Zdají se vám dva agenti málo?

Oficiální vládní příběh o dvou ruských agentech, kteří nejdřív vyhodili do povětří muniční sklad ve Vrběticích a pak otrávili otce a dceru Skripalových v britském Salisbury, je pro lidi s mozkem v hlavě tak za vlasy přitažený a tak absurdní, že jej bylo nutno vylepšit. Příliš často se totiž objevovaly posměšky autorů na internetu o tom, že ruská špionážní služba musí být finančně na dně, když všechny její teroristické akce v Evropě zajišťují jen dva chlapi…

A oba svými objeviteli, jimiž jsou BIS, NCOZ, a dva redaktoři týdeníku Respekt, popsáni a zpodobeni do tak věrné podoby slavného agenta Jejího veličenstva Královny Jamese Bonda, že příběh byl nevěrohodný od samého začátku a fanaticky mu vedle povinných věřících (česká vláda, poslanci ANO, ČSSD a opozice), věřili snad už jen redaktoři a redaktorky ČT, nejfanatičtěji pak moderátor a  kandidát na příštího ředitele ČT Železný. A byl to právě on, který v úterních odpoledních hodinách oznámil českému posluchačstvu, že původní informace o dvou strůjcích výbuchu ve Vrběticích nebyla pravdivá, protože jak nejnověji oznamuje webový portál Bellingcat  (vlastní jeho britský žurnalista Eliot Higgins), vyhodil sklad  do povětří šestičlenný elitní oddíl GRU 29 155 vedený jejím velitelem a generálem GRU (Ruská špionážní služba) Vaverjanem.

I tenhle výklad však měl jepičí život. Protože už po dalších pár hodinách, to je v úterý večer, se na internetové stránce Seznam.cz objevil opět jiný údaj. Výbuch ve vrbětickém skladu výbušnin zařídil čtyřčlenný tým, jehož velitel (snad právě onen generál Vaverjan), odletěl z Prahy spolu s první vlnou zaměstnanců ruského velveslanectví v Praze, které česká vláda z republiky vyhostila.

Tolik tedy k taškařici, která ovšem k popukání bohužel není, protože, jak už kdosi napsal, netýká se jen Dukovan a Sputniku V, ale hrozí rizikem války ne příliš vzdálené od východních našich hranic. Takže jedině škodolibost v nás přehlížející šmírácké dílo BISu, NCOZu, Respektu a potažmo i české vlády si v těchto okamžicích může přijít na svoje.

4.7 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 4. 2021 10:02

Rád bych co nejrozhodněji protestoval proti takové nehorázné DEVALVACI AGENTŮ RF a samotného Putina jaké jsme dnes svědky!!! Co nejrozhodněji musím odmítnout možnost, že bychom nezvládali svou práci a museli rekrutovat pomocníky z řad uklízeček z místního obyvatelstva- jak to například po léta dělávaly ambasády Západních zemí, ambasádu ČR v RF nevyjímaje !!! My – schopní agenti světové velmoci a hlavního protidémonkratického antikrista Vladimíra Vladimíroviče disponujeme širokými znalostmi a schopnostmi, které není možno nijak zpochybnit! Naše schopnosti jsou celosvětově na nejvyšší úrovni,vycházíme z možností sovětského člověka- ne současných genderových specialistů na správnou barvu kožních pigmentů, a ten jediný správný ideově… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 4. 2021 10:06

«Сделайте прививку»: Путин призвал россиян вакцинироваться от коронавируса
https://russian.rt.com/russia/article/854845-putin-poslanie-federalnoe-sobranie-2021

Irena
21. 4. 2021 10:43

Ještě v tom všichni opomíjejí tu skutečnost, že Lukašenko oznámil o plánovaném atentátu na něj a jeho rodinu a státním převratu v Bělorusku. Obvinil z toho USA. A existují nahrávky spiklenců, jak se na tom domlouvají. Tj. žádné dodáme důkazy nedodáme důkazy, ale nahrávka konkrétncích lidí, jak se na tom domlouvají. Jedná se o evropský stát, kde měl být zavražděn prezident a západní presstitutky mlčí. Zato nemlčela česká vláda a myslím, že jen snad několik hodin poté promptně vytáhla ten trapas s Vrběticemi, tu podle Hamáčka z hlediska odhalení fenomenální akci. Ať žije demokracie, ať žije pravda! Místo o Lukašenkovi… Číst vice »

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  Irena
21. 4. 2021 19:11

Jak se den před odhalením ruských diverzantů ruská FSB cvičila ve filmové dokumetaci mírové iniciativy CIA v Bělorusku ukazuje na originálních vídeích dnešní aeronet :
https://aeronet.cz/news/video-ruska-fsb-ukazala-koudelkovym-cuckarum-z-bis-nejvyssi-ligu-kontraspionaze-fsb-odtajnila-vybusny-videozaznam-dvojice-agentu-americke-cia-jak-v-restauraci-v-moskve-planovali-fyzickou-likvidaci/