš
14. 1. 2018 22:27

Rozvinu hudryperovu úvahu. Můj otec komunismus a křesťanství vždy k sobě přirovnával. Vůbec v tom nevidím shazování ani jednoho. Naopak, Putinův život od dětství, které nebylo lehké, bylo formováno oběmi směry a on obě tyto ideologie patrně bere jako základ, na kterém může pevně stavět svoje vlastenectví. Naopak adresný příměr mezi mnoha schůzemi strany v posledním stádiu reálného socialismu v ČSSR a mším a frontám na ně před kostely chvíli po převratu v 89, nejenže zní pejorativně a komicky, ale ve skutečnosti šlo v nich o stejné mechanismy a často i stejné lidi… Dnešní KSČM je snad jedna z mála… Číst vice »

peter.
14. 1. 2018 23:02

peter. napsal Ubehol príliš krátky čas na jeho hodnotenie. pokr. Diskusia na tému Putin bude obtiažna do vtedy,kým si jasne nepovieme,čo od neho a ním vytváraného Ruska každý z nás očakáva a akú má predstavu o tom ako zmení novovytvorené Rusko život v našich štátoch.Tak aké Rusko vlastne chceme?Pomôže nám,keď to bude len štát,kde vládne kapitalizmus ktorý sa k plebsu správa trochu lepšie ako ten západný kapitalizmus ku nám? Grudinin hlása mimo iné aj znárodnenie nosných odvetví ruského priemyslu a úpravu Američanmi napísanej ústavy Rf v tom smere, aby mohla byť ruská centrálna banka zbavená vplyvu FED-u.Aby bola plne k… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 1. 2018 23:41

Vladimíru Putinovi věřím. Ba nakonec musím napsat, že stále VÍCE. Co se týče zde uváděných hodnocení JEHO přístupu ke komunismu a křesťanství: ANI NÁHODOU NEMÁM DOJEM, ŽE JE SHAZUJE. Právě: NAOPAK. Pán peter- uvědomme si prosím, že VVP pracuje V NAPROSTO JINÉM PROSTŘEDÍ nežli Vámi zmiňovaní, kteří svůj vliv na SSSR tehdejška mohli udržet podstatně snadněji. Vladimír Vladimírovič pracuje v době internetu, informační války na síti v mnoha- nejen hybridních – podobách, v době šíření zpráv bleskovou rychlostí, etc. Za situace která i na oné Ukroruině je naprosto odlišná než tehdy. Uvědomte si prosím, že „EuroAtlsntida“ spolu se sionisty jen… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
15. 1. 2018 0:04

V politickém džudu je Vladimír Putin naprosto skvělý. Mám jednoho o hodně staršího (nyní) kamaráda původem z Vídně. Je sice Čechomoravák „jako poleno“ ale též s velkým rozhledem zejména po střední Evropě i vědě… Velice mne potěšil v podstatě stejným způsobem náhledu na Vladimíra Putina jako mám sám- a to navzdory svým víc jak 80 letům- a naprosto nulové senilitě. VVP nelze hodnotit prizmatem bývalých vůdců bývalého SSSR. Hodnotit jeho vyjádření zjednodušeně není pro skutečný odhad jeho významu – i pro svět kolem – rozumné. Ano, je to možná jen „můj“ názor… V RF již jede „budování“ podstaty základů nových… Číst vice »

peter.
15. 1. 2018 0:29

Martin (už bez taky m) napsal Pán peter- uvědomme si prosím, že VVP pracuje V NAPROSTO JINÉM PROSTŘEDÍ nežli Vámi zmiňovaní, kteří svůj vliv na SSSR tehdejška mohli udržet podstatně snadněji. Ja si nič uvedomovať nemusím!Neriadim Rusko ani Slovensko a dokonca ani domácnosť v ktorej žijem lebo tú riadi moja žena a nie ja. A tak len tu vypisujem svoje možno nekompetentné názory,pri čom sa riadim tým čo som už vo svojom živote prežil a teraz sa už len bez nároku byť konkurentom velikána analytiky akým je Pjakin vyjadrujem k článkom popisujúcim udalosti vo svete a teda aj v Rusku.Viete… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
15. 1. 2018 0:53

pán peter já se Vám snažím porozumět. Také já zde píši jen svůj osobní názor. Myslím, že hodnotit VVP trochu můžeme také podle toho, že na rozdíl od minulosti existuje internet a řada záznamů -nejen jeho – vystoupení. Víte pán peter, já si skromně myslím, že v dnešní době- kdy lze snadno doložit jak skutečný důkaz- tak „důkaz“ (ony fake-„zprávy“) mj. prostřednictvím xyz záznamů čehokoliv a obrovského množství informací, poznání i „in- formací“ prostřednictvím „sítě sítí“ není prostě možné působit jako minulí „vládcové“ minulého SSSR. Pravomoce má VVP jistě nemalé, ale zdaleka nejsou neomezené, naopak. I onou Ústavou, etc. Co… Číst vice »

Aleš
Aleš
15. 1. 2018 6:52

peter: Ukrajina se v tomto musí z fašismu vysvobodit sama, pokusy o ruskou vojenskou pomoc by podle mne většina ukrajinské veřejnosti chápala jako okupaci a rusofobie většiny občanů by pak neznala mezí. To by byla osudová chyba. Doporučuji vám přečíst knihu Putin od Veroniky Sušové – Salminen. Není to určitě totéž co osobní setkání, ale aspoň je to snaha o maximální objektivizaci informací, které asi lze z euroatlantického prostoru očekávat.

zajoch
15. 1. 2018 8:28

Po Martinově komentáři mi připadalo zbytečné něco sem připojovat. Přesto si neodpustím alespoň vyjádření souhlasu s jeho brilantní úvahou.

fajt
fajt
15. 1. 2018 9:16

Aleši, pokud vás pohled na realitu bolí, tak na ní prostě nekoukejte, je přeci tolik berliček a šidítek, které vás toho přímého pohledu ( a následného špatného pocitu) mohou zbavit – já tady nejsem pro kamarádství za každou cenu, jenom tady prezentuji svůj názor glosy, pokud se to někomu nelíbí, tak to beru, ale nijak jinak to vylepšovat nebudu. ..)

peter.
15. 1. 2018 9:42

Aleš napsal peter: Ukrajina se v tomto musí z fašismu vysvobodit sama, pokusy o ruskou vojenskou pomoc by podle mne většina ukrajinské veřejnosti chápala jako okupaci a rusofobie většiny občanů by pak neznala mezí. To by byla osudová chyba. Doporučuji vám přečíst knihu Putin od Veroniky Sušové – Salminen. Není to určitě totéž co osobní setkání, ale aspoň je to snaha o maximální objektivizaci informací, které asi lze z euroatlantického prostoru očekávat. 1. Ukrajina sa sama oslobodzuje už 5-ty rok a zničená je už tak,že o ňu nestoja ani samotní Ukrajinci ktorí ju hromadne opúšťajú. Tak ma napadá,ako USA presadzovali… Číst vice »

Aleš
Aleš
15. 1. 2018 11:47

Žádný takový postoj s rusofobií tu neprezentuji. Já jen předjímám, že kdyby armáda RF měla vstoupit na území Ukrajiny, situace by se dramaticky změnila.
Máte pravdu, roky 2016 a 2017 již v knize nejsou. Ovšem, to co se mohlo změnit od té doby, zpravidla zapadá do toho, co píše Pjakin.
fajte: Někdy popisujete realitu, kterou by si někdo asi přál mít. Zavírat oči není mým zvykem.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
15. 1. 2018 11:54

Výrok přisuzovaný Alainu Delonovi (z filmu Černý Tulipán):
„Svoboda je kost hozená národu
aby si na ní vylámal zuby.“

Ke „Světu“
https://www.youtube.com/watch?v=cQ-48rr6Wfo

Tanec paryb, ryb, mořských savců vč. kytovců (delfín, sviňucha, keporkak, plejtvák…)
https://www.youtube.com/watch?v=aI3yNckfSvU

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
15. 1. 2018 11:55
Bety
Bety
15. 1. 2018 13:22

Martine, plně souhlasím se Zajoch. Kýbly pesimismu, jež sem bez ustání vylévá fajt, mají za účel jen jedno (ať už je vysvětluje jakkoli) -ZANECHTE VŠECH NADĚJÍ, KDOŽ SEM VCHÁZÍTE. Když to dovedeme k logickému konci, tak je to neustávající provolání – VŠE JE ZTRACENO, NESNAŽTE SE, NEMÁ TO SMYSL. Tedy svět podle fajta musí bez alternativy nutně dojít k fašistickému feudalismu okořeněnému multikulturalismem a stejně jako kdysi náboženskými válkami a dalšími pochoutkami z téhož hrnce, než dospěje ke konečnému Armagedonu. Takže čtenáři užívej si toho co máš dokud to jde a na všechno ostatní se vybodni!!! Jsem ráda, že vy,… Číst vice »

peter.
15. 1. 2018 13:57

Aleš napsal
Máte pravdu, roky 2016 a 2017 již v knize nejsou.

A nie je tam ani rok 2015.Kniha sa zaoberá vývojom v ZSSR od perestrojky,vznikom Rf,prekvapivo málo sa v nej píše o samotnom Putinovi a len okrajovo sa venuje vzniku konfliktu na Ukrajine.Je to skôr kniha o politike,ekonomike a udalostiach ktoré v Rusku prebehli od perestrojky a zahŕňa v sebe len časť udalostí r.2014.Prvé vydanie vyšlo v r.2015.

fajt
fajt
16. 1. 2018 10:53

https://cz.sputniknews.com/svet/201801166602027-media-predani-americky-protiletadlovy-komplex-syrsti-kurdove/ – takhle si zkomplikovat vítězství, to se jenom tak nevidí – vše se děje před ruskýma očima v Sýrii, když ruský generál chtěl po Kremlu, aby oddíly Asada ( spolu s ruskými a íránskými jednotkami ) překročily Eufrat a vytlačily americké ISIL i s jejich poradci a spec. jednotkami, tak Moskva byla kategoricky proti a generál byl nakonec zavražděn ( dodnes jeho smrt nebyla vyšetřena, natož aby byla potrestána), pak přistoupila na „džentlmenskou “ dohodu o rozdělení Sýrie ( američanům připadlo veliké území ), která měla zajistit mír na celém území, samozřejmě tuhle dohodu US vláda naprosto nedodržela a… Číst vice »

Aleš
Aleš
16. 1. 2018 11:14

Osobní život, to je poklad, který si člověk zcela logicky chrání a z povahy původní profese a později let exponovanosti ve významných funkcích, je pravděpodobné, že tam nebude tolik perliček (nemá prostě tolik volného času) jako u jiných osobností, navíc kniha Putin není životopisem.
Bety: Díky moc.

peter.
16. 1. 2018 12:15

Aleš napsal
Osobní život, to je poklad, který si člověk zcela logicky chrání a z povahy původní profese a později let exponovanosti ve významných funkcích, je pravděpodobné, že tam nebude tolik perliček (nemá prostě tolik volného času) jako u jiných osobností, navíc kniha Putin není životopisem

No tak nabudúce,keď mi budete doporučovať aby som si niečo prečítal(neviem kde ste vzali tú istotu,že som Salminenovej knihu nečítal) tak prosím,budem vám vďačný.Len by som bol rád,aby sa to týkalo aktuálnych udalostí a nie udalostí 3-4 roky starých.

peter.
17. 1. 2018 10:40
peter.
17. 1. 2018 21:11

fajt napsal https://politikus.ru/v-rossii/103805-reyting-grudinina-upal-na-fone-skandala-s-ego-zarubezhnymi-schetami.html fajt: Toto je 20 krokov,ktoré chce Grudinin po svojom zvolení za prezidenta RF zrealizovať. https://kprf.ru/activity/elections/171941.html Všetko je fajn,také ľúbivé aj potrebné,no diabol je ukrytý v kroku č.19.Tam sa Grudinin chystá výrazne oslabiť prezidentské právomoci a zaviesť v Rusku ešte viac demokracie.Tak tento chlap vlastne napriek tomu,že chce byť prezidentom, vládnuť nechce.Všetci vieme,čo Rusku priniesla Gorbočovščina a Jeľcinova demokratizácia.Nie nadarmo chcú USA demokratizovať celý svet.Vedia,že demokracia spoľahlivo zabraňuje tomu,aby sa ľud dokázal zjednotiť v snahe dosiahnuť akýkoľvek cieľ.Napríklad oslobodiť sa od akéhokoľvek útlaku či už z vonku,alebo z vnútra. Navyše zavedenie bezbrehej „demokracie“v tak veľkej krajine ako je… Číst vice »