Za co to politiky ČSSD voliči potrestali? Za zradu!

A to za zradu nikoliv za jejich počínání v politice domácí, která, vnímaná jako člověku nejbližší, mu nejčastěji dělá či nedělá vrásky na čele. Tady totiž (i ve vládě koaliční), se ČSSD podařilo zachovat linii, a po parlamentních volbách 2014 se aspoň na tomto úseku politiky chovala stejně, jako před nimi. To znamená k občanům – včetně těch nejpotřebnějších – sociálně citlivě.

Takže zrada ČSSD se odehrála jinde, a to na poli zahraničním. Čili v oblasti pro život lidí zdánlivě málo významném. Před volbami zde jako ty nejpevnější balvany v proamerickém valu stály pravicové strany ODS, TOP 09 a lidovci – nu a ČSSD, která v tom valu také chtěla být, ale už tam pro ni nebylo místa, nezbylo, než ukročit od proamerického valu stranou, a v zájmu zisku hlasů těch, kterým se křik z proamerického valu jaksi nepozdával, začít hlásat cosi víceméně opačného. Jestliže si tedy ODS, TOP 09 i lidovci doslova trhali plíce souhlasným křikem se vším, co Západ, vedený Washingtonem, na planetě Země podnikal či podnikat chtěl (včetně plánované stavby americké radarové koule v Brdech), mluvila ČSSD z volebně taktických důvodů jinak. A tak došlo k omylu, kterému podlehli mnozí – a mezi nimi i já. Že totiž to protizápadní, co ČSSD hlásala, i to, a jak se vymezovala vůči otrocky prozápadním postojům našich pravičáků, bylo jejím upřímným a autentickým hlasem.

Z toho snu jsem se probudil po volbách, přesněji druhý den po ustavení nové vlády, jež z těch voleb vzešla. Svět se nalézal uprostřed ukrajinské krize a slovo si k ní neváhal vzít i nově ustavený ministr zahraničí, sociální demokrat Zaorálek. Mluvil, otvíral ústa, a lidé nevěřili tomu, co z těch úst vycházelo. Protože to bylo, jako by to za sociálního demokrata Zaorálka, dřívějšího nejzavilejšího odpůrce amerického radaru u nás, náhle promlouval předchozí zahraniční ministr a zarytý nenávistník všeho ruského Karl Schwarzenberg. Rusko je agresor a nová ukrajinská vláda (Němcem Günterem Verheugenem nazvaná vládou čistokrevných fašistů z masa a kostí), byla v podání nového ministra sborem andělů, kterému je třeba – a to i bez vyzvání – pomáhat. A jedině jeho v revolučním boji zraněným příznivcům – tedy jen těm, kteří vodkou zdarma rozlévanou posilněni, rozbíjeli hlavy policistů, kteří se dlouhou řadu dnů nesměli bránit – nechť je umožněno v Praze se z ran léčit a zotavovat.

Pohotově se mu za rekordní obracení kabátu dostalo titulu oranžový Schwarzenberg, a dost možná, že pouhý tento tvořivý výtvor, z lidu vzniklý, měl stranu v jejím výhradně prozápadaním letu, varovat. Ale nestalo se. A tak se ve stejném kurzu letělo dál, až let uťal náraz z odpoledne 8. října t.r. , kdy se našich školách či úřadech scítaly volební hlasy. Dokazující, že falši a zradě ani u nás růže nekvetou. A to bohužel – ke škodě naší politiky sociální, ke které kdysi mocné a proto akceschopné ČSSD budou nyní potřebné síly v obcích a krajích chybět.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
11. 10. 2016 20:21

Tak jest. Začalo to postojem k Ukrajině prezentovaným Zadrbálkem a končilo lavírováním Sobotky v postoji k uprchlické krizi. Lidi to pochopili správně.

fajt
11. 10. 2016 21:30

comment image?oh=5528eb5e25bc8fab54c24fdba731911f&oe=58A5F816

Martin (už bez taky m)
11. 10. 2016 23:56

Současná ČSSD je opravdu nevolitelná. Má příliš mnoho Zaorálků a Diensbierů, kteří již ukázali kým skutečně jsou… Žvaní. Konají málo, slabě a nevýrazně. Nereflektují realitu a nejsou moc schopni sebereflexe… Snad jsou ještě kraje kde je to jinak, ale všeobecně je dnes skutečné „sociálno a demokracie“ u ČSSD hodně vyvanulá minulost… Občan čekal razantní změny neblahého… Přijdou, ovšem v jakém směru – a bude to již bez „klasických straníků“… „Jednoduší“ nám zjednodušili Topáky… Restituční majetky lákají „pravověrné křesťany“, majetek je moc a v Krajích vlastnictví celých kusů pohoří či lánů jsou již zřetelně cítit… Zajímavou výpovědí nejen o schopnostech a… Číst vice »

Alena
Alena
12. 10. 2016 4:06

především krajské volby ukázaly, že Češi nejsou xenofobové a rasisté, když do svého čela volí Slováka a Moravského Japonce.

Dolmen
Dolmen
12. 10. 2016 7:12

Dovolil bych si základní otázku poněkud rozšířit. Za co voliči potrestali KSČM, kterou opravdu velmi citelně, snad více než ČSSD? Možná za oportunismus jejího vedení, díky němuž se téměř tato strana téměř neodlišovala od ČSSD, nebo tu bylo i něco jiného?

Gatta
Gatta
12. 10. 2016 7:31

U „Volební kocoviny “ mi čeká příspěvek na (doufám) schválení … ??? … tedy zde jen doplním:

…lidé takové straně nevěří, že jim může pomoci a něco pro ně vyřešit. Není pro ně ani nadějí ani řešením a dokonce se jejím působení v politice mohou začít cítit ohroženi.

peter.
12. 10. 2016 7:31

Prosím o prepáčenie,že sa pletiem do diskusie ktorá sa ma netýka,ale v odkaze je popísaný princíp akým sa ľudia dostávajú k mandátu.Ten princíp funguje aj u nás.Zaviažte si členskú základňu,neprijímajte do strany potenciálnych kritikov vedenia,spoľahnite sa na málo informovaných sympatizantov a mandát máte istý.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Je-to-pravda-ale-nesmite-o-tom-verejne-mluvit-Rebelka-z-CSSD-odhalila-praktiky-ve-strane-a-poslala-ostrou-vyzvu-Sobotkovi-457810

Gatta
Gatta
12. 10. 2016 8:40
Alena
Alena
12. 10. 2016 10:01

naprosto odlišný úhel pohledu voličstva- Hašek a jeho kumulované funkce, do nebe volající ostuda, za kterou byl potrestá- schvaluji ale toto lidem nedochází? Ten obrovský střet zájmů? ………..Pavel Pustějovský (44) získal o víkendu mandát zastupitele ve Zlínském kraji, kde rovněž předsedá hnutí ANO. Krom toho je radním Valašského Meziříčí a výrobním ředitelem ve společnosti DEZA, která patří pod Agrofert, dále je od března 2015 členem představenstva Pražské plynárenské Holding a.s. a od června 2015 členem představenstva Pražské energetiky, a.s……. úryvek z http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIME-PRVNI-Hnuti-ANO-bude-mit-sveho-generalniho-reditele-Stane-se-jim-sef-Zlinskeho-kraje-Pustejovsky-457857 Kontrolní otázka- cena elektřiny bude příznivá pro občany, nebo pro firmu, kde je dotyčný v představenstvu? Proč s… Číst vice »

cnemo
12. 10. 2016 17:08

S autorem lze souhlasit, že problémem ČSSD je odplata za její zradu. Nicméně zahraničně politická zrada je jen část. Dále tu máme církevní restituce, korupční aféry, OKD … Je to prostě strana, které se její program nedá věřit.

Aleš
Aleš
13. 10. 2016 8:56

Stran toho jsme již dost napsali ihned po minulých parlamentních volbách. Lidé padlí na Dukle, u Sokolova, nad Kanálem, v Anglii, v legiích, při osvobozování, umučení gestapema a v lágrech, ale i prostí účastníci a jejich rodiny, všichni se obrací v hrobech.

Aleš
Aleš
13. 10. 2016 8:57

peter: TÝKÁ…

peter.
13. 10. 2016 15:25

http://www.hlavnespravy.sk/globsec-policy-institut-slovaci-maju-radi-rusov-napriek-propagande-preco-je-to-tak/844540

Možno preto s u nás máloktorý politik ktorý sa chce udržať pri žľabe dovolí zaujať rusofóbne postoje.Tí,ktorí to robia vedia,že sa tak spoľahlivo pripravia o podporu verejnosti.Rusofóbov je u nás nevýznamný počet a na ich čele stojí náš Kiska(v ruštine je to mačička teda kunda)
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/16146-rusky-ministr-zahranici-lavrov-hovoril-o-kundach-z-usa-hillary-clintonova-mozna-nebude-mit-radost-no-posudte-sami.aspx