Zrušte NATO už teď!

Při čtvrtečním 70. výročí založení NATO prohlásil jeho předseda Jens Stoltenberg, že tato organizace zůstává důležitým článkem globální bezpečnosti. „Společně stojíme, společně bojujeme a někdy společně i umíráme,“ řekl Stoltenberg ve svém washingtonském projevu, což někdejší viceprezident parlamentu Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, Němec Willy Wimmer, komentoval v rozhovoru pro RT těmito slovy: „Toto rozhodně není řeč, kterou Němci, Evropané a dokonce i Američané chtějí slyšet. Už roky se NATO vyvíjí z organizace čistě obranné na hrozbu mezinárodnímu míru. A nyní slouží jen zájmům Washingtonu a jeho spojenců v Londýně a v Paříži, kteří požadují, aby i země další obětovaly své zdroje a dokonce i životy pro zájem této trojky“.

Wimmer uvedl, že Německo strčilo jen do konfliktu v Afghánistánu 10 miliard dolarů a životy německých vojáků zde zhasly doslova pro nic.

„NATO založili v r. 1949 jako obrannou hráz proti Sovětskému svazu“, řekl Wimmer. „A když studená válka skončila, měli spojenci upravit NATO tak, aby vyhovovalo změněným poměrům. Ale oni zvolili cestu obnovy starého nepřátelství. Což odporuje naši vizi, jak by Evropa měla vypadat“.

Wimmer připomenul, že Rusko neposkytuje žádný důvod pro eskalaci napětí a dodal, že bombardování Bělehradu bez souhlasu OSN bylo bodem obratu, který definoval budoucí vývoj organizace NATO. A když válka proti Jugoslávii skončila, začalo se NATO rozšiřovat na východ, až se dostalo na hranice Ruska. „A dnes se dokonce vymaňuje ze svého severoatlantického rámce, když usiluje o vojenské spojenectví s takovými státy, jako jsou Brazilie a Kolumbie,“ dodal Wimmer.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zajoch
11. 4. 2019 6:20

Venezuela opouští Orgnizci amerických států s odůvodněním, že nemůže být členem instituce, která „je na kolenou před imperiálními a panovačnými zájmy americké administrativy“.
https://russian.rt.com/world/article/620171-venezuela-pokinet-organizatsiyu-amerikanskih-gosudarstv

Botičky od Diora
Botičky od Diora
11. 4. 2019 7:09

Návrh smlouvy mezi Slovenskem a Spojenými státy o „dočasném“ umístění amerických vojsk na slovenském území a závazcích pro Slováky, které z toho vyplývají:

https://uloz.to/!d9OdxCdPeJaM/navrh-smlouvy-slovensko-usa-pdf

Vazalštější dokument plný řiťolezectví a zrady na svém národě na straně Slovenska a arogance a bezohlednosti na straně USA jste určitě ještě nečetli.
Proti tomu bylo umístění Sovětů na našem území po roce 68 políbením svobody.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
11. 4. 2019 9:59

Podívejte se co se děje teď s p.J.Assangem v Londýně!

Botičky od Diora
Botičky od Diora
11. 4. 2019 10:22

Tak se to stalo. Pro Assanga si přišla policie přímo na ekvádorské vyslanectví. Assange obdržel azyl od ekvádorského prezidenta v roce 2012 Od té doby byl víceméně vězněm na ekvádorské ambasádě, nesměl dokonce ani k oknu. Hrozilo mu zatčení na základě vykonstruovaného obvinění ze znáslinění ve Švédsku, protože prý nepoužil kondom (obě ženy svá obvinění stáhly), přesto se hrozba zatčení nad ním vznášela neustále. Na Assangeho mají zálusk američtí zločinci od té doby, co jeho Wikileaks před desítkou roku zveřejnil zvěrstva páchaná americkými žoldáky v okupovaných zemích Středního východu. Britové jako věrní lokajové amerických grázlů pravděpodobně vydají Assangeho. Jeho další… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
11. 4. 2019 16:50

Zvědavec: NATO – 70. výročí nejvražednější – a zákonné – organizace na naší planetě
https://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7877-nato-70-vyroci-nejvrazednejsi-a-zakonne-organizace-na-nasi-planete.htm

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
11. 4. 2019 18:40

Velmi dobrá diskuse, stupidní liberálové
И целого мира мало? Право голоса
https://www.youtube.com/watch?v=IUA5PxwQmyI

Bety
Bety
12. 4. 2019 17:18

Jens Stoltenberg – prý společně stojíme, společně bojujeme a někdy i společně
umíráme…. Kéž by tak všichni šli SPOLEČNĚ SEDĚT za zločiny proti lidskosti
a ohrožování světové bezpečnosti!!!

Aleš
Aleš
12. 4. 2019 20:35

Liberální demokraté jsou novodobým eufemismem pro NSDAP, funkci Wermachtu, SS a spojenců Třetí říše vykonává NATO, dr.Mengele byl proti krvelačné MADlence pouhý břídil. V rámci zákona zachování vlastních hmotností, energií a životů, jiné šance z toho není, nežli NATO rozpuštění. Máme taky svoje ministerstva pravdy, útvary gestapa, mafiánský PROTENTOKRÁT u nás. Kdyby nás naši východní velcí bratři znovu osvobodili od fašismu, asi bychom si zase historii prožili znovu. Tentokrát si musíme pomoci sami. Zeman si nemůže hrát na Háchu, Babiš na Moravce. A novodobý Beneš už může konečně pochopit, že kněžím pravdy a lásky ze západu už přes tisíc let… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
12. 4. 2019 21:08

Bety napsal

Jens Stoltenberg – prý společně stojíme, společně bojujeme a někdy i společně
umíráme…. Kéž by tak všichni šli SPOLEČNĚ SEDĚT za zločiny proti lidskosti
a ohrožování světové bezpečnosti!!!

Oni by společně měli jít spíše „k stěnke“…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
12. 4. 2019 21:21

Zasmějme se spolu…
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/502437-estonsko-a-polsko-zakazaly-vplout-do-svych-vod-ruske-skolni-plachetnici.html
Pozor na Ruský vítr!!
Budeme „zakazovat“ i vítr z východu??
Komu podobné idiotismy asi „foukaj do plachet“??
Jak tedy asi „odpoví Rusové“??
jednoduše:
asi-METRICKY…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
12. 4. 2019 21:30

už jen křeč Záchodu…
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/502446-vozickar-se-pokusil-upalit-pred-bilym-domem.html
„u nás“ se zatím posílají zmrzačení s postižením rukou a nohou „jen“ na „veřejně prospěšné“ práce… bez ohledu na to, zda jim třeba „náhodou nakonec i uznali invaliditu“a díky nemoci jim každodenně hrozí i horší věci nežli smrt…
Málo makali – smradi jedni rozmazlení- „záchrany kapitalismu je třeba, otroku“!!!
Das ist tschechische Simulanten bande!!
JAK JSI SE JEN MOHL OPOVÁŽIT
snít
třeba
i jen o nějakých základních lidských právech ??
Ty přece „dvoji-metricky“
platí jen pro vybrané…
Nejen ta pravda
je totiž
již opět
„TŘÍDNÍ“…

Bety
Bety
13. 4. 2019 16:54

Haftár: „Jen jedna země v současné době drží dané slovo, a to Rusko.“
Dá se říct něco lepšího?

orinoko
orinoko
13. 4. 2019 20:10

Tak… a je to v průsaku.. Emerika zkoumá teoreticky nakolik je Cina schopna vůbec vést vojenské operace ve vetsim rozsahu…. Rus z mnoha důvodů přikročil k velké světové angažovanosti … a Cina ? … buďto bude jen čumět … anebo využijte světovou situaci k tomu zkousela, jak ji to vlastně funguje. Emericky debil je ve Venezuele vlastně v loji. Nemůže couvat, a nemůže zasílat svoje propagované Tomahawky. Velká tlama … tak říkají indiáni náčelníkum, kteří vlastní PRdEL povysili na Washington DC. … Nedávno se zeptali čeští Sametoví pabitele sametového guru , co bude , a jak to bude. Odpověd: VySERte… Číst vice »