Válka na krámě

„Hrozí nám velká válka se Severní Koreou, připustil Trump.“ Marně hledám jakýkoliv náznak toho, že válka je opravdu hrozba a až ta nejzazší možnost, marně hledám jasné ujištění, že USA válku nechtějí a že ji nezačnou. Trump to připustil stejným tónem, jako kdyby připouštěl, že zítra bude pršet, nebo že pozítří půjde do kina. Ale co když nebudou nic dávat? No tak bude válka s KLDR.

Pro Američany je válka možná, pro Američany je válka nutná, pro Američany je válka normální. Přinejmenším pro ty u moci. Pro ně a pro jejich nohsledy všude po světě. Nebo jste snad postřehli, že by se někdo proti takovým výrokům ohradil, že by se někdo ze „spojenců“ od USA distancoval, že by je za jejich válečnickou rétoriku kritizoval, že by na ně chtěl uvalit sankce? Samozřejmě, že nepostřehli, protože když mluví o válce USA, tak je to v pořádku, na takové válce není nic špatného. Pro Američany už vůbec ne, bude se přece zase válčit daleko od Ameriky, budou hořet cizí města a umírat cizí lidé a jestli při tom zemřou nějací američtí vojáci, tak budou prohlášeni za hrdiny a bude třeba je pomstít – a tedy válčit dál.

Pro Američany je válka jako houska na krámě, pokračování politiky a podnikání (sic!) jinými prostředky, ne-li politika sama. Jsou to USA, kdo má svědomí ty nejhnusnější války poslední doby a jejich ještě hnusnější následky (ano, mluvím o Iráku, Afghánistánu a Islámském státu), za válečného štváče je ale v našich médiích vždy označen někdo jiný – ten, koho chtějí USA napadnout. Třeba zrovna ta KLDR, která se teď může těšit z implicitního perfidního spojenectví s USA, které ústy svého prezidenta právě dodaly režimu Severní Koree argumenty na podporu jeho snahy opatřit si jaderné zbraně na svoji obranu. Jestli nás zase zatáhnou do další hnusné a zbytečné války (jiné ostatně ani neexistují), nedívejte se při hledání viníka na toho, na koho ukazují prstem, ale raději na toho, kdo ukazuje. O nevyhnutelnosti války totiž mluví jenom ten, kdo válčit chce a komu válka připadá normální.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
1. 5. 2017 20:08

Tribune, pockala bych, az zacnou ty rachejtle opravdu litat, nez bych zacla psat hystericke tirady o krvelacnych Americanech.
.. Moznost valky, jakekoliv, vam samzrejme vyvracet nebudu.
Motto:
Nechte ho, jen at se boji….

Vlad
Vlad
2. 5. 2017 0:09

Dana napsal Tribune, pockala bych, az zacnou ty rachejtle opravdu litat, nez bych zacla psat hystericke tirady o krvelacnych Americanech. .. Moznost valky, jakekoliv, vam samzrejme vyvracet nebudu. Motto: Nechte ho, jen at se boji…. Dano, Dane…nevím jestli jste opravdu žena. Pokud ano, nechápu kde se v ženě, MATCE bere ta krvelačnost. Snad jediné vás (s malým V) omlouvá, že asi žijete v USSA. Máte velký vzor v Hitlery nebo Krvavé Madle. Ať jsou v Severní Koreji jakýkoliv vládci, jakýkoliv lidé – je to JEJICH země a jejich kultura. Je to věc lidu Koreje koho si zvolí (nebo strpí) za… Číst vice »

Tribun
Admin
2. 5. 2017 6:49

Dano, Dano, Dano… až začnou ty rakety lítat, bude pozdě. Co je na tom tak těžkého k chápání? Zrovna u vás bych čekal, že vám princip předběžné opatrnosti nebude cizí.

Gatta
Gatta
2. 5. 2017 8:01

Co jsem viděl některé Trumpovi předvolební i prezidentské proslovy a něco staršího si i od něj přečetl, tak je jasné Trump není a nebude jako jeho předchůdci. Každopádně stylem vystupování a komunikace. Je to hráč vysoké úrovně a navíc mediálně velice zdatný. Ten nebude nikdy předem říkat co udělá a pokud to řekne, tak nebude nikdy jisté, jestli to skutečné taky udělá, nebude hlásit svoje plány a vysvětlovat proč to či ono udělal, bude klamat tělem a dělat populistická gesta a prohlášení, bude měnit kdykoliv prožně svoje postoje, dělat i protichůdné činy …. , zkrátka Machialelli by z něj měl… Číst vice »

Admirál
Admirál
2. 5. 2017 9:12

Gatta – “ bude klamat tělem a dělat populistická gesta a prohlášení, bude měnit kdykoliv prožně svoje postoje, dělat i protichůdné činy …. “

Možná, že jsem příliš úzkoprsý, ale přece jen bych uvítal od majitele kufříku se spouštěčem Armagedonu ve vztahu k jiným držitelům téhož kufříku více předvídatelnosti.

Ale jak píšete – počítá se celkový výsledek. Podle plodů poznáte jej. Jen aby nás zbylo dost na hodnocení výsledku.

Gatta
Gatta
2. 5. 2017 9:32

RE Admirál – taky doufám, co nakonec můžeme dělat jinýho.
„Bláznivého“ Trampa bych se ani tak nebál – spíš těch „rozumných“, co stojí v pozadí a co ho můžou nakonec k ledasčemu šílenému dotlačit nebo zmanipulovat.

fra
fra
2. 5. 2017 10:22

Svět by mohl být bez válek za splnění docela malého závazku, které si státy vložily do preambule charty OSN. Nejen, že se zavázaly pěstovat snášenlivost a žít spolu vzájemně v míru jako dobří sousedé, ale též že se vystříhají ve svých mezinárodních stycích hrozby násilím nebo použití násilí, ať proti územní celistvosti nebo politické nezávislosti kteréhokoli státu, ať jakýmkoli jiným způsobem neslučitelným s cíli Spojených národů. Z uvedeného je zřejmé, že tento závazek neplní nejen SSA ale i samotná organizace OSN ze které se stalo jak říkal Werich „dobré bydlo“ pro celou armádu flákačů. Jak píše Noam Chomsky ve své… Číst vice »

Dana
Dana
2. 5. 2017 16:33

Prave, ze od 90 let minuleho stoleti Kimova dynastie, dnes syn, porusovali a porusuji mezinarodni umluvy o jadernych raketach. V rade Organizace Spojenych Narodu je nejmene 10 resoluci, ktere formalne zadaji Kim-Jonga o pozastaveni nuklearnich balistickych raket. Takze 20 let dialogu nestacilo, i kdyz Obama nabidl vykupne. Oni to tak ti Severni Korejci maji v tradici – lavirovat mezi Cinou, Ruskem a USA, stridave zadat o hospodarskou pomoc, jinak hrozi, ze se strategicky prikloni k te ci one konkurencni mocnosti a budou testovat rakety v blizkosti sousedu. Japonsko durazne zada o splneni umluvy o ochrane Japonska Amerikou. Pry na co… Číst vice »

Admirál
Admirál
2. 5. 2017 19:14

Dana. – „Prave, ze od 90 let minuleho stoleti Kimova dynastie, dnes syn, porusovali a porusuji mezinarodni umluvy o jadernych raketach.“

Nechci bonzovat, mohu vyjmenovat několik států v čele se státem Izrael, které porušují a porušují. A testují. Dá se z toho vyvodit podobný závěr, jako v případě S. Koreje?

Dana
Dana
3. 5. 2017 0:47

Admirál napsal Dana. – „Prave, ze od 90 let minuleho stoleti Kimova dynastie, dnes syn, porusovali a porusuji mezinarodni umluvy o jadernych raketach.“ Nechci bonzovat, mohu vyjmenovat několik států v čele se státem Izrael, které porušují a porušují. A testují. Dá se z toho vyvodit podobný závěr, jako v případě S. Koreje? Takovy zaver se neda stavet na domenkach. Israel nic neporusuje, protoze ani nepriznava, ze nejakou atomovku ma. At teda israelske testy dokazou Rusove, ti take maji pristroje na klimaticke zachycovani radiace ve vzduchu i ve vode. China take nic nehlasila. Jediny podezrely vybuch, test, se udal letos u… Číst vice »

peter.
3. 5. 2017 5:13

Dana napsal
Takovy zaver se neda stavet na domenkach. Israel nic neporusuje, protoze ani nepriznava, ze nejakou atomovku ma. At teda israelske testy dokazou Rusove, ti take maji pristroje na klimaticke zachycovani radiac

Dana! Ale no tak!
Podľa vás by stačilo,aby Irán odvolal svoj podpis pod „zmluvou o nešírení jadrových zbraní“ a bol by na tom ako Izrael?
Izrael nielenže tie zbrane má,ale sa nimi aj priamo vyhráža:
http://prop.wz.sk/netanyahu.html
A jadrové testy vykonával v JAR.