Vláda zrušila třicetikorunový poplatek u lékaře

Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ve středu souhlasil s návrhem ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) na zrušení regulačních poplatků v ambulancích a lékárnách. Jediným regulačním poplatkem tak bude 90 korun za návštěvu pohotovosti.

Ke zrušení poplatků se vláda zavázala ve svém programovém prohlášení. O změně zákona o veřejném zdravotním pojištění musí rozhodnout ještě Sněmovna a Senát.

„Pacienti nebudou muset platit třicet korun za návštěvu lékaře a poplatek v lékárně od ledna příštího roku. Vláda a sociální demokracie tímto plní slib a odstraňuje bariéry v přístupu k lékařské péči,“ uvedl ministr Němeček.

Podle premiéra Sobotky je zrušení poplatků dalším splněným závazkem vlády. „Regulační poplatky, které v roce 2008 zavedla pravicová Topolánkova vláda, se ukázaly jako nesmyslné a poškodily řadu občanů. Jsem proto rád, že se nám podařilo již po pěti měsících fungování vlády tento nespravedlivý symbol bezohledné politiky pravicových vláda na vládní úrovni zrušit,” dodal Sobotka, který věří, že návrh podpoří i Sněmovna a Senát.

Zdroj: eSondy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sugar Ray
Sugar Ray
2. 7. 2014 19:34

Jsem dojat , teď máme ty svině milovat ? Jenom se ptám nejsem si jistej , nebo co se očekává ? Odstraňujou bariéry v přístupu k lékařská péči , jsem opět dojat , víte co je blbý ? že ty šmejdi timto de facto uznaj že celý to byl podvod ale peníze lidem už nikdo nevrátí , kde je konec těm 30,- korunám co jsem platil vždycky u zubaře na preventivce jednou za půl roku atd. bez dokladu všechno , omluví se za to někdo ? Pokud tady kurva jednou máme předplacený veřejný zdravotnictví a VZP co vymýšlí různý tunely… Číst vice »

ray
ray
2. 7. 2014 20:42

Já myslím, že můžeme být rádi, že to zmizí.

Ladys
Ladys
2. 7. 2014 22:27

Ta pohotovost za 90 to jako předpokládají, že někdo dobrovolně jede v pozdních hodinách (předpokládám, že většinou svým automobilem (nebo taxi, protože prostě v noci nic jiného běžně nejezdí) jenom tak z dlouhé chvíle na pohotovost zřejmě proto,že se mu nechce druhý den v normálních ordinačních hodinách čekat tu frontu na ošetření? Byl jsem svědkem jak přijel chlápek s uříznutým prstem na pohotovost tekla z něho krev jak z vola a sestra, když konečně vylezla ze dveří, tak ho poslala nejprve přes celý areál zaplatit do automatu peníze. Chlápek celý bledý se někam odpotácel jak to dopadlo jsem už neviděl.… Číst vice »

mirror
mirror
3. 7. 2014 0:01

Sugar Ray napsal Jsem dojat , teď máme ty svině milovat ? Jenom se ptám nejsem si jistej , nebo co se očekává ? Nechci vás provokovat. Když má někdo práci, tak poplatek lehce zaplatí. Nezaměstnaní a důchodci to mají obtížnější, šetří každou korunu. Mne štve převelice, že naše mzdy jsou zlomkem mezd západních za stejnou práci a naši politici se tváří, jakoby nic neviděli a neslyšeli. Keller pokud nebyl závislý na socdem, tak tuto nehoráznost také kritizoval. Doufám, že až na něho mezi 7 sty poslanci dojde za nějaký měsíc řada, pak ve své řeči v délce jedné minuty… Číst vice »

Sio
Sio
3. 7. 2014 4:45

mirror napsal Nechci vás provokovat. Když má někdo práci, tak poplatek lehce zaplatí. Nezaměstnaní a důchodci to mají obtížnější, šetří každou korunu. Mne štve převelice, že naše mzdy jsou zlomkem mezd západních za stejnou práci a naši politici se tváří, jakoby nic neviděli a neslyšeli. Keller pokud nebyl závislý na socdem, tak tuto nehoráznost také kritizoval. Doufám, že až na něho mezi 7 sty poslanci dojde za nějaký měsíc řada, pak ve své řeči v délce jedné minuty tuto nehoráznost odsoudí a všichni jeho kolegové ze zemí, které na nás vydělávají, si uvědomí, jak jsou s námi nesolidární a honem… Číst vice »

Sio
Sio
3. 7. 2014 5:08

Co říct k poplatku. Asi se najde skupina lidí, kterou poplatek ohrožuje, především půjde o důchodce. Není to ale nic oproti tomu, co tady dělali exekutoři, kterým snad současná garnitura nějakou změnou zákonů zatnula poněkud típec, jak jsem zaslechl v nějakém rozhovoru s náměstkem ministra spravedlnosti, tuším. Opravte mě pokud se mýlím. Má to fungovat od 1.7., zatím není moc informací. Zajímalo by mě, kteří z těch, co jim tak moc vadily poplatky se také angažovali proti likvidačním zákonům o exekucích. Kalouskova vláda vytahovala z kapes lidí třeba zvýšením DPH mnohem více peněz, církevní restituce znamenají kromě nemovitostí platbu státu… Číst vice »

Gatta
Gatta
3. 7. 2014 6:26

Sio napsal Co říct k poplatku. Asi se najde skupina lidí, kterou poplatek ohrožuje, především půjde o důchodce. Není to ale nic oproti tomu, co tady dělali exekutoři, kterým snad současná garnitura nějakou změnou zákonů zatnula poněkud típec, jak jsem zaslechl v nějakém rozhovoru s náměstkem ministra spravedlnosti, tuším. Opravte mě pokud se mýlím. Má to fungovat od 1.7., zatím není moc informací. Zajímalo by mě, kteří z těch, co jim tak moc vadily poplatky se také angažovali proti likvidačním zákonům o exekucích. Kalouskova vláda vytahovala z kapes lidí třeba zvýšením DPH mnohem více peněz, církevní restituce znamenají kromě nemovitostí… Číst vice »

mirror
mirror
3. 7. 2014 22:16

Kolik mi odpustila vláda zrušením poplatků. Dvakrát ročně navštívím zubaře, což je 60 Kč. Čtyřikrát ročně chodím na kontrolu a fasuji recepty na léky, což je 120 Kč. Celkem mně ušetřili 180 Kč. Letos jsem měl výjimečně navíc 120 Kč za jeden lékařský zákrok. Zavedení poplatků byl podraz. Vybrali si skupinu, která neprotestovala, protože je rozptýlená a málokdo, kdo je nemocný, dělá scény, že nechce platit. Poplatek byl v pofidérním rozporu s ústavou. Předseda ÚS Rychecký, člověk s pozastaveným členstvím v ČSSD, sice byl možná formálně proti, ale nic víc s przněním ústavy neudělal. Mohl se na protest upálit na… Číst vice »

mirror
mirror
3. 7. 2014 23:02

Ještě k EU a postavení Česka uvnitř. Jestliže se má vytvořit pevný svazek zemí, jejichž obyvatelé mají věřit v budoucnost celku, pak se musí stát to, co dokázali komunisté v případě Československa. Na celém území ČSSR byla za stejnou práci téměř stejná mzda. Věřím, že i Konečná v EU parlamentu v něco podobného věří. Bohužel ti, co nás do EU zavlekli, nás zařadili mezi kolonie, kde domorodci vydělávají málo a jejich zisky ve stovkách miliard se vyvážejí do ciziny. Měli bychom brát za slovo všechny, kdo slibovali hrát v Evropě první ligu, aby tyto sliby nebyly jen na hubě, ale… Číst vice »

Sio
Sio
4. 7. 2014 18:46

mirror napsal Ještě k EU a postavení Česka uvnitř. Jestliže se má vytvořit pevný svazek zemí, jejichž obyvatelé mají věřit v budoucnost celku, pak se musí stát to, co dokázali komunisté v případě Československa. Na celém území ČSSR byla za stejnou práci téměř stejná mzda. Věřím, že i Konečná v EU parlamentu v něco podobného věří. Bohužel ti, co nás do EU zavlekli, nás zařadili mezi kolonie, kde domorodci vydělávají málo a jejich zisky ve stovkách miliard se vyvážejí do ciziny. Měli bychom brát za slovo všechny, kdo slibovali hrát v Evropě první ligu, aby tyto sliby nebyly jen na… Číst vice »