„Vymysleli nemyslitelné“. K čemu připravují ukrajinskou armádu

Agresivní prohlášení, přesuny vojsk, incidenty na hranicích a volání NATO o pomoc – vojenská hysterie na Ukrajině sílí každým dnem. Kyjev neustále hovoří o blížící se „ruské invazi“ a dokonce určil časový rámec: konec ledna nebo začátek února. Západní země nezůstávají pozadu: Média vykreslují obraz „zlověstného Kremlu“ ve svůj prospěch. RIA Novosti přinesla článek o tom, jak se z Ruska stává nepřítel.

Vydírání uprchlíky

Generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen dal minulý týden jasně najevo, že NATO nebude bojovat, pokud bude Ukrajina napadena. To sotva potěšilo Kyjev, který sní o tom, že se pod západním vojenským deštníkem ochrání před domnělou hrozbou ruské invaze. Pátý článek charty aliance, který se týká kolektivní obrany, se však na nezařazené státy nevztahuje. Ukrajinské úřady se tedy po opětovném odmítnutí rozhodly změnit taktiku.

Ministr obrany Oleksij Reznikov v rozhovoru pro list The Globe and Mail vyzval Londýn, Ottawu a Washington, aby vyslaly své vojáky na Ukrajinu „v rámci dvoustranných platforem, bez NATO“. A navrhl jejich rozmístění v oblastech, „které by se mohly stát frontovými pozicemi v případě rozsáhlého ruského útoku“. Jedná se například o Charkov, Mariupol, Kramatorsk, Oděsu a Hadí ostrov. Podle něj by tam měly vlát tři vlajky: britská, americká a kanadská, což by podle něj Rusy vyděsilo a donutilo je třikrát si rozmyslet, než zaútočí…

O ukrajinské vlajce se ministr příznačně nezmínil. Ukrajinské ozbrojené síly zjevně doufají, že zůstanou v pozadí, zatímco jejich spojenci budou umírat na frontové linii. Ani USA, Velká Británie či Kanada však nechtějí otevřeně bojovat s Ruskem – na Reznikovův návrh nepřišla žádná oficiální odpověď.

Pak se Kyjev pokusil vnutit kontinentu hrozbu milionů ukrajinských uprchlíků, kteří by v případě „kremelské agrese“ nevyhnutelně zaplavili EU. V podstatě se jedná o přímé vydírání: „Pokud nás nebudete chránit, máte nás na krku natrvalo.“

Ukrajina znovu a znovu dokazuje, že bez podpory Západu je zcela neživotaschopná a že je fakticky pod vnější kontrolou.

Klid před bouří

Ukrajinci jsou zastrašováni všemi možnými způsoby. Místní média vykreslují apokalyptické obrazy „agrese Kremlu“ a doporučují jim, aby se zásobili solí a zápalkami.

Kyjevská správa uspořádala rozsáhlou kontrolu protiatomových krytů ve městě. Na plážích Mariupolu byly rozmístěny viditelně chatrné protivýsadkové zátarasy. Na sociálních sítích se pravidelně objevují videa armádních konvojů a vlaků s technikou směřujících do Donbasu a na Krym.

Minulý týden byli v Rusku zadrženi tři ukrajinští diverzanti, kteří připravovali teroristické útoky na zařízení Černomořské flotily. Minulou sobotu narušil vojenský vrtulník Mi-8 AFU běloruskou hranici a pronikl na kilometr do cizího vzdušného prostoru. Incident byl zachycen na kamerách na kontrolním stanovišti Novaja Rudňa pohraniční stráže Mozyr. Minsk podal oficiální protest. Kyjev navzdory zjevným důkazům všechna tvrzení obvykle označuje za „nepřátelskou propagandu“.

Překvapivě byl v posledních dnech v Donbasu relativní klid. Odborníci ze Společného střediska pro kontrolu a koordinaci příměří zaznamenali od pátku pouze jedno dělostřelecké ostřelování DNR a LNR. Může se však jednat o období před bouří. Podle zpravodajských informací pokračuje přesun jednotek ukrajinských ozbrojených sil a vojenské techniky k linii dotyku. V neděli tak do Kyjevem kontrolovaného města Ščastija dorazila jednotka odstřelovačů ze 131. průzkumného praporu. LNR nevylučuje, že sem byli vysláni, aby prováděli provokace.

Čelní srážka

Kyjev je nicméně stále opatrný, pokud jde o otevřený útok na vzbouřené republiky. Dobře si pamatují slova Vladimira Putina, který prohlásil, že jakýkoli pokus vyřešit konflikt na Donbasu silou by měl „vážné důsledky pro ukrajinskou státnost“. Kromě toho již více než 700 tisíc lidí v DNR a LNR získalo ruské občanství.

„Do konce roku by tam mohlo být asi milion ruských občanů,“ řekl novinářům Viktor Vodolatskij, první místopředseda výboru Státní dumy RF pro záležitosti SNS a vztahy s krajany. „Dovedete si představit, že by vůdce kterékoli země na světě opustil milion svých občanů? Nic takového nenajdete. A samozřejmě nehodláme opustit naše občany, kteří žijí na území Donbasu.“

Na útoku ukrajinských ozbrojených sil na Donbas mají zájem mecenáši kyjevského režimu, kteří dění sledují zpoza oceánu. Washingtonské kalkulace jsou jednoduché, zřejmé a odpovídají prastaré zásadě „rozděl a panuj“. Proč bojovat s geopolitickým soupeřem, když je možné se mu postavit bývalými krajany?

A pokud Rusko přímo zapojí svou armádu do obrany LNR a DNR, bude Moskva zcela jistě obviněna z agrese, budou na ni uvaleny další sankce a pokusí se ji dostat do mezinárodní izolace.

Právě proto Pentagon zásobuje Ukrajinu zbraněmi přímo i prostřednictvím spojenců a poskytuje jí zpravodajské informace. Zejména USA nedávno přesvědčily Polsko, aby Kyjevu předalo velkou dávku raket pro vícenásobné odpalovací zařízení Grad. Vojenské dodávky doprovází mediální „dělostřelecká příprava“: Americká média se ohánějí „agresivními plány“ Kremlu a podrobně popisují, kam a jakými silami vtrhnou „kremelské hordy“ na Ukrajinu.

Špionážní letadla NATO se u pobřeží Krymu chovají stále drzeji. Nedávno se jeden z leteckých špionů nebezpečně přiblížil k ruskému letadlu letícímu z Tel Avivu do Moskvy. Posádka dopravního letadla musela urychleně změnit letovou hladinu, aby se vyhnula srážce. Americké letadlo hrubě ignorovalo signály řízení letového provozu.

Bílý dům mezitím vyvíjí vážné diplomatické úsilí, aby přesvědčil spojence v NATO k jednotnému postupu proti Rusku. Koneckonců ne všichni v Evropě dnes věří staré pohádce, že Moskva připravuje agresi.

Zdroj: RIA.ru

Překlad: st.hroch

 

4.6 26 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
10. 12. 2021 16:00

To video sa mi nejako nechce komentovať. Pre útechu diskutérov prezradím,že u nás doma máme v politike podobných sliepok tiež požehnane!

https://www.youtube.com/watch?v=Tm3NDjXCs5E&t=147s

Len ma tak napadá….áále nič! Máme čo sme chceli a čo si zaslúžime…dobro došli,už nám ani Boh nepomôže!

Aleš
Aleš
Reply to  peter.
10. 12. 2021 20:00

To chce klid. Orel much nelapá.
Nicméně kamarád má v obývako, kuchyňo, ložnici, kotelně aforismus. Orla se bát nemusíš. Ale slepice jsou strašné.
Tohle video jsem už na om prezentoval. Vyzval jsem české psychiatry, aby zvážili možnost hospitalizace na psychiatrii pro tyhle kandidátky na ministryně. Zatím žádná odezva. Psychiatři asi mají strach, že by si na ně posvítila jejich taky kolegyně Džamila Stehlíková..
Holt vítejte v době čarodějnických procesů a Bobligů z Edelstadtu.

leviathan
leviathan
Reply to  Aleš
11. 12. 2021 16:28

No, nechť rozkvetou všechny udělené bludné balvany. V té mrtvě se tvářící hmotě je netušené množství života a moudrosti. Naslouchejme pramenům, jejichž hudba zvoní jemně. Řvoucí myši jsou postradatelnou anomálií.

orinoko
orinoko
11. 12. 2021 9:30

Je třeba nechat pracovat čas. A být ve střehu. Čas pracuje proti Haliči. Zima je před námi všemi v kolonii Eurosojuz a sice netuším, nakolik jsou zimní katastrofální expresivity z Malé Kreténie, Španělska a od Žabožroutů, umístěné na YT, pravdivé, ale nicméně něco na nich bude. Halič potřebuje válku, protože už nic jiného nezbylo. Ochmatyka Bidet rovněž: Dejte mi válku – křičel blázen na rozcestí uprostřed ničeho. Je třeba zkrachovalou Halič nechat na krku záchudu, protože jedině tak lze pohnout věcmi. Kolik černých děr může eurosojuz vlastně utáhnout? Poblatí, Moldávie, Gruzie, běženci, Řecko, Leyno a Halič k tomu. Výhledy nevalné,… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
11. 12. 2021 13:36

Ukrajinci (obyvatelé státu Ukrajina) si budou muset udělat jasno sami mezi sebou co vlastně chtějí. Jestli to bude prozřením, dohodou, občanskou válkou, nebo k tomu budou potřebovat nejprve zhroucení státu, či prohranou válku je v podstatě jedno.

Do té doby je UK nezajímavá pro Západ i pro Rusko.

Ovšem čím dramatičtější bude ta přeměna, tím laciněji se bude dát celá hrdá UK koupit. A to nemluvím o plácení dluhů co nadělaly pomajdanovské vlády – a které si Západ vybere zpět i s úroky v jakékoliv formě. Půdní (nejen půdní) potenciál je zde obrovský.

leviathan
leviathan
Reply to  Gatta
11. 12. 2021 16:31

Nikoli, Ukrajina je již součástí RF. Na pouhé třetí dimenzi to ale není zřejmé. Žádná válka již nebude ani ti, kteří ji vyvolávají, tak či onak.

orinoko
orinoko
11. 12. 2021 12:08

Tohle není majdan. Je to z roku 2019. A z Haliče:

https://www.youtube.com/watch?v=Lx9LzYosIco&t=50s

mikkesh
mikkesh
11. 12. 2021 13:08

Nevím kdo je Andrej Koc, ale víra Rusů obecně, v nějaké smluvní záruky byť i Američany podepsané … ? Směšné. Celý kolotoč jednání, respektive prosby o jednání ze strany američanů, začal vyjádřením Putina : „V případě budeme li napadeni začneme atakovat štáby všech zúčasněných.“ Pro přibržděnější, tedy né jen fašouny na Ukrajině, blby v Polsku, ale i klauny v Kanadě, Německu, Pobaltí … To by ještě strýček Sam zkousnul, ale amíci mají svoje štáby  v Americe. Ruské ponorky nejsou v docích a nikdo neví kde jsou. Také v úžasu zjistili, že Ivan umí sestřelit i družici. To snad aby jim teď navigoval letadlové lodě nějaký řecký rybář ? Strach,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
11. 12. 2021 14:51

Я.Кедми: Для того, чтобы уничтожить украинскую армию, России не надо переходить границу Украины Jakov Kedmi: K tomu, aby byla zničena ukrajinská armáda Rusko nemusí překračovat ukrajinskou hranici https://www.youtube.com/watch?v=qmovxEqFEfg Otázka: Gen. UK Budanov hlásil opakovaně o hrozbě útoku RF na Ukrajinu – v lednu- únoru (na Mauriupol, Oděsa..) J.K.: kdo říká, že RF se chystá zaútočit na Ukrajinu?? Proč by to dělala?? K tomu aby byla zničena ukrajinská armáda není zapotřebí, aby jediný voják RF přecházel ukrajinskou hranici… Pokud se Ukrajinská moc/ vláda zakládá na ukrajinské armádě, pak pro to aby byla spolu se vším uvedena v chaos je třeba zničit… Číst vice »

Last edited 6 měsíců před by Martin (už bez taky m)
Gatta
Gatta
Reply to  Martin (už bez taky m)
11. 12. 2021 19:42

Zdravím – v podstatě ano, ale … Na AK jsou pravidelné zprávy ze Syrie – kolik provedly ruská letadla náletů na pouštní buňky IS – a kolik zlikvidovaly bojovníků IS. Výsledky, celkem pochopitelné – nic moc a konce to nebere. Zničit velitelský štáb, či uskupení tanků je jedna věc a vést protipartyzànský boj je věc druhá druhá. I amíci o tom vědí svoje … A Ukrajina je veliká. A ještě jeda věc. Kdysi tu někdo (seal ?) napsal jednu vojenskou poučku: „Amatéři se zajímají o zbraně, profesionàlové o logistiku“. Ono pro to vojenské 125 000 vojenské uskupení na východě UK… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
Reply to  Gatta
12. 12. 2021 13:19

Obávám se, že to dopadne jako v Polsku. Tam poslali dvacet tisíc vojáků na hranice s Běloruskem, nikdo jim žádné trasy nepřerušil a, a vojáci nemají co žrát. Ti zodpovědní za ten šlendrián prosí lidi a firmy, aby těm chlapcům donesli něco k jídlu. Inu Polská armáda.

leviathan
leviathan
11. 12. 2021 16:23

Pochopitelně že informace jsou pouze ty aktuální, které mají nejvyšší potenciál snížit entropii. Poslední informací je, že se Ukrajina již fakticky stala součástí RF. Jen bezvědomí stále opakují cosi o hrozbě války. My, na páté dimenzi, vnímáme, sjednocení lidí s lidskou psychikou na celém světě, sjednocení Slovanů a jejich společné probouzení ostatních lidských plemen. V RF je spousta těch, kteří se již plně zapojili do aktivit na páté dimezi. nepíší již články, ale konají to, k čemu v článcích vedli ostatní. Budiž tak k radosti celého lidského pokolení i těch, kteří mu svítí na správnou cestu člověčenství.