Česká tabuvize

Česká televize je tabu. Nevěříte? Tak zkuste veřejně zapochybovat o tom, zda dobře plní svoji veřejnoprávní funkci, či podpořit myšlenku, že lidé nespokojení s kvalitou její produkce by mohli mít možnost přesměrovat své koncesionářské poplatky jinam, a hned se dozvíte, že se vašimi invektivami představujícími bezprecendentní útok na nezávislost veřejnoprávní televize tato zastrašit nenechá. A máte to. O České televizi se totiž nepochybuje, Česká televize se nekritizuje, Česká televize je tabu.

A pokud o tom, jak plní své veřejnoprávní poslání pochybujete, tak nerozumíte ani svobodě, ani demokracii, o lidských právech nemluvě, a bůh ví, jestli nakonec nejste nějaký ten Putinův agent. Českou televizi přece nemůže hodnotit nějaká lůza z ulice jenom proto, že si ji platí. Existence veřejnoprávního média financovaného de facto z daní je samozřejmě zcela v pořádku, ale co v pořádku není, to je nekritizovatelnost a nezpochybnitelnost práce takového média.

Přitom jsou to zejména veřejnoprávní média, která by měla být pod přísnou kontrolou veřejnosti. Celé veřejnosti, ne jen několik elitářských rad. A proč by ta kontrola nemohla probíhat třeba zrovna přes ochotu platit koncesionářské poplatky? Kdejaký invalida musí obstát na trhu, jinak má smůlu a skončí v exekuci pod mostem, tak proč by zrovna Česká televize měla být chráněna před nutností obstát v konkurenci? Protože poskytuje veřejnou službu? Ale neměla by to tedy být v tom případě veřejnost, kdo rozhodne o tom, zda ji skutečně poskytuje a v dostatečné kvalitě?

Česká televize potřebuje kritiku jako prase drbání, tedy alespoň v případě, že se nehodlá spokojit s rolí tlampače režimní propagandy, který koncesionářské poplatky potřebuje především na nemravné bonusy pro svého ředitele, protože výroba kritického, vyváženého a pluralitního obsahu ji nezajímá a nikdo ji po ní ani nechce. Ale měl by chtít.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dolmen
Dolmen
8. 3. 2015 11:34

Vše je marnost, marnost a zase marnost.

mirror
mirror
8. 3. 2015 13:41

Divím se Tribunovi, že si myslí, že by televize neměla být nekritizovatelná a její práce nezpochybnitelná. Podle něj by zejména veřejnoprávní média měla být pod přísnou kontrolou veřejnosti. Proč by měla být televize veřejnosti kontrolována, jestliže je to rozhodující nástroj, jak veřejnost kontrolovat a ovládat. Ten, kdo u nás vládne, se přece nezbaví možnosti vládnout bez kontroly. Tribun na obrazovce by zbytečně lidem pletl hlavu. Ti, co pevně drží opratě v hrsti, jsou v pozadí a loutky v popředí omezenou dobu řídí a pak se jich včas zbaví. V soukolí moci to občas zaskřípe a nepohodlné autority je třeba se… Číst vice »

orinoko
8. 3. 2015 13:57

Privatizaci české TV kraksny!! Osekat příjmy a zregulovat její informační průjmy. A provést důslednou debordelizaci celého toho molochu. Jen informační servis bez omezení. Vyházet staré struktury i struky , ať se jsou živit tím kapíkem, který nám tak propagují. Po soudružce Drtinova a tom druhém bezmozku už pes nsštěkl. Dokonce ani cikán.

Vlastimil
Vlastimil
8. 3. 2015 14:25

Televizní poplatky neplatí ten, kdo podá čestné prohlášení, že TV nesleduje, nebo ji nemá. To můžete udělat všichni a hned. Co vám brání? A rázem se ledy hnou, jen co přijde několik tisíc čestných prohlášení. Zatím, jak pozoruji má každý intošské řeči a jinak bobky. TV nemám, na co taky a mám klid na duši.

Alena
Alena
8. 3. 2015 14:45

propaganda je mocná, na hodně lidí působí. V podstatě je snaha neustále vsouvat národu , že Rusi jsou agresoři. Příkladem je např. zmínka o klipu jsem ruský okupant ve večerních zprávách.. Pokud tato snaha vychází z přání americké ambasády, asi se těžko proti tomu něco udělá. Každopádně snaha o objektivitu je chvályhodná

Sio
Sio
8. 3. 2015 14:59

Vlastimil napsal Televizní poplatky neplatí ten, kdo podá čestné prohlášení, že TV nesleduje, nebo ji nemá. To můžete udělat všichni a hned. Co vám brání? A rázem se ledy hnou, jen co přijde několik tisíc čestných prohlášení. Zatím, jak pozoruji má každý intošské řeči a jinak bobky. TV nemám, na co taky a mám klid na duši. Uvažuji o tom. V podnájmu v Praze 5 dní v týdnu TV vůbec nepostrádám, stačí mi komp a doma by to šlo stejně. Jen vyhodit TV přístroj a koupit větší display. A je po žížalkách. TV je dnes opravdu snadno nahraditelná. Jde jen… Číst vice »

Sio
Sio
8. 3. 2015 15:00

: Co rovnou zrušit? Chyběla by někomu? No, možná prodej v dražbě by něco vynesl …

idiotronic
8. 3. 2015 16:08

Vytáhl jsem externí USB kartu ,,špačka“, odinstaloval program a televizor přestal existovat. Na poště jsem zrušil SIPO (lze platit převodem z účtu) a změnil adresu.
Ale vliv TV na formování postojů veřejnosti jsem tím zvlášť neovlivnil.

jh111
jh111
8. 3. 2015 19:15

Věrchuška už se lekla masového odhlašování TV přístrojů.
Chce tedy zavést platby od každého nezávisle na vlastnictví TV.
ODS, TOPka a Orinoko by nejraději privatizovali, že by něco káplo?
Ale jak vzbudit spící většinu u TV přijímačů?
Nebo to nechat, až na jaderné výbuchy?

Silentpysk
Silentpysk
8. 3. 2015 22:05

„Česká televize potřebuje kritiku jako prase drbání“? Ne ne, ČT potřebuje řádně přes držku. Na nic jiného totiž neslyší!

orinoko
9. 3. 2015 13:09

Nepotřebuji, aby na mě kapal smrdutý kód ČT kraksny. Taková normalizační sračka , jaká se dneska line z tlam makakových demogratů , je jen rizikový faktor pro další zbývající život. Česká televize je prostě sračka. A Český rozhlas je na tom stejně. Napravo by neměl být problém. A nalevo také ne. Způsob , jakým ze socanů, komunistů a dalších alternativ Česká kavčí sračka dělá imaginární existence už skutečně zasluhuje další formu akce. Na E – republice má Umlauf dobrý článek. Mám zato, že něco visí ve vzduchu. – Jednoduchý nápad , tip, fórek, který se rychle uchytí mezi lidmi …… Číst vice »

Béda
9. 3. 2015 13:18

orinoko napsal Nepotřebuji, aby na mě kapal smrdutý kód ČT kraksny. Taková normalizační sračka , jaká se dneska line z tlam makakových demogratů , je jen rizikový faktor pro další zbývající život. Česká televize je prostě sračka. A Český rozhlas je na tom stejně. Napravo by neměl být problém. A nalevo také ne. Způsob , jakým ze socanů, komunistů a dalších alternativ Česká kavčí sračka dělá imaginární existence už skutečně zasluhuje další formu akce. Na E – republice má Umlauf dobrý článek. Mám zato, že něco visí ve vzduchu. – Jednoduchý nápad , tip, fórek, který se rychle uchytí mezi… Číst vice »

idiotronic
10. 3. 2015 3:22

Ivan David na NR varuje před vyhladověním ČT . Předpokládá, že tak získáme jen další Novu, ovšem oproštěnou od závazků vůči společnosti.

Irena
10. 3. 2015 7:18

idiotronic napsal

Ivan David na NR varuje před vyhladověním ČT . Předpokládá, že tak získáme jen další Novu, ovšem oproštěnou od závazků vůči společnosti.

A jaké závazky vůči společnosti udržuje ČT nespecifikoval?