Za co Spojené státy ve skutečnosti potrestají Rusko

Západní (i tuzemská) média věnují velkou pozornost tvrzením mj. New York Times o tom, že si ruská vojenská rozvědka už rok objednává u hnutí Tálibán vraždy amerických vojáků v Afghánistánu a následné výzvě „demokratické“ šéfky dolní komory amerického parlamentu N. Pelosi k okamžitému uvalení dalších šancí na Rusko, a to přesto, že americká bezpečnostní agentura NSA i viceprezident USA M. Pence vydali prohlášení, že nemají informace, které by to potvrzovaly.

Hlavními událostmi minulého dne se v pokrokovém světě stala prohlášení šéfky amerického Kongresu N. Pelosi o nezbytnosti urychleného uvalení dalších sankcí na Rusko, a také nové rekordy každodenního nárůstu počtu Američanů nakažených COVID-19.

Připomeňme si, že prohlášení Pelosi následovalo v rámci naprosto šílené historky o „spiknutí Ruska s Táliby proti Američanům“. Tato historka v podstatě ani není informací z amerických tajných služeb z jejích zdrojů,  ale „závěr učiněný z výslechů Tálibů“ jakýmisi analytiky – o tom, že kdosi v Rusku, z nějakého hnutí mysli, se rozhodl platit Tálibům (kteří už řadu let zabíjejí americké vojáky) za vraždy amerických vojáků… se stejným úspěchem by mohlo Rusko platit Afričanům za porodnost.

Tento silný závěr nenalezl, podle prohlášení poradce pro národní bezpečnost O´Briana, potvrzení – a proto o něm ani neinformovali prezidenta. Zřejmě neinformovali ani o množství dalších nepotvrzených podvrhů a předpokladů, jejichž získávání a zpracování v podstatě také je přímou prací tajných služeb.

Vtip je ale v tom, že dnešní Amerika už nežije podle obyčejných zákonů fungování normálního státu („Ve Washingtonu se dnes odehrává mnoho nevysvětlitelného“ – poznamenal korektně Putinův mluvčí D. Peskov). Amerika žije podle zákona smrtelné vnitřní bitvy „hipů“, a tento zákon lze formulovat jako: “Žádné zákony“. A masmédia, která vypustila samu informaci do veřejného prostoru, se nevzrušovala její věrohodností a už viní stávajícího prezidenta USA z toho, že „nemá rád, když mu nosí špatné zprávy o Rusku“.

Proto šéfka dolní komory parlamentu jaderné mocnosti, jeden z nejvyšších představitelů země, která navíc vyhlásila za svou ideologii právo a spravedlnost, reaguje na výskyt ničím nepotvrzené „operativní informace“ jednoznačným a prakticky politickým závěrem: Je nutné uvalit sankce na jinou jadernou mocnost, a je nutné tak udělat neprodleně. Tím oživují nejednou vyvrácenou tezi „Trump je ruský špion“.

Pokud jde o druhou „zprávu dne“ o tom, že množství denně zjištěných případů Covid-19 v USA stouplo na rekordních 50 tisíc, tak tady je překvapivé, jak s touto informací americká masmédia nakládají.

Například Huffington Post píše: „Některé příčiny poslední exploze Covid-19 směřují k oslavám Dne paměti koncem května.

CNN: „Křižácké tažení Trumpa proti maskám se vrátilo, aby ho uštklo.

New York Times: „Průzkumy ukazují, že mnozí Američané považují nošení masky za příznak slabosti, i odmítnutí prezidenta Trumpa nosit masku předpokládá, že on sám to má za věc slabochů.

Pokud se vám zdálo, že v těchto mohutných příkladech analytiky bylo něco zanedbáno, tak ne, nezdálo se vám. Je v nich naprosté tabu na to, že od konce května dodnes po celé Americe chodí mnohatisícové davy představitelů progresivního a správného hnutí Black Lives Matter, kteří kašlou na sociální distanci, výzvy, aby lidé zůstali doma atd. a provádějí mnoho hluboce socializovaných činností: rabují obchody, podpalují budovy, rozbíjí auta, zabíjejí lidi (v této chvíli má BLM podle těch nejskromnějších propočtů na svědomí více než 25 mrtvých), klekají na kolena a myjí nohy menšinám.

Statisíce, ne-li miliony Američanů rozhodně zapomněly na opatrnost a začaly se chovat, jakoby žádný koronavirus nebyl. Všichni vnější pozorovatelé poznamenávali, že to vše nemůže skončit jinak než pekelnou explozí nemocnosti, ale když ta exploze nastala, ukázalo se, že mluvit o ní pravdu zkrátka nelze.

Proto „progresivní“ analytici kritizují toxickou odvahu lidu (lid je nesprávný), nezodpovědnost Trumpovu a květnový Den paměti, ale úporně odmítají vidět zřejmou, slyšitelnou a z požářišť cítitelnou příčinu.

Jsou důvody k předpokladu, že tyto dva příklad jsou symptomy stejného jevu – rozsáhlého a děsivého. Krátce ho lze nazvat „ideologií emocionální bezpečnosti“. Podle této ideologie mají právo na existenci jen logika a fakta, které neraní emocionální komfort cílového auditoria a nejsou v rozporu s jeho názory. Pro cílové auditorium přece nemá žádný význam otázka, nakolik idiotským výmyslem je podvržená informace o „ruském placení za americké skalpy“. A otázka, proč došlo ve skutečnosti k explozi koronaviru v Americe, rovněž není důležitá…

Máme co dělat s jakousi zvrácenou emo-variací Occamovy břitvy, podle níž nemá smysl hledat skutečná vysvětlení jakýchkoli jevů, pokud existuje výklad emočně vyhovující a správný.

Proto „v jakékoli situaci nařkni Rusko a Trumpa“.

To, samozřejmě, ani trochu nepomůže vyřešit problémy reálně před Amerikou stojící – ztrátu slavného světového vůdcovství a neschopnost vypořádat se s pandemií. Zato to vyhoví bojovnému aktivu „progresivních“ sil uvnitř americké společnosti a umožní Trumpovým protivníkům svrhnout stávajícího prezidenta. Mimochodem, to vše se děje v zemi, kterou nám dosud kdekdo dává za příklad. Mimochodem, podle výsledků všelidového hlasování soudě, na Rusko magie „Jako v Americe“ už přestala působit.

https://ria.ru/20200703/1573793183.html

Překlad: st.hroch 200704

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
5. 7. 2020 11:20

Потуже затяните пояса! Соловьев и Кедми разносят Запад в клочья! Мощное выступление
https://www.youtube.com/watch?v=HQgASNFb074
USA poškozují svou hloupou politikou zejména sebe.

Clair
5. 7. 2020 19:51

Od té doby,co se demokratům nepodařilo prezidenta impech, zapojili všechny podvratné síly prezidenta zlikvidovat jinou cestou. Důkazy je už vůbec nezajímají ale okamžité sankce už mají na stole a jednají jako posedlí jenom aby jim jejich strategie likvidace vyšla během těch několika pár měsíců co ještě zbývá do voleb. V tom vlastně také spočívá jejich obrovská křížácká kampaň a masová média, kromě Fox News jim vycházejí všichni vstříc. Dokonce podporují strhávání soch svých předků a nedělá jim problém podporovat hnutí George Floyda, který byl několikrát odsouzený za mnoho věcí, včetně drog za které byl vězněn, naopak toto hnutí likvidace, loupení… Číst vice »

Dana
Dana
6. 7. 2020 2:26

Clanek je moc dobra analyza, taky to tak vidim.. Ale Americane prece neprohlasuji svetu, ze si z nich nekdo musi brat priklad ? Nechapu tu bytostnou nenavist liberalu, progresivistu a Demokratu k Trumpovi.. Je to skutecne nemoc TDS, -Trumpem vysinuty jedinec- , co uz zuri a radi od zvoleni Trumpa. Nic z jejich strategie nezabralo. Russiagate, s cimz chrastili tri roky se ukazal jako hoax a ted muze Donald i za koronavir. .Nejnovejsi figl je udajny skandal o ruskych vladnich spionech, co nabizi penize talibum za zabiti Americanu . Logicky, Taliban ze zasady morduje kazdeho zapadniho vojaka bez toho, aby… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Reply to  Dana
6. 7. 2020 6:51

Nechte Rusy na pokoji. Vaše Trollí farmy vám už zcela zatemnily mysl. Rusové ve svém postoji k Ústavě dali ZCELA JASNĚ najevo co si o USA dneška myslí. Obraz i fyzický stav „Ameriky“ jak jsme ji znávali dejme tomu ještě koncem let osmdesátých a dnes- to je hodně veliký rozdíl. Smutný až velmi smutný rozdíl. Kde svět i Amerika mohly být, kdyby neocons zmetkové „Ameriku“ neovládli !! Trump jen dejme tomu zabránil dokončení „vítězného pochodu“ PSYCHOPATŮ kteří jinak zcela ovládají vaši POBLITIKU z níž už se víceméně pozvraceli všude na světě. Ne- „americký styl života“ už neodmítli jen v RF.… Číst vice »

Viky
Viky
Reply to  Dana
6. 7. 2020 7:58

…Ale Americane prece neprohlasuji svetu, ze si z nich nekdo musi brat priklad ? …. Ne, to nedělají. To by totiž zcela popíralo základní paradigma současné Emeriky. Jako země, která rozhoduje po celém světě, co správné je, a co není. Tak jaký příklad? Takoví mohou být jen jedni. A ta nenávist uvnitř U.S.? Je to poměrně snadno vysvětlitelné. Jedná se o formu „studené války“. Jen ne v mezinárodním-mezistátním, či meziblokovém formátu, ale ve formátu „občanské války“. Jistě mi budete namítat Dano, že tak to určitě není, už proto, že něco takového přímo na sobě nepociťujete. Nebo ano? Nebo se domníváte,… Číst vice »

Gatta
Gatta
6. 7. 2020 7:42

Všechny zprávy od jakékoliv výzvědné služby smrdí na 100 honů. – Důkazy máme, ale jsou tajné … tedy je nikomu neukážeme. – Jak jsme ty informace získali je tajné … – Odposlechy jsou zaručené, ale v originále nezveřejnitelné. – Všechny „zločiny“ jsouu obvykle vspáchány ve fázi „příprava“. To prostě nemá chybu – na takové zpravodajské zjištěni je třeba jen sedět ve spràvné funkci na správné židli, lahev alkoholu a úslužné novináře. A za odpoledne vymyslím klidně 10 zpravodajských odhalení. Nakonec Bleskový starosta Pavel by nám to mohl objasnit podrobně a z první ruky. Jistě tajné služby mají svůj skutecný význam… Číst vice »

orinoko
Reply to  Gatta
6. 7. 2020 8:08

Je dobré , když smrdí na 100 honů, než kdyby voněly na dva lokte.
Zprávy výzvědných služeb jsou matérií politiky. Kam bychom se asi dostali, kdyby Coco/t/ Channel měl stejný chemický vzorec jako h@vno páně Novotného z Řep a ryjí? …
A dál to nedopíšu. Stejně jako včera se mi do kláVESNICE vrazil nový bonmoták.

Martin (už bez taky m)
6. 7. 2020 12:18

Oskar Krejčí: Ruská ústava
http://casopisargument.cz/?p=30250

Dana
Dana
6. 7. 2020 17:34

Vzdycky mne pobavi, jak si lide v Evrope predstavuji USA. Nechapou, ze v Americe se celkove zije spokojeny a svobodny zivot. Nepotrebuji se k tomu hlasky o americkem snu, protoze kazdy ma svuj individualni sen. Emigranti z Afriky zase maji „evropsky“ sen. Ja ziji stejne jako v Evrope, v malem meste neco jako je Benesov u Prahy. Lidi se staraji o rodinu, normalne chodi do prace a po weekendech casto zvelebuji sve domky. My zahradnicime, pestujeme ruze, male opravy na baraku si delame sami. Konzumu nepodlehame, nemame ani mobil. Nejsme na Facebooku. Nemame ale tolik narizeni a pravidel, urady nas… Číst vice »

orinoko
Reply to  Dana
6. 7. 2020 17:56

Čím emerika škodí české prdýlce? No přece svojí existencí. A realitou life stylu, který kolem sebe šíří morem nazývaným Hollywood. Okázalý konzum jedoucí na platebních esech, kolťácké manýry, a všudypřítomný děs zkázy. Neznám snad jediný emerický film , kde by nebouralo auto, ale všichni si přitom neříkali – zlato, stříbro, bronzi, mám tě rád, já tebe taky, slibuju. Emerika byl donedávna barvoTISK. Dneska je to černobílá karikatura. A nejde přitom o žádný jing a jang. V české prdýlce teď běží emi seriál o korejské válce. To je hlína. Závazkové hnutí hadr. Emi army si dala závazek, že každý rekrut musí… Číst vice »

Dana
Dana
Reply to  orinoko
6. 7. 2020 19:56

Chytraci, co se prsi tim, ze se nenechaji opit rohlikem a vi fsechno, aktualne vi houno.. Hollywoodske filmy jsou vesmes sra*ky , po kterych dychti blbe masy, soudny American je ignoruje. Ma siroky vyber jinych filmu z celeho sveta. Normalne nedelam osvetu neinformovanym frajirkum, zde vyjimka o informaci naboru do americke armady: Educational Requirements Success in any branch of the Military depends on a good education. A high school diploma is most desirable. Candidates with a GED (General Education Development) certificate can enlist, but some Services may limit their opportunities. It is very difficult to be considered a serious candidate… Číst vice »

orinoko
Reply to  Dana
6. 7. 2020 20:32

Tak tomu říkám vírklich katasrofe. Soudný Američan. To je nějaký novotvar? Je tím myšlena třeba žehlička s ohříVÁČKEM? Soudný Američan je naprostý nonsens. Něco jako střízlivý Veškrna anebo doláč podležený zolotem. Američan nemůže být nigdy soudný. Proč? Přistál na Moonu, ačkoli na Měsíci o tom nic nevědí. Boba and Bri v NY soudný Američan nezná. V paměti má jen 911. Zlého Ládíka nejskvělejší Army světa hledala dlouhé roky , aby jeho konec nakonec zatajila v přímém protikladu s dopadením Saddáma. I takový soudný emi enteligent jako R. Gere horuje pro černou invazi do Eurosojuzu, ačkoli má sám dost čmrdlíků, aby… Číst vice »

Bety
Bety
6. 7. 2020 20:34

Dano, my vám ten americký sen nebereme. Klidně si ho sněte dál, ale na americký účet. Jak říkáte, stát je to veliký, když se budete snažit jistě nějak vyjdete i bez zdrojů z celého světa – teď je to okolo 45% z celkových zdrojů planety a tak se nemůžete divit, že nám ostatním to přijde poněkud nefér. A ty vaše barevné revoluce, které v konečném důsledku vedou k přílivu imigrantů do Evropy nás také nenadchly, ani ty vámi vycvičení mopslíci, tedy sluníčkáři. Vy si vůbec potrpíte na sny, například na ty duhové a na sny o odvážných amerických chlapcích, kteří… Číst vice »

Dana
Dana
Reply to  Bety
6. 7. 2020 23:50

…sny o odvážných amerických chlapcích, kteří prý po celém světě šíří a brání svobodu a demokracii na americký způsob….. Tak to zasadne nejsou sny vetsiny Americanu, ani v radach liberalu – americti vojaci ucinkuji v prvni rade ve sluzbe sve vlasti, USA. V zajmu Ameriky. Nesiri svobodu, proc by ? Samozrejme, ze se podporuji narody, co se priklani ke kapitalistickemu zpusobu zivota, to maji Spojene staty jako podporovat socialismus nebo fanaticky islam? Nesiri ani demokracii, ta automaticky prichazi s nima, napriklad kdyz v Afghanistanu jednaji s zenami jako s rovnocennymi partnery. Jestli Trump vyhraje volby, tak planuje po Afghanistanu zmensit… Číst vice »

Viky
Viky
Reply to  Dana
7. 7. 2020 8:09

Ale ano, odpovím Vám Dano. Je to celkem zbytečné, ale z druhé strany vzato, zbytečné to není. Třeba proto, abyste se hezky po emericku nedomnívala, že žádná adekvátní odpověď neexistuje. Neslyšíte ji = není. Většina amerických občanů jsou jistě „adekvátní“ lidé. Tedy lidé s adekvátními reakcemi. Jinak by se Emerika sesypala, spíše explozivně rozlétla. Bohužekl, v politických elitách zrovna tato „normálnost“ není dostatečně zastoupena. „“Nesiri svobodu, proc by ? „“ i když se vojenská operace může jmenovat „trvalá svoboda“. Jsou to jen vojáci, a k těm patří maskování, stejně jako k politice lži. Ale jako pozitivum beru, že alespoň slovně… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
7. 7. 2020 10:53

Rusko odpovědělo USA: Americká rozvědka se podílí na obchodu s drogami
http://casopisargument.cz/?p=30221
A toto není „kachna“…