Vliv Ruska na volby v USA

Zdá se stále zřejmější, že zásadní roli v amerických prezidentských volbách sehraje Rusko. Nikoliv ovšem nějakým přímým zapojením, ze kterého je neustále obviňováno (už jenom proto, že Trump má dost peněz i příznivců i bez Ruska a co je zač Clintonová, se ví i bez ukradených emailů), ale prostě tím, že je. Američané totiž potřebují nepřítele, aby mohli dál žít svůj americký sen a aby nadále mohli udržovat mýtus o své vyvolenosti, nadřazenosti a misijní (sic!) povaze svých ozbrojených sil. A Rusko je optimální nepřítel, protože Američané jsou na něj naučeni.

Šedesát let jsou Američané strašeni Ruskem, šedesát let jsou učeni Ruskem pohrdat, bát se ho a nenávidět, a proto by bylo vyložené plýtvání teď Rusko do volební kampaně nezapojit. Kdo lépe zahraje „Ruskou kartu“, kdo lépe Američany Ruskem postraší, kdo jim dá větší naději na svatou válku amerického Dobra s ruský Zlem, ten bude bodovat. A Rusko s tím nic nenadělá. Nikdo s tím nic nenadělá.

Celý svět je rukojmím americké nevzdělanosti, komplexu vyvolenosti a mindráku demokratické avantgardy.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
27. 10. 2016 21:44

Rusko zdejsi volby nerozhoduje, nefandete si, Tribune. Mimotoho, Clintonka brala miliony na svou kampan od ruskych oligarchu, ti ji silne podporuji. Ty miliony dolaru, ne rublu, musi ozelit rusky obcanek, dolarky jsou ted v Emerice. Tak ukazte, ze jste gramotnejsi nez Amici a zacnete hned s prekotnymi vynalezy v pocitacove technologii, nejlepsimi programy a novym internetem !! Odstrihnete se od tech hanebnych imperialistu a vynaleznete si novy, rychlejsi internet, jen pro svoji sferu. Ceske zlate rucicky, do toho. Rovnez ocekavam nejakeho ruskeho Kolju Bilovice Gatesovova, co ohromi svet svym unikatnim programovanim pocitacu. . Tento nejmodernejsi Internet, tisickrat lepsi, nez ten… Číst vice »