Vasilij Lanovoj o Vítězství

Vasilij Lanovoj v interview pro Argumenty i fakty:

V Evropě mi novináři mezi čtyřma očima říkali: „Co to v tom Rusko pořád máte s tím svým Vítězstvím? My už jsme na ně zapomněli.“ Já jsem se jich zeptal: „Kolik dní se vaše země bránily Hitlerovi?“ Mlčí. Takže pokračuji: „Polsko kapitulovalo po 28 dnech, za těchto 28 dní Němci ve Stalingradu obsadili pár domů. Dánsko se drželo jeden den. Celá Evropa se vzdala za tři měsíce. A osvobodit ji museli naši vojáci. A za jakou cenu! Milion životů sovětských vojáků obětovaných za osvobození Evropanů od fašismu.“ A na tohle by Evropa raději zapomněla.

Zdroj: Strelkov.info

Překlad: Stan

Stanův komentář: Malý kvíz. Kolik dní se bránili Čechoslováci? Kolik sovětských vojáků padlo při osvobozování Československa od fašismu? A kolik amerických? Jak se jmenuje český lobbista, který tvrdí, že nás Sověti neosvobodili, ale obsadili?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
30. 3. 2015 17:13

já myslím, že je docela jasný, jak na to bude reagovat Rusko – nechá Evropu svému novému fašistickému osudu – a když bude muset bovat, tak jedině ultimatně likvidovat nepřítele, už nikdy osvobozovat. ..)

Bety
Bety
30. 3. 2015 17:37

fajt -Tomu se říká : Pro dobrotu na žebrotu. A taky bych se nedivila, kdyby to dopadlo jak říkáte.
U Amíků by se zase dalo použít : Lepší drzé čelo, než poplužní dvůr. Přísloví máme docela moudrá, ale řídit se jimi neumíme. Podívejte se na Nulandovou a její Fuck you Europe. A ti blbci pořád mávají americkými vlaječkami.

Sio
Sio
30. 3. 2015 18:18

Tisíciletí slovanské naivity skončilo. Ruské elity nejen pochopily hru svých západních protějšků, ale dokonce je v této hře porážejí. Gorbačov s Jelcinem Rusy, nebo alespoň většinu z nich, dokonale vyléčili z obdivu k Západu. Samozřejmě, rozhodující part v tomto procesu sehrál Západ sám. Game is over, gents. Proto se nebude opakovat historie 2. světové války. Je naprosto jasné, že za každou inkasovanou facku vrátí Rusové dvě. Jednu jako splátku a druhou, aby si to agresor pamatoval. Ale je tu i dobrá správa. Těm na Západě do už dochází. Navíc hlavu zvedá Čína a Indie v Asii, Brazilie a Venezuela v… Číst vice »

fajt
fajt
30. 3. 2015 19:18

Evropě hrozí možná daleko větší problém než třetí světová ( ale ta se taky nevylučuje), a to společenský rozklad, který jde zatim plíživě, ale nabírá na rychlosti a gradaci a vypadá to, že je už nevratný – Rusku se nakonec asi podaří americké plánované dekadenci uniknout, ale Evropa je na na lopatě neoconů, v bezvědomí ( v masívní debilizaci ) a ve velmi bídném stavu ( nemá sílu na vlastní regeneraci a původní potenciál ), krom toho v tomto stavu si ještě dovolí urážet a napadat jediné potencionální zachránce, kteří s ní už ne jednu špatnou zkušennost měli – co… Číst vice »

leho
leho
30. 3. 2015 19:22

Jen tak mimochodem, při osvobozování Československa padlo přesně nula sovětských vojáků. Ale při zabírání této země jich padlo hodně, to ano, s Tomášem Klvaňou se plně ztotožňuji a jsem rád, že to takto řekl. Dále, proč Polsko kapitulovalo už po 28 dnech? Protože bylo napadeno ze dvou stran, ze západu Německem a z východu, kýmpak asi? Sovětským svazem, že ano, na to se také hodně zapomíná. A co poprava elity polského národa v Katyni? Poláci to Rusům nikdy nezapomenou a doufám, že zbytek světa na tuhle bestiální vraždu se také brzy rozpomene.

JK
JK
30. 3. 2015 19:55

On ten pohled na příchod Rudé armády se skutečně může lišit. A to podle toho, s kým se kdo identifikuje. Takže pokud se pan Klvaňa či „leho“ a někteří další, identifikují s německými nacisty, kteří po dobu válečných let ovládli český stát, pak je i jejich pohled srozumitelný a lze ho do určité míry chápat. Ovšem lidé, kteří považují tuto zemi za domov Čechů, domov svůj i svých předků, vítali samozřejmě Rudou armádu jako vytoužené osvoboditele. Dost se před Rusy stydím za to, jaká atmosféra dnes panuje v mediálním prostoru ČR, jak se historické reálie vylamují z kloubů a překrucují… Číst vice »

fajt
fajt
30. 3. 2015 20:02

leho napsal Jen tak mimochodem, při osvobozování Československa padlo přesně nula sovětských vojáků. Ale při zabírání této země jich padlo hodně, to ano, s Tomášem Klvaňou se plně ztotožňuji a jsem rád, že to takto řekl. Dále, proč Polsko kapitulovalo už po 28 dnech? Protože bylo napadeno ze dvou stran, ze západu Německem a z východu, kýmpak asi? Sovětským svazem, že ano, na to se také hodně zapomíná. A co poprava elity polského národa v Katyni? Poláci to Rusům nikdy nezapomenou a doufám, že zbytek světa na tuhle bestiální vraždu se také brzy rozpomene. to je demagogie hodná trestního postihu… Číst vice »

idiotronic
30. 3. 2015 20:11

leho napsal ano, s Tomášem Klvaňou se plně ztotožňuji a jsem rád, že to takto řekl. Ano, tento ohlas nám připomíná, že výklad dějin není jen jeden a že Československo se nacházelo mezi dvěma zájmovými oblastmi, což platí i po jeho rozbití. I dnes musíme umět vyjednávat s mocnostmi -to nemohli sudeťáci Benešovi odpustit-, netrpět ,,státníky“ na jedno volební období a formulovat dlouhodobý výhled (ano, i energetika k tomuto tématu patří). Ministr zahraničí, který nezná ani hymnu vlastního státu je vřed, který nutno odstranit neprodleně, protože v době, kdy to vyšlo najevo, měl už za sebou řadu protičeských činů. Leho… Číst vice »

radyss
radyss
30. 3. 2015 22:20

Malý kvíz: Která země byla kromě Itálie a Japonska Hitlerovým spojencem? Která země s ním podepsala Pakt o neútočení a rozdělila si s ním Polsko fifty-fifty? Která země tímto Paktem vlastně umožnila Hitlerovi vést válku na Západě, protože měl krytá záda z Východu? Která země ho zásobila naftou a surovinama při jeho tažení na Západ? Která země si s ním rozdělila v Evropě zájmové sféry a okupovala s jeho souhlasem nezávislé státy v Pobaltí a část Rumunska? Která země svou nenažraností a porušením vzájemných dohod vyprovokovala Hitlera k tažení na Východ a tím ke světové válce? Ne, vážení, že padly… Číst vice »

leho
leho
31. 3. 2015 0:04

Omlouvám se za trestuhodnou nepřesnost ve svém příspěvku: sověti nepopravili 14 tisíc polských důstojníků, oni je sprostě povraždili. Byla to pomsta za „Zázrak na Visle“, tj. za porážku jimi uštědřenou v roce 1920. Kdyby Poláci opravdu chtěli, tak by Bolševiky klidně mohli hnát až do Moskvy a žádný Sovětský svaz by se nekonal. To samé měli udělat čeští legionáři, ale také to neudělali. Holt to bylo politicky nereálné a celé lidstvo za to zaplatilo a platí až dodnes. Co se týče padlých sovětských vojáků, jednalo se o pouhé mocenské stalinovy loutky a o tragedii, která se neoslavuje, ale pouze se… Číst vice »

PPK
PPK
31. 3. 2015 1:53

K diskusím okolo demonstrace síly USA a průjezdu tzv. Dragounské jízdy přes cizí státy: Protože je politika síly a dobyvačných válek USA celosvětově odmítána, je i na cz internetu intenzita propagandistické a „diskusní“ obhajoby US Army zvýšena na maximum. Nasazeni jsou zde diskutéři se speciálně rozdělenými úkoly a tématy s rozloženým ideologickým přístupem. Vedle primitivního provokování druhých diskutérů a osobních útoků na ně, je tu nyní výchozím znakem argumentace úkol překrucovat dějiny za účelem dosažení žádoucího ideologického výkladu současnosti. Zadání je při tom jednoduché: Jestliže se má překroutit význam a výklad politických událostí dneška, pak pouhá lež propagandistů nestačí a… Číst vice »

fajt
fajt
31. 3. 2015 4:38

http://www.zvedavec.org/komentare/2015/03/6399-oklamane-polsko-i.htm http://www.czechfreepress.cz/evropa/goebbelsova-casovana-naloz-katyne.html – historie je hodně ošklivá a proto ji tady přišli překroutit ryzí fašisté, leho a spol. – už docela chápu, co vlastně Schapiro myslel tím, že jeho ambasáda plánuje zintenzivnit spolupráci s českými nevládními organizacemi a na tomto poli bude propagovat americkou transparentnost a chystá i zvláštní grantový program, který má podpořit občanskou společnost, která má naplnit amerického ducha, tedy jinými slovy: pokud se nebudete více proamericky snažit, máme tu i jiné, vděčné, dobře placené a po funkcích dychtící profesionální aktivisty a nátlakové skupiny – jak dalece je americký emisar schopný zajít, je myslim dost dobře patrné na… Číst vice »

m9rek
m9rek
31. 3. 2015 16:03

leho napsal Omlouvám se za trestuhodnou nepřesnost ve svém příspěvku: sověti nepopravili 14 tisíc polských důstojníků, oni je sprostě povraždili. Byla to pomsta za „Zázrak na Visle“, tj. za porážku jimi uštědřenou v roce 1920. Kdyby Poláci opravdu chtěli, tak by Bolševiky klidně mohli hnát až do Moskvy a žádný Sovětský svaz by se nekonal. To samé měli udělat čeští legionáři, ale také to neudělali. Holt to bylo politicky nereálné a celé lidstvo za to zaplatilo a platí až dodnes. Co se týče padlých sovětských vojáků, jednalo se o pouhé mocenské stalinovy loutky a o tragedii, která se neoslavuje, ale… Číst vice »

Aleš
Aleš
31. 3. 2015 16:35

fajt: Na Schapirův plán jsem již částečně odpověděl pod duhovou diskusí. Nenápadnou citací PL a souvisejícími domněnkami i fakty. Dřív než Schapiro jsem neziskovky rozeslal emailem s „Ať vás ani nenapadne vzít jediný jidášský groš!“ Některé mne obvinily z šíření ruské propagandy, některé se nebaví, ale jsou výjimky.
ppk: Pod motorkáři jsem v diskusi uvedl definici demokracie a demokratických stran dle režiséra Marhoula uvedené mezi řádky na ČT24. Trapnost lží těchto kreatur bohužel může růst až do nebe, jelikož tací se nestydí za nic. Někteří dokonce cítí tu boží vyvolenost. Sociopatii pak zamněňují za sociologii a kolektivní psychózu za pravdu.

abx
abx
31. 3. 2015 16:49

Myslim ze Shapirovi melody boyz nie su uplne blbi, ako by sa snad niekto mohol nazdavat podla smiesnych prejavov niektorych useful idiots (nebudem menovat Tomasa Klvanu, kazdy si domysli). Ten pojazdny cirkus s plechovymi haraburdami skoncil fiaskom. Maju sice v rukach media a presstitutov, ale narod im neveri. Vajatali hory, porodili mys.

Sio
Sio
31. 3. 2015 17:37

radyss napsal Malý kvíz: Která země byla kromě Itálie a Japonska Hitlerovým spojencem? Která země s ním podepsala Pakt o neútočení a rozdělila si s ním Polsko fifty-fifty? Která země tímto Paktem vlastně umožnila Hitlerovi vést válku na Západě, protože měl krytá záda z Východu? Která země ho zásobila naftou a surovinama při jeho tažení na Západ? Která země si s ním rozdělila v Evropě zájmové sféry a okupovala s jeho souhlasem nezávislé státy v Pobaltí a část Rumunska? Která země svou nenažraností a porušením vzájemných dohod vyprovokovala Hitlera k tažení na Východ a tím ke světové válce? Ne, vážení,… Číst vice »

Sio
Sio
31. 3. 2015 17:43

leho napsal Omlouvám se za trestuhodnou nepřesnost ve svém příspěvku: sověti nepopravili 14 tisíc polských důstojníků, oni je sprostě povraždili. Byla to pomsta za „Zázrak na Visle“, tj. za porážku jimi uštědřenou v roce 1920. Kdyby Poláci opravdu chtěli, tak by Bolševiky klidně mohli hnát až do Moskvy a žádný Sovětský svaz by se nekonal. To samé měli udělat čeští legionáři, ale také to neudělali. Holt to bylo politicky nereálné a celé lidstvo za to zaplatilo a platí až dodnes. Co se týče padlých sovětských vojáků, jednalo se o pouhé mocenské stalinovy loutky a o tragedii, která se neoslavuje, ale… Číst vice »

Sio
Sio
31. 3. 2015 17:45

Irena napsal

Pučkov
https://www.youtube.com/watch?v=vSOGPEOxd6o

Špica, chytrý a zásadový chlap, kdo rozumí rusky, doporučuji.

PPK
PPK
31. 3. 2015 18:20

– zdravím a jednoznačně s Vámi souhlasím.

peter.
31. 3. 2015 19:30

PPK napsal

– zdravím a jednoznačně s Vámi souhlasím.

Pripájam sa.Teraz som sa dočítal,aké plány majú američania s Ukrajinou.Údajne,keď nevyšiel Krym,tak by chceli toto:
http://www.srspol.sk/clanek-cielom-usa-su-atomove-odpalovacie-zariadenia-na-ukrajine-10770.html
Neviem.Je to preklad z vz.ru a podľa mňa je to nereálne.Stretol som kamaráta ktorý sa vrátil z Mukačeva a ten nám rozprával ako to vidia ľudia na Podkarpatí.Hovoril,že tam je pokoj,dokonca ani s mobilizáciou tam nieto problému len ceny letia nahor.Funguje ale cezhraničný styk jak s Maďarskom tak aj so Slovenskom takže v porovnaní s Ukrajinou majú ešte stále“Ameriku“.Postoje sú proruské ale chcú za každú cenu autonómiu a potom pod Maďarov.

mirror
mirror
31. 3. 2015 19:35

m9rek napsal
leho napsal
Omlouvám se za trestuhodnou nepřesnost ve svém příspěvku: sověti nepopravili 14 tisíc polských důstojníků, oni je sprostě povraždili.

leho, zapomněl jste se omluvit za nepravdivé informace. Jakou hodnotu mají vase dřisty na OM?

Gatta
Gatta
1. 4. 2015 7:11

Všechny vojenské přehlídky a připomínky, většinou toho časově posledního vítězství, jsou vyjádřením síly – minulé i současné.

Západ nechce Rusku přiznat minulé Vítězství, aby nemusel uznat jeho současnou sílu.
Západ chce „znovu rozdat karty“.

Tuhle pětidílnou epopej Jurie Ozerova celých 25 roků nenašli odvahu u nás pustit.
Na rozdíl od Slováků.
https://www.youtube.com/watch?v=jujP1eKpkd8

https://www.youtube.com/watch?v=LwqP1tleFFo
https://www.youtube.com/watch?v=tkr6NP6PwP0

Honza999
Honza999
1. 4. 2015 13:37

radyss 1) Která země byla kromě Itálie a Japonska Hitlerovým spojencem? Maďarsko, Rumunsko, Slovenský štát s před zářím 1939 i to Polsko… 2) Která země s ním podepsala Pakt o neútočení a rozdělila si s ním Polsko fifty-fifty? Ad první část – žádná. Neexistuje totiž pakt o neútočení, může existovat SMLOUVA o neútočení, což není smlouva spojenecká, tedy pakt. Ad druhá část – žádná. SSSR si s nikým nic nedělil – vzal si jen zpět území uloupená mu Polskem po 1. světové. 3) Která země tímto Paktem vlastně umožnila Hitlerovi vést válku na Západě, protože měl krytá záda z Východu?… Číst vice »