Válku prohráváme na celé čáře

Pavel Letko

Nečekejme nějaké svobodné volby. Ty už nebudou, hra na demokracii skončila. Game over.


Podíváme-li se nezaujatě na prozatímní výsledky války na Ukrajině, musíme konstatovat, že den za dnem prohráváme bitvu za bitvou. Světlo na konci tunelu žádné nesvítí, jen černá tma totální porážky. Posuďte sami výsledky jednotlivých bitev:

  1. Udavačství z politických důvodů se stalo oficiálně propagovaným a rozšířeným druhem zábavy podobně jako za protektorátu, nástupu totality po roce 1948 či v období normalizace po roce 1968;
  2. Cenzura byla zavedena.
  3. Politický prostor opanovala celospolečenská politická hysterie.
  4. Racionální obchodní spolupráce otevřeného trhu je nahrazena totalitní ideologií sankcí z geopolitických důvodů.
  5. Umělci a sportovci jsou nuceni provádět politickou sebekritiku i když nic neprovedli. Povinné vyjadřování k politickým tématům nemá obdoby. Představme si, že by v v době „komunistické“ totality byli američtí sportovci nuceni odsuzovat svého prezidenta či svou zemi za válku ve Vietnamu. Jinak by nesměli nastoupit k utkáním v tenisu či hokeji. Absurdní. Dnešní cenzoři tak překonali ty „komunistické“ a „fašistické“. Ti se snažili alespoň budit zdání, že „politika do sportu nepatří“. Dnešní cenzoři se už ani nesnaží svou bídu maskovat.;
  6. Nejistota dodávek ropy a plynu, nezbytných surovin pro současný život v Česku, je vysoká, ceny paliv míří vzhůru.
  7. Inflace roztáčí spirálu a pohlcuje naše úspory
  8. Adorace násilí připomíná příchod fašismu v Itálii a Německu ve 20. a 30. letech minulého století.
  9. Zabavování majetku na základě k (ne)příslušnosti k národu je podobné jako někdejší arizace podle zvrhlých zákonů bezpráví. Jenom dnes jde vývoj ještě horším směrem, zákonů ani netřeba, to jen prstem někdo kýv.
  10. Nerozhodují někdejší „komunistické trojky nebo pětky“ ale anonymní Velký Bratr. Opět o krok dále než nastupující fašismus a komunismus. Dnešní nastupující totalita spěchá rychleji.

Scénáře vývoje

a) Zvítězí Rusko a dosadí loutkovou neutrální vládu prosazující denacifikaci a demilitarizaci. Výsledkem budou naše vyšší náklady na zbrojení, odříznutí od ruských zdrojů ropy a plynu a tím mj. nižší konkurenceschopnost na světových trzích. Zhoršení životní úrovně je nevyhnutelné. Militarizace společnosti rovněž, urychlená příprava na tažení na Rusko a revanš za „Naši Ukrajinu“.
b) Zvítězí Ukrajina a Rusko se stáhne z Donbasu a Krymu. Výsledkem budou naše vyšší náklady na zbrojení, odříznutí od ruských zdrojů ropy a plynu a tím mj. nižší konkurenceschopnost na světových trzích. Zhoršení životní úrovně je nevyhnutelné. Militarizace společnosti rovněž, urychlená příprava na konečné řešení ruské otázky, tažení na Rusko je nevyhnutelné.
c) Skončí to nějakým patem – výsledkem budou naše vyšší náklady na zbrojení, odříznutí od ruských zdrojů ropy a plynu a tím mj. nižší konkurenceschopnost světových trzích. Zhoršení životní úrovně je nevyhnutelné. Militarizace společnosti rovněž, urychlená příprava na konečné řešení ruské otázky, tažení na Rusko je nevyhnutelné.

Závěr

Nečekejme nějaké svobodné volby. Ty už nebudou, hra na demokracii skončila. Game over. Maximálně budeme moci volit mezi čertem a ďáblem druhé kategorie schváleným Velkým Bratrem. Podobně nečekejme nějaké soudy ohledně cenzury. Ocitáme se v oblasti nástupu totalitní nadvlády, podobně jako tomu bylo ve 30. letech minulého století v Německu či po roce 1948 u nás. Tehdy také většina nedohlédla konců parademaršů, oslavných demonstrací a záchvatů všeobecného nadšení pro znovu nalezenou lidskost a humanitu. Národ se opájel sociálním cítěním, sounáležitostí a bratrstvím s „pokrokovými národy“. Vyvěšování vlaječek vždy a všude se stalo milou povinností. Na jedné straně Němci, Italové, Španělé a další národy vyhlížející nový světový řád osvobozený od hord z východu a na druhé straně židobolševici a jejich pomahači. Cílem bylo mj. nerostné bohatství Ruska. Toho se zachtělo jak rakouskému Adolfovi tak naší Madle. Kdo ovšem nepozbyl úplně rozumu, ví, že hydra fašismu, totality a války nemá nikdy dost. Celá Země jim nestačila, nestačí a stačit nikdy nebude.

Jak jsme se ocitli v pasti volby mezi špatnými řešeními? Sázkou na násilí. Kdo mečem zachází, mečem schází. Tak praví Zákon.

Východisko

Přestože se zdá, že nastalá situace nemá řešení, ve skutečnosti je řešení prosté, jednoduché a jasné. Český národ může zachránit nejen sebe, ale i svět. Podobně jako v předvečer 1. světové války stačilo nenastoupit do mašinérie války „za císaře pána a jeho rodinu“ tak i dnes by postačila jednotná vůle zavrhnutí zbrojení, rozpuštění armády, vystoupení z NATO a vyhlášení neutrality. Před sto lety stačilo, aby milion kusů české potravy pro děla nenastoupilo do tažení na východní, ruskou (a italskou) frontu a válka by se zhroutila v samém začátku. Pozdější hromadné dezerce sice válku zkrátily, ale život už desítkám tisíc Čechů a milionům z dalších národů navrácen být nemohl. O zbytečnosti tehdejší války nemá smysl psát. Tak jako vždy jeden vydělal a miliony mají pomník s metálem „in memoriam“. Podobně dnes má ještě český národ možnost volby, nechat Fialu s Černochovou a dalšími otroky zla nechat osamocené jako kůly v plotě, anebo mlčet a po zásluze zítra jako zvířata určená k ulovení a na porážku čekat na rychlý, (ne)milosrdný konec.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

4.8 25 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
20. 3. 2022 20:15

Jiné šance pro nás není, než-li NATO opuštění.

M.C.
20. 3. 2022 21:54

Jak tak pozoruju vývoj situace, tak správně je a). Akorát bez toho urychleného tažení na Rusko. Protože Ukrajina byla nakrmena výzbrojí z časů VS ze skladů všech bývalých členských zemí, většinou bez adekvátní náhrady. Nebo úplně bez náhrady. V celém zbytku zemí VS už nezbylo mnoho těžké výzbroje, jakous takous armádu si drží jenom Poláci. O AČR se oficiálně tvrdí, že by byla schopna bránit jeden kraj řádově několik týdnů. Prostředky PVO nám nezbyly téměř žádné (pár BUKů a řádově stovka švédských MANPADS), s tím se dá horko těžko chránit pár nejdůležitějších míst v rámci toho krajského seskupení. Stíhací letectvo… Číst vice »

orinoko
Reply to  M.C.
21. 3. 2022 8:42

Nejen Baypadáky. Těm se dobře daří jen tehdy, když proti nim vybíhá nahý z trní. Rusko zužitkovává veškeré zkušenosti. které nabylo nejen v Sýrii, ale i v SAR a Mali. A to ještě pořád nebyly zdaleka využity všechny možnosti, které jsou v rezervě. Rusko má samozřejmě i příslušný počet mrtvých a zraněných vojáků a ztráty vojenského vybavení, ale tak je to vždycky. Nemusíme jít pro příklady daleko. V Afghanistánu nechala emerická krevní tučnice nejen nepoužité pemprsky, ale i výzbroj za bambilión otisků svých rotaček, což obzvlášť coviduje bolševického lampasáka Peter. Paul und Greta. Vojenské vybavení Talibanu zprovozňují Rusové a zároveň… Číst vice »

g.hrosik
21. 3. 2022 8:07

Vidím variantu a) – a Západ s ní evidentně počítá, protože, podíváte-li se čím ukronácky vyzbrojuje a že zielenský-band rozdali mezi lidi tisíce střelných zbraní, vychází z toho, že připravje teroristický bojůvky, které budou trvale udržovat na území obsazeném Ruskem napětí, terorizovat lidi. Pokud se chazaři a jejich přištěkávači totálně zblázní, pak nebude jaderné válce alternativa. Mám jen připomínku k propadu životní úrovně – ta začala řízeně klesat už před touto válkou…; Varianta b) nepřipadá do úvahy; – no a napúlnění varianty c) by znamenalo do dvou-tří let konec Ruska jako státu. Což se domnívám, že by Západu vyhovovalo nejvíc… Číst vice »

orinoko
Reply to  g.hrosik
21. 3. 2022 14:20

Teroristickými bojůvkami myslíš známé banderovce? Ti se snažili kdysi před lety projít Těžkoslovenskem. Sedmičko, jsi míň než moje osmička! Už je tu máme zase, ale tentokrát s fialovou slávobranou. Pomník sv. Václava na Václavském Václaváku je banderovský, slavný jurský pošahanec ze Tchajpyje už se zdekoval do podzemí, občan Babák dělá mrdvého flígra ve Smejkalových spisech a basedova choroba z Kelnu se začíná velmi poďobat teplákům svincoucha Hamaforáž.
Jurští pimprlové Simpsons se dostali do SERiálu – Když prďola vyfasoval funkci.

g.hrosik
Reply to  orinoko
22. 3. 2022 8:03

Já nevím, osobně žáídného benderovce neznám, takže myslím tu sebranku jako celek. Můj tatík boj s nima v horách po poslední válce s velkým štěstím přežil. Že je tu máme zpátky, o tom nepochybuji. Mám spíš obavu, že je tu budeme mít i se zbraněmi…

Alva
Alva
Reply to  g.hrosik
22. 3. 2022 9:08

A možná i na věčné časy. Navíc jako bonus můžeme dostatř i zahraniční afroarabské Alláhovy bojovníky. Není všem dnům konec a plán ještě není splněn.

orinoko
21. 3. 2022 8:47

Názorná ukázka pro jurské čichače záchudních děr. Takhle se to dělá. A stejně jsou s tím problémy:

https://www.pokec24.cz/politika/kneset-odpovedel-zelenskemu-zide-si-pamatuji-jak-jim-ukrajinci-pomahali/

Botičky od Diora
Botičky od Diora
21. 3. 2022 9:53

„Tak jako vždy jeden vydělal a miliony mají pomník s metálem „in memoriam“

20.03.2022, hranice UA-Maďarsko, manželka pana Kotvického, pokladníka válečného zločince Avakova, pašovala 28 mln USD…
Fešanda neprošla:

comment image

Bety
Bety
Reply to  Botičky od Diora
21. 3. 2022 12:56

To bude jen takový malý provozní kapitálek pro všechny případy.
Ale že i ten stěhují ven o něčem vypovídá.

orinoko
Reply to  Bety
21. 3. 2022 13:47

To ruští kulihrachové už svoje vyvezli a světe nastoj!! … možná by rádi fšechno zpátky.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
21. 3. 2022 11:19

Ukrajinská armáda si hodně stěžuje na analog RPG-7, vyráběný v Česku a dodávaný ozbrojeným silám Ukrajiny. Za 20 minut se při výstřelu roztrhly dva granátomety a jeden voják přišel o ucho.

comment image

orinoko
Reply to  Botičky od Diora
21. 3. 2022 11:21

Držel boltec na fialovém biometanu.

Opera Snímek_2022-03-17_154942_www.barrandov.tv.png
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
21. 3. 2022 12:16

Nový obal ultra-liberálního (čti: mega-hnusného) časopisu Charlie Hebdo:
„2 euros per liter of petro. Ride Ukrainians, it’s free.“
„2 eura za litr benzínu. Jezděte na Ukrajincích, je to zdarma.“

https://9gag.com/gag/azeP9zK

M.C.
Reply to  Botičky od Diora
23. 3. 2022 19:25

Až je zase někdo vystřílí (nebo vyřeže) tak se budou zase všichni hrozně divit. Jediné jejich štěstí je, že Ukrajinci většinou takové žvásty nečtou.

Irena
21. 3. 2022 12:25

Prý loutkovou vládu, a co máme na hradě my, smím-li se ptát? Vycinkané demokraty? Cha!

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
21. 3. 2022 12:50

Milí Číňané, budete i nadále podporovat Rusko a neposlouchat?!
No tak se nezlobte… V Číně se zřítil Boeing 737, 133 lidí…
I když u Boengů je to běžné.

Irena
21. 3. 2022 13:43

Kneset odpověděl Zelenskému: Židé si pamatují, jak jim Ukrajinci „pomáhali“ 

Ukrajinštině nerozumím, ale pokud byl překlad přesný, prezident Zelenskij nás požádal, abychom dnes pomohli Ukrajině, stejně jako Ukrajinci pomáhali Židům během nacistické okupace. Hned musím říci, že jeho žádost budeme muset rezolutně odmítnout – nejsme monstra.

https://www.pokec24.cz/politika/kneset-odpovedel-zelenskemu-zide-si-pamatuji-jak-jim-ukrajinci-pomahali/

orinoko
21. 3. 2022 14:51

Slyšíte ten tichý tikot? Haličské zelenině se spustilo odpočítávání. Slimpoňovi KOLOmojovi se definitivně vymkl zpod konTROLLy hérec s denním raušem, který nade vše miluje kamery. V posledním oblouky dráhy vbíhají oba do cílové nosálové rovinky. Nad Izraelem rozevřela svojí náruč tichá obruč jménem Schizma.
Tektonika doby už se nedá zastavit. Je přímo dechberoucí, jak ti, co chtějí přežít, zrychlují operace na svém nevyhnutelném zániku. Konají tak po velikém tlaku zvenčí, ale dovnitř k sobě zcela dobrovolně. Vnitřní rozklad jurské Kakánie a IzraHELLe nemá hysterickou obdobu. Doporučuji seriál o životě lumíků.

orinoko
Reply to  orinoko
21. 3. 2022 15:12

Už těch kožených a voskových panáků mají všude tak akorát. Strčte si svojí výkladní skříň třeba na Halič. Střížův oblíbený mainstream:

https://zena.aktualne.cz/celebrity/william-a-kate-museli-zrusit-navstevu-farmy-v-karibiku-mistn/r~be7a7ad8a8f011ecb13cac1f6b220ee8/?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne

Alva
Alva
Reply to  orinoko
22. 3. 2022 9:20

Spustilo odpočítávání, říkáš? A zelenině? Snad Rusku, ne?

„Ruští okupanti mají jídla a munice už jen na tři dny. Podobně je tomu u pohonných hmot. Plyne to ze zprávy, kterou zveřejnil ukrajinský generální štáb.“

Další zajímavé podrobnosti v článku. Ale že by Rusové ukrajinskému generálnímu štábu dovolili udělat inventuru jejich zásob a vybavení, se mi moc nezdá. No ale když to tvrdí a převzal to i náš mainstream …..

https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/ruska-armada-ma-jidlo-uz-jen-na-tri-dny-tvrdi-ukrajinci-40391191#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=Tq9ttD1sVAJ-202203220912&dop_id=40391191&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Alva
22. 3. 2022 12:57

I kdyby na tom bylo aspoň trochu pravdy, na místě ukro-štábu a místních poskoků bych se moc neradoval – pokud Rusy mají jídlo jen na 3 dny, tak Kujeff padne nejpozději pozítří :-)
Neznám účinnější motivace jak urychlit konec války :-))

comment image

Last edited 2 let před by Botičky od Diora
Alva
Alva
Reply to  Botičky od Diora
22. 3. 2022 17:26

To spíš čeká nás – tedy naši válku proti ruskému agresorovi:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-rozhovory-cena-masa-leti-nahoru-navic-ho-nema-ze-zahranici-kdo-dovezt-194685#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=ioRLSidOhxm-202203221710&dop_id=194685&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Navíc ho nemá kdo dovézt, i kdyby masa bylo dost:
.
„Polské spedice mají tisíce kamionů, které stojí, protože to řídili Ukrajinci a ti šli válčit. Takže v dopravě je obrovský problém“.

A ještě k tomu prý – „Troufáme si říct, že tady zasáhla vyšší moc….! – no já bych řekla, že něčí blbost, ale to nám moc nepomůže.

M.C.
Reply to  Alva
23. 3. 2022 19:30

Že by armáda nevětšího světového vývozce pšenice neměla co jíst?
To asi nebude úplně pravda. Všeobecně se dá říct, že se protiruská propaganda neštítí jakéhokoliv nesmyslu, tak bych to bral hodně s rezervou.
Rusové také jedou propagandu, ale drží se více při zemi a nedělají ze sebe takové šašky.

PPK
PPK
22. 3. 2022 4:45

Tak se mi zdá, je už od 19.3. vymalováno (a proto ten DDOS)…
ad ruský „facebook“
https://vk.com/milosceskoslovensko?w=wall282903005_52882

VKontakte ze Slovenska Miloš Šefránek, Viktor Macko.png
fajt
22. 3. 2022 7:09

nevíte, už se podělili čt váleční štvaví zpravodajové ( pod křídly Pentagonu), typu železný, kubal, szántó, peroutková, řezníček a další o své drahé vily, byty a jiné nemovitosti s postiženými ukrajinci??

PPK
PPK
Reply to  fajt
22. 3. 2022 12:48

Karase prý udělali ředitelem ostravského tv studia.

Alva
Alva
Reply to  orinoko
22. 3. 2022 9:29

Musím otevřeně přiznat, že na pochopení tak hluboké filozofické úvahy mi moje IQ slepice nestačí. Nenašly by se k tomu někde vysvětlivky? :-)

Alva
Alva
22. 3. 2022 9:03

Závěr článku je úsměvný,
Prý „zavrhnutí zbrojení, rozpuštění armády, vystoupení z NATO a vyhlášení neutrality“

Můžeme snad věřit té vzletné frázi, že jsme SVOBODNÁ a SUVERÉNNÍ republika? To je, co se týká toho zbrojení a vystoupení z NATO.

Ale hlavně – vyhlášení NEUTRALITY – to je takový zbožný nesplnitelný sen,
i kdybychom svobodní a suverénní byli.
Neutralita se nevyhlašuje, neutralita musí být diplomaticky domluvena, odsouhlasena a garantována vlivnými státy, tedy především velmocemi.

Myslím, že první a nejlepší krok k nějakému řešení by měl začít tím, že si nebudeme nic namlouvat a snít o nemožném.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
22. 3. 2022 13:14

Dnešního dne, 22. března 2022, uplyne 79 let od jednoho z nejznámějších zvěrstev spáchaných nacisty a jejich komplici na sovětské půdě – vyvraždění obyvatel běloruské vesnice Chatyn…
22. března 1943 bylo německými zrůdy a ukrajinskými policisty (118. prapor bezpečnostní ukro-policie) zaživa upáleno 149 obyvatel běloruské vesnice Chatyn, včetně 75 dětí.
Když spadly dveře hořící kůlny a lidé z nich začali vybíhat, ukrajinský kulometčík Katrjuk začal na ně bezhlavě zblízka střílet.

https://www.youtube.com/watch?v=r2c8xmC6wo0&t=38s

Last edited 2 let před by Botičky od Diora
Bety
Bety
Reply to  Botičky od Diora
22. 3. 2022 13:52

Takových Chatyní byly bohužel desítky, ne-li stovky.

Alva
Alva
Reply to  Bety
22. 3. 2022 16:19

A každý banderovec si může vybudovat tu svou. Chce to jen mít nápad a „ideu“. Hennadij Druzenko: „Vždycky jsem byl velký humanista a říkal jsem, že pokud je muž zraněný, přestává být nepřítelem a stává se pacientem. Ale nyní jsem dal velice přísný pokyn ke kastraci všech (zajatých ruských) mužů, protože to jsou švábi, ne lidé,” řekl Druzenko ve vysílání ukrajinského Kanálu 24. Dodal, že ruští váleční vězni „budou umírat ve velkých počtech”, aby si Rusové zapamatovali Ukrajinu, „jako si Němci pamatují Stalingrad”. Ale omluvil se, zapomeňme, sláva Ukrajině, demokratické a svobodné zemi. https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/ruske-zajatce-budeme-kastrovat-ukrajinsky-lekar-se-za-sva-slova-omluvil-40391240#utm_content=ribbonnews&utm_term=Hennadij%20Druzenko&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz Kastrováním to začne, pokračovat se bude… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Alva
22. 3. 2022 18:48

Profesor Putna označil Rusy také za šváby. Asi má s tím banderovcem
mentální spojení.

Bety
Bety
Reply to  Bety
22. 3. 2022 20:06

Další profesor – takto Šesták z fyzikálního ústavu AV –
„se pozastavuje nad tím, že v předchozích desetiletích se nikdo z civilizovaného světa tomu neprotivil, abychom přestali tuto téměř BARBARSKOU civilizaci ŽIVIT skrze odebírání hrubých fosilních surovin.“
No tak teď to Rusku dáme sežrat pane profesore, že?

Řekněte mi, kde se takoví profesoři berou ?

PPK
PPK
22. 3. 2022 14:48

No toto? To přece vůbec není liberálně demokratické! 

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/valka-na-ukrajine-2022-online-prenos/r~67453ecea6a711ec8a24ac1f6b220ee8/

Judis je ukrajinská transgender žena, která má i v rodném listu napsáno, že je ženou. Přesto pohraničníci kontrolovali, zda nenosí paruku a donutili ji se vysvléct. „V jejich tvářích vidíte, že uvažují „co jsi zač?“, jako bych byla nějaké zvíře nebo tak něco,“ popisuje svůj zážitek. Nakonec ji odchod ze země nepovolili s tím, že je muž.

Alva
Alva
22. 3. 2022 16:30

Zdá se mi, že se v nerozborné antiruské koalici začínají objevovat trhlinky.
Že by první vlaštovka?

Novinky.cz
„Renault začal v Rusku znovu vyrábět“
„Rozkol v EU. Státy se nemohou dohodnout, zda zakázat nákup ruské ropy“