Valdaj 2014: Nová pravidla světového řádu nebo hra bez pravidel?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
1. 11. 2014 8:01

Náš svět má štěstí,že ruskému medvědovi velí Putin . Jeho stanoviska jsou jasně formulovaná a
brilantně podávaná. Je nesporné,že jeho stanovisko k zdrojům světové krize posledních desítiletí
je pravdivé. Nemám pochybnost o Putinově snaze zaplatit ještě přiměřenou cenu za odvrácení
termojaderné katastrofy. Bylo už načase vzkázat do Washingtonu .“ zabrzděte „, dál už nemůžete,
pokud nechcete zničit lidstvo i sebe sama .

Béda
1. 11. 2014 8:01

Vynikající. Jak překlad tak reakce V.Putina, který ukázal proč jej mnozí dnes považují za světovou politickou osobnost č.1..Chtěl bych vidět Obamu, Barrosa, Merklovou v situaci, kdy by museli obhajovat soustředěné palbě dotazů jejich zahraniční a vnitřní politiku, války, sankce, převraty v jinýchz státech, odposlechy a pod.. Nevěřím, že by to kterýkoliv z nich dokázal s takovou bravurou a bez zbytečných vytáček a frází jako V.Putin.

zajoch
1. 11. 2014 8:43

Ireno, díky!

dixi
1. 11. 2014 9:13

Také děkuji.

Béda
1. 11. 2014 10:08
Béda
1. 11. 2014 10:34

Co mne obzvlášť zaujalo v odpovědích V.Putina: jak popsal na obsazování náčelníka generálního štábu jisté evropské země. První podmínka (ne)povinná účast v NATO, druhá – souhlas USA. Anebo jak otevřeně posal jak to bylo se sesazením Janukovyče, anebo když zcela otevřeně řekl o Libyi, kde USA v rámci bezletové zóny schválené RB překročili mezinárodní právo a začaly s Libyí regulární válku a kam to dovedly – až k vraždě svého vlastního diplomata. – Eto vaše (americké délo) s tím RF nemá nic společného atd., atd..

Vlastimil
Vlastimil
1. 11. 2014 11:00

Skvělá debata. Na úrovni jak odborné , politické i lidské. Díky Outsidermemedia.cz se ten, kdo má zájem vědět víc, dostane k informacím, které se v ČT nevyskytují.

Béda
1. 11. 2014 11:15

Ještě dvě perličky z debaty. V.Putin skvěle odpověděl, když uvedl, že sám trh a v podstatě nereálné alternativy si vynucují spolupráci Ruska s Evropou v oblasti zádsobování surovinami. Blízký a střední východ je díky Američanům klubkem chaosu (to není moc dobrá alternativa) a břidlicový plyn z USA (i kdyby to nebyla fatamorgána) by zadusil evropskou konkurenceschopnost, fakticky by eurozónu ekonomicky pohřbil. A další brilantní odpověď byla na margo ISIL, které si vlastně vytvořily USA a jejich spojenci v oblasti, když uvedl: kdo je vytvořil, kdo jim dává peníze, zbraně, kdo prodává ropu ISIL? Vy to snad nevíte? Proč proti (zdrojům)… Číst vice »

dixi
1. 11. 2014 11:48

Ne revoluce,ale evoluce, stručné a srozumitelné.

Béda
1. 11. 2014 11:51

dixi napsal

Ne revoluce,ale evoluce,stručné a srozumitelné.

To od něj nebylo hezké. Prý máme revolucí plné zuby. Stačily ty ve 20.století. Jak je vidět prezident Putin nedoceňuje blahodárnost sametových, barevných, jarních… revolucí. Mimochodem, jakou barvu asi má ukrajinská „revoluce“? (osobně bych tipoval hnědou)

Irena
1. 11. 2014 11:53

dixi napsal Ne revoluce,ale evoluce,stručné a srozumitelné. To se mi také líbilo. Kdyby to takhle aplikovali v 89, tak kde jsme mohli být? Nechat fungovat to co funguje a vylepšovat, to co nefunguje dost dobře, ovšem s rozmyslem a ne bezhlavě, což také řekl Putin. Problém je v tom, že jim na nás nikdy nezáleželo (Západu obecně). Vždycky o svých cílech lhali, proto taky od Putina, jestli jste si všimli, krásně sedí, že on je jeden z mála (ve smyslu i Rusko), kdo si může dovolit říkat pravdu. PS: Ještě se mi líbilo, jak ta Američanka rozkvetla, když jí složil… Číst vice »

Irena
1. 11. 2014 11:57

Ještě mě napadlo, že kdyby takhle otevřeně informovali o obchodech a jednáních – stručně a v číslech, jak to vyjmenoval Putin v souvislosti s obchodováním s Ukrajinou, tak by politici neměli tak jednoduché neustále mlžit a svalovat vinu jeden na druhého. Možná by nakonec i samotným Ukrům došlo, kdo je to vlastně okrádá.

peter.
1. 11. 2014 14:45

Mne sa najviac pozdáva toto hodnotenie Pjakina:
http://leva-net.webnode.cz/products/komentare-v-v-pjakina-z-27-10-2014/

Alena
Alena
1. 11. 2014 16:06

pan Putin mluví pouze pravdu. Je za to na jedné straně oslavován, na druhé straně nenáviděn. Zapomněli jsme na mistra Jana Husa

Irena
1. 11. 2014 20:51

Jako první prý do DLR přijeli na volby pozorovatelé z Česka v čele se senátorem Doubravou, který jim ihned oznámil, že volby ČR neuzná. To je zajímavé, ne? Jede se podívat, jak lidi volí, a ještě než vůbec mohou svojí volbu projevit jim řekne, že jejich volbu nehodlá uznat. Tomu říkám opravdový demokrat!
je to na videu od 4:50
http://voicesevas.ru/news/6678-video-svodka-novostey-novorossii-za-31-oktyabrya-1-noyabrya.html

peter.
1. 11. 2014 22:40

Igor Bezler-Bes,obranca Gorlovky,odstúpil.Nevie sa či bol odvolaný alebo odstúpil sám.Jeho pomocníčka povedala,že Bezler odmieta zapojiť sa do politiky.
Ak je to pravda,jeto veľká strata,lebo zajtra,v deň volieb sa očakáva masívny útok ukrov na celej fronte.Obavy sú z útoku na Doneck.
http://lifenews.ru/news/144101

Béda
2. 11. 2014 7:18

Dnes proběhnou volby v DLR a LLR. RF dala najevo ústy MZV Lavrova, že volby uzná, „demokrati“ v Evropě, kteří USA pomohly zosnovat kyjevský násilný politický převrat naopak volby uznat nechtějí (formální záminkou je půtka o datum voleb) a vyhrožují RF, že když výsledky voleb uzná protiruské sankce ještě vyhrotí. Samozřejmě „demokrati“ budou dál podporovat kyjevský režim, který udělá cokoliv, aby překazil volby v DLR a LLR – lze očekávat vojenskou ofenzivu Kyjeva s cílem narušit a překazit volby. Přitom je zcela evidentní, že soužití obou regionů v jednom státě, po tom co genocidní režim a jeho nacistické bojůvky provedly… Číst vice »

Aleš
Aleš
3. 11. 2014 7:59

Marek Řezanka Jak v třicátých letech Uřezaný hlavy matkám přišly v bedně prej se všechno spraví prdlajs dál je bědně Bandera se vrací v týhle krásný době Čapek nejspíš zvrací obrací se v hrobě vraždějí se děcka – a to mě fakt děsí davy škorpiónů mířej do Oděsy Černě hoří plamen, seškvařená těla ten, kdo škrtá, klame z mrtvých vrahy dělá… jatka se však chválí, jelita jsou v módě neptáme se, zda-li nejsme v mrtvým bodě vraždějí se starci – někdo ruce mne si davy škorpiónů mířej do Oděsy Refrén: Jak v třicátých letech, opět kina hoří ten, kdo s… Číst vice »

bbb
bbb
3. 11. 2014 8:01

Díky za mnoho práce.
I zveřejnění jen textu překladu by dovolilo seznámit se s obsahem. Kde doba 104 minut pozorování je mnohem delší – než rychlé přečtení titulků.