Vánoční projev Donalda Trumpa o zkorumpovaných amerických volbách

Vizitka americké demokracie.

Překlad a doprovodný článek: Aeronet.cz

4.1 9 hlasy
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
25. 12. 2020 21:54

Docela přitom trpím. A proč? Protože Donald K. sděluje emerice to, co my tady / a nejen tady/ už víme nejméně půl století.

Irena
Reply to  orinoko
26. 12. 2020 12:52

Opravdu půl století? ;-)

orinoko
orinoko
25. 12. 2020 22:01

Že by se v emerice schylovalo ke vládě jedné strany? Pozoruhodný posun. Brežněv se nějak vrtí v rakvi.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
26. 12. 2020 10:21

Oddělal jsem Ti jedno minus – za tu Evu :-) Jinak už Machiavelli říká, ze se přirozeně střídají tři systémy a to v tomto pořadí: Monarchie – Demokracie – Oligarchie – Monarchie … … příčiny také vysvětluje. Takže by to nebylo nic překvapivého… aspoň pro Machiavelliho. Ona když se státní a právní vrstva společencké nadstavby dostetečně rozbují, tak to vždy připomíná špatnou reality šou. My máme u nás jen takovou malou, v USA mají vééélikou. Oni to jinak neumí. K Trumpovi mám mnoho výhrad, ale vždy se snažím najít to pozitivní v čem se s tím druhým shoduji, než rozmazávat… Číst vice »

Last edited 2 měsíců před by Gatta
orinoko
orinoko
25. 12. 2020 22:14

Jaképak volby? Co to mele? I Pán Bůh přišel k Adamovi a demograticky mu oznámil – tady je , a vyber si.
Fršťouch?
Nejsem si úplně jist, že ano , a tak to raději nebudu rozvádět. Ještě bych mohl obdržet tisíce nenávistných antilajků.
S překvapením konstatuji, že blábolit se dá i nad špičkou pyramidy. Donald K. jaksi není úplně v obraze. Nastolil America first a USA přitom zůstaly úplně mimo.
Celá ta „záležitost“ mi připomíná nějakou emerickou reality šou.
Třeba – budou se v Bílé chýši měnit i bidety?

Petrc
Petrc
Reply to  orinoko
26. 12. 2020 7:29

Oprava či komentář nábožné příhody:
Pánbů (muž) trpěl tím, že jej Adam (muž) nemiluje, a tak stvořil Evu (ženu) a přišel k Adamovi a řekl mu, aby si vybral mezi ním (mužem) a Evou (ženou).
A Jak dnes natom genderizmu dobře vidíme, Adam se Evou dosti zklamal, a tak dochází k návratu před stvoření světa, neboť dnes muž hledá muže,ne?

orinoko
orinoko
Reply to  Petrc
26. 12. 2020 8:25

Jo, díky. Tak to nejspíš bylo. Ale stejně je to situace, nad kterou se dá filozofovat celý.
A to ještě Pán Bůh ženě nadělil čmíru.

Irena
Reply to  orinoko
26. 12. 2020 12:54

Nastolil America First a USA přitom zůstaly úplně mimo.

Jo, jo. Tak je to vždy, když „obyčejní“ lidé přehlížejí cíle jelit. O Gorbačovovi si také mysleli, jaký je to vůl a přitom svůj úkol splnil na jedničku. Kdypak se ti „obyčejní“ človíčkové konečně poučí, že deklarované a sledované cíle nejsou jedno a to samé? Tady neplatí podle sebe soudím tebe.

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
26. 12. 2020 16:38

Seriozně míněný dotaz: A co mají ti prozřivší obyčejní človíčkové dělat potom ? Bez elit se společnost neobejde. Jde ovšem o t,o, jak odvolat takové špatné elity. Po občanských válkách a krvavých převratech je zatím poslední vynález – volby. Važme si jich a braňme jejich čistotu. A za nejlepsí způsob voleb i výchovy k občanství povsžuji přímou demokracii s možností odvolacího referenda. Rozpor deklarovaného a skutecného může být (jako vše) až zločinný nebo také i přínosný. Třeba takové křesťanství je v tomto ohledu velice sporné. A třeba učení se, pro někoho zbytečnému, dějepisu a básničkám v podstatě rozvíjií u žáků… Číst vice »

Last edited 2 měsíců před by Gatta
Gatta
Gatta
Reply to  Irena
26. 12. 2020 17:00

U Gorbačova je to stejně zajímavé – do funkce byl dosazen ruskými straníky. Proč zrovna on? Byl vybrán pro zradu už jimi? Nebo byl zkorumpován a až někdy potom – kdy a kým? Cizinou nebo domácími? Proč ho nikdo neodvolal, nebo nemohohl či nechtěl odvolat?

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
26. 12. 2020 17:50

Tak jako tak tam musel někdo mladší. Z hlediska zaklepání bačkorami to musel být někdo s větší výdrží. Sovětský svaz byl dost vyčerpán dotacemi satelitům a notně mu pustil žilou Afghanistán. Chtělo to projev dobré vůle. A tu Gorbačov měl. Nemyslím, že by něco udělal schválně, i jemu doma házeli klacky pod nohy kromě toho , že byl k záchudu katastrofálně důvěřivý. To jsou hovada , která rozumějí jedinému – porádně ráně do rypáku. Viděl jsem s ním nějaký pořad v televizi, kde na konci recitoval z hlavy Puškina? Gercena? Už ani nevím, ale verše dojímavé. Takové úmrtní.

https://www.mojevideo.sk/video/33d47/sukacka_jako_zivotni_p_ibeh_i_cil_cesty_rouska_jako_d_kaz.html

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
26. 12. 2020 18:11

Jo, taky si živě pamauji na ten televizní seriál „Pohřby generálních tajemníků“ …

Ostatní nechám zasvěcenějším …

Last edited 2 měsíců před by Gatta