Zkrachuje někdy ČEZ?

Po sérii ne zrovna dobrých zpráv o podnikání společnosti ČEZ na Balkáně si začínám klást otázku, jak dlouho to ještě potrvá, než nám někdo z vládního politbyra s úsměvem na líci oznámí, že ČEZ sice nebankrotuje, ale bude tak nějak restrukturalizován a stát se velice ,,výhodným´´ způsobem zbaví majority akcií v tomto molochu. Předpokládám že tyto akcie získají naše dobře známé "firmy" – Roman a jeho parta. 


A co mě vedlo k tak odvážné myšlence?


Za prvé to že neznám, a třeba se i mýlím, jedinou dobře fungující státní nebo polostátní  firmu. Dále to, jak začínají vyplouvat na povrch kostlivci a státní aparát dělá jakoby nic, speciální komando na neplatiče, nákup fotovoltaických elektráren, prapodivné metody výběru firem na údržbu elektráren atd.


Je tu však jedna opravdu veliká věc, co má ohromný potenciál – dostavba Temelína. Tohle je typická záležitost lobbistů, spíše než potřeb státu – tedy jeho obyvatel. ČR je už dnes vývozcem elektřiny a v budoucnu bude ještě větším, nehledě na to, že po této povedené akci  už nebude v tomto státu téměř na nic, rozlučte se s investicemi do silnic, škol, nemocnic, ale také s důchody. Samozřejmě že toto předání akcií bude zahájeno až budou elektrárny pečlivě zmodernizovány, připojeny na plyn, případně po dostavbě Temelína.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments