Vykouřili Ludvíka?

Ze sobotních zpráv potěšila tato, kterou uveřejnil zpravodajský zdroj Seznam. Jde v ní o to, že Miloslav Ludvík, který prohrál nominaci na volebního lídra sociální demokracie v Praze, nebude nominován ani na poslance PSP ČR v dalším období, tedy po volbách v říjnu 2017.

„Normální je nekouřit“, řekl tento nesporně schopný manažer, aniž by tím jakkoli  řešil tabakismus sám o sobě.  Kouření je o něčem jiném, a  kuřáci smrdí především proto, že inhalují a vyfukují desítky chemických látek. Před půlstoletím jsme doma otevřeli krabici s pánskými oděvními proprietami a doplňky po dědečkovi. Šály i čtvrtstoletí po jeho smrti voněly tabákem. který kouřil. Tzv. egyptky, dovážené k nám už za Rakouska, voněly tak, že by onu vůni Orientu nepopsal ani Oldřich Nový v Kristiánovi. Měl jsem možnost si podobné  cigarety  dovézti  z Egypta. Zatímco Orient ve skutečnosti páchne, tamní tabák kupodivu  voní. U nás  přímo pach nenalezneme, leč cigareta smrdí jak nehty a býlím plněný indiánský kalumet. Evropská cigareta se má k tabáku stejně, jako krabí tyčinky z drcených  ryb, mouky a brambor ke skutečným mořským krabům.

Kritici kouření, mezi které patří především nelékař v čele ministerstva  zdravotnictví, měli především dbát o nejedovatost cigaret, z jejichž daně, mimo jiné, rozpočtují své úřady. Byť dočasně zastávané.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments