Fenomén dnešní účelově informační doby

Co dnes (nejen) televize vysílá?

Politicko-výchovné nalejvárny o tom, kdo je nepřítel a kdo tzv. demokratický spojenec, obracení nebo alespoň křivení dějin, indoktrinaci náboženství a zároveň propagaci multikulti, sugerování katastrofických ideologií útočících na pud sebezáchovy lidí, oslavování sexuálních deviantů a jejich úchylek, horory, bulvární drby, skutečné i vymyšlené vraždy a skutečný i vymyšlený teror (ovšem bez analýzy motivů), debilně zduřelé mezilidské problémy (opět bez analýzy motivů) … a pochopitelně – blazeované sportovní disciplíny elit typu golf, importované z USA nebo Británie.

Existuje totiž jistá a nepopiratelná účelovost v oblasti, zvané debatní, diskusní i praktická informační politika: Aby „vědci politologové“ a tzv. filosofové dodali svým tezím důraz, vystupují přísně, důležitě a autoritativně, aby politici dodali důležitost svým postojům, činům a ideologii, vystupují dramaticky divadelně, aby redaktoři médií a novináři ziskově pro majitele médií zvýšili sledovanost, náklad novin a čtenost svých internetových výplodů, tak svou interpretaci zpráv „tvořivě“ upravují často až ke strašení obyvatelstva, přičemž si informace účelově stylisticky i fakticky „vylepšují“ a děje událostí záměrně zveličují, dramatizují a někdy přímo nafukují.

Můžeme se potom divit diskusním internetovým trollům, že ti „hodní“ trollové jen opakují nejtragičtější scénáře minulosti a přítomnosti a vymýšlejí temné prognózy budoucnosti a ti „zlí“ trollové rovnou své „protivníky“ – nesouhlasící diskusní debatéry – právě kvůli tomu nesouhlasu vulgárně napadají z podlostí a lží, aniž by se namáhali s logickým vyvrácením tvrzení právě těch svých politických či diskusních „partnerů“?

A proč se právě toto děje?

Důvod je prostý: Aby na pořad dne nikdo nezařadil to nejbolestivější ve veřejném životě mlčící většiny lidí celé planety Země, ten základní rozpor všech ideologických dogmat i praktických projevů kapitalismu – sociální otázku.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zajoch
13. 4. 2018 6:37

Pěkný a hutný článek, se kterým by se měli občané ČR seznámit v co největší míře. Třeba by alespoň některým došlo, že pravda v informacích sdělovadel není celá pravda, že je přinejmenším pokřivená, jak to označil autor. Možná by také dokázali odhalit lži, zkreslení a důvod zkreslování.

orinoko
orinoko
13. 4. 2018 9:20

Už to začalo létat. Rusko na emeriku uvalilo bezprecedentní sankce. Všechno myslitelné. A na poturcence rovněž. A to je teprve zacatek . Ten vylizany kripl s novicokem v pytli a vysernici v lebečním prostoru si může pogratulovat. Ještě blbejsi než ti nejblblejsi z blbych.
Emerika first. Může začít hulit. Aby aspoň trochu emerice pomohl.
JoJo, ale česká víra hory přenáší.

Gatta
Gatta
13. 4. 2018 9:30

Re PPK – jen dvě myšlenky k textu. 1. “ Aby „vědci politologové“ a tzv. filosofové dodali svým tezím důraz, vystupují přísně, důležitě a autoritativně … „. Tohle zavedl jako první Václav Klaus – tvvářil se dramaticky a vyslovoval sdůrazem slovo za slovem, jeko by na každém dalším závisel osud planety. Moje babička by řekla: „Leze to z něj jak z chlupaté deky“ :-) Pochopitelně nešlo a nejde o důležitost sdělovaného, ale jen a jen o snahu o rétorickou „důležitost mluvčího“. Co jsem si ale všimnul (i bez znalosti řeči) na sledováví Syrie – všichni tam „umí mluvit“! – klidně,… Číst vice »

fajt
fajt
13. 4. 2018 10:08

https://politikus.ru/events/106462-inserbia-putin-odurachil-finansovyh-akul-zapada.html – zatím se to nedá dohledat, snad tomu tak bude a někdo v Rusku to jako balík nepředá tomu nejsilnějšímu západnímu predátorovi. ..)

Punta
Punta
13. 4. 2018 10:16

Bingo! Tesat do kamene! Bohužel znalost samotné pravdy zřejmě nestačí, soudě podle reakcí ( i ) v téhle a jiných diskusích. Nejen politici a novináři potřebují teatrálnost. My bohužel nejsme jiní.

Aleš
Aleš
13. 4. 2018 23:20

Existenci NATO považujme za tři problémy v jednom. Je to překážka budoucnosti existence života na Zemi. Propanda NATO a její důsledky brání řešení sociálních otázek. Existence NATO je zásadní sociální problém celoplanetárního významu. Jen z majetku britské královské rodiny a americké králíčkovské a kačerovské rodiny by se uživilo pár milionů obyvatel několika menších afrických zemí…. Řešení i českých sociálních problémů díky vztahů blbců v demisi k té teroristické organizaci a její propagandě, která krom všeobjímající rusofobii obsahuje i démonizaci čehokoliv skutečně levicového, je odloženo v PROTENTOKRÁTNÍCH jednotkách jeden nafurt. U socanů se vyžívají v chození na kobereček k Bělobrádkovi, pouští… Číst vice »