Vystrčil: Natolik jsem chachar, že nejhlubší vazalství představím národu jako jeho nejvyšší suverenitu

Tak přesně to si zřejmě řekl předseda českého Senátu Vystrčil a v souladu se svým jménem (nomen omen čili jméno znamení), vystrčil do místního politického prostoru licoměrnost ohavnější, než kdy byly všechny ohavnosti jeho politického tábora (liberodembloku), v minulosti. A to když v úterý v dopoledních hodinách své konečné rozhodnutí navštívit Tchaj-wan zahaloval do frází o tom, že touto svojí cestou chce prokázat, že jsme zemí navýsost suverénní a nezávislou, která si prostě chce a musí dělat to, co chce, bez ohledu na to, co kdo v zahraničí říká nebo si přeje, že jsme páni ve své vlastní zemi a nikdo nám nebude určovat nebo předepisovat, co máme nebo nemáme dělat.

Pěkně se takováto slova, určená prvoplánově a možná i dle zvyku především nezkušené mládeži, poslouchají (Vystrčil je středoškolským učitelem), kdyby nebyla přesným popřením toho, co vyjadřují. A totiž toho, že Vystrčilova cesta na Tchajwan není samozřejmě žádným vyjádřením suverenity české politiky, ale je naopak jejím nejhlubším popřením a důkazem její otrocké nesamostatnosti a nesvébytnosti, protože není ve skutečnosti ničím jiným než jedním z nástrojů nejnovějšího trendu Trumpovy politiky, jímž je přesun nepřítele Ameriky číslo jedna z Ruska na Čínu. Takže vůbec ne aktem, který by vyšel z hlavy Vystrčilovy nebo předtím Kuberovy, ale jen jedním z kamínků široké mozaiky nové americké politiky, který byl vybraným českým politikům liberodemobloku představen jako jejich možný a žádoucí úkol – a oni vybraní na něj prostě kývli.
Anebo je v téhle republice někdo tak naivní, že nápad poctít státní návštěvou Tchajwan a tím nejen smrtelně urazit Čínu, ale též plivnout na politiku EU, která uznává jen Čínu pevninskou a žádnou jinou, vyšel z české hlavy?

Nesmysl! Bez amerického postrčení tímto směrem by ani Kubera ani Vystrčil na nic takového ani nepomysleli, natož aby se to bez amerického krytí pokoušeli uskutečnit. Ale když už se ta hra jednou hraje, musí být dohrána i s jejími vedlejšími efekty.

Například i tak, že moderátor ČT Takáč pozval k ranní debatě o konečném Vystrčilově rozhodnutí dva senátory, o kterých ví, že s ním budou bezvýhradně souhlasit (proč by také zval někoho jiného, že ano), a hned ten první, jehož jméno si nepamatuji, prohlásí, že doufá, že hlas Vystrčilův, který dnes ráno oznámil neochvějné rozhodnutí na Tchajwan jet, je hlasem budoucího českého prezidenta.

Takže, jak vidíte, moji milí, po Drahošovi, Pavlovi a hokejovém brankáři Haškovi zde máme dalšího slibného kandidáta. Díky Tchajwanu.

Co myslíte? Dá se takováhle masová stupidita přežít?

Stanův komentář: Já proti cestě pana Vystrčila na Tchajwan nic nemám, trochu mi vadí jen ta protičínská rétorika s tím spojená (někdy to až vypadá, jako kdyby Tchajwanci nebyli etnicky převážně také Číňani). A moc bych si přál, aby u té příležitosti náš druhý nejvyšší ústavní činitel nějak taktně vysvětlil svým hostitelům zahraniční politiku jedné Číny, kterou oficiálně razí ČR i EU.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
11. 6. 2020 14:27

Klídek, zas až tak dlouhý ruce nemáme. Komu lezeme do zadku, toho nemůžeme fackovat. My máme jinou náturu: Hlavou zeď neprorazíš, ale můžeš ji pomalu podechcat :-)))) Pokud je tedy smyslem české státnosti vzorová servilita a účast na kdejakém svinstvu nemocných mocných, jak si nás mohou vážit druzí, nedivme se, že světu jednou scházet nebudeme. S plnou pusou odporu proti diktátu ze zahraničí a vměšování do vnitřních záležitostí ČR stojí v hlubokém předklonu vůči již neskrývanému diktátu USA a Evropské unie a stále častěji VYSTRČILuje svou zadní část těla zejména na Rusko a Čínu. Takovýto postoj ovšem tyto geopolitické mocnosti… Číst vice »

Dana
Dana
11. 6. 2020 16:17

Musela jsem se na pana Vystrcila podivat, protoze mne zaujalo, proc zase pan Man vyskocil jako certik z krabicky. No jasne, Vystrcil je partaji ODS.. Tak to joooo. :-) Ceske kockovani politiku v CR me zas tak nezajima, jen se perte…. Jenom nevim, proc by poslanec Ceske republiky nemohl svobodne zajet do Taiwanu, statu, ktery ma demokraticky zvolenou vladu. Oni opakovane voli pro svuj system a nechteji byt pod komunismem Ciny, chteji system svuj, nezavisly. . To je nazor drtive vetsiny Tajwananu, takze jsou v tomto suverenni. Z Taiwanu, oproti drahe cinske pomoci , dostali Cesi i ZADARMO ventilatory a… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
Reply to  Dana
11. 6. 2020 16:45

Tohle stvoření si osobuje právo na tvrzení že pan Man vyskakuje jako čert z krabičky?
Dana nemusí vyskakovat, ta je tady zalezlá a hlídá aby pohaněla každý rozumný názor. Duševní ubožák.
Ano, někteří Taiwanci chtějí samostatnost v naději že bude líp, asi jako my v roce 1989. No, nechme to na nich, nesnažme se jim vnutit západní způsob existence jako byl vnucen nám. Podle kteréhokoli průzkumu je zřejmé že vždy většina lituje toho kroku který jsme připustili. Taiwancům udělat tu chybu nepřeji, i když jsou mi ukradení.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Petrpavel
11. 6. 2020 17:44

Též cejtím krysí zápach, a to stále intenzivněji. Přímo smrad. Smrad síry. Kam čert nemůže, pošle svého mediálního propaganDANA z us-ambasády. Typická „obyčejná americká žena“ :-) Už ji párkrát unikly čárky-háčky, ale jinak „píše z Ameriky“ ne z Prahy :-) Svou omezeností a nenažraností amíci by mohli pořádat dostihy, proto nutně potřebuji vyleštit image. Ta snaživá kreatura pilně leští. Vítěz je předem DANý. Proč skoro celý svět upřímně přezírá a nenávidí usa a jeho mediálních LGBT-poskoků jako je ten místní nastrčený troll „dana“? Není to náhodou kvůli tomu, že války, rozvracení států, smrt miliónů a sankce jsou jediným konkurenčním americkým… Číst vice »

Dana
Dana
Reply to  Petrpavel
11. 6. 2020 19:02

Petrpavle, to je zase bomba. :-) Dle tohoto citatu: Ano, někteří Taiwanci chtějí samostatnost v naději že bude líp, asi jako my v roce 1989. No, nechme to na nich, nesnažme se jim vnutit západní způsob existence…“ Si ocividne pletete ostrov Taiwan s Hong Kongem. Na Taiwanu, PetrPavle, uz maji demokraticke vedeni, zapadni zpusob zivota -rozumej nekomunismus- dlouhou dobu, takze nemusi bojovat o aktualni, fyzickou samostatnost . Tchaiwan je ostrov. Maji svou svobodnou ustavu, volby, svou armadu dlouha leta. Tak co ma znamenat ten blabol, ze na Taiwanu se snazi o samostatnost v nadeji, ze bude lip ? Tam uz… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
Reply to  Dana
11. 6. 2020 19:33

Copak to je fyzická samostatnost státu? Jako že můžou škodit svému sousedovi? Že k němu smí a musí být nepřátelští? Bráníte dobře (no, s otazníkem a vykřičníkem současně, viz vaše minusy) špatné. Takových znám, nevážím si jich, víc neumím a nechci. Na rozdíl od vašich chlebodárců.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Petrpavel
12. 6. 2020 9:00

Hrach, stěna, perly, svině… Stojí Vám za to, reagovat na tu zde vydělávající si na živobytí trollující vtěrku? To si musí vyřešit admin OM podle svého vidění, i když situace je „buď oni nebo my“, samotné odporování hegemonie bývalého světového policajta děsí trolla, koexistence už neexistuje.
Danny De Vito ve filmu „Dvojčata“: „Řeknu ti něco o Americe, tady nikdo nemá rád chytráky.“ Mám pocit, že to tak je ale všude. I náš Švejk to nakonec potvrdil – „Chytrý holky jsou levnější“. Trans-troll „dana“ rozhodně levný není :-)

Admirál
Admirál
Reply to  Dana
12. 6. 2020 9:54

Pro Čínu je porušení politiky „jednotné Číny“ (mimochodem ji respektují téměř všichni vč. USA) záležitost pro kterou je ochotna jít do války.
když se konstituoval v roce 93 Český stát, potřebovali jsme od Číny uznání a na oplátku jsme se zavázali respektovat politiku jednotné Číny.
Nezaregistroval jsme, že bychom od toho závazku odstoupili.

V té souvislosti nechápu, proč se do tak citlivé záležitosti pan Vystrčil sere.

K čemu nám to bude dobrý?

idiotronic
idiotronic
Reply to  Admirál
13. 6. 2020 6:19

K čemu? Když zpřetrháme kontakty s Čínou a kontakty s RF, nebude nikdo, kdo by proti vybudování sítě vojenských základen USA v ČR něco namítal.

Patrik
Patrik
12. 6. 2020 0:13

Mailem mi právě přišel odkaz na rozhovor, který S. Bannon dal pro Asiatimes Za smrt Floyda může Čína, protože Floyd měl Covid 19. Trump volby může vyhrát pouze přes rétoriku proti Číně. Číňané a Asiaté jsou skvělí lidé, překážkou je KS Číny, proto si za svůj 120% úkol zvolil likvidaci KS Číny – pak se teprve naplní to, že sice 21. století bude stoletím Asie, ale dominantní silou v Asii budou Spojené státy. A americké volby budou o Číně. https://asiatimes.com/2020/06/bannon-tells-at-us-election-is-all-about-china/ Ale vraťme se k Praze a Číně, tedy k Vystrčilovi. A tady musím souhlasit s větou v článku: „Bez amerického… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
12. 6. 2020 8:39

Po několika dnech střetů u policejní stanici v Seattlu policisté ztratili pozice a včera odstranili ploty. Poté demonstranti, kterým americký prezident říká anarchisté, vstoupili do budovy a prohlásili oblast vedle ní za „autonomní zónu Kapitolského kopce“, kde je zakázána policie a jídlo je zdarma. Demonstranti požadovali snížit financování policie nebo jej zrušit. Go, BLM, go!
Aktuální komunistický manifest musí začínat slovy: „Amerikou obchází přízrak – přízrak komunismu.“ :-))))

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Botičky od Diora
14. 6. 2020 8:32

Policie v Atlantě vřera zastřelila při zatýkání dalšího černocha, nějakého Brookse, kterej usnul v autě, když čekal, až na něj přijde řada u okénka drive-thru rychlého občerstvení Wendy’s. Tento další zločin určitě povede k zesílení protestů proti policejní brutalitě napříč usa – ve městě už se rozzuřily nepokoje, v Seattlu mají Lidovou republiku.
Brooks měl malou dceru, která včera, v sobotu, když ji zabili tátu, slavila narozeniny… Tohle je emerika.