Vyšlo dubnové číslo Vědomí

3. dubna vyšlo třetí číslo Vědomí. Hlavním tématem čísla je osud myšlenky největšího génia 20. století Nikoly Tesly, který chtěl volnou energii pro všechny lidi zdarma. Dočtete se, co se s jeho ideou stalo i jak si vedli někteří Teslovi následovníci.


V pravidelné rubrice komentovaných zpráv s nadhledem glosujeme události, které by neměly být, ale často jsou nepovšimnuty mainstreamovými médii, a přidáváme některé obzvláště povedené perly, které mají na svědomí některé instituce či právě muži pera. Tentokrát nám neunikly nové americké drony vyvolávající déšť, studie o tom, že globální oteplování způsobí statisíce znásilnění, hříchy Vatikánu či český adept na titul Presstitutka roku.


První díl seriálu o 11. září 2001 se zabývá rolí al-Káidy v útocích na USA a odkrývá její skutečnou podstatu – původně šlo o databázi mudžáhidů najímaných CIA na státní převraty a teroristické útoky po celém světě. Tito bojovníci byli mimo jiné naverbováni, aby pod vedením spolupracovníka CIA Usámy bin Ládina, který vlastnil bosenský pas, svrhli srbskou vládu Slobodana Miloševiče a po boku teroristické organizace s názvem Kosovská osvobozenecká armáda rozpoutali krvavou válku na Balkáně. O tom, že stáli bin Ládinovi hoši i za 11. zářím, existují ale velké pochybnosti – například proto, že nejméně sedm domnělých pachatelů útoků je stále naživu.


V dalším našem seriálu, o transformaci vědomí, zase odhalujeme, co je to Systém a jak vlastně ovládá lidi. Erik Best se zase podíval na rostoucí vliv velkoagrárníka, ministra financí a mediálního magnáta v jedné osobě Andreje Babiše a politický význam médií, která vlastní. Ať už Babiš pravidelně hovoří s editory, nebo jestli vědí, co psát, sami redaktoři, píšou tak, jak potřebuje… V textu Euromajdan v síti lží si všímáme nebývalé propagandy, která provází krizi na Ukrajině, a zásadních mediálních manipulací, které celý příběh vrhají do poněkud jiného světla.


Po stopách mimozemšťanů se vydala Tereza Spencerová. Odpovědi na otázky, zda ve vesmíru existují i vyspělejší kultury, než je ta pozemská, a proč nás ještě nenavštívily, hledali seriózně zatím pouze vědci ze Sovětského svazu. A došli k některým pozoruhodným závěrům. Neméně závažné téma otevřel ve skvělém článku kouč a dětský lyžařský trenér Radovan Ondráček, který zažil s rodiči svých svěřenců mnoho neveselých chvil. Proto píše blog Jak na děti a dobře ví, že úplatky ani krutost ve vztahu k dětem nikam nevedou.


A to není zdaleka všechno. Nyní si můžete Vědomí zdarma přečíst např. v pražské kavárenské síti Mamacoffee. Dubnové Vědomí si můžete zakoupit na našich odběrných místech a níže objednat předplatné dalších čísel.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments