Ženy, které v nás zabíjejí víru v ženy

Jen si to přiznejme, my muži starší, kteří si ještě pamatujeme vládu mužů, jak nás často při sledování nešťastných politických události a hlavně pak válek, napadala představa, že svět by snad vypadal líp, kdyby jej řídily ženy a nikoli muži. A to proto, že ženy jako dárkyně života, které vědí, co příchod nového človíčka na svět obnáší, si života víc váží a už proto by byly stokrát uvážlivější mužů, než by možnost ozbrojených rozbrojů a válek s miliony jejích obětí připustily.

Viděli jsme při těchto svých úvahách obrazy matek loučících se se svými muži a syny odcházejícími do válek mužů a viděli jsme, na které straně je větší bol ze zkázy, jež přichází. Byly to totiž vždy ženy, které citlivěji chápaly, jak malicherné a často jen prestižní jsou motivy, pro které se svět noří do světových šarvátek. A byly to ženy, které by rády volaly: Zastavte to, dokud je čas, ale ženský element byl, bohužel, tehdy bez vlivu věci změnit.

A tak války pokračovaly. Po 1. světové válce přišla 2. světová válka a poté ozbrojené intervence USA v Koreji, Vietnamu, Dominikánské republice, Grenadě, Libyi 1986, Panamě, Iráku 1998, Afghánistánu, Iráku 2003, Libyi 2011. A válčilo se i jinde a někde (s výjimkou Ukrajiny a Jugoslávie) dokonce i bez účasti USA. Tak např. v roce 1962 bojovala Indie s Čínou o řeku Aksai, od roku 1979 do roku 1989 bojovali Sověti v Afghánistánu, v roce 1982 proběhla mezi Británií a Argentinou válka o Falklandy, Irák bojoval s Iránem (1980-1988), od roku 1991 do roku 1995 probíhala občanská válka v Jugoslávii, a titul války nejbizarnější si z tohoto výčtu válek minulých odnáší „fotbalová stohodinová válka“ mezi Salvadorem a Hondurasem. Ta totiž vypukla poté, co stát Honduras neunesl porážku svých fotbalistů uštědřenou jim mužstvem Salvadoru na fotbalovém mistrovství světa v Mexiku v r. 1971, a tak na Salvador zaútočil už ne fotbalovým míčem, ale děly. Čímž vložil trumfové eso do rukou všem obdivovatelům ženského pokolení, přesvědčeným o tom, že ženy by se přece kvůli fotbalu nikdy nepopraly. A že jsou to tudíž ženy, které pokud jde o věci skutečně vážné či dokonce osudové, prokazují větší rozum a rozvahu než my muži.

Ale co s tímto přesvědčením dnes a u nás. Co si s ním počít, když po nedávném oznámení, že na území Polska dopadla raketa (možná, snad ruská), hned tři ženy ze šestice žen ve složení Černochová, Pekarová, Jourová, Langšádlová, Němcová, Charanzová, A JEN JEDEN MUŽ, a to ministr zahraničí Lipavský z Pirátů, okamžitě žádaly zákrok NATO proti Rusku. Čili si poprosily o třetí světovou válku, která by nás všechny i s našimi dětmi a vnuky vypařila. A teprve až jim prezident USA oznámil, že raketu nejpravděpodobněji vypálili nikoli Rusové, ale Ukrajinci, poslušně své válkychtivé povykování ukončily.

Co si myslet o předsedkyni sněmovny Pekarové z TOP 09, která je rozhodnuta celá raději pod svetry zmizet a snad i umřít, než si nechat vařit jídlo na ruském plynu?

Co si myslet o ministryni obrany Černochové z ODS, která je neochvějně rozhodnuta nakoupit 24 amerických víceúčelových letadel F 35 (každé stojí 80 milionů dolarů), třebaže jsou to nejdražší a přitom též nejhorší letadla na světě? Či o jejím záměru zvýšit podíl obranných výdajů v rozpočtu ČR z 85 miliard Kč v roce 2021 na 140 miliard Kč v roce 2025?

Co si myslet o komisařce EU Jourové z ANO, která neváhala vyhlásit válku nejbohatšímu muži světa Muskovi, pokud si tento rychle nerozmyslí svůj záměr dát na Twitteru možnost k vyjádření též jiným než jen prozápadním názorům?

Co si myslet o ministryni Langšádlové z TOP 09, která už před sedmi lety pronesla nezapomenutelnou větu, že jaderná válka proti Rusku by byla naší povinností a bojem i za naši svobodu?

Co si myslet o české poslankyni Evropského parlamentu Charanzové z ANO, která v březnu t. r. na CNN Prima News pronesla, že Evropa by měla v tvrdých protiruských sankcích ještě přitvrdit? A zkritizovala Německo za to, že už před lety odešlo od jaderné energie, v důsledku čehož si nemůže vůči Rusku dovolit tolik zlomyslností, kolik by si jich dovolilo, kdyby si jadernou energii podrželo.

A co si myslet o senátorce Němcové z ODS, která zhruba před rokem prohlásila, že prezident Zeman je zrádce a těžce nemocný muž, zralý na odstoupení?

A tak teď s vědomím toho všeho nevím, co si mám o ženách v politice myslet. A napadá mě jedno: Není naše stále ještě přetrvávající víra ve střízlivější uvažování žen jen odrazem naší lásky k našim matkám? A pak už ničím jiným?

Co si myslíte vy?

4.9 24 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
kysarg
10. 12. 2022 18:16

Jenže vy jste nevybral na přetřes ženy, ale jen samé blbky.
A blbost se nevyhýbá ani těm vzdělanějším. Co si myslet o Drábové, která se nechá vyfotit v tričku s nápisem Fuck off Putin? Osobně se domnívám že je postižená na těle stejně jako na duchu…

idiotronic
10. 12. 2022 19:58

Žena je varianta člověka, která dokáže počnout, donosit, porodit a vychovat kojence. Kde končí kojenecký věk nebudu upřesňovat, ve věci je hodně náhod, které je třeba usměrnit, aby všechno dobře dopadlo.Nejsou stroje a přístroje, jež by něco z toho uměly. Měl jsem to štěstí, že vedle mne pracovaly hned dvě konstruktérky, kterým přiletěl čáp ve druhém ročníku vysoké školy a když si člověk dámy prohlédl, ani se tomu čápovi nedivil. Když vyprávěly, jak to u nich doma vypadalo, bylo to docela zajímavé , přičemž synové případný (spíše častý) chaos docela dobře snášeli. Jednoho z nich jsem shodou okolností potkával skoro… Číst vice »

idiotronic
Reply to  idiotronic
13. 12. 2022 18:32

l

Bety
Bety
11. 12. 2022 13:19

Také jsem si to myslívala. Velkou ránu tomuto přesvědčení mi zasadila už Tchatcherová s její válkou o Falklandy, odporného chování k horníkům a (což jsem se dozvěděla později) velkým zájmem a pochopením pro Pol Potův režim, stejně jako její výrok že Rusů by stačilo jen 15 milionů k zajištění potřebné těžby jejich nerostného bohatství. Další odporné figury následovaly. Teď si myslím, že tyto ženské karikatury jsou cíleně vyhledávány a protlačovány právě pro to obecné přesvědčení, (a přes to všechno jsem přesvědčena že platné), že ženy jako dárkyně života mají odpor k jeho ničení. Jinými slovy jejich přítomnost v politice dává… Číst vice »