V zemi za velkou ZDÍ aneb jak se žije v Palestině

letak-ismSledujete každodenní zprávy o izraelsko – palestinském konfliktu a přesto stále nevíte, jak vypadá běžný život Palestinců? Přijďte na besedu s lidmi, kteří dlouhodobě sledují situaci na okupovaných palestinských územích, strávili zde část života a znovu se na tato místa vracejí.

Připravili jsme pro vás také fotografie z cest pořízené během posledního půl roku a krátké filmy zachycující každodenní problémy, kterým Palestinci musí čelit.

Dáša van der Horst je ředitelkou české pobočky organizace Amnesty International, která trvale požaduje aby izraelské úřady zastavily zabírání půdy, blokády a další kroky, které jsou v rozporu s mezinárodním právem. Dáša van der Horst strávila v Izraeli a na okupovaných palestinských územích celkem 5 let a nedávno se vrátila z další návštěvy této oblasti.
Eva Nováková působila na okupovaných palestinských územích od března 2009 do ledna 2010 v rámci Mezinárodního hnutí solidarity (ISM). Podílela se na nenásilných přímých akcích a účastnila se demonstrací převážně ve východním Jeruzalémě a ve vesnicích, které protestují proti výstavbě izraelské zdi. V posledních několika měsících spolupracovala na zprávě o rozšiřování nelegálních izraelských osad ve východním Jeruzalémě. Tři týdny potom, co oficiálně převzala roli mediální koordinátorky pro ISM, byla nelegálně zatčena izraelskou armádou a imigrační policií a vyhoštěna ze země.

Markéta Vinkelhoferová strávila v Izraeli a okupovaných palestinských územích celkem dva roky, částečně také jako dobrovolnice v palestinské nevládní organizaci v programu pro vzdělávání palestinských dětí. Naposledy tuto oblast navštívila v prosinci 2009. 

Diskusi bude moderovat Jaroslav Fiala, politolog a publicista.

 

11. května, 17.00 až 19.00

FF UK, U Kříže 8, Praha 5, Jinonice, Budova A, Místnost 2075

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments