Zdrojové kódy „ruských a čínských hackerů“ patří k CIA

zdroj

Britský list The Daily Mail poukazuje na skutečnost, že údaje, vystavené zakladatelem WikiLeaks a kompromitující CIA, jsou původní. „Julian Assange vyložil 676 zdrojových kódů, které podle něj patří CIA, a ukázal, jak jejich prostřednictvím špionážní rezort USA maskuje své vlastní hackerské útoky, jako by to byly akce Rusů, Číňanů, Severokorejců a Íránců,“ píše list.

„Assange říká, že jím vyložené soubory byly pořízeny z kybernetického střediska CIA. Jejich prostřednictvím je možné snadno oklamat jakékoli justiční orgány, aby to vypadalo, že nabourání prováděla Moskva, Peking nebo Pchjongjang“.

„Tvrdí také, že CIA může obejít šifrování WhatsApp, Signal, Telegram, Wiebo, Confide a Cloakman tím, že se hacknou chytré telefony, na nichž jsou aplikace spuštěny, poznamenávají noviny. Experti, kteří se zabývali zkoumáním a proséváním zveřejněného materiálu, potvrdili autentičnost souborů, vyložených Assangem“.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
etsiene
etsiene
5. 4. 2017 12:49

Mě je jen záhadou, že pár ušmudlaných ruských hekříků, kteří vše dělají s nadšením za pár rublíků, dokáží prolomit kybernetické ochrany v Americe a západní Evropě a největší počítačoví giganti světa a nejlepší zpravodajské služby nejlepších vlád jsou proti tomu naprosto bezmocní. Stejně tak nám tvrdí jak Severní Korea je na úrovni doby kamenné, nicméně vlastní technologie, pro které se musí spojit největší mocnosti. Kolik států je schopno reálně vyrobit mezikontinentální raketu a použitelnou jadernou bombu? O čem nás tu média přesvědčují?