Varieté Trump

Nemohu jinak, než že odeberu globálnímu klaunovi právo na 90 dní hájení (to nedělám sám) a napíšu něco v rozporu s hlavami pomazanými v oboru politologie a globálně politické predikce. Předestírám, že doufám, že se v následujícím textu mýlím…

Kdysi jsem tu popisoval fungování politického systému v USA (který zkopírovala dominantní část členů OSN – vazalů stávajícího euroatlantického impéria). Od Jacka Kennedyho USA nevládne prezident, ale „Deep State“ tvořený vlastníky globálního vojensko-průmyslového a bankovního kartelu. Nový schopný salesman – kandidát na prezidenta – dostane hotový program s termíny plnění a definovaným týmem – a buď se k jeho plnění uváže „krví“ svým podpisem, anebo se nestane ani kandidátem. Zbytek je mediální cirkus, peníze a více nebo méně kvalifikovaný prodej iluzí debilizovaným masám. A po volbách se iluze rozplývají, mění se na v šok z rozporů mezi předvolebními sliby a rétorikou a činy v přímém rozporu se sliby s nadějemi ulice. To máme u nás také, proč asi?

Co mne přimělo k napsání těchto řádek, je fakt, že těch iluzorních nadějí se drží „jako hov*o košile“ i renomovaní analytici v Rusku. Přestože si jinak V. V. Pjakina a dalších altajských borců vážím velmi, v otázce Trumpa jejich touha po racionálním partnerovi na druhé straně oceánu a po odvrácení konfliktů je větší než všechny signály svědčící o tom, že v Trumpovi svět obdržel dalšího klauna typu Obama, ne-li horšího svou nevypočítatelností. A srovnání s „nebezpečnější“ Killery neberu, protože výsledek může být stejný.

Jen po ovoci poznáš je…

Posledních minimálně 50 let jsou US volby o líbivých sloganech, které z nějakých důvodů získají volební podporu předem vyselektovaného šmejda. Loni to měl Trump relativně snadné, protože konkurence nasadila politickou mrtvolu s máslem na hlavě (skandály, které by ji dostaly do lochu i v USA, pokud by pro boží vyvolence ještě platily zákony), ale i sebevražednými tendencemi, když ta osoba v přímé přenosu (náhodou?) urazila cca 95 % voličů či obyvatel USA tím, že je označila jako „deplorables“ (lidi politováníhodné, česky póvl). Pak už Donaldovi stačilo zabrnkat na nacionální strunu, obavu z nikým nekontrolované imigrace (strach ze ztráty zaměstnání pro bílou Ameriku), americké přesvědčení o výjimečnosti (a její degradaci za Demokratů) – „Make America Great Again“, zvěstovat o svém plánu šlápnout na krk nadnárodnímu velkokapitálu ve prospěch americké ulice (návrat výroby do USA) a slíbit obrovské investice do oprav chátrající a budování nové infrastruktury.

Jak už je v USA běžné, a ignorantská US ulice to ani nevyžaduje, Trump se při prodeji politických sloganů ani moc nenamáhal podložit je nějakými konkrétními plány a průkazem jejich finanční zabezpečenosti či realizovatelnosti.

Ostatně, totální a totalitní útok masových sdělovacích prostředků, celé Obamovy bandy využívající všechny prasárny, co lze vymyslet (to tu ještě nebylo) dal a dosud Trumpovi poskytuje aureolu protisystémového outsidera, jehož skutečná agenda musí logicky být v smrtelném konfliktu se zkorumpovaným „statem quo“, jinak by „demograté“ a „sorosové“ tak nevyváděli a nehrozili Purpurovou revolucí. Navíc ta zcela neamerická, trockistická aplikace McCarhyismu – musí tedy asi jít „o vše“. Kdo by, v té palbě, Trumpa považoval za „fake“?

Že by média neměla co ztratit a plní svoji poslední službu Systému? Nikdo jim stejně nevěří, tištěná média pomalu končí, tak co…

Obávám se, že mimořádná situace vyžaduje mimořádná opatření a metody. Totálně kontrolovaná média útočí na Trumpa a jeho tým nikoli pro to, že by byl pro tuto situaci k dispozici jiný, lepší krizový tým, ale proto, aby vytvořila v US pracujících masách dojem, že Trump je jejich člověk, skutečná změna k lepšímu, člověk, jenž jim vrátí životní styl, příjmy a pohodový život 60. let minulého století, tedy Ameriku, co už neexistuje a, vzhledem ke změně globálního paradigmatu, existovat už ani nemůže. A ten sen umírá na rakovinu úžeru, imperiálních válek a nenažranosti nadnárodních entit už přes půl století. Trump ztělesňuje ten sen u všech těch, co jejich vnímání US politiky končí u konzumace bezobsažných sloganů.

Takoví, a těch je v USA drtivá většina (na politiku mají přece politiky, co si platí z daní), nevnímají, že ty slogany jako „volnost, rovnost bratrství“ či „Proletáři všech zemí, spojte se“ v podání svých autorů nikdy nehovoří o tom, pro koho, v čím zájmu a s jakým cílem. Také je nezajímá, kdo tvoří Trumpův tým (jestřábi a Goldman Sachs – to je sakra změna), kdo Trumpa „udělal“ jako podnikatele, cvičil a udělal kandidátem na prezidenta.

A poté, co Trump získal podporu od pana Adelmana, faktického pána státu Izrael a strany LIKUD, a v nejbližším okolí Trumpa dominují Chabadisté (co se nedávno usnesli, že Mesiáš dorazil a oni znají jeho jméno – video je na netu), se nelze divit ani Trumpovu kopírování vzoru židovských zdí na hranici s Mexikem. A tím kopírování vzorů zřejmě nekončí. Stejně tak imperiální války v zájmu středovýchodní bašty demogracie.

Ale to jsme lehce uhnuli od zásadního – americké ulice a jejích problémů, které daly USA jejího posledního prezidenta. Neb Amerika vždy byla, je a bude o penězích, majetku a bezohledném individualismu na cestě k prosperitě a moci, nejlépe na úkor někoho jiného.

Zapomeneme-li na falšované statistiky, které jsou už tak mimo realitu, že jejich konzumace potřebuje nejvyšší možnou míru hlouposti, profesionální nevzdělanosti či politické korektnosti – USA jsou již od konce 90. let ve stále se zhoršující krizi, kdy meziroční pokles HDP činí cokoli mezi 2 – 4,5 procenty ročně, reálná míra nezaměstnanosti činí něco kolem 23 procent, cca 52 milionů Američanů přežívá na potravinových lístcích a různých formách podpory předluženého federálního i národních států, drtivá většina nových pracovních příležitostí jsou „part time“ (na necelý pracovní úvazek), reálná inflace je dlouhodobě kolem 9 procent, kolem velkých měst rostou stanová města bezdomovců, velká města se detroitizují a kriminalizují (existují celé čtvrtě, kam se policie bojí vjet i autem), skoro 2 miliony vězňů v jeden okamžik nepojaly zřejmě ani Jagodovy gulagy. A to jsou v záloze ještě FEMA campy s kapacitou 1,5 milionu nepřizpůsobivých.

I střední vrstva je zadlužená, žije od výplaty k výplatě a není schopna platit dluhy na kreditních kartách, natož hypotéky a studentské půjčky. K tomu připočtěme radikalizující se důchodce, kteří se vlivem nízkých výnosů US obligací a nízkých úrokových měr dozvídají stále častěji, že jejich důchodové fondy mají „potíže“ a že jejich stáří bude plné bídy. Kromě cca 5 % spekulujících na nafouknutých burzách totiž celá Amerika dramaticky rychle chudne. Dochází k zásadnímu střetu očekávání lidí, označující se za globálně „indispensable“ (nenahraditelné, ba přímo k vůdcovství světa, šíření pokroku a unikátní kultury předurčené), a realitou věčně zadluženého otroka, co mezi mrakodrapy elit, jež nevědí, co s kapitálem, žebrají u „sovětského, centrálně řízeného“ státu o almužnu a možnost přežití. A začínají si uvědomovat realitu banánové republiky, kde zlomek procenta občanů vlastní 60 procent Ameriky a zbytek navštěvuje ovčansky ždímačku s nadějí, že bude lépe.

A teď přijde Trump s tím, že učiní opět Ameriku velkou. Pomineme otázku, jak chce přimět US korporace k návratu, když je US vláda není schopna přimět ani k placení daní, zejména ze zahraničních operací, tedy off-shorů a daňových rájů. Jak chce přimět US korporace, které neinvestují v USA téměř do ničeho jiného, než do vykupování vlastních akcií od minoritních akcionářů a spekulací na burzách – aby investovaly do reálné ekonomiky, tedy do vývoje a výroby nových produktů v USA. Logika Trumpova hesla nejde jen proti finančním zájmům a realitě finančních trhů, bublinové ekonomiky, jde proti finančním možnostem USA. Trump má před sebou realizaci největšího okradení světa v historii ve formě státního bankrotu USA, nebo rozeběhnutí dalších vln kvantitativního uvolňování – čti tisku ničím nekrytých bankovek – s následnou hyperinflací, zakončenou opět bankrotem. Čili jednosměrka, přičemž druhá alternativa získá čas, kdežto peníze zase, v míře dominantní, skončí u majitelů „too-big-to-fail“ banksterů, tedy cizinců.

Spousta lidí, co nikdy neprošli jediným provozem něco produkující fabriky (a k těm patří různí akademičtí a bankovní „experti“) mají představu, že opětovně industrializovat Spojené státy je otázka jen peněz a pobídek, daňových a jiných úlev.

Pro tyhle všeuměly mám poměrně zásadní šok. S určitou výjimkou části US zbrojního průmyslu, podstatná část amerického průmyslu ztratila, možná nevratně, cosi podstatného. Tím míním výrobní a odvětvové know-how, kvalifikované výrobní dělníky a pracovní morálku, zájem o práci ve výrobě zejména u generace nynějších dvacátníků a třicátníků.

Půl století, které přináší největší benefity různým šmelinářům, dealerům, právníkům, makléřům a neustálé ubývání pracovních příležitostí pro techniky, výrobáky, přineslo dobu, kdy kvalifikované kádry prostě nejsou. Firmy si ze zoufalství (odborné školství neexistuje) platí agentury, něco jako učňovky, platí i stipendia, aby získaly např. operátory CNC strojů. Minulý rok jsem se setkal s prezidentem strojírenské firmy v Connecticuttu a ten mi potvrdil, že je to celonárodní problém – z 5 takto sponzorovaných „učňů“ jsou čtyři nepoužitelní, toho pátého musí nakonec naučit jeho profesi ve firmě od píky. A v okamžiku kdy takový kádr dospěje k závěru, že už vše umí, odchází z firmy za lepším platem. Budujte, udržujte firmu v takových podmínkách!

Těm přemýšlivým poskytuji jednu informaci, kterou se nikde nedočtete: Přestože, v rámci projektu inkluze (příležitost i pro nebílé Američany) US administrativa snížila nároky na studenty středních a vysokých škol tak, že absolvent střední školy z 60. let minulého století by dnes bez problémů absolvoval státní vysokou školu, „drop-out“ rate (podíl žáků, kteří nedokončí střední školu) činí těžko uvěřitelných 49 procent. Výzkum zahrnoval střední školy v městech se 50 tisíci a více obyvateli. Na venkově je situace trochu lepší. Ti, co vysokou školu vystudují v netechnickým oborech, čelí nejen dluhu na školném (v rámci USA činí tento defaultující dluh 1,5 bilionu dolarů) a nedostatku zaměstnání, které by umožnily skušně žít a platit dluh, ale dokud nepřiznají, že jsou zaměstnáni a mají výdělek – nemusí platit dluh na školném. A tak žijí u rodičů, parazitují a živí se načerno, jak to jde – pro výrobu jsou ztraceni, nepoužitelní.

Westinghouse nepostavil jadernou elektrárnu přes 25 let, John Deere nevyrobil traktor v USA přes 30 let, Toyota ječí, že zavře v USA krám, protože nemá (kvalifikované a motivované) lidi, a tak bychom mohli pokračovat – s kým chce Trump tu Ameriku dělat opět velikou, když řada profesí prostě zanikla, poslední mohykáni odešli na věčnost, když úžasnou vizitkou US školství je až 85 procentní podíl cizinců na základní a aplikovaném výzkumu v USA, kteří s pádem US dolaru jako světové měny učiní totéž, co již předvedli? Půjdou nejen za penězi, za vyšší nabídkou, ale jak to tak vypadá, i za bezpečím pro svoje rodiny. Pryč, za louži.

US elity jsou totálně odtržené od reality, nejen té americké, ale globální. A Trump je jen produkt prostředí, ve kterém existoval celý život, reflektuje, v nejlepším (pokud zapomeneme chvíli na „krvavý“ úpis), jen svoje elitářské zkušenosti a představy. Což o to, bankrotovat umí, ale, obávám se, že tentokrát neexistuje kapitál, sponzor, obchodní přítel, který USA. Inc. koupí i s jeho dluhy, podvody, debilizovanou, morálně rozloženou společností, neschopností se uživit a neochotou přestat parazitovat. Já bych tu americkou trosku bývalé velikosti, Orwellistán nebral ani zadarmo, zvláště proto, že ji čeká osud SSSR v podstatně násilnější verzi odpovídající mentalitě amerických osamělých pistolníků Divokého Západu – každý za sebe, a pánbůh za všechny s bouchačkou v ruce a vakuem v hlavě.

Ani sebeušlechtilejší touha po míru a smírném řešení konfliktů antagonistických civilizací a kultur by nás neměla odvádět od základního postulátu: Kváká-li něco a létá-li to nad hlavami, slon to nebude. Trump je krizový manažer pro éru řízeného, plánovaného chaosu NWO, destrukce dále nepoužitelné strojovny Impéria úžeru, jeho slogany, tweety a klauniády mají jediný cíl – oddálit vzpouru americké ulice (2. americká revoluce nepřipadá v úvahu, na to je třeba občanů), získat čas pro neodvratitelné – default a přeformátovaní ke smrti odsouzeného amerického snu. Donald má všechny předpoklady a podmínky pro to, aby se stal americkým diktátorem (Hitlerem, chcete-li), až to už jinak dál nepůjde.

Vyjadřuji tímto hypotézu, že stávající útok „státu quo“ na Trumpa a jeho tým je vyvolená bouda na celý svět, zejména však na ubohé, nic netušící neduální či neprivilegované Američany

Úspěch každé finanční i vojenské operace zaručuje totální moment překvapení v okamžiku útoku, neznalost scénáře událostí příštích vaším (v daném případě hlavně třídním) protivníkem. Nebudeme na to překvápko čekat ani dva roky.

Zdraví

Věžák

5 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admirál
Admirál
14. 3. 2017 21:42

Bohužel, to o zaniklích oborech a nástupu generace nepoužitelných lidí platí i pro nás. V USA to zřejmě mají po delší dobu propracovanější.

Petrpavel
Petrpavel
15. 3. 2017 2:54

Realistický popis světa do jehož chomoutu jsme si dovolili vlézt v bláhovém očekávání zázraku. Daň za blbost zaplatí s námi celý „východní“ blok, „západu“ to pomůže na chvíli prodloužit agonii. Na chvíli.
Je dobře, že naše mladá generace chodí hodně na americké fantaskní a katastrofické v ohulení natočené filmy, aspoň ví co je čeká.
My starší už nějak dožijeme s tou jistotou, že lepší už bylo, že jsme měli to štěstí prožít aspoň část života v lidsky přijatelném a normálním režimu, byť jako každý i on měl své chyby.

hudryper
hudryper
15. 3. 2017 6:40

„I střední vrstva je zadlužená, žije od výplaty k výplatě a není schopna platit dluhy na kreditních kartách, natož hypotéky a studentské půjčky. K tomu připočtěme radikalizující se důchodce, kteří se vlivem nízkých výnosů US obligací a nízkých úrokových měr dozvídají stále častěji, že jejich důchodové fondy mají „potíže“ a že jejich stáří bude plné bídy.“ Skvělý Věžák. V dnešní populaci USA žijí lidé,kteří si dobře pamatují dobu,kdy Amerika byla velká. Jsou to starobní důchodci,jediná vrstva společnosti,ovládající svá řemesla a s pracovními návyky dob před půlstoletím. I Trump k této generaci,narozené těsně po vítězné IIWW,patří a možná i proto si… Číst vice »

Béda
15. 3. 2017 7:43

Zdravím, pane Věžáku, napsal jste to výstižně. Trump je stejné simulákrum jako byl před ním Hussejn Obama. V USA vládnou velký prachy (ostatně jako v celém kapitalismu) – tak tomu bylo, je a bude, dokud s tím lidé něco neudělají. To ostatní jsou pouze volební chléb a hry – cirkus pro důvěřivce. Stále stejná falešná hra, kde ovčan je namlsán sliby, které nemají být splněny – a pak přichází rozčarování. Někdo na to přišel dřív, někdo později a někdo na to teprv ještě musí přijít. A tak je tomu v celém západním světě. V Británii, ve Francii, v Německu kde… Číst vice »

fajt
15. 3. 2017 8:42

pěkně a důsledně napsáno, jenom s tím závěrem, tedy časovým údajem kolapsu moc nesouhlasím, musíme si tak trochu uvědomit na čem dnes stojí skutečná moc ( tedy i ekonomická) americké korporace, jejich skrytých elit a potažmo i světových prediktorů, je to manipulace, síla ( hlavně vojenská), korupce, pletichy a strach ( stále větší demence většinového obyvatelstva je takovým, plánovaným, bonusem ), takže pokud bude mít amerika své žoldáky, vojenskou techniku, z toho plynoucí i proxy armádu a poslušné vlády kolonii, tak jejich úpadek může trvat neskutečně dlouho – na vnitřní ( i vnější) samočistící, či kolapsové procesy bych moc nespoléhal.… Číst vice »

Aleš
Aleš
15. 3. 2017 10:26

Neoliberální kapitalismus ve stádiu imperialismu tohle neustojí. Snaha prolongace statu quo je jasná, již desetiletí. První již asi v období Vánoc použil termín krizový manager v souvislosti s Trumpem hudryper. Krizový manažer tu nebude udržovat systém v jednotkách 1 nafurt, ale kratších, ikdyby to měly být třeba 3 volební období. Tenhle systém tu přesluhuje, již několik let. A detroitizaci nepodléhá jen infrastruktura, lidské zdroje, ale i samotný Deep state. Altajskou partu bych nepodceňoval, ty bojují se strukturami většími a mocnějšími než je naše společnost přátel Radovana Krejčíře, se kterou my zatím ne a ne skoncovat proces u nás. Jestliže uvadá… Číst vice »

Dana
Dana
15. 3. 2017 19:40

Cekala jsem, kdy nastane u zdejsich soudruhu kocovina ze zvoleni presidenta Trumpa. :-) Psala jsem, zatim dobry – ted opravim. Zatim jde presidentovani Donaldovi, vzhledem k obrovskemu tlaku oposice, na vybornou. Ustava to. Manager Trump, prototyp kapitalisty, ukazuje svou prubojnost a schopnost k vyjednavani i politickemu handlovani.. Kazdopadne se snazi plnit sliby, ktere hlasal v kampani a to zde znamena mnoho.. Samozrejme, ze Trump neni diktator a tak nemuze jednat jen dle sveho rozumu, ale musi se castecne podridit i Kongresu. .Nasledne, zmena bude jen v ramci naseho svobodneho kapitalistickeho systemu. Uvodni clanek ukazuje na americke vnitrni problemy, ze kterych… Číst vice »

Béda
15. 3. 2017 19:48

Pane Dano,

nechte si chutnat! Nevíte náhodou, kolikrát úspěšně zbankrotoval manager Doník, který teď vede k prosperitě USA?

Dana
Dana
15. 3. 2017 21:41

Manager Donik mel a ma mnoho firem, asi jako cesky p.Babis. Clintoka se v debatach neustale zminovala o ctyrech bankrupcich, takze to snad tak bude, jasne, ze oposice vyzkoumala vsechny „4 chapter 11“. .Bankrot pro Trumpa znamenal konec financovani peneznich investic od jeho partneru , financni tekutost vysychala a mel namale, ze neprisel o svuj hrad Largo na Floride nebo mrakodrap Trump Tower v New Yorku.. (Nemame zde ceske vydriduchy-exekutory, co drasticky zabavuji osobni majetek v pripade dluhu)… Nejak, urcite kvuli jeho obchodnim schopnostem se opet nasli dalsi investori pro Trumpovo podnikani. . Ty bankroty Trumpa a jeho znovu podnikani… Číst vice »

Béda
15. 3. 2017 22:38

Pane Dano,

otázkou je jestli USA pod vedením svého nového velkého kormidelníka zvyklého padat padnou a kdo by případně zafinancoval jejich zmrtvýchvstání. Doníkovi finanční sponzoři by museli mít pro takovou alternativu hodně tlusté šrajtofle. Taky je otázkou jestli svět bude akceptovat ty peníze.

V Bibli se prý praví „A první budou posledními, poslední prvními“ (anebo tak nějak).

zedd
zedd
16. 3. 2017 5:38

Věžáku, ta analytická část je na výbornou, spekulativní závěr má něco do sebe. Možné to je, ostatně dnes je možné všechno. Přeci jen mediální vládci po volbách stáli před velkým problémem: Kancly plné naprogramovaných robotů a teď je přeštelovat o 180 stupňů? U některých to ani nepůjde, protože program zbytněl a zažral se do hositele natolik, že ho nelze přemazat bez ztráty podstaty. Masově to vyházet? To taky nejde, přece jen i ty roboti maj sem tam v šuplíku nějakou nepodchycenou špínu a mohly by se mstít. Využít setrvačnost mediální mašiny ve vlastní prospěch místo tradičního převlékání kabátů, je nakonec… Číst vice »

Gatta
Gatta
16. 3. 2017 6:42

Podle mého mínění: Autor článu – stejně jako všichni ! diskutující mají větší nebo menší část pravdy.
Ono cílů a cest je vždy několik a pružně se zaměňuje jejich priorita různě se přizpůsobují.
Jedno je ale jisté – DT, jako elitami vybraný a lidem zvolený krizový manager, určitě nebude demontovat kapitalismus ani likvidovat elity, které ho na prezidentské místo vyslaly. A cílená demontáž USA také myslím není žádným z aktuálních cílů. Ostatní se uvidí …

fajt
16. 3. 2017 7:56

v podstatě stále stejná a od pravěku populární písnička, která asi bude i základem lidské povahy – o nás bez nás. ..)

Starý doktor
16. 3. 2017 8:21

Soudce Nap obvinil Obamovu administrativu, že zašla mimo své velení a hledala pomoc od britské zpravodajské organizace GCHQ za účelem odposlouchávání Donalda Trumpa.
Napolitano vysvětlil, že stanovy umožňují prezidentovi nařídit dohled nad jakoukoliv osobou v USA a to i bez podezření, bez pravděpodobné příčiny nebo rozkazu, ale to by zanechalo „otisky prstů“.
V tomto případě byl tento odposlech údajně nařízen takovým způsobem, který nezanechal žádný záznam, uvedl soudce.
„Tři zpravodajské zdroje informovaly Fox News, že prezident Obama zašel mimo řetězec velení,“ uvedl Napolitano. „On nepoužil NSA, nepoužil CIA, nepoužil FBI a nepoužil ani ministerstvo spravedlnosti.“
https://www.youtube.com/watch?v=BlBPEpRD4jU

http://svobodnenoviny.eu/obama-ke-spehovani-trumpa-pouzil-britskou-spionazni-agenturu/

Béda
16. 3. 2017 8:36

fajt napsal

v podstatě stále stejná a od pravěku populárnípísnička, která asi bude i základem lidské povahy – o nás bez nás. ..)

O nás bez nás. To je přece podstata demokracie?

fajt
16. 3. 2017 8:59

Béda napsal O nás bez nás. To je přece podstata demokracie? no jak jinak ( nelze přece o tygrovi tvrdit, že žere pouze trávu) – při této příležitosti si vzpomínám na koleše, který se živil manuální práci v těžkém průmyslu v kraji razovitem, kdy při konzumaci svého piviska ve své milované knajpě a kdy při sledování svého Baníčku v přestávkách mače vystoupil v bedně nějaký politik, či jiný podobný šašek, tak gipko přiskočil k bedně a pro pobavení místních hajero štamgastů ukázal na dotyčného pajáce a s ledovým klidem do davu pronesl – milé děti, tohle je pan picza z… Číst vice »

Thor
Thor
16. 3. 2017 9:36

Gatta napsal Podle mého mínění: Autor článu – stejně jako všichni ! diskutující mají větší nebo menší část pravdy. Ono cílů a cest je vždy několik a pružně se zaměňuje jejich priorita různě se přizpůsobují. Jedno je ale jisté – DT, jako elitami vybraný a lidem zvolený krizový manager, určitě nebude demontovat kapitalismus ani likvidovat elity, které ho na prezidentské místo vyslaly. A cílená demontáž USA také myslím není žádným z aktuálních cílů.Ostatní se uvidí … Ctěný Gatto : právě teď Donald neplní úlohu krizového manažera, to teprve přijde po dalším „Lehmanovi na steroidech“. Teď plní úlohu sedativa pro nasr*anou… Číst vice »

Gatta
Gatta
16. 3. 2017 10:15

Re Thor – jasně taky velký kus pravdy. Jen si nemyslím, že je to nějak dokonale centrálně a promyšleně řízeno na 50 roků dopředu. Jasně cíle jsou – a při pohledu zpět to všechno do sebe sice zapadá, ale to vždycky … a (obecně) i skutečné náhody a omyly minulosti se mohou pak jevit jako geniální plán. Je to věc výkladu historika. A ony i ty elity jsou jen lidi a tu salámovou metodu ústupků, strachu a hamižnosti uplatňují i na svoje rozhodování a svoje postoje. Do dnešní situace se tedy nemmusely dostat ďábelským plánem ale i jen svojí neschopností… Číst vice »

peter.
16. 3. 2017 11:15

Ja sa vcelku stotožňujem s hodnotením procesov prebiehajúcich v USA tak ako ich prezentuje autor článku a diskutér Thor.Myslím,že od zvolenia D.Trumpa ubehla krátka doba na to,aby sa jeho „prezidentovanie“dalo objektívne zhodnotiť už teraz.Možno by bolo dobré počkať si na výsledky rozhovorov Putin – Trump,lebo od nich sa bude odvíjať všetko to podstatné a dôležité čo ovplyvní pomery v Európe a vo svete.O tom,v akom stave sa nachádza sociálny systém,systém vzdelávania a prístup k zdravotnej starostlivosti v USA,nemám relevantné poznatky,no som náchylný v tomto smere veriť skôr Věžákovi“ ako veriacim v nedostižnosť „Amerického spôsobu života“.Takže….počkajme,lebo „všetko môže byť aj ináč“.… Číst vice »

Aleš
Aleš
16. 3. 2017 11:23

Gatta: Naopak, mnoho procesů takovou dobu běží, spíš jde o to, že mnoho jiného se jim navzdory galaktickým investicím a promrhané síle a obřím ztrátám nedaří, jen si to dovolují dál dělat, protože ztáty vždy přehodí na někoho jiného. Změna tu nebude, dokud někdo nezačne odstraňovat skryté elity, jedna dlažební kostka Kalouskovy do hlavy v přímém přenosu vydá za miliony vynikajících analýz novinářů či ekonomů. Aby si člověk vybral mezi strachem či nevědomostí. Ať oni jednou pocítí strach, ať neví, kdo podepíše zatykače na Tykače nebo výrazně neovlivní kvalitu vody ve sklenici, kterou zvedne k pití Langer, Stanjura nebo Langšádlová.… Číst vice »

zedd
zedd
16. 3. 2017 12:31

@Gatta: Mám stejné výhrady. Za kouřovou clonou se děje reálný boj o moc. Možná že né úplně pod střechou, ale hodně vysoko. Do tohohle ranku spadají ty úniky typu kdo od koho bral prachy a na druhé straně obvinění typu Trump jest Putinova loutka. To odpovídá dvěma klikám, které se teď perou o moc v předposledních patrech. Otázka je, kam zařadit Vault7. CIA je spřažena s neocon klikou (přes Hitlery von Vulva), takže by to mohl být krok té druhé kliky (která nejspíš není nijak přesně vymezena). Nebo je to rána odněkud zvenčí, z nečekaného směru. Nebo se ta druhá… Číst vice »

zedd
zedd
16. 3. 2017 12:33

Wikileaks se k tomu hodí, protože to umí dávkovat a lze uklidit reálné lidi.

zedd
zedd
16. 3. 2017 12:37

@Aleš: Ano, tahle taktika je adekvátní. Zahnat tajtrlíky do gheta gated comunities, ochranky a pancéřovaných limuzín.

Stačí prosté konstatovaní faktu načmárané křídou na chodníku: Chcípneš, svině.

Gatta
Gatta
16. 3. 2017 12:45

Re Thor a peter: Mevím jestli v tom uvidíte souvislost, ale … Na každé krizi vydělají vždy silní – když ne absolutně tak aspoň relativně. Ono, když držíte (obrazně) bank, nebo velký klacek – a tak můžete podle své potřeby udávat a měnit pravidla hry – tak to zase není až tak těžké. No a Evropa by se nejprve musela začít chovat jako „centrum moci“ a ne jako periferie USA – jinak skončí tak, jak periferie končívají … Re Aleš – temné stránky jsou obvykle nedílnou duší součástí všech přeživších… Napadlo Vás někdy, jaký jsme v Evropě proti těm arabským… Číst vice »