Vcelku zbytečný otevřený dopis naší EU-komisařce

Jourova

Od října do listopadu 2006 běžela kauza Budišov, ve které jste seděla na lavici obžalovaných. Na jedné straně byli manipulátoři kolem dotačního podvodu a za nimi povykovala placená novinářská svoloč, jejíž jména oba dobře známe. Tehdy jsme asi byli jediný nezávislý web, který se Vás veřejně zastal a Vy to velice dobře víte.


Milá paní Jourová,

od 1. prosince 2019 jste v EU místopředsedkyní Evropské komise a jste zodpovědná za kontrolu dodržování hodnot Evropské unie a za transparentnost. Jako hlavní byrokratka EU odpovídáte zásadním způsobem za dodržování Listiny základních práv Evropské unie. Takže Vám připomenu článek 11 nazvaný “Svoboda projevu a informací”.

1. Každý má právo na svobodu projevu. Toto právo zahrnuje svobodu zastávat názory a přijímat a rozšiřovat informace nebo myšlenky bez zasahování veřejné moci a bez ohledu na hranice.

2. Svoboda a pluralita sdělovacích prostředků musí být respektována.

Dne 2. března 2022 uvalila Komise EU sankce na ruské státní sdělovací prostředky RT / Russia Today a Sputnik působící v EU (věstník EU ZDE). Na základě těchto opatření EU pozastavila vysílání zpravodajské agentury Sputnik a zpravodajské sítě RT v EU. Josep Borrell, vysoký představitel pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku k tomu ten samý den prohlásil (ZDE):

Dnes jsme podnikli důležitý krok proti Putinově manipulační kampani: Učinili jsme přítrž vysílání ruských státních sdělovacích prostředků v EU. Již dříve jsme uvalili sankce na vedení RT včetně šéfredaktorky Margarity Simonjanové, a je tedy zcela logické, že se nyní zaměřujeme i na činnosti daných organizací v rámci Unie.

Takže jste v rámci „svobody slova“ na způsob současné EU zrušili pluralitu názorů, pošlapali jste základní práva nás, občanů EU. A pak jste se skrze Borella absurdně pochválili tím, že děláte stejné věci jako ruský vládní kanál pod světově uznávanou novinářkou Simonjanovou. Hrozné.

Proto Vám připomenu jednu smutnou kapitolu z Vaší osobní historie, o které Vy a já velmi dobře víme. Od října do listopadu 2006 běžela kauza Budišov, ve které jste seděla na lavici obžalovaných. Na jedné straně byli manipulátoři kolem dotačního podvodu a za nimi povykovala placená novinářská svoloč, jejíž jména oba dobře známe. Za Vás se tehdy veřejně postavil nezávislý web „umlaufoviny.com“. Jako nezávislí a nikým neplacení redaktoři jsme investigativně zpracovali celou kauzu a celé šetření vydali v červenci 2009 (archiv webu ZDE). Tehdy jsme asi byli jediný nezávislý web, který se Vás veřejně zastal a Vy to velice dobře víte. Naší odměnou byl fakt, že obec Budišov vydala už v září 2009 naše šetření jako zvláštní číslo svého obecního zpravodaje (ZDE v PDF). Zastali jsme také Budišovského starosty, který byl křivě obviněn stejně jako Vy. Jenže slušný starosta Ladislav Péťa zemřel na psychické strádání ještě během procesu. Vy jste se po rehabilitaci nakonec stala komisařkou EU.

Jednou budete, jak pevně doufám, sedět znovu na lavici obžalovaných za pošlapání ústavně zaručených lidských práv a svobod garantovaných nejvyšším zákonem EU. Tentokrát jste si soudní lavici vybrala sama a dobrovolně. Náš web „e-republika.cz“ bude svědčit proti Vám. Patříme ke skupině umlčovaných nezávislých webů, které se staly protiprávní obětí útoku na nezávislá média zahájeného v Česku 25. února 2022. Za nezávislý tisk doufám, že se na Vašem druhém procesu znovu potkáme. Tentokrát bude každý z nás stát na opačné straně.

Za web www.e-republika.cz
Václav Umlauf


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

4.7 14 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vaska
Vaska
10. 3. 2022 7:19

K té záhadě co znamená to zakázané písmeno „Z“ na osvoboditelskejch tankách – jeden kamarád (jmenovat nebudu) mi sdělil, že je o tom zmínka v knize (nečetl jsem – neznám)
Karla Čapka – „Továrna na absolutno“ – znáte to někdo ?

orinoko
orinoko
Reply to  Vaska
10. 3. 2022 8:02

Klasický ruský rébus. Z není zet. Musí se to otočit o 90 stupňů. Je jedno na kterou stranu. A jsme u palindromu N.

idiotronic
Reply to  Vaska
10. 3. 2022 13:52

Slyšel jsem rozhlasovou četbu před asi 60 léty,ale nevzpomínám si. Dílo je však v několika formátech na
www. ulozto.cz
PDF nevyjímaje

Irena
10. 3. 2022 8:34

O ruských odvetných sankcích vůči nepřátelským zemím. 1. Vláda dokončuje práce na balíčku protiodvetných úderů proti ekonomikám nepřátelských zemí, které vstoupily do hybridní války na straně USA, EU a Británie. Podle předběžných výpočtů budou jejich jednorázové škody činit nejméně bilion dolarů a ve střednědobém horizontu až pět bilionů přímých a nepřímých ztrát. Míra růstu HDP v EU může klesnout o 2 – 2,5 % ročně, úroveň spotřeby a příjmů obyvatelstva – o 15 – 20 %, protože palivová a energetická bilance bude nevyvážená, včetně nabídky řady zboží a produktů na trhu, jejichž výroba závisí na ruských dodávkách, což sníží příjmy… Číst vice »

Irena
10. 3. 2022 8:35

Veřejný výbor pro lidská práva požádal prezidenta a ředitele FSB, aby zahájili trestní řízení proti „neurčenému počtu jednotlivců“, kteří zavedli publikace v časopisech z databází Scopus a Web of Science jako podmínku pro financování výzkumu. Stručně o tom, co je důležité vědět: od roku 2012 je opravdu nemožné získat peníze na vědu bez takových publikací. A náklady na publikování vědeckého článku ve fondu takových časopisů stojí spoustu peněz – od 200 tisíc rublů a výše. Ale kritickou není ani tak samotná skutečnost platby. Časopisy Scopus a Web of Science stanovily důležité kritérium pro vědecké články: jejich výsledky, aby mohly být… Číst vice »

Bety
Bety
10. 3. 2022 11:26

Paní Jourové se dostalo poučení co se vyplácí a co ne. A protože je založením politička,
nemůžete od ní čekat, že se kohokoli zastane, pokud by se jí to nevyplatilo.

Irena
10. 3. 2022 15:14

https://kob-forum.eu/2022/03/08/elity-v-davo-elitarske-spolecnosti/

„Elity“ v davo-„elitářské“ společnosti

Bety
Bety
Reply to  peter.
10. 3. 2022 19:23

Dobré, ale v TV a spol. se to neobjeví.

Bety
Bety
Reply to  peter.
11. 3. 2022 17:40

Říkala jsem si, že tento arcibiskup tímto vyjádřením pohřbil jakoukoli možnost, že by se tím příštím papežem mohl stát. Ale je dobré to šířit, dokud to jde, neboť je to názor
ze strany, kde by ho člověk nečekal, neboli KATOLÍCI ČTĚTE !

Antikapitalista
Antikapitalista
10. 3. 2022 20:05

A pani Jourová, co to jsou sankce, které neustále uvalujete nikoliv na USA, ale Rusko, které nenadělalo tolik škod a zločinů co USA. Nikdo nebyl za zločiny USA (počínaje humanitárním bombardováním) potrestán a zahynuly tam desítky tisíc lidí a další zločiny všeobecně známé, až po poslední Afganistán. Přitom sankce je obyčejný teror, je to zločin proti lidskosti. Umravněnte usáky a bude ve světě pokoj!