Vysílejte pravdu, žádali demonstranti před Českou televizí

Chceme zpátky veřejnoprávní televizi

V neděli 7. prosince se v Praze před budovou České televize (ČT) na Kavčích Horách konala demonstrace občanů proti neobjektivnímu domácímu a zahraničnímu zpravodajství. Tato situace vyvrcholila řízenou dehonestací prezidenta republiky Miloše Zemana a cenzurováním jeho projevu. Více jak stovka lidí se sešla pod sloganem „Reklamace ČT“, řada z nich držela v ruce žlutou kartu s nápisem „Vysílejte pravdu“.

Přestože jedním z hlavních řečníků byl poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD), za svoláním demonstrace nestála žádná politická strana, ale jednalo se o iniciativu občanů pod názvem „Chceme zpátky svoji televizi“. Selekci informací, kterou ČT provádí, odmítá i Českomoravská konfederace odborových svazů, která se ústy předsedy Odborového svazu Stavbu Stanislava Antoniova k tomuto problému již několikrát vyslovila na stránkách Revue Sondy.

Z úst řečníků opakovaně zaznívalo, že Česká televize pod vedením ředitele Petra Dvořáka dlouhodobě nenaplňuje jedno ze svých základních zadání, tedy informovat objektivně, nestranně a nezaujatě. Důkazem toho je jednostranné zpravodajství o Ukrajině, Sýrii, Lýbii či Srbsku. To, co začalo v zahraničním zpravodajství, se dnes přesouvá i do domácího, kampaň zesměšňující prezidenta Zemana je jen jedním příkladem za všechny. Mezi názory demonstrujících zazněla i výtka, že většina expertů a odborníků, zvaných do studia, zastává stejný, předem daný, jednostranný názor, často navíc ani ničím reálným nepodložený. A zrovna tak se divákům nelíbí arogantní, neobjektivní a útočný styl některých komentátorů či moderátorů.

V závěru demonstrace jasně zaznělo: „Jestliže vedení ČT není schopno a ochotno plnit své povinnosti řádně a objektivně, jak se na veřejnoprávní médium sluší a patří, požadujeme tedy buď okamžitou změnu, nebo jeho okamžitou výměnu“.

Smutné je, že s demonstranty nikdo z vedení zpravodajství ČT nepřišel diskutovat, ačkoliv situaci bedlivě monitorovali z oken prvního patra budovy. Charakteristické rovněž je i mediální mlčení okolo této akce.

Zdroj: Esondy

Více informací najdete zde (tedy pokud jste registrováni na FB)

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
tožtak
tožtak
11. 12. 2014 0:04

ČT už je tak kvalitní, jako ukrajinská média.

Béda
11. 12. 2014 8:37

Víte co je zajímavé? Že americké ambasády ve všech zemích Visegrádu, které poníženě nestrčily hlavu do amerického zadku najednou začínají skrze své „neziskovky“ válčit s korupcí a pod tímto důvodem se snaží buďto přimět tamější politiky k poslušé poníženosti a změně kurzu anebo ke změně politického vedení země. tak se tomu děje v Maďarsku (Orbán), na Slovensku (Fico) i v ČR (Zeman).

PPK
PPK
11. 12. 2014 18:32

Béda napsal Víte co je zajímavé? Že americké ambasády ve všech zemích Visegrádu, které poníženě nestrčily hlavu do amerického zadku najednou začínají skrze své „neziskovky“ válčit s korupcí a pod tímto důvodem se snaží buďto přimět tamější politiky k poslušé poníženosti a změně kurzu anebo ke změně politického vedení země. tak se tomu děje v Maďarsku (Orbán), na Slovensku (Fico) i v ČR (Zeman). Velmoci mají dnes mnoho možností, jak ovlivňovat chování svých neokolonií. Vedle oficiálních tlaků to nejsou jen tzv. neziskovky, údajná kulturní a faktická školící centra zabývající se čistou propagandou, ovládání politických satelitů mediálními vyškolenci, nebo naoktrojovanými ekonomickými… Číst vice »

Bety
Bety
11. 12. 2014 19:19

Dnes jsem si přinesla z knihovny něco od am. autora deana Koontze.
Cituji:Earl nedůvěřoval zdvořilým lidem. Někdy skrývali skutečnost, že jsou agenty FBI, a předstírali, že jsou místo toho lobbisté s kufříkem plným peněz a hlubokým respektem k senátorské moci.
O kousek dál: K Earlovi už neputovali velké částky v kufřících, brašnách, manilových obálkách, v nákupních taškách, krabicích od pečiva nebo připevněné páskou k tělu drahých prostitutek…
Takových citátů z amerických knih by se našlo… Zdá se, že si sami vůbec nevědí rady se svou vlastní korupcí, ale hubu mají nadmutou radami pro ostatní.

Aleš
Aleš
12. 12. 2014 12:15

PPK: Řešením není neziskovky hodit přes palubu a nechat je dále ideologicky působit, ale provést skutečnou revoluci v jejich činnosti. Pořád se najdou jedinci, kteří jsou ochotni jít naproti takovým změnám. A společnost je potřebuje.

r.m.
r.m.
12. 12. 2014 12:35

Jestliže ta manipulace začala v zahraniční redakci, je to jasné. Za ČST a Československého rozhlasu dělali tohle zpravodajství trochu tajemné typy redaktorů, kanceláře byly ostatním nedostupné… jasný jak facka kdo je řídí.
Teď se to vrátilo a sežralo i domácí zpravodajství. Ale s jinýmy pány – Mossad a CIA.