Zeman vyznamenal vojáky padlé v Afghánistánu

President republiky Miloš Zeman vyznamenal vojáky padlé v Afghánistánu. Uvedl to slovy, že jsou u nás lidé, kteří nemají profesionální vojáky rádi. A ihned se rozpoutala diskuse, zda profesionální voják je to pravé, co naše republika potřebuje. Zda jde o vojáky nebo o žoldáky. Ale pravda je jednoduchá – ti lidé bojují a zabíjejí za peníze. Tím je řečeno všechno.

Hlavní charakteristika suverénní země je schopnost postarat se o svou bezpečnost –  k tomu potřebuje mít kvalitní, obranyschopnou armádu. Jenže bohužel už dávno nejsme suverénní stát. Vstupem do Evropské unie a přijetím Lisabonské smlouvy jsme o suverenitu na svém území zcela přišli. Vždyť už nemáme ani vlastní hranice, o ty jsme přišli podepsáním smlouvy o schengenském prostoru.

Naposledy vážně jsme chtěli o svou suverenitu bojovat v roce 1938. „Dejte nám zbraně, dali jsme si na ně“, volali naši dědové před Mnichovem. Jenže vláda je zklamala. Vzdala to, přestože naše armáda byla skutečně kvalitní – a především lidé byli odhodlaní bojovat. Dneska z toho nic není. Nemáme ani suverenitu, ani armádu – a proto také žádné občanské odhodlání. Lidé jsou jako ovce.

Naše vláda uvažuje o znovuzavedení branné povinnosti a vojenském výcviku všech mužů. Konečně to někomu došlo, že současný stav je neudržitelný. Před pár lety jsme se rozhodli pro profesionalizaci naší armády. Od té doby máme profi armádu v síle původně asi 40 tisíc mužů dnes (nejsou peníze) asi 30 tisíc. Taková síla sice neubrání ani okresní město, ale nakonec na obranu ji nemáme – nic nám nehrozí i když podle některých novinářů se Putin už třese nedočkavostí, aby nás napadl. Takže máme vůbec ještě armádu? Nebo  máme jen „expediční sbor“ pro krytí amerických dobrodružství ve vzdálených „koloniích“? Proto naši chlapci bojují v Afghánistánu, v Čadu a kdoví, kde ještě.

Naše armáda, to už to nejsou branci  – slušní chlapci z rodin. Jsou to lidi, kteří se rozhodli vydělávat peníze zabíjením jiných lidí. O jejich kvalitách a sympatiích svědčí symboly SS na helmě, jak nám ukázali v naší televizi.

Přesnější název pro jejich zaměstnání je nájemní vrazi, kteří za peníze jdou vraždit tam, kam strýček Sam ukáže.

Americká armáda – náš vzor

I americká armáda je profesionální. O její činnosti existují na internetu stovky videí. Sám jsem viděl video, kde americká helikoptéra hlídá nad městem a když vidí trochu více lidí pohromadě na ulici, spustí palbu a nepřestane, dokud se tam někdo hýbe. Jiný film ukazuje skupinu vojáků, jdoucí kolem drátěného plotu. Za plotem byli iráčtí zajatci. Nudící se chlapci z USA se najednou rozvinuli, začali střílet na zajatce. Když jim došly náboje, pokračovali v chůzi. Výsledky jejich střelby nám film neukázal. Že situace je vážná, ukazuje hraný film z Hollywoodu, který jsem viděl na Nově. Vojáci v Iráku vtrhli do domu a postříleli všechno živé, včetně žen a dětí. V domě žádné zbraně nenašli, tak aby ospravedlnili vraždu, z vlastních zásob dali do rukou zbraně mrtvým. Jedné ženě dali dokonce samopal.

To je profesionální armáda, tak pracuje. Chtěl bych vědět, co dělají naši „chlapci“ v Afghánistánu.

Proto návrat k brancům je krok správným směrem. Mezi branci, chlapci od rodin, takové zrůdy nejsou. A v obraně vlasti by neváhali položit i vlastní život, což u profíků jisté není.

Dnes máme pár tisíc vojáků, kteří by neubránili ani to okresní město – zbytek národa neumí ani držet pušku – neměli ji nikdy v ruce. Proto krátká vojenská služba a následně několik měsíčních (nebo čtrnáctidenních) cvičení by zvedla sebevědomí našich mužů. Pokud by vláda chtěla opravdu bojeschopnou armádu, mohla by se poučit ve Švýcarsku. Tam má každý bojeschopný muž doma ve skříni pušku nebo samopal. Švýcaři učinili své bezbranné občany silnými. Švýcarský model je nejlepší, jak se připravit na situaci, kdy by byla potřeba bránit státní suverenitu, kterou – jak my obyčejní lidé doufáme, dříve či později opět nabudeme.

Jenže, jak víme, pohyb jde právě opačným směrem. I ve Spojených státech, kde každý muž měl doma zbraň, navrhují snížit počet zbraní mezi lidmi. Amerika se začíná bát svých občanů. A situace v Evropské unii je stejná. Tady chtějí lidem brát i lovecké zbraně a půjčovat jim je jen na řádně ohlášený (a dobře hlídaný) hon.

Za této situace by možná bylo lepší armádu úplně zrušit. Těch pár nájemných vrahů nepotřebujeme, nejsou k ničemu a stojí strašně peněz. Němci k nám nevlítnou, naše země už jim patří, většina továrem i obchodů je v jejich rukou, daně tady neplatí. A Putin se na nás vykašle, ten má na starosti jiné věci – co s  penězi, které dostane od nás a Číňanů za ropu a plyn.

Proto navrhuji – zrušit armádu a ušetřené peníze dát rodinám s dětmi. Politická strana, která by to byla schopna navrhnout a začít prosazovat, by určitě získala dobré body v příštích volbách.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
tožtak
tožtak
31. 10. 2014 0:11

Voják má chránit své území a občany svého státu a na svém území. Pokud je na území cizího státu, tak je to omluvitelné pouze za předpokladu, že nejdříve vyhnal agresora ze své země a zahnal jej zpět na jeho území.

leho
leho
31. 10. 2014 0:19

.Z hodně pomateného článku: ..asi 30 tisíc. Taková síla sice neubrání ani okresní město… Pan Josef Vít musí být asi velký vojenský odborník. Jistě tedy ví, že českých legionářů bylo v Rusku zhruba dvakrát tolik co má dneska Česká armáda a ovládli celou Transsibiřskou magistrálu s minimem těžkých zbraní stojící proti několikamilionové dobře vyzbrojené přesile. Rozhodě obsadili také více než dvě okresní města. A tento vojenský úspěch pak zajistil samostatný stát Čechů a Slováků. Bez armády by jste měli akorát…no, nebudu sprostý, že. A ta dnešní Česká armáda má moderní výzbroj a výcvik, takže odhaduji, že by i s těmi… Číst vice »

idiotronic
31. 10. 2014 1:23

V Rakousku armáda existuje a koná tam, nemýlím-li se , pořádkovou službu a zasahuje v případě živelných katastrof. Znalosti používání spojovacích prostředků,pohyb v terénu,znalost zeměpisu ČR a Evropy ,stanovení pravidel pro činnost např. pro evropský (krátkodobý) black-out (činnost prodejců potravin, distribuce pitné vody,lé=kařská péče,telefonní a vůbec sdělovací sítě) – to vše máme vyřešeno? (na vojnu se budou skládat přijímačky). Připomeňme, že modrá knížka byla statutárním symbolem protekce a na navrátilce z vojny se pohlíželo tak trochu jako na blbce (osobní zkušenost), kteří ještě finančně tratili,když v době dovolených nastupovali v následujících letech na vojenská cvičení. Ale dnes nám již nic… Číst vice »

idiotronic
31. 10. 2014 1:39

Opakuji: Počínaje ročníkem 1956 se nezapočítává povinná služba v armádě
do odpracovaných let při výpočtu důchodu. Jakou úctu měli poslanci ke službě
v armádě, když tohle vymysleli? Co říká knížeti nebo Peake slovo vlast?

Béda
31. 10. 2014 5:52

Původně jsem měl v úmyslu napsat příspěvek, který by byl možná delší než článek nad ním. Omezím se tedy na téma článku – Zeman a válka v Afghánistánu. Zeman tvrdí, že prognostik neříká co bude ale co by mohlo být. V tomto smyslu bych mu položil několik otázek: 1) co si, pane prezidente jako prognostik myslíte, že by se stalo, kdyby ČR opustila „misi Trvalá svoboda“ a přestala se účastnit americké války za zájmy firmy Chevron a geopolitické zájmy USA? Udělalo tak několik států a co se stalo? Zaútočili na ně Talibové, probíhají již boje v jejich hlavních městech? (narážka… Číst vice »

Béda
31. 10. 2014 6:15

leho napsal .Z hodně pomateného článku: ..asi 30 tisíc. Taková síla sice neubrání ani okresní město… Pan Josef Vít musí být asi velký vojenský odborník. Jistě tedy ví, že českých legionářů bylo v Rusku zhruba dvakrát tolik co má dneska Česká armáda a ovládli celou Transsibiřskou magistrálu s minimem těžkých zbraní stojící proti několikamilionové dobře vyzbrojené přesile. Rozhodě obsadili také více než dvě okresní města. A tento vojenský úspěch pak zajistil samostatný stát Čechů a Slováků. Bez armády by jste měli akorát…no, nebudu sprostý, že. A ta dnešní Česká armáda má moderní výzbroj a výcvik, takže odhaduji, že by i… Číst vice »

Béda
31. 10. 2014 6:43

k leho, při posuzování možností té které armády je rozhodující struktura, výzbroj, orientace výcviku (co převažuje – obrana, útok), určení (poslání) armády. Česká armáda nemá obranný charakter ale podpůrný útočný (expediční) charakter. Sama o sobě je bezzubá. Peníze jsou utráceny zejména na nákupy transportních letadel, výcvik výsadkových jednotek, brigád rychlého nasazení… Těch pár pronajatých letadel, pár (modernizačně předražených) zastaralých tančíků, uložená technika, které chybí zaškolená obsluha to nevytrhnou. Záleží taky vůči komu by se taková armáda měla bránit. Rusko by ji hypoteticky dokázalo zničit dřív než by se se svou technikou dostala s ruskou armádou do kontaktu (tak jako gruzínskou… Číst vice »

Béda
31. 10. 2014 6:46

leho,

ještě něco. S Ruskem ČR nemá společné hranice ani žádný zájmový konflikt. S Německem naproti tomu máme společnou hranici a sudetská otázka nebyla dodnes zcela uzavřena. Přepisovačů poválečného uspořádání a výsledků války zůstalo víc než dost (viz prezidentské klání)

lomikel
lomikel
31. 10. 2014 9:31

nutnost orientace na obranu republiky je jasna vec. nulovy prinos nasi mise v afganu pro cr a nejasny prinos pro afganistan take. ruseni armady je pacifisticka uchylka. kdo neni ochoten se branit, nema cim a nevi jak, je jen subjet ne objekt, ovce. Co se tyce vojaku z afganu, tak bych doporucil rozlisit mezi dejinymi pravdami a sobnim zivotem, ktery je casto podstatne slozitejsi. vojaci/veterani kteri se ucastnili realnych boju jsou narodni poklad, jadro kolem ktereho mohou byt vybudovany pouzitelne milice. jako na ukrajine, kde pater opolcencu tvori veterani ( a VDV na dovolene :). tazke bych to co se… Číst vice »

hudryper
hudryper
31. 10. 2014 10:32

lomikel napsal ruseni armady je pacifisticka uchylka Máte vcelku pravdu,pokud by se jednalo o schopnost domobrany efektivně válčit s agresorem typu Ukrajinská armáda.Jinak by to bylo,pokud by byly proti bránícímu se obyvatelstvu používány současné moderní technologie a zbraňové systémy s obrovskou schopností totálního ničení. Tomu nemá šanci se ubránit ani Švýcarsko se svou demokratickou milionovou a pohotovou armádou. Vidím na afghánském tažení jiný potencionál . Zúčastněné vlády si na mudžáhidech vycvičily armádní jednotky policejního typu použitelné ihned doma kdykoliv se cítí ohroženy obyvateli své země. Pokud se toto ještě neděje,řeší se vražedné excesy některých veteránů z Afghu soudně . V… Číst vice »

Béda
31. 10. 2014 10:44

hudryper,

nestrašte! Demokratická ukrajinská armáda, že by strategicky ustupovala směrem do Čech?

Botičky od Diora
Botičky od Diora
31. 10. 2014 12:37

TO: Béda S tím „Myslím, že na vznik Československa neměla účast zbytků rakousko-uherské armády na území Ruska většího vlivu“ si dovolím nesouhlasit. Pamatujete na loňský nápad postavit v Čeljabinsku pomník hromadným vrahům civilního obyvatelstva a nejlepším spojencům „vrchního vladaře vší Rusi“, admirála Kolčaka, který byl proslulý terorem a genocidou civilního obyvatelstva? Právě Čeljabinsk byl jedním z prvních míst, kde čs. legie porušili úmluvu s bolševickou vládou o odsunu legionářů přes Sibiř do vlasti, zastavili transporty a otevřeně se postavili po boku bělogvardějských, povstaleckých kozáckých a intervenčních zahraničních vojsk proti nově vznikající sovětské republice. Zákeřně ze zálohy napadli vojska Rudé armády,… Číst vice »

lomikel
lomikel
31. 10. 2014 12:45

Boticky – je to dost slozite, pokud clovek nebere v uvahu ze Trocky ( a jiste ne sam) byl agent aglosionistickeho kapitalu s rozkazem proves svetovo revoluci ve dvou zemich, rusku a nemecku a zajisti tak volne pole pro re(neo)kolonizaci timo kapitalem. Ruzne takticke tahy kdo s kym a pro koho, za co atd.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
31. 10. 2014 13:00

To: lomikel
První německý říšský kancléř, Otto Eduard Leopold von Bismarck-Schönhausen (1815-1898), byl moudrým člověkem a zanechal nejen Němcům, ale i nám, pár odkazů, které by si každý (nejen) Němec měl zapsat za uši. Jeden za všechny:

„Nedoufejte, že když jednou zneužijete slabost Rusů, budete věčně dostávat dividendy. Rusové se vždy vracejí pro svoje peníze (co zlatý poklad?). A když se vrátí – nespoléhejte, na vámi podepsané, jezuitské dohody, které vás mají údajně ospravedlnit. Nemají cenu ani toho papíru, na kterém byly sepsány. Proto je s Rusy třeba hrát buď čestně, nebo nehrát vůbec“

Béda
31. 10. 2014 14:46

Botičky od Diora,

nevíte náhodou jestli ten moudrý muž taktéž pronesl slova, která jsou mu připisována ohledně poštívání Slovanů mezi sebou? Ať bratr vraždí bratra etc.?

Béda
31. 10. 2014 16:41

Kde je zas to zasr… OBSE? http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sokujici-nalez-masoveho-hrobu-zen-na-jihovychode-ukrajiny/

V Krasnoarmiisku Doněcké oblasti je od zahájení operace ukrajinské armády pohřešováno asi 400 žen ve věku 18-25 let.

V poslední době byla v městě, kde byl ubytován prapor Dnipro-1, a na předměstích nalezena těla 286 znásilněných žen. Sdělil to premiér Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko…