Vratimovský seminář: Luboš Blaha o globálním kapitalismu

Vítězové a poražení globálního kapitalismu. TTIP. Deregulace, privatizace a liberalizace. Nástup fašismu a konec demokracie.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
13. 11. 2014 21:09

http://svobodnenoviny.eu/dopis-od-norskeho-nobelova-vyboru-baracku-obamovi/ „… Zapomněl jste také na svou prosincovou řeč před pěti lety? „Já jsem přesvědčen, že dodržování norem, mezinárodních norem, posiluje ty, kteří je dodržují, a izoluje a oslabuje ty, kteří tak nečiní“ Vy jste rozhodně tyto normy nedodržoval, a nevypadá to, že jste někdy vůbec zamýšlel je dodržovat. Koneckonců, vaše expanze výkonné válečné moci bude největší skvrna vašeho hroutícího se prezidentského křesla. Jste nejvíce nezaslouženým nositelem Nobelovy ceny za mír, po válečném štváči Henry Kissigerovi! Měli jsme mylné představy a napálili jsme se tím, že jsme udělili cenu za mír vám oběma. To je vše. The Norwegian Nobel Committee… Číst vice »

LF
LF
13. 11. 2014 22:20

Demokracie má vždy dočasný charakter; jednoduše nemůže existovat jako permanentní forma vlády. Demokracie může trvat pouze tak dlouho, nežli voliči zjistí, že si mohou odhlasovat velkorysé výhody na účet státní pokladny. Od této chvíle hlasuje většina vždy pro ty kandidáty, kteří jí slibují nejvíce požitků z veřejných financí, s tím výsledkem, že každá demokracie vždy zkolabuje kvůli nedostatku finanční odpovědnosti, následované vždy diktaturou.

Nic jiného se neděje.

Béda
14. 11. 2014 4:38

LF napsal Demokracie má vždy dočasný charakter; jednoduše nemůže existovat jako permanentní forma vlády. Demokracie může trvat pouze tak dlouho, nežli voliči zjistí, že si mohou odhlasovat velkorysé výhody na účet státní pokladny. Od této chvíle hlasuje většina vždy pro ty kandidáty, kteří jí slibují nejvíce požitků z veřejných financí, s tím výsledkem, že každá demokracie vždy zkolabuje kvůli nedostatku finanční odpovědnosti, následované vždy diktaturou. Nic jiného se neděje. Podle toho zde ještě po listopadovém převratu nikdy žádná demokracie nebyla, protože voliči si nikdy neodhlasovali VELKKORYSÉ VÝHODY , ale tyto vždy odhlasovali partě politiků a jejich lobbistům – korporacím a… Číst vice »

Béda
14. 11. 2014 8:04

Další lhář a agresivní militarista: http://archiv.ihned.cz/c1-63105590-velvyslanec-usa-putin-nas-zkousi

Prý “ „Všechny nás musí zajímat, co se děje na Ukrajině. Češi přece vědí, jaké to je, mít agresivního souseda, a jak tragické to má důsledky,“ řekl Andrew Schapiro na včerejším Fóru HN, kde byl exkluzivním hostem…“ Jestli chce vidět někoho hodně agresivního, ať se koukne na svého spolužáka, který jej ustavil do funkce, od kterého se již distancuje i Nobelův výbor který mu neprávem udělil Nobelovu cenu míru. Tam taky uvidí zdroj nynějších nesnází na Ukrajině a ruských reakcí.

Béda
14. 11. 2014 8:07

Co dál dí nový americký komediant v Praze: “ Svou výzvu vyřkl ve stejný den, kdy exprezident Václav Klaus sdělil Českému rozhlasu, že nemá důvod věřit, že na Ukrajině jsou ruští vojáci. Za podobnými názory podle Schapira, který je blízkým přítelem Baracka Obamy, stojí umná ruská propaganda – demokratické země tak účinný nástroj nemají právě proto, že nezávislost médií ctí…“ Ať si o tom pohovoří s Udo Ulfkottem.

Béda
14. 11. 2014 8:11

A dál: „…V tom, že Rusko popírá, že by na Ukrajinu posílalo své vojáky a zbraně, spočívá podle velvyslancových slov i další problém. „Když s nimi jednáte, říkají: vždyť my na Ukrajině vůbec nejsme. Putin nás zkouší, zkouší nás vojensky, ale také v tom, že vyvolává rozkol mezi Evropskou unií a Amerikou,“ popsal…“ Sakramentmordijé, snad Rusové konspirativně nenalili 4 mld dolarů (proflákla agentka Nulandová) aby odtrhli Rusko od Evropy a destabilizovali produktovody vedoucí do Evropy? Snad ti zákeřní Rusové nesvrhli demokraticky zvoleného „proruského“ prezidenta Janukovyče, nevyvolali v Kyjevě násilný puč a neřídí z ukrajinského MV spolu s fašistickým ministrem teroristickou… Číst vice »

Béda
14. 11. 2014 8:17

Schapiro (viz odkazovaný článek) – neuvěřitelná ukázka pokrytectví. Ti lidi si snad myslí, že v ČR žijí samí dementi, neschopni kritického posouzení, rozlišení a vlastního úsudku.

Béda
14. 11. 2014 8:45

http://www.novarepublika.cz/2014/11/profesor-ekonomie-z-princeton.html „Orley Clark Ashenfelter profesor ekonomie na Princeton University v USA byl hostem pořadu ČT24. Kde je tedy Česká republika? Nikde. Česko vzhledem k regulaci platů nepatří ani mezi rozvojové, ani mezi rozvinuté ekonomiky světa. Mzdová brzda, prosazovaná kriminálními vládami ODS a TOP09 a podporovaná i umělou opozicí ČSSD, dostává Česko do propadu až strmého pádu jak ekonomiky státu, tak hospodářských výsledků korporací i malých firem, které zaznamenávají dlouhodobý pokles tržeb a tudíž i zisků napříč podnikatelským spektrem v České republice. Na otázku, zda má Česko přistoupit do měnové unie a přijmout Euro odpověděl: ”Tuto otázku jsem včera diskutoval s… Číst vice »

Béda
14. 11. 2014 8:47

Princetonský profesor dále: „…Platy Čechů nestačí na pokrytí nákladů spojených s bydlením, tedy předražené energie a vody a samotný čistý nájem a drastické zvyšování cen potravin dostávají české pracující do situace, kdy poslední týden nemají mnohé rodiny, tím více jednotlivci na jídlo. Předluženost, která je sledovatelná například u švédských občanů, ale v Česku na rozdíl od Švédska vzniká u pracujících občanů. Ve Švédsku předluženost u pracujících lidí zpravidla nevzniká. Alarmující fakt, že lidé, kteří pracují 12 měsíců v roce a nemají na jídlo a nájemné, však nepřiměl k analýze a rozhodnutím o řešení ani nastupující vládu ČSSD a ANO s… Číst vice »

Béda
14. 11. 2014 8:49

A dál: „…Vedle poklesu reálné mzdy s ohledem na raketový nárůst cen potravin a bydlení, je druhou příčinou brzkého pádu Česka do propasti také fakt, že v Česku od roku 2001 funguje systém vymáhání pohledávek prostřednictvím komerčních exekutorů, kteří vymáhají dluhy na spotřebitelích na zisk a odměny komerčních exekutorů dosahují až dvacetinásobku samotného dluhu a k tomu přistupují desetitisícové odměny advokátů a lichvářské sankční úroky dosahující až 0,02% z dlužné částky denně! Státem nezakázaná a zákonem nedefinovaná lichva a existence světové právní rarity – komerčních exekutorů, srazily na samé dno společnosti již jeden milion českých občanů. Tito lidé nemají šanci… Číst vice »

Béda
14. 11. 2014 9:13

http://www.hlavnespravy.sk/drasticke-zvysovanie-cien-na-ukrajine/435223

V týchto dňoch ukrajinské sociálne siete doslova vybuchli. V krajine zúri občianska vojna, zmieta sa v strašnej hospodárskej kríze, značná časť obyvateľstva má obrovské problémy. A čo robí nove vedenie krajiny? Drasticky zvyšuje ceny

http://www.hlavnespravy.sk/planuju-premenit-polsko-na-izrael/434695

Béda
14. 11. 2014 9:15

Hlas optimisty: http://www.novarepublika.cz/2014/11/vzkaz-z-ceske-republiky-politikum-z.html

Vzkaz z České republiky politikům z Washingtonu. Rozorejte prérie, zasejte brambory a přestaňte okrádat druhé státy o jejich bohatství!

Sio
Sio
14. 11. 2014 9:37

Béda napsal

http://www.hlavnespravy.sk/drasticke-zvysovanie-cien-na-ukrajine/435223

V týchto dňoch ukrajinské sociálne siete doslova vybuchli. V krajine zúri občianska vojna, zmieta sa v strašnej hospodárskej kríze, značná časť obyvateľstva má obrovské problémy. A čo robí nove vedenie krajiny? Drasticky zvyšuje ceny

http://www.hlavnespravy.sk/planuju-premenit-polsko-na-izrael/434695

Na Ukrajině už to začíná. Nespokojenost lidí je na spadnutí, těžko odhadnout, zada to bouchne do měsíce či do roka, ale divil bych se, kdyby i toto obyvatelstvo spolklo. Peníze budou mít jen příslušníci silových struktur a fašisté, ty si asi západ pohlídá.

Béda
14. 11. 2014 10:53

Opět jedna konspirace sestavená na základě dlouhého řetězce ryzích náhod: http://www.novarepublika.cz/2014/11/epidemie-rakoviny-u-protiamerickych.html „…Podezřelá náchylnost prezidentů zemí Latinské Ameriky k onkologickým onemocněním, zejména těch, kteří se snaží prosazovat samostatnou politiku a odolávat americké expanzi, byla už v roce 2011 zpozorována již nežijícím venezuelským prezidentem Hugo Chávezem. Comandante Chávez byl přesvědčen, že USA mají technologie, které umožňují vyvolat rakovinu v těžké fázi a tím odstraňovat nežádoucí vůdce… V roce 2011 prezidenty Latinské Ameriky opravdu zasáhla „epidemie“ rakoviny. Tato diagnóza byla stanovena bývalému brazilskému prezidentovi Luiz Inácio Lula da Silva. O něco dříve byla rakovina diagnostikována i současné prezidentce Brazílie Dilmah Rousseff. Ve stejném… Číst vice »

mirror
mirror
14. 11. 2014 11:03

Béda napsal Princetonský profesor dále: „…Platy Čechů nestačí na pokrytí nákladů spojených s bydlením, tedy předražené energie a vody a samotný čistý nájem a drastické zvyšování cen potravin dostávají české pracující do situace, kdy poslední týden nemají mnohé rodiny, tím více jednotlivci na jídlo. Předluženost, která je sledovatelná například u švédských občanů, ale v Česku na rozdíl od Švédska vzniká u pracujících občanů. Ve Švédsku předluženost u pracujících lidí zpravidla nevzniká. Alarmující fakt, že lidé, kteří pracují 12 měsíců v roce a nemají na jídlo a nájemné, však nepřiměl k analýze a rozhodnutím o řešení ani nastupující vládu ČSSD a… Číst vice »

Béda
14. 11. 2014 11:16

To si všiml „brzy“, když už si o tom cvrlikají i vrabci na střeše: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Belohradsky-smutne-Uz-nemame-CSSD-345893 Když s Pehem a Zaorálkem objížděli republiku, ještě to nevěděl.