Válečná ekonomika II: Rachitické euro v železném obětí umírajícího dolaru

Photo 2022 06 27 20 02 50

Rusko pod neoliberální „mírovou“ ekonomikou bylo postupně zbídačováno a Rusko pod Putinovou „válečnou“ ekonomikou jde finančně nahoru. Tento paradox je třeba vysvětlit, protože dolar a euro fungují přesně opačně.


První díl provedl rozbor Fialovy válečné ekonomiky, která má zemi přivést do bídy a pak do války. Nyní je třeba najít širší rámec neoliberálního debaklu, který poeticky popisuje nadpis článku. Rozbor globální ekonomiky není jednoduchá věc a vyžaduje trochu přemýšlení a vytvoření základních souvislostí. Ty je možné získat kliknutím na tyto články:

Ropa je surovina jako každá jiná, sleduje nabídku a poptávku a tím vzniká její kauzálně daná tržní cena. Jenže ta přejde na dolarový standard, což je petrodolar jako světová měna. V případě petrodolaru plně platí tzv. „privilegium impéria“, kdy tento zelený a dnes plně virtuální papírek tiskne zadarmo jedno promile banksterů pro jedno procento potřebných.

Válka na Ukrajině již běží jako přímá konfrontace mezi NATO a Ruskem, která se odehrává na ukrajinském bojišti. Jenže ve světě běží nejen tato dnes už horká válka, ale především přímá ekonomická a bankovní válka. O této válce se mluví jen okrajově. Zlý Putin nás připravil o teplou sprchu, o jídlo, o… vlastně o všechno. Postupně se zavede systém umělého nedostatku, přídělů a dalšího povinného očkování proti blbosti mas. To víte, paní Nováková, jsme ve válce a musíme se očkovat. Na pádu či povstání dolaru závisí, zda jedno procento bude ovládat zbylých 99 procent lidstva.

Jak známo, Rusové a Číňané chtějí zrušit monopol dolaru tím, že budou se státy obchodovat v národních měnách. Navíc se zbavují dolaru a dolarových dluhopisů tím, že si místo nich nakupují zlato. Pro dolar je to naprosto smrtonosná zbraň . A začalo se jim to kvalitně dařit. O tom naši presstituti raději ani nepíší, takže věc je třeba řádně prozkoumat. V jakém stavu se impérium Západu nachází, to plus mínus sumárně popsal můj nedávný článek:

Impérium přišlo o planetární zdroje a začalo vojenskou operací danou jako proxy-war na Ukrajině vytvářet sanitární kordon kolem Ruska a Číny. V případě Číny to bude Tchaj-wan, na Blízkém východě to bude Libanon a kordon kolem Íránu a tak dále. Nyní se ptejme, co se v této situaci děje s dolarem a potažmo s eurem. Je to totiž jen horší vydání téhož.

Debakl finanční blokády Ruska

Za vše mluví dva grafy, které si ukážeme. První ukazuje ve zvětšení období, kdy se měl zhroutit rubl plánovaným útokem na jeho směnný kurz vzhledem k dolaru. Stalo se to, nebo ne?

Rubl Dolar

Takže křivka místo výstřelu strmě nahoru začala strmě klesat. Sorry jako, hoši z ECB, Fedu a Světové banky. Druhý graf ukazuje celkový vývoj kurzu rubl/dolar za dlouhé období, které je důležité okomentovat. Pád dolaru vůči rublu máte až na konci, kdy začala ostrá válka na Ukrajině.

Rubl Dolar 1

Takže Rusko pod neoliberální „mírovou“ ekonomikou bylo postupně zbídačováno. Ale Rusko pod Putinovou „válečnou“ ekonomikou jde finančně nahoru. Tento paradox je třeba vysvětlit, protože dolar a euro fungují přesně opačně. Válečná ekonomika, kterou Západ rozběhl horkou proxy-válkou a budováním sanitárního kordonu kolem Ruska a Číny, dělá z dolaru a eura záchodový papír.

Důvod je zcela jednoduchý. Rusko, Čína a dnes všechny země BRICS se rozhodly, že rozvrátí neoliberální socialismus jednoho promile lidstva tím, že do něj zavedou kapitalismus na 99 %. To Fialovi a pětikolce nejde do ideologicky zabedněné hlavy. Ale tito borci vyhnaní z Moravy do Prahy mají jiné školy a poslouchají jiné telefony.

Kapitalismus světového trhu určeného nabídkou a poptávkou je daný heslem „Náš produkt – naše cena“. Pokud vás zajímá, kdo to řekl a kdy, klikněte si na krátké zprávy (ZDE). Neoliberální kapitalismus virtuálního dluhu je daný naprosto iracionálním heslem „Náš dolarový kredit – naše cena“. Nyní je jasné, že buď se vojensky zmocníte trhů a surovin jako v každé imperiální epoše, nebo půjdete do kytek.

A imperiální válka v Evropě skrze Ukrajinu jasně ukazuje, že to nejde a že toto dobrodružství NATO skončí vojenským debaklem. Rusko to už Západu řeklo na plnou hubu (ZDE). Mezitím nastal politický a ekonomický rozklad USA, kde situace směřuje k občanské válce a secesionistickému hnutí, kdy se chtějí osamostatnit některé státy jako Texas. Jejich republikáni na své konvenci už oficiálně prohlásili volby Bidena za zmanipulované (ZDE).

Iracionálně vedený dolar podle nátury jednoho promile

Takže první kolo mocenské a finanční konfrontace se pro impérium Západu vyvíjí špatně. Vojensky Západ prohrává v pořadí další proxy válku. A z nich zatím nevyhrál ani jednu, dokonce od 2. světové války. A tu také nevyhrál, protože ji vyhrála Rudá armáda, a dokonce i v Japonsku. Viz ofenzíva v Mandžusku, kde byla rozdrcena imperiální armáda Japonska (ZDE). Koho zajímají detaily, tak jsou ke zhlédnutí (zatím) i na západních korporátních médiích (ZDE).

Proč Západ nepotřebuje vyhrávat války v zastoupení? Protože stačilo daný stát rozvrátit, ovládnout dluhem jeho ekonomiku a tím jej udržet v područí petrodolaru. Nyní je jasné, že na Ukrajině běží první proxy-válka Západu, kdy impérium vydatně pokálí své vlastní hnízdo. Bumerang se vrátil zpět a bolí to, dolaroví soudruzi.

Finanční válka ukazuje naprosto iracionální jednání, které prozrazuje sociální psychopatii jednoho promile. K teorii psychopatické elity podle Mandevilla se nebudu vracet, psal jsem o tom v článku Kovid a globalizační agenda III – Tragédie boje s kovidem. Dobře se na ten systém agentů s cyklonem B podívejte. Toto monstrum nyní už reálně funguje pro válečnou ekonomiku umělého nedostatku. Postup jednoho promile, které ovládá dolar, připomíná vojenský postup, který Západ praktikuje na Ukrajině. Je třeba se střelit do nohy a čekat, kdo vás konečně střelí do hlavy.

Jsme na hnoji a je nám v tom teple dobře

Závěrem shrňme v bodech kroky, které podniká ohrožený dolar. A vy, milí čtenáři, ano, „čtenáři“, protože chytré ženské to dělat nemusí, si postupně odškrtávejte body, jak se budou plnit. Není to záležitost jednoho roku, podívejte se na naši sérii finančních článků od roku 2012.

  • Impérium nemá suroviny, energie a postupně přestane vyrábět průmyslové produkty a další věci, po kterých je v normálním světě poptávka. Nebo je bude vyrábět draho a nebudou schopné konkurence.
  • Tím enormně vzroste tlak na dluhový dolar: Derivátový trh Západu má desetkrát víc dolarů, než je hodnota světového HDP. Letadlo začalo padat, viz současná panika na finančních trzích. Dokonce i splašení Pražáci dnes běhají s nakradenými či vydělanými milióny po ulicích a vráží je do ruky každému, kdo jim slíbí nějaký stabilní zisk.
  • Elity jistě začnou další proxy-války, protože nic jiného neumí. Pentagon a NATO jsou pod tlakem, aby za ty enormní prachy něco udělali a lépe, než nyní provozovaný debakl na Ukrajině. Navíc vojensko-průmyslový komplex vydělává na válce, jako Pfizer na očkování.
  • Dolarové a EU-ledadlo nespadne hned, protože pro udržení dluhového dolaru se začnou masově plundrovat státní aktiva: Školství, důchody, zdravotnictví a tak dále. Mantrou je privatizace do bezedného koše jednoho promile, protože stát pod Fialou je opravdu špatný hospodář. Proto je třeba státy ožebračit a pak kompletně zadlužit u mezinárodních lichvářů. Tento postup již v EU proběhl. Bankovní „Trojka“ tímto způsobem zprivatizovala Řecko. To dnes na zvednutí telefonu zpackaně provozuje námořní pirátství pro USA (ZDE).
  • Dolarového a EU-šrotu je třeba se zbavit během několika let enormní inflací, která se svede na válku s Ruskem. Tím se definitivně ožebračí poddaní impéria a budou povolnějšími, neb budou mnohem více vyděšení. Navíc je párkrát naočkujeme a ten nepovolný zbytek dáme do koncentráku. Ale třeba se jim udělá tak nějak špatně po tom očkovaní. Lidem se opravdu leccos stává, paní Nováková. Ale moc se o tom nemluví, to víte.
  • Po inflaci musí přijít zákaz obchodování s volným zlatem, protože Rusko a BRICS pravděpodobně přejdou na zlatý standard. Na trhu nesmí být ani volné peníze ve formě staletí platných papírových či jiných bankovek. Ty tak nějak mysticky kryl stát svými tzv. „aktivy“, která dnes již patří jednomu procentu vyvolených. Takže žádná hotovost, natož zlato. Proto se nyní zakázal import zlata z Ruska do impéria. Ať jde zlato do Indie a Číny, ale k nám už ne.
  • Ožebračené ovčany máme už bez peněz, nic nemají. Jak hezky prorokuje Klaus Schwab z NWO, konečně budou všichni (naočkovaní) šťastní. Místo měny dostanou „kartičky“, jak nám to každý den tlučou do hlavy pokladní v korporátních mega-kvelbech: „Pane, naši kartičku máte?“ Já říkám: „Milá paní, kartičku nemám a nikdy mít nebudu.“ Kreditky v systému „bail-in“ a „bail-out“ patří bance a my jsme podle zákona jejími akcionáři. Takže nám nic nepatří už teď, a tak je to správné.

V roce 2012 jsme psali článek Trh s finančními deriváty, časovaná bomba. Tato bomba nyní vybuchla a celkem rychle dojde k ničivé vlně, která pochová zbytek neoliberální ekonomiky. Ale impérium se bude držet dál. Místo dolaru zavede virtuální bitcoin a ten dá na čip vaší „kartičky“. A pro jistotu si očipuje ovce kompletně, aby věděly, komu patří. Pak je na místě strategie popsaná v článku Rady starého pasáka mladému neoliberálnímu trdlu. Jenže ideologicky vygumované střední třídě v Evropě a zvláště u nás asi není ani rady, ani pomoci.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


4.6 5 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
5. 7. 2022 14:29

Putinova vojensko-technická odpoveď ohromila Západ 04.07.2022 21:03 Britský denník „The Times“ zverejnil článok, podľa ktorého vojenská pomoc Spojeného kráľovstva nacistickému režimu už viedla k oslabeniu samotných britských ozbrojených síl. „Naši ministri jasne stanovili potrebné množstvo zbraní a nie sú ochotní dopustiť, aby sa znížilo, najmä pokiaľ ide o stavy kritických pokročilých zbraní a spôsobilostí pod určitú úroveň. Aj s týmito zárukami sa však niektorí experti domnievajú, že množstvo už prevezených zbraní spôsobilo, že britská armáda má v niekoľkých oblastiach nedostatočnú silu,“ píše denník. A poznamenávame, je to v Británii, ktorá je považovaná za jednu z vedúcich vojenských mocností NATO, ktorá… Číst vice »

Irena
5. 7. 2022 14:41

Tématem číslo jedna stále zůstává Ukrajina. Někteří však nechtějí zapomenout na hříchy minulé, totiž na to, co vláda všechno dělala během covidu. Mezi takové osoby se řadí i advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, která důsledně chce od ministerstva zdravotnictví vysvětlení, na jakém základě vydávalo doporučení a rozkazy. A pokud ho nedostane, chce se obrátit na policii a soudy. Má i vysvětlení, proč Válek nechce nařizovat testování a respirátory. „Něco prasklo,“ odhaduje.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Neco-prasklo-Valek-odmitl-narizovat-Toto-je-pry-za-tim-707610

Někomu se Facebook neotvírá, tak jsem se ten dopis pokusila skopírovat na VKontaktu, snad se to otevře:

https://vk.com/irenaaneri?w=wall351663392_3457%2Fall

leviathan
leviathan
Reply to  Irena
7. 7. 2022 20:26

Zdravím Ireno, díky za vše, prasklo již vše, co se týká dokumentace vakcín a předmětu „biologického výzkumu“ v světových biolaboratořích. Důkazní materiál je již ve stádiu komopletace k podzimní tvrdé obžalobě globální elity a jejích poskoků po světě. Norimberský tribunál II bude tím, který definitivně usekne Hydře hlavu a její zbytek polije „mtrvou vodou“ usvědčujících důkazů ze zločinů proti lidskosti. VSRF má v tomto velké záskĺuhy na uchránění důkazního materiálu z ukrajinských biolaboratoří a dětských lágrů.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
7. 7. 2022 8:47

Zprávy o smrti dětí na Donbasu nyní přicházejí pravidelně, každý den. Scénář je stejný – úder Ozbrojených sil Ukrajiny na obytné oblasti, kde nejsou ani pozice armády DLidovéR, ani sklady, jsou tam jen civilisté. V důsledku raketového útoku na Doněck včera, 6. července, byla takto zavražděna desetiletá Veronika Badina, jediné dítě v rodině, dívka, která porazila vážnou nemoc, se kterou několik let bojovala. Ty děti mají jména a obličeje…

comment image

SMRT FAŠISTŮM!

Last edited 1 měsíc před by Botičky od Diora
leviathan
leviathan
Reply to  Botičky od Diora
7. 7. 2022 20:28

Ani jeden se nedožije, všechny již čeká jejich zpečetěný Osud. Tak se zachází s nelidskými tyrany a zločinci.

leviathan
leviathan
7. 7. 2022 20:09

GESARA funguje, NWO ztrácí vše, co Schwabovi psychopaté hodili do osudí. Vážení račte si to zapamatovat. Chazarští mafiáni jsou již globálně lovnou zvěří, jen místní vrchnosteští tupci to ještě nepochopili a raději půjdou s páníčky nebo ještě před nimi do věčného zatracení. Letošní podzim 2022 je zlomem z mnoha důvodů, nikoli z toho numerologieckého, ač i to je podpůrnáým faktorem. Ve spěchu se dělají chyby a těch využívá inteligence a lidskost obou Aliancí. Země je již v páté dimenzi a to přináší většině trojrozměrných jisté nepohodlí, zatímco dvojrozměrným ploštěncům to činí pravá muka. Oni si to uvědomují, jen přiznat to… Číst vice »

leviathan
leviathan
7. 7. 2022 20:19

Co se týče speciální operace VS RF na Ukrajině, jde o nezbytný aliančně konzultovaný krok zasahující smrtelně podbřišek po více než osm let pracně obnovovaného Chazarského Kaganátu. Spojenci zaváději na osvobizených územích prvky zákona GESARA. A my, vědomí, máme svůj národní zákon NESARA ČR. Nahradí ten dosavadní paskvil co nevidět. Lidé probuďte se, brzy bude po umělé inflaci stejně jako po všem tom pachtění se pro koloniální pány. Ti již melou z posledního. Nedejme se, s Bohem jsme silní jako nikdy, my národ Husitů a písmáckých vlastenců, kteří věděli, ke komu a proč se přichýlit, když už je s tou… Číst vice »

Gatta
Gatta
8. 7. 2022 11:56

Dobrý článek.

Zdroj AK
„Dedolarizace je v plném proudu. Forexoví obchodníci již mají více jüanů než dolarů. @banksta“
https://t.me/banksta/26624

Desetiletý vývoj kurzu EUR/USD
https://www.xe.com/currencycharts/?from=EUR&to=USD&view=10Y

a RUB/USD
https://www.xe.com/currencycharts/?from=RUB&to=USD&view=10Y

a ještě CNY/USD
https://www.xe.com/currencycharts/?from=CNY&to=USD&view=10Y

pozn. – u grafů je třeba zohlednit měřítko !!!

Last edited 1 měsíc před by Gatta