Vánoční nadílka výtvarna

A tož když má druhý nejvýznamnější dnešní politik (Faltýnek) v prostorné galerii výstavu barevných skvrn, tak i mne napadlo, že bych též mohl ukázat příznivcům OM moje výtvory z poslední doby. Čtenáři OM si doma v klidu mohou prohlédnout pár posledních výtvorů a nebudou je rušit svou přítomností žádní političtí šíbři ani žádné celebrity z Blesku.

Jsou to věcičky docela zářivě barevné a docela velkého formátu až metr na dva metry. Mohl jsem si to dovolit díky šťastné souhře náhod. Dostal jsem totiž darem (zadarmo!) barvy z tiskařského podniku. No, přesněji, jsou to zbytky barev v pětilitrových plechovkách. Firma by jinak musela za likvidaci škodlivého odpadu platit. Takto si já ty zbytky rozředím fermeží a mám litry úplně senzačních barev. No a to jsou ty překrásně zářivé barvy zvané chameleonky, jedny z nejdražších v Anglii vyráběných barev.

A ještě poznámku k těm barevným skvrnám. To kdysi dávno ukázal Leonardo da Vinci prstem na oprýskanou omítku nějaké staré zdi a pronesl ke svému kolegovi, že v těch skvrnách na stěně vidí bitvu u Gaugamél (Alexander versus Dareios), a že malování je zbytečné, když přece ten obraz bitvy ve skvrnách omítky je přímo dokonalý. No nevím, zda i jeho kolega viděl na stěně tu bitvu, ale nepochybuji o tom, že Leonardo tu bitvu tam rozhodně viděl.

Podobně i něžný barbar Vladimír Boudník do skvrn na zdi domalovával všelijaké linie a vycházely mu obličeje, postavy či nějaká zvířátka, jak je bylo vidět na filmových záběrech jeho hépeningu.

Stejně i já doporučuju hledat v abstraktních obrázcích nějaké reálné předměty, a když tam nic reálného nenajdeme, tak alespoň můžeme vidět „hudbu“ barev.

Abstrakce b

Abstrakce d

Abstrakce f

Abstrakce g

Hlava 1

Klaun a klaunka či Klaus a Klauska

Klidný rozhovor

Koňská hlava

Kubismus

Moji vnoučci

Obrázek 1

Obrázek 2

Obrázek 4

On a ona

Ostny

Oválismus

Tři grácie

Tři králové

Zátiší 1

Zátiší 2

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
dixi
dixi
23. 12. 2019 21:24

Děkuji za ukázku tvorby, milé, zvlášť, když my už se nikam nedostaneme, zaujal mne obraz c. 1. Přeji Vám i všem co píši, či čtou OM klidně a pohodové prožití vánočních svátků, dixi.

orinoko
orinoko
25. 12. 2019 21:43

Njn, odbehnu od konkrétna k obecnejsimu.
Na Seznamu webu jsem našel článek o orálním sexu. Takovou snusku kriplovin jsem už dlouho necetl. Nezbavím se dojmu, že někdo prošel možné polohy a technikalie , a dal tomu meeeeee …. Meeee …. Kva kva …. vyUSTENI .
Seznam urazil vyznamou cestu: píše zasvěcené o oralnim sexu, aniž by si předtím stačil zasukat.
Tak. Jsme už opravdu v koncich.
Napsat takovou hromadu kokotin může jen debil , který má na něm ještě pořád nehet.
Tak tak , teoretici života nám praktikum života káží o životních realiich.
Sex a Seznam. Nic není pravdě vzdalenejsiho.

racek
racek
27. 12. 2019 12:48

No jo, malovat tedy moc neumím. V technickém kreslení jsem ovšem exceloval. Takže Vám upřímně závidím, že to umíte.
Nicméně, před 550 miliony lety existoval jeden organismus, který zůstal pravděpodobně uložen v našem genofondu a teď vylezl prostřednictvím Vaší představivosti ven. Nazýval se Hallucigenia a vypadal takhlecomment image či takhle .comment image .. No, otázka jen zní, zdali naším předkem byl tento ostnáč či jeho lovec, dravý Anomalocariscomment image
No jo, člověk by měl být na své předky hrdý, že :-)