Založme Řád vítězného Listopadu

 

Zase jednou po dlouhé době jsem si v sobotu koupil všechny tiskoviny, které jsem si dříve běžně kupoval. Už ten balík nekupuji. Nikoliv snad pro nehorázné ceny, co trafikanti požadují na našinci, když si řekne o Právo, MF či Lidovky apod., ale z podstatně jednoduššího důvodu: není v nich nic, co by stálo za to si přečíst. Nevadí tolik, že manipulují, na to jsme přece dávno zvyklí. Horší je, že manipulují blbě, stejně jako TV a jiná média. Můj důvod koupit si je byl tentokrát jednoduchý: Zajímalo mne – jako občana i již zasloužilého badatele kolem Listopadu 1989 (za studii Operace Listopad 1989 jsem dokonce dostal vloni v Senátu cenu) – jestli někdo už konečně v těchto médiích zveřejní něco, co by nám všem umožnilo lépe porozumět tomu, co se před čtvrtstoletím stalo.

Musím konstatovat, že toho bylo ale méně než málo. Za ty vynaložené peníze to v každém případě nestálo. Při probírání jednotlivých komentářů, článků a jiných příspěvků se ale dala zjistil jedna zajímavá věc. Tedy že Listopad musel být skutečně kolektivním, celonárodním dílem, na němž se podíleli lidé z celého politického spektra. Nemyslím jen účastí na manifestacích a demonstracích, ale i na jeho přípravě. Prakticky téměř každý, kdo včera publikoval své dojmy o tom, co se tehdy stalo, jak a proč k tomu došlo, totiž podle svých slov k vítězství občanstva nad totalitou nějak přispěl. Zvlášť pak ti, co se cítili být straníky i občany najednou. Třebas přispěli málem, ale rozhodně se nezapomněli o tom málu – a dostatečně nahlas – zmínit. Taková Pajerová se třeba o tom zmínila ve více médiích. Její zásluhy by proto měly být oceněny vícenásobně.

A to nemluvím o zjištěních, která byla prezentována i v televizi či na řadě mini-konferencí pořádanými významnými a zasloužilými badatelskými pracovišti ČR na dané téma, či dokonce na půdě institucí majících úzké vztahy k současnému vysokému či dokonce nejvyššímu establismentu, konkrétně třeba na Žofíně. Třeba na vzpomínkovém večeru na americké ambasádě o tom už před více než deseti dny hovořil o Listopadu námi obdivovaný a milovaný Saša Vondra. To, že si jej nový velvyslanec země, kde zítra znamená včera nebo tak nějak, poté co se nechal slyšet o tom, jak chce této zemi pomoci bojovat proti korupci, vybral právě tohoto člověka jako symbol toho, co Listopad byl, je a bude, lze považovat za nejen statečné, odvážné, ale i za naprosto jasné sdělení pro nás pro všechny o tom, jak to s tou korupcí myslí. Všude k tomuto výročí hovořili velikáni Listopadu, bez nichž se to nemohlo obejít. Nezapomněli to samozřejmě zmínit! Bez nich by nebyl Listopad Listopadem. Když se k tomu připočtou ještě nesčetné hovory mezi lidmi, kteří se zúčastnili Listopadu a oslav Listopadu v zákulisí, plyne z toho jediný možný závěr: máme enormní a neuspokojenou potřebu být oceněni za své mimořádné zásluhy o Listopad.

Málokdo sice je schopen formulovat, proč to všechno dnes slavíme, když tolik lidí projevuje nespokojenost se vším možným, a když i bývalí či dnešní soudruzi jsou šťastni jako blechy v kožiše, že to tenkrát dopadlo s nimi tak, jak to dopadlo, ale to nevadí. Navrhuji za tím vším konečně udělat onu pověstnou tlustou čáru a pro nás všechny – po příkladu z minulých dob – zřídit ještě jedno vyznamenání. Žádného dalšího Bílého lva či TGM, či Za zásluhy o prezidenta apod. Mělo by se jmenovat v duchu nejlepších tradic našeho lidu „Řád vítězného Listopadu“.

Jeho laureátem by mohl být každý, kdo se nějak zasloužil o ty události, k nimž před 25 lety došlo. Samozřejmě takový řád nemůže být z cenných kovů. Tolik zlata a stříbra ale nemáme, kolik je mezi námi potenciálních laureátů. Lze proto doporučit, aby si každý, kdo se o Listopad zasloužil (A kdo ne? Je snad někdo takový mezi námi?) vystřihl řád z tvrdého papíru, sám si jej vymaloval pastelkami a dopsal tam, zda jde o řád 1., 2. nebo jiného stupně. Těm zvlášť skromným bojovníkům za Listopad mohou dobrovolníci takový řád vystřihnout a vymalovat anebo i poslat poštou. Konec konců i pošta je státní organizace stejně jako prezidentská kancelář.

Nositelé si jej po obdržení mohou připnout na frak, smoking, ale třeba i na fleecovou bundu špendlíkem. Samozřejmě, kdyby se někdo cítil jedním řádem nedoceněný (a lze předpokládat, že jich bude dost) , může je doplnit nejen dalším Řádem, ale i novým vyznamenáním, včetně Za zásluhy o Listopad, Za budování polistopadové společnosti (zvlášť vhodné pro oligarchy a ty, kteří tvoří vlastnické konsorcium jejich firem v Holandsku, Lucembursku i v Karibiku). Lze předpokládat, že vytvoření Řádu vítězného Listopadu významně posílí v české společnosti meritokratický princip a zvýší spokojenost mnoha jeho obyvatel. Je mezi Vámi snad někdo, kdo by takový řád nechtěl?

Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Slobo
Slobo
17. 11. 2014 6:18

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ Švédsko přineslo pár důkazů
o tom,
že jejich výsostné vody narušila cizí ponorka:
http://blog.foreignpolicy.com/posts/201 … ial_waters

Samozřejmě nemají žádné důkazy o tom, čí. Ale považují ji za ruskou.

od cover72 » 17/11/2014, 01:08
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=4372&start=3560
:
:
:

od dn.se » 2014-11-14 17:48

Illustration: Magnus Bard

http://d2.dn-static.se/UploadedImages/2014/11/14/1d843b3e-b706-4303-8182-b3ec918da167/original.jpg

Béda
17. 11. 2014 7:19

25 let po vítězství lidských práv, svobody, humanity, pravdy, lásky a demokracie pomáháme imperiálním velmocem vyvážet války = vraždit a loupit v cizích zemích, narostla armáda nezaměstnaných a execírovaných, stát je nesplatitelně předlužen a vykraden, klíčové strategické zdroje vlastní privátní subjekty se sídlem v cizině, ekonomika je zcela závislá na cizině, ČR ztratila suverenitu, je pod politickým a ekonomickým diktátem ciziny a svět stojí před volbou buďto totalita 1% vševlastníků o jaké se ani nezdálo (silně ovlivněna vývojem nových technologií), bankrot a revoluce anebo další světová válka. Klíčová média (dílem v majetku oligarchů, dílem závislá na placené reklamě silných kapitálových… Číst vice »

Alena
Alena
17. 11. 2014 7:46

díky konzumnímu stylu většiny společnosti lze dnes udělat revoluci kdekoliv na světě, od použití jemných prostředků až po ty tvrdé jako na Ukrajině. Existuje dokonce něco jako výjezdní turistika, kdy si mohou zademonstrovat i cizinci. A ta pasivní větší část společnosti jen přihlíží, stejně jako pak po revoluci přihlíží rozkrádání zbytku majetku. Nebrala bych to tak ideologicky, vyvlastněním majetku zpětně do rukou státu by to rozkrádání pokračovalo dále, pokud by se nenasadila represivní opatření.
V Rusku jim to zřejmě nebude vycházet, musí počkat ještě jednu generaci, než lidi zapomenou na to, co bylo za Jelcina

fajt
17. 11. 2014 7:50

Béda napsal

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/volim-komunisty-rika-tvar-listopadu-89-petr-miller_204871.html

šel dobrovolně dělat partě emerických estebáckých zlodějů maskota, dnes není na ulici ( což by zasluhoval jako všichni jeho vedoucí) a jenom kloní nespokojené k povolené formě protestu ( dnešní komunisti jsou taky vládní sračky) –
Československo bylo umělý útvar, čezko je eseročko nadnárodních firem, lidé tady nemají hodnotu ani vychrtlého somálce s ebolou a jediné co se počítá je propachtovaná hrouda od Aše po Ostravu, zbytek je hnůj, jak pro kapitalisty, tak i pro dějiny. ..

Palo58
Palo58
17. 11. 2014 8:07

Jsem tady novej asi nějaký měsíc a celkem fajn stránky a ještě fajnější příspěvky a úplně nejfajnější diskutáti. Tož tak k věci. Včera jsme v naší hospůdce taky „slavili“ ten Listopad,akorát to bylo,jako když sa zapíjá kožka po pohřbu,smutné a vzpomínkové. Už mám strach zapnout tu TV,bo na mě vykoukne vždycky nějaký rozjařený ksicht s tím jak byl v tom Práglu před 25ti léty zbouchanej polišama. Včéra jsem si koupil v Lidlu jeden banán(přežírat se nemá),ale byla to móc těžká volba,plné bedny těchto. No,všecky byly zelené,tak nevím,jestli za komančů vlastně ty žluté nebyly zkažený? Tož tak…

Béda
17. 11. 2014 8:08

Béda napsal 25 let po vítězství lidských práv, svobody, humanity, pravdy, lásky a demokracie pomáháme imperiálním velmocem vyvážet války = vraždit a loupit v cizích zemích, narostla armáda nezaměstnaných a execírovaných, stát je nesplatitelně předlužen a vykraden, klíčové strategické zdroje vlastní privátní subjekty se sídlem v cizině, ekonomika je zcela závislá na cizině, ČR ztratila suverenitu, je pod politickým a ekonomickým diktátem ciziny a svět stojí před volbou buďto totalita 1% vševlastníků o jaké se ani nezdálo (silně ovlivněna vývojem nových technologií), bankrot a revoluce anebo další světová válka. Klíčová média (dílem v majetku oligarchů, dílem závislá na placené reklamě… Číst vice »

ducatista
ducatista
17. 11. 2014 8:29

upřímná výpověď Franty Fuky o „masakru“ na Národní třídě a části „studentských odbojářů“
http://www.fffilm.name/2014/11/jak-to-bylo-17-listopadu-1989.html

Béda
17. 11. 2014 8:33

Palo 58, tehdy Svobodná Evropa nevysílala o úspěších svobody a humanity v Latinské Americe, stejně jako dnes nepíše o svobodě, lidských právech a humanitě v Afhánistánu, Iráku, Libyi, Sýrii a na Ukrajině. Také na demokracii má různé pohledy – kupř na bahrajnskou, saudskoarabskou, ukrajinskou. Dnes jsou vrcholem totality Tibet, lidská práva v Rusku a ruská agrese. Kdo ukáže veřejně prstem na to, že král je nahý? Že mu přirození zakrývá pouze děravý fíkový list? Že to, co je podle pravdy a lásky hrozné je úplné nic proti tomu co dělá sama orwellovská pravda a láska. Vrcholem pokrytectví bylo ocenění B.Obamy… Číst vice »

Béda
17. 11. 2014 8:43

Udělení Havlovy ceny Pussynkám, zřízení Havlovy – Bakalovy „veřejné knihovny“ na kterou lid s prominutím …. , pořizování předražených laviček v prostředí šířícího se bezdomovectví jsou svědectvím havlovské absurdity.

Béda
17. 11. 2014 8:59

Prý je v poslední době velká sháňka po sebraných spisech V.Havla a V.Klause. Neví o tom někdo něco?

fajt
17. 11. 2014 9:12

Béda napsal

Prý je v poslední době velká sháňka po sebraných spisech V.Havla a V.Klause. Neví o tom někdo něco?

njn, nejlevnější knihy na trhu – krom toho se prý daj uplatnit jako vzkaz – mafiánský – posílaj si vybranné spisy velikánů čezké zlodějny pantátové od lizu místo kulky v obálce – je to v tom duchu jakože, tady máš message for you, šmejde , vyjebu s tebou podobně jako tihle dva kokoti vyjebali s českým lidem . ..)

Béda
17. 11. 2014 9:19

fajt napsal
njn, nejlevnější knihy na trhu – krom toho se prý daj uplatnit jako vzkaz – mafiánský – posílaj si vybranné spisy velikánů čezké zlodějnypantátové od lizu místo kulky v obálce – je to v tom duchu jakože, tady mášmessage for you, šmejde , vyjebu s tebou podobně jako tihledva kokoti vyjebali s českým lidem . ..)

O ceně těchto filosoficko-ekonomických skvostů světové literatury zajisté rozhodla (jak říkal otec kupónového tunelu a zhasnutých světel pantáta Klaus) neviditelná ruka trhu – tudíž poptávka.

peter.
17. 11. 2014 9:26

Tí čo sa zišli v Bratislave sú takí istí lokaji ako tento všivák ožratý
https://www.youtube.com/watch?v=v9YnDirqwT4
Fico u mňa skončil tiež.Dúfal som,že podporí Orbána a on sa pridal a podporil vraždiace hovädo z Ukrajiny
http://www.youtube.com/watch?v=qiDNCq-Uh2M&feature=youtu.be
Každý z nich išiel do politiky nie preto,aby vytiahol svoj národ z ponižujúceho postavenia koloniálneho otroka,ale preto,že bozkávať a lízať riť vodcom Nového poriadku je finančne výhodné,Žiadna ľavica ani pravica neexistuje.Sú len politici,ktorí na striedačku vyžierajú koryto,do ktorého im ich páni lejú pomyje.

fajt
17. 11. 2014 9:35

to
Béda

ano, a bejt ty traktáty kapitalistických ho ven o pus sy chlup silnější, tak je mohli posílat Ukrajincům jako humanitární pomoc, vybraní porošenkovi odvedenci si je mohli připnout na hruď jako špica neprůstřelný pancíř – sice na ho u vno, ale zase by se zvedly tantiémy těm dvoum czechische bananische šikulům ( a jejich pohrobkům). ..)

Alena
Alena
17. 11. 2014 9:38

Polsko má být v čele slovanských národů, když prý Rusko agresí na Ukrajině selhalo. Připravují nás na válku, to je jasné, a souvisí s tím i připravovaný zákon o branné povinnosti

fajt
17. 11. 2014 9:39

takže blokace ?? . ..)

Béda
17. 11. 2014 9:40

peter,

zajímavá je též zpráva, kterou jsem četl o garantovaných reverzních dodávkách ruského plynu ze Slovenska na Ukrajinu zaplatí to svým vyděračům EU, tedy i ČR a SR?

peter.
17. 11. 2014 9:46

Béda napsal

peter,

zajímavá je též zpráva, kterou jsem četlo garantovaných reverzních dodávkách ruského plynu ze Slovenska na Ukrajinu zaplatí to svým vyděračům EU, tedy i ČR a SR?

A kto iný? Plyn síce patrí europskym spoločnostiam ako RWE,Ukrajina by mala zaň zaplatiť,ale keďže nemá love tak to kryje EU ako akýsi dlhodobý úver.

Béda
17. 11. 2014 9:46

Alena napsal Polsko má být v čele slovanských národů, když prý Rusko agresí na Ukrajině selhalo. Připravují nás na válku, to je jasné, a souvisí s tím i připravovaný zákon o branné povinnosti ano, slovanské „východoevropské“ země jsou vhodným kanonenfutrem a beranidlem demokratického humanitárního imperiálního západu v případné válce s Ruskem. Výhodou je, že právě tyto země jsou nejvíc závislé na ruských surovinách. Nucení k vzájemné protiruské solidaritě, zákaz diverzifikace tranzitních tras, nucení k sebevražedným sankcím, popichování proti Rusku = vyhledávání a zintenzivňování jakýchkoliv minulých křivd, jsou hlavními atributy této „demokratické, lidskoprávní, humanitární“ politiky imperiálních válečníků. Užitečné idioty pro své… Číst vice »

Béda
17. 11. 2014 9:49

peter. napsal
A kto iný? Plyn síce patrí europskym spoločnostiam ako RWE,Ukrajina by mala zaň zaplatiť,ale keďže nemá love tak to kryje EU ako akýsi dlhodobý úver.

Který se v rámci solidarity s fašisty a majiteli nadnárodních korporací bude muset Ukrajině odepsat. Takže to povinně korporacím cvaknou evropští daňovníci, podpoří fašisty a zvýší tím svůj dluh, aby mohli být kvalitněji škrceni. Geniálně vymyšlená habaďůra.

Béda
17. 11. 2014 9:51

dovětek: zisky korporací zůstanou zachovány, státy se víc zadluží u nadnárodních finančních institucí, daňovníci budou víc škubáni a jako bonuc získají ukrajinskou ekonomickou černou díru, záplavu fašistů v Evropě a levné konkurence + možná ve finále náklady na další válku.

Béda
17. 11. 2014 10:12

Alena: samozřejmě v případě hypotetické omezené konvenční války s Ruskem za „císaře pána“ = korporace, oligarchy a jejich zájmy by žoldácká armáda nestačila. Žoldákům by se asi za mrzký peníz do takové války moc nechtělo. Kvůli tomu by „pravda a láska“ musela povinně doplnit stavy asi takovým způsobem jako Porošenko proti opolčencům = nahnat nedobrovolníky nasilu jako potravu pro děla na jatka. Prodejná média v doprovodu válečných bubnů by v takovém případě pěla oslavné válečné písně a žvanila o ochraně svobody, šíření míru a lidských práv, lásce … Jako v případě Iráku, Libye…

peter.
17. 11. 2014 10:33

Na Kosa Nostra sú zábery z obrovských demonštrácií v Srbsku na podporu Putina,Šešelja a pripojenia sa k Rusku.V Maďarsku čo nevidieť prídu demonštrácie na podporu Orbána,lebo to,čo predvádzajú Budapeštianski užitoční idioti,je len záležitosťou facebookovej mládeže,výdatne podporenou veľvyslenectvom USA.Maďari ale nežijú len v Pešti.Tak som dúfal,že Fico,ak sa aj nepripojí,tak zaujme neutrálne stanovisko .Sú ekonómovia,ktorí tvrdia,že ozajstná hospodárska kríza ešte len nastane.Tak si predstavujem aké to u nás bude,ak klesne dopyt po autách a všetky 3 automobilky zavrú krám.VSŽ,dnes US steel,pracuje len preto,že vláda im poskytla neskutočné stimuly,inak už mala byť fabrika zavretá.Z 5,3 milióna obyvateľovSR,je 1,3 mil.dôchodcov,taký istý počet tvoria… Číst vice »

Béda
17. 11. 2014 10:47

Peter, nikdo kdo není na hlavu padlý nemůže věřit žvástům ekonomických astrologů, manipulátorů a optimistických zaklínačů, kteří na základě jakýchsi momentálních makroúdajů o tom, že se ekonomika „již odrazila ode dna“ o nula celá nějaká desetina procenta, zvěstují konec systémové krize kapitalismu. Žádný zázrak se nekoná. Dluh setrvale narůstá, zdražování narůstá a zejména narůstá majetková disproporce mezi „vševlastníky“ a „nevlastníky“ (o perspektivách obou raději pomlčím) a stále víc lidí je tlačeno směrem dolů, mzdy víceméně stagnují resp. nerostou o toik o kolik rostou inflace měny a ceny(snad s dočasnou výjimkou jako je nyní dumpingová politicky stlačená cena ropy v rámci… Číst vice »

kchodl
kchodl
17. 11. 2014 11:11

Peter: Přesně tak. U nás to je stejné, ba horší, protože i ta národovecká vlastenecká snaha o budování vlastního státu je velmi potlačená kolaboranty směrem k omlouvání se sudeťákům, poplivání české státnosti a směrem k demontáži českého státu – to na Slovensku dosud není. Jinak je krize systémová a katastrofální. Místo podnikatelů máme dolovatele renty ze státních, krajských, městských rozpočtů, případně dotací – nic jiného se téměř nevyplatí, až na malé živnostenské podnikání. Svými správci je stát outsourcován včetně sociálních a zdravotnických služeb. Milion lidí je ožebračeno exekutory – pravděpodobně novou budoucí lokální šlechtou. Do toho všeho se chystá další… Číst vice »

Béda
17. 11. 2014 11:24

Úměrně tomu jak jde do …. (někam) ekonomika, stává se agresivnější politika, roste nestabilita, počet konfliktů a upadá morálka. Tam kde ekonomika roste, není důvod k agresivitě, protože růst znamená nenásilné šíření vlivu, naopak tam kde ekonomika upadá, klesá přirozený nenásilný vliv a narůstají pokusy o šíření svého vlivu a diktátu násilnými formami. Tam kde se rozpadá ekonomika stává se směšnou i morálka. Lež se stává pravdou, morální hodnoty se stávají ironií svého původního obsahu. Proto když promluví Obama, Kerry, Psaki, Nulandová, soudný člověk ve srovnání s fakty pochybuje o jejich duševním zdraví a naproti tomu když kupř. promluví Putin… Číst vice »

idiotronic
17. 11. 2014 11:27

Béda napsal
Prý je v poslední době velká sháňka po sebraných spisech V.Havla a V.Klause. Neví o tom někdo něco?

Havel tam bude taky,ale s ročním odstupem vyšly na OM fotky Klausových spisů
Rok první….atd , současná cena 9 korun/díl. Fotky jsou z Levných knih ve Smetanově ulici v Plzni.Uvažuji,že bych koupil pár výtisků třeba třetího dílu
a podstrčil je do regálu ve veřejné knihovně. Jinak ty knihy vyjdou levněji,než toaletní papír, mají lepší obal, ale ta kvalita to holt není…

Béda
17. 11. 2014 11:29

Proto je Putin politik – přirozená autorita (dokonce i v USA) a Obama je všude považován za tlučhubu a válečníka. Dokonce i výbor pro udělování Nobelových cen se od něj již prý distancoval.

Rado Miko
17. 11. 2014 11:35
peter.
17. 11. 2014 11:54

Rado Miko napsal

Bratislava 17.11.2014
https://www.youtube.com/watch?v=ruMJlp2vUus

Áno.Bolo ich málo.Ale aspoň to Walzmanovi osladili.

Béda
17. 11. 2014 11:58

http://www.blisty.cz/art/75504.html Docela objektivní Čulík: Listopad 1989:
Jiří Pehe hrubě přeceňuje vliv českých aktivistů na pád komunismu v Československu

peter.
17. 11. 2014 12:07

kchodl napsal
Přesně tak. U nás to je stejné, ba horší,

http://weissbach-info.webnode.cz/news/idealy-17-listopadu-dnes/

Béda
17. 11. 2014 12:10

http://www.literarky.cz/politika/domaci/18717-o-em-se-rozhodovalo-v-roce-1989 „… Zajímavě ty otázky připomenula socioložka Tereza Stöckelová, když mluvila o průzkumu veřejného mínění z roku 1992 a jeho politické interpretaci. Podle průzkumu společnosti AISA podporovalo přechod k tržní ekonomice v lednu 1992 v celém tehdejším Československu 48% lidí, v září to bylo už jen 45%, přičemž na Slovensku jen 33%. Představu „smíšené ekonomiky“ by v lednu uvítalo 33% obyvatel Československa, v září 39%. Na Slovensku většina – 53%. Od určitého okamžiku – u nás to tak v roce 1992 už bylo – byl přesto přechod k tržní ekonomice politickou volbou, která neměla vážnou konkurenci. A jakýkoli jiný postoj… Číst vice »

Béda
17. 11. 2014 12:13

Chystá se další sametový Majdan proti politikovi, který odmítl poslušně šlapat brázdu pod diktátem západní NWO http://www.hlavnespravy.sk/v-madarsku-i-v-zahranici-budu-protestovat-madari-proti-vlade-viktora-orbana/439155

Slobo
Slobo
17. 11. 2014 12:17
peter.
17. 11. 2014 13:28

Slobo napsal
Protestaron štětek

DUCATI
Pre toto boli prijatá zákony „o ochrane ľudských práv“.Keby toto vyviedli nejaké štetky v minulom režime,tak by im policajti narvali tie kríže do riti a tak by ich zrúbali,až by sa z toho posrali.A potom by ich zrúbali ešte raz,pretože sa posrali.A už nikdy by ich nenapadlo exhibovať podobným spôsobom.

peter.
17. 11. 2014 13:33

peter. napsal
DUCATI
Pre toto boli prijatá zákony „o ochrane ľudských práv“.Keby toto vyviedli nejaké štetky v minulom režime,tak by im policajti narvali tie kríže do riti a tak by ich zrúbali,až by sa z toho posrali.A potom by ich zrúbali ešte raz,pretože sa posrali.A už nikdy by ich nenapadlo exhibovať podobným spôsobom.

A mimochodom,ak by sa aj dnes táto špina objavila v niektorom meste u nás na východe a podobným spôsobom by chcela hanobiť krucifix,tak celkom iste by bola dobitá a rozšľapaná na smrť

Sio
Sio
17. 11. 2014 14:32

peter. napsal
Áno.Bolo ich málo.Ale aspoň to Walzmanovi osladili.

Ale slyšet byli. Popásl jsem se na těch tlemících se ksichtech prezidentů :-) Pro ty, co četli dřívější komentáře – vědí, co dělat. Tady je umístění laviček Václava Havla. Koukám, na Slovensku žádnou nemáte, škoda. ;-) U nás na Ostravsku taky nic. Tady by to chtělo k lavičce postavit i čestnou stráž a to by se prodražilo.

Sio
Sio
17. 11. 2014 14:34
peter.
17. 11. 2014 15:11

Béda napsal
Zajímavě ty otázky připomenula socioložka Tereza Stöckelová, když mluvila o průzkumu veřejného mínění z roku 1992 a jeho politické interpretaci. Podle průzkumu společnosti AISA podporovalo přechod k tržní ekonomice v

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/336553-prieskum-vyvoj-po-roku-1989-sklamal-70-percent-slovakov/
Istý Grigorij Mesežnikov parazitujúci na Slovákoch dnes vo vysielaní ČT 24 prehlásil,že ním vedený a Sorošom financovaný Inštitút pre verejné otázky(IVO) urobil prieskum,podľa ktorého je s ponovembrovým vývojom spokojných 51 % Slovákov.Koho zaujíma kto je G.Mesežnikov,nech si jeho meno dá do vyhľadávača.Mne sa s tým exkrentom nechce zapodievať.