P. C. Roberts: Ve Washingtonu vládne Sauron

Jeden ze čtenářů mi položil otázku, proč neokonzervativci tlačí na nukleární válku, když v ní nikdo nemůže vyhrát. Jestliže všichni zemřou, kde je její smysl?

Odpovědí je, že neokonzervativci věří, že USA mohou v takové válce zvítězit s minimem škod a možná že i vůbec bez škod jak na životech, tak i na všem ostatním.

Plán je totiž takovýto: Washington podél hranic Ruska a Číny zřídí síť základen antibalistických raket (ABM), čímž vytvoří štít proti odvetnému úderu, kterým by tyto země jinak mohly zareagovat na první a tzv. preventivní nukleární útok USA proti nim. Ale nejen to. Na tyto základny je kromě ABM, které mají ruské a čínské interkontinentální balistické rakety (ICBM) sestřelovat v letu, je možno umístit i čistě útočné nukleární rakety, které zasáhnou cíle hluboko v zázemí obou zemí. Mají to být rakety, s jejíchž parametry nejsou ani Rusové a ani Číňané obeznámeni, čímž se o další minuty prodlouží čas, potřebný k tomu, aby dokázali na danou situaci adekvátně zareagovat. Počítá se s tím, že čas, potřebný k onomu zareagování by nebyl kratší než pět minut – a teprve po těchto pěti minutách by jak Rusové, tak Číňané byli schopni jednat.

To by už ovšem preventivní americký úder končil a území Ruska i Číny by se v daném okamžiku nacházelo v takovém stavu zpustošení, že vlády obou napadených zemí u vědomí, jak nepatrnou šanci mají nyní jejich zbývající ICBM proniknout štítem ABM, by na svůj odvetný úder už rezignovaly a daly přednost kapitulaci. Kterou by ovšem strana americká pojala jako pozvání k druhému americkému nukleárnímu útoku, jenž by zbývající stojící ruská a čínská města smetl z povrchu zemského, zabil miliony lidí a zanechal obě země v troskách.

Není vůbec žádná pochybnost o tom, že neokonzervativci jsou dostatečně podlí na to, aby oba své útoky takto uskutečnili, ale je možné i to, že shora uvedený plán směřuje i k jednomu řešení, řekněme mírumilovnějšímu. A totiž k takovému, kdy Washington silou vmanévruje Rusko a Čínu do situace, v níž vůdci obou zemí dojdou k poznání, že jsou už tzv. zcela bez trumfů, a proto jim nezbude nic jiného, než hegemonii Washingtonu přijmout. Nu a pak Washington, aby si svou hegemonii zajistil na věčnost, nařídí Rusku i Číně odzbrojit.

Plán má samozřejmě též svá rizika – vždyť špatné výpočty a odhady k válkám odedávna patří. Tak např. je plán nanejvýš nevýhodný a riskantní pro Evropu, Británii, Japonsko, Jižní Koreu a Austrálii. A to v případě, že se Rusku i Číně odveta přece jen zdaří. Washingtonský štít složený z ABM nedokáže totiž uchránit Evropu od běžných raket, odpalovaných z lodí či letadel, takže Evropa by po takovémto útoku přestala de facto existovat. A čínská zdařená odveta by zas zasáhla Japonsko, Jižní Koreu a Austrálii. Takže Rusové i Číňané a vůbec všichni ještě duševně zdraví lidé upírají svou víru na to, že vazalové Washingtonu si nakonec přece jen uvědomí, jaký risk, jímž nemohou nic získat a mohou naopak vše ztratit, podstupují, a svého vazalství se proto zbaví, a zbaví se i amerických základen na svých územích. Vždyť byl by to takový zázrak, kdyby evropským politikům konečně došlo, že jsou Washingtonem vláčeni do konfliktu pro zájem, který rozhodně není jejich?

Minulý týden oznámil velitel NATO americkému Kongresu, že potřebuje finance na zvýšenou americkou vojenskou přítomnost v Evropě, aby zde tak mohl čelit „vzmáhajícímu se Rusku“.

Lidé v Evropě naštěstí vidí, která vojenská síla se v Evropě vzmáhá, v kolika zemích se nalézají cizí vojenské základny a jaká vlajka nad těmi základnami vlaje. A ani se nemusejí ptát, zda USA obkličují ze všech stran Rusko, anebo zda Rusko ze všech stran obkličuje Spojené státy.

Někteří z vás vědí, že mě zde v USA zařadili na seznam ruských agentů. Skutečně, jsem agentem všech lidí, kteří nesouhlasí s ochotou Washingtonu použít atomovou válku jako prostředek k ustavení americké vlády nad světem.

Ale všimněme si blíže, co ještě znamená být ruským agentem.

Znamená to respektovat mezinárodní právo, což Washington nedělá. Znamená to respektovat život, což Washington nedělá. Znamená to respektovat zájmy jiných států, což Washington nedělá. Znamená to usilovat o spolupráci, což Washington nedělá.

Ale dělá to Rusko! Takže ruský agent je mravně založený člověk, který touží zachovat jak život na zemi, tak národní identitu a důstojnost jiných zemí.

Washington mravností pohrdá a chce se stát pánem planety. A Washington je zcela nezpochybnitelný Sauron.

Zbylo na světě dost zdravé levice, která dokáže Svět ochránit a ďábla přemoci?

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
7. 5. 2017 12:09

Duterte povie každému na rovinu čo si myslí.Nenecháva nikomu ani milimeter štvorcový priestoru na to,aby si mohol jeho slová vykladať inak.Tak je to správne.Niekedy je diplomatický prístup nanič.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10319-sorors-duterte-vypsana-odmena

CROIX
7. 5. 2017 14:47

Utkvělá západní představa, že jednou to bude jinak než vždy v historii a Rusko kapituluje, kterou měli za Napoleona, Hitlera a mají dodnes, je světu krajně nebezpečná. Ale oni si malují svoje představy a můžou si budovat jakékoliv prostředky PVO, jenže na všechno je odpověď, teď se objevil například 7 machový Zirkon, s tím žádná západní PVO ještě dlouhou dobu nic nenadělá, například. Věřím však, protože jsou k tomu veřejně dohledatelné indicie, že neocons budou své pozice ztrácet, jakože už začali, a proto k takové válce nedojde.

peter.
7. 5. 2017 21:53

Roberts niečo nedomyslel.Nedomyslel,že aj RF má nejakú PRO.Zabudol na hypersonický „Zirkon“,balistické rakety „Satan“,“Sarmat“ a RS 26 „Rubež“o ktorých sa Američania aj Číňania vyjadrili,že americká PRO proti nim nemá šancu zasiahnuť.Ale pripusťme,že plány USA sú reálne,a oni spália Rusko v jadrovom ohni skôr,ako stihne odpáliť svoje rakety na USA.Sám Roberts píše,že Európa,Japonsko a Austrália zničené môžu byť a pravdepodobne aj budú. Roberts sa nezmieňuje ani o rádioaktívnom mraku ktorý pri tom vznikne a ktorý sa pokojne môže premiestniť nad USA.Nepíše o tom,že surovinové zdroje Ruska nebude možné využívať,že moria a oceány budú zamorené tiež a že všetky hodnoty v mene ktorých… Číst vice »

peter.
8. 5. 2017 5:02

peter. napsal
.Zabudol na hypersonický „Zirkon“,balistické rakety „Satan“,“Sarmat“ a RS 26 „Rubež“o ktorých sa Američania aj Číňania vyjadrili,že americká PRO proti nim nemá šancu

http://www.chelemendik.sk/Balisticka_raketa_Sarmat__ma_schladit_plany_americkej_PRO_1039000854.html

Béda
8. 5. 2017 6:20

A taky jsou zde ruské suprtiché ponorky vyzbrojené jadernými raketami a systém samoodpalu „zbytkových“ raket. PCR taky zapomněl na strašnou zranitelnost USA – Yellowston a zlom San Andreas. Rusové by ani nemuseli prorazit masivně PRO. Stačí pár jaderných raket o velké kilotonáži namířených na nejslabší místa a celé USA jsou v ****li.

koloděj
koloděj
8. 5. 2017 9:11

připusťme, že Putin nelže. Zas takový výkon to nebude.

Před léty .. nevím přesně kde a kdy (viděl jsem přeložené video) , ale na otázku novináře, zda je pravda, že Rusko může SSA zničit během půl hodiny se Putin zamyslel a odpověděl : „Ve skutečnosti mnohem rychleji. Myslím, že asi 15 minut“

možná někdo z vás ten briefing nebo co to bylo viděl …
No, nechtěl bych se o tom přesvědčovat na vlastní oči …

Jan Kristek
Jan Kristek
8. 5. 2017 10:21

Béda napsal

A taky jsou zde ruské suprtiché ponorky vyzbrojené jadernými raketami a systém samoodpalu „zbytkových“ raket. PCR taky zapomněl na strašnou zranitelnost USA – Yellowston a zlom San Andreas. Rusové by ani nemuseli prorazit masivně PRO. Stačí pár jaderných raket o velké kilotonáži namířených na nejslabší místa a celé USA jsou v ****li.

A taky ta velká atomová torpéda plující rychlostí 170 km/h v hloubce 1000 m a s dosahem 10 000 km, s náloží dostatečnou na spláchnutí stovek kilometrů pobřeží nebo na zničení celé flotily…