Zvláštní besídka školy

Čestné pionýrské: Dnes u nás na základce při hodině tělocviku jedna žákyně omdlela při běhu. Než přijela sanitka, její spolužák pro změnu vyzvracel obsah žaludku, zatímco druhý vykašlával krev. Hodinu tělocviku jsem ihned ukončil. Nechtěl jsem riskovat život. Hlavně ten svůj, neboť třída se na mne začala dívat nějak výhružně. Sanitka si odvezla celkem čtyři žáky. Ten čtvrtý měl atletický záchvat, takže nemohl dýchat.

Pořád tvrdím, že tělocvik by se měl na školách dávno zrušit. Kdo má zájem o sport, až se dívá v televizi na fotbal nebo hokej. Jestli ovšem pohyb hráčů mezi reklamami rozezná.

Potom jsem musel zavolat policii, neboť jiné žákyni někdo ukradl mobil za dvacet tisíc. Když se po něm policista poohlížel, našel na hřišti za šatnou skupinku spolužáků, jak hulí trávu. Pro jednu nejmenovanou žákyni jsme před obědem s ředitelem museli zavolat rodiče. Měli jsme podezření, že si píchá drogy. Dost možná, že je jenom prodává. Podezřele divně se smála. A při pohledu na mne tvrdila, že vidí pitomce.

Ne, u nás na škole se rozhodně nenudíme. Jsme tam v jednom kole. Každý den je tam něco nového, zajímavého a pozoruhodného. Zatímco žáci dělají, že se učí, tak my učitelé předstíráme, že je učíme. Přitom mezi námi panuje nepsaná dohoda, že žáci nebudou nosit do školy střelné zbraně, a nebudou své vzájemné spory řešit nožem. Kopance mezi nohy nebo rány pěstí do ohryzku zcela stačí. Více než tři žáci nesmí napadat slabšího spolužáka. Jinak bychom museli volat policii a žáci by pak museli zůstat po škole, než se případ objasní.

Téměř každý měsíc se zjistí, že je nějaká žákyně těhotná. Že se chlapci líbají na WC, to dávno nikdo nevzrušuje. Po škole se rozmohla žloutenka. Jsou tam také vši a štěnice. Někdo tvrdí, že jsou ukrajinského původu. Fakt je, že se u nás objevily po družební návštěvě ze Lvova. Nebo, že by to přišlo od bezdomovců, kteří bydlí za školou u odpadních kontejnerů? Šváby a rusy v školní jídelně již dávno nikdo neřeší.

Obědy stejně nestojí za nic. Pes by to nežral. Žáci školní jídelnu navštěvují jenom proto, aby si užili nevázané společenské zábavy. Pro hluk tam není slyšet vlastního slova. Musíte dávat pozor na létající talíře. A je lépe mít brýle, neboť zatoulaná vidlička v oku není nic příjemného. Učitelský dozor tam zajímá jen vyhozená strava z kuchyně, kterou dostávají od kuchařek domů pro drobnou hospodářskou havěť. Vylepšuje to prospěch některých žáků. A vajíčka z domácího odchovu, nějaký ten králík a občas dokonce i nějaký ten vykrmený pašík se přece hodí.

Zástupce ředitele chodí uklízet WC v hale vlakového nádraží. Má na 30 let hypotéku a potíže ji splácet. Jedna kolegyně, aby si finančně vylepšila svoji společenskou prestiž, chodí umývat nádobí do restaurace. Kolega zase navštěvuje bleší trhy. Dělá překupníka a prodává staré krámy. Další se dal na šmejda a jezdí o víkendech oblbovat seniory do důchoďáků. Prodává jim přípravky na erekci.

Já zase sázím. Vymyslel jsem zaručený systém, kterým určitě vyhraju hlavní cenu v Účtenkovce. Navštěvuji supermarkety a sbírám u pokladen a z košů účtenky, které pak zapisuji přes internet do hry. Po večer chodím boxovat, abych se udržel v kondici, kdyby ve škole došlo na nejhorší. Svoji kůži nedám zadarmo. Než mne žáci skolí, určitě několika z nich přerazím spodním hákem čelist. Aspoň se pořádně usmějí od ucha k uchu.

Pro jistotu beru antikoncepční pilulky. Jeden dneska neví, jak do toho spadne. Vědecký pokrok boří hranice, nebude trvat dlouho, lidské plody budou nosit prasnice. Nedávno jednu mojí kolegyni znásilnili žáci z osmé třídy. Žalobu však stáhla, aby neměla opletačky. Všichni ji podezřívají, že se jí to líbilo. Někteří žáci dokonce obtěžovali i učitele.

Konečně se konala ve sborovně konference, taková zvláštní besídka učitelů naší školy. To, abychom dali věci na škole do pořádku. Jednomyslně jsem se shodli, že bychom měli požadovat vyšší platy. Rákosky nám určitě nedají. Jsme na tom hůře než vězeňská služba v kriminálu. Tam je rozhodně bezpečněji. A tak špinavou a zodpovědnou práci bachaři jistě nedělají. Děti, to je naše budoucnost! Víte, co by přišlo občanů o zaměstnání, kdyby nebylo potřeba policistů, advokátů, soudců, vymahačů a jiných? Co bychom si počali bez kriminálů? Někdo se přece musí starat o plné stavy. Vždyť přece nelze, aby si svéprávní občané řešili své problémy mezi sebou sami! Někdo na tom musí vydělávat. Někdo je musí ovládat.

Představte si, kdyby byly děti zdravé, neměly mobily, nepotřebovaly každý den hrst prášků a dýchací přístroje? Co, kdyby nechtěly značkové hadry, cigarety, alkohol, trávu, kolu, hamburgery a perník? Kam bychom se poděli s ekonomikou? Vždyť by se její růst zastavil. A to by přece nikdo z nás nechtěl.

Jo, abych nezapomněl, tak na té konferenci jsme si ještě několik hodin lámali hlavu, jak se při školní výuce vyhnout tělocviku. To je asi to nejhorší, co nás ve školství trápí. Na nic kloudného jsme nepřišli. Školní osnovy jsou školní osnovy. Kdy je konečně rozumně upraví a tělocvik zakáží? Vždyť tělesný pohyb je zcela soukromou záležitostí každého jedince. Nelze jej přece znásilňovat a nutit jej učit, cvičit, nekouřit trávu a nebrat perník.  Pokud budete mít nějaký vhodný nápad, budeme za něj všichni vděční, a to jak děti, tak rodiče i učitelé. Dejte vědět.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lena
Lena
29. 9. 2018 17:57

Dnes Události ČT 1: Dnes 40% dětí má nadváhu, mají problémy s kotoulem, v předklonu si nedosáhnou pořádně na kolena. Je to téma nezajímavé. Pořád sice vykřikujeme něco o našich dětech, ale jenom abychom zakryli, že na ně kašleme. Nezajímá nás, že si nehrají a nemají kde hrát. K čemu jim bude ten kýžený blahobyt, svoboda a demokracie, když všichni budou kriplové? Nebo že by právě proto byla svoboda, demokracie a blahobyt, že všichni budou kriplové?

panda
panda
30. 9. 2018 7:17

Zdravím. Tak nevím zda je to humor nebo realita. Ono to je k nerozeznání ;-) S tím pohybem je to trefné. Taky jsem neměl ve škole rád organizovaný tělocvik. Ale po škole jsme lítali a měli toho pohybu víc než dost. Dnes je to s těma děckama horší a horší. A to věřím, že kdyby člověk ve škole toho žáky nutil k pohybu, tak dostane nejen od těch dětí, ale i od některých rodičů. Co si to vůbec dovolujeme nutit jejich rozmazlené dětičky něco dělat. Před pár dny jsem jel autem s kolegou ke klientovi. Před námi na červenou přecházel… Číst vice »

Lena
Lena
30. 9. 2018 9:29

S tou organizovanou tělovýchovou ve škole a mimo školu je problém. Často právě odpuzuje ty neposedné děti, které milují pohyb, který je našich poměrech již minimálně oněch 2018 let nežádoucí. Ježíše také znehybnili, umrtvili, jako se o to snažíme celých 2018 let tou židokřesťanskou výchovou, u svých dětí a u sebe, ve které jde o to, učinit z člověka Lazara. Ježíš Lazara naopak pozvedal k životu (pohybu), a to bylo již tenkrát za jeho časů velmi nežádoucí. Proto museli zákoníci (kteří ctili zákony a soukromý majetek, jako ti dnešní demokraté, farizejové a pokrytci) vymyslet nějakou fintu, jak jej odstranit. Bylo… Číst vice »