Utok Ameryky na druhu stranu světa je opravněny

Vlastně ani nechapu, jak to može někomu přijit nelegalni. My, ostravšti synci, moc dobře vime už z druhe světove, že preventyvni valka je nejlepši, bo ten, kdo da temu druhemu po pysku prvni, obvykle vyhrava.

Ameryčani se doslechli, že Syřani zabili Syřany.

A protože su Ameryčani bytostnymi demokraty, tak rozhodli, že dřive, než se vyšetři, keři Syřani zabili jine Syřany, tak preventyvně zabiju jakesik uplně jine Syřany, keři sice asi nezabili žadne jine Syřany, ale mohli by třeba zabit zase uplně jine Syřany.

Nevim, jak to Ameryčani zrobi, bo bude třeba, aby mohli odlišit pravě ty Syřany, keři podle informaci tych Syřanu, keři udali Ameryčanum, že někteři Syřani zabili jine Syřany. Ameryčanum by určitě bylo lito, kdyby zabili pravě ty hodne Syřany.

A proto, aby bylo Syřanum zabraněno zabit jine Syřany, tak Ameryka zabije uplně jine Syřany, a tym bude spravedlnosti učiněne zadost.

Myluju Ameryku.

Ladislav Větvička, hlasatel te prave ameryky z Poruby

To su ti nedobři Syřani, bo mě na břehu Eufratu pozvali ke konzumaci araku. Na ty by měl Ameryčan zautočit.
A tyhle krvežiznive svině si tež zasluži utok.

Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=658469

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
13. 4. 2018 11:37

No já doufám, že zvláště ti malí Syřané z posledního snímku z toho vyjdou bez úhony.
Naši zanícení západofilové by si měli uvědomit, že i u nás je dětí dost a dost –
zatím.
Možná se Mayová a spol. snaží vyvolávat konfliktní situace také proto, aby Putin
měl méně času na odvolávání různých prozápadních liberálů z funkcí, na které je pomáhali dosadit. Po volbách je natolik silný, že si to může konečně dovolit
a ztráta klíčových podpindosníků je musí dost vytáčet.

Béda
14. 4. 2018 5:04

Spojené fašistické síly Západu pod falešnou záminkou zaútočily raketami ve 04,00 SEČ na Sýrii. Důvodem je fakt, že jejich zástupná vypiplaná džihádistická armáda v Sýrii ležela na lopatkách a hrozila postupná stabilizace Sýrie pod vedením prezidenta Asada. Rusové nyní musí reagovat, aby neztratily tvář a aby fašisti z NATO nemohli podobný útok pod falešnou vlajkou kdykoliv zopakovat.

Béda
14. 4. 2018 5:12

Fašisti nečekají na výsledky vyšetřování OPCW – ti mají jasno hned. Tak jako v Iráku, na Donbasu i v Salisbury. Je nikdo mezinárodně neobviní ani nebude soudit. Jejich pomluvy mají sílu nezvratných faktů, které nemusejí být prokázány a zargumentovány. Oni nemusí dodržovat mezinárodní právní regule, protože mají největší klacek a média v hrsti.

Bety
Bety
14. 4. 2018 10:33

MZV ČR
Dnešní vojenský zásah USA a spojenců vnímáme jednoznačně jako jasný vzkaz
komukoli, kdo by chtěl v chemických útocích v Sýrii pokračovat.
Rada bezpečnosti OSN nebyla schopna tuto situaci účinně řešit.

Bety
Bety
14. 4. 2018 10:41

Výsledek této AKCE je natolik žalostný, že to vnímám jako vzkaz komukoli:
Poslali jsme tam okolo sta raket, valnou většinu nám sestřelili a ten zbytek nedokázal udělat žádnou vážnou škodu. MZV může být opravdu HRDÉ na to,
že olizuje zadek takovým „zdatným“ válečníkům.

peter.
14. 4. 2018 13:46

Náčelník generálneho štábu armády RF varoval USA,že Rusko bude v prípade napadnutia ruských základní a ruských vojsk v Sýrii nie len zostreľovať američanom rakety,ale zlikvidujú aj nosiče z ktorých budú vystrelené.Dôraz je na slovnom spojení „v prípade napadnutia ruských základní a ruských vojsk“.To sa nestalo a preto sa Rusi zachovali neutrálne.Nezasiahli. Myslím,že tí dvaja Trump a Putin sa dohodli.Trump si tým útokom zachoval tvár a ukázal Američanom,že má gule.Putin na čas prehltne urážku(veľvyslanec RF v USA Antonov) a svoje gule ukáže ruskému národu o niečo neskôr. V podstate sa nič strašného nestalo,ak nepočítam peniaze vyhodené von oknom za 103 Tomahawkov.… Číst vice »

peter.
14. 4. 2018 14:40

peter. napsal
Aj vlk sa nažral,aj koza ostala celá.

https://www.hlavnespravy.sk/rusko-sa-malo-trumpovi-podakovat/1372520

Admirál
Admirál
14. 4. 2018 15:52

Po prohlášeních věstících Armagedon musel dostat Trump prostor k ústupu bez ztráty tváře. Dostalo se mu ho. Velký rachot, rachejtle lítaly, mediální tlampače ten rachot zesilovaly. Situace se po strategické tak taktické stránce. nezměnila. Ale ten rachot! Nemá smysl špekulovat, kolik vypálili a kolik jim sestřelili. Zasažené cíle byli podle informací z obou stran prázdné baráky. Za pozornost stojí, co předvádí naše média, jak se kdo v tomto případě vybarvil. To co jsem až do teď slyšel, byla docela až na výjimky (Foldyna!) přehlídka zmrdů. No nic. Pro mě jsou nyní už volitelné pouze strany, které proti maškarádě s chemií… Číst vice »

peter.
14. 4. 2018 16:47

Američania vyhodili von oknom cca 155 miliónov US dolárov.(cena jedného Tomahawku je 1,5 milióna dolárov).Naproti tomu Rusko získalo,lebo cena ropy dnes stúpla na 72 dolárov za barel v dôsledku toho raketového útoku a naďalej stúpa.

Amenre
Amenre
14. 4. 2018 17:34

Dražší ropa je jediná věc, co Rusko dnes získalo.
Ztratilo mnohem víc – další ústupek Americe a jejím spojencům, nepomohlo spojenci a nechalo jej bombardovat.
Epic fail.

Irena
14. 4. 2018 17:41

Amenre podívejte se laskavě do diskusí a možná vám dojde, co Rusko získalo. Jeho spojenci se nic nestalo pokud vím a Američané mají pověst definitivně v hajzlu. Řízení je proces informační.

peter.
14. 4. 2018 18:16

Generálny tajomník OSN Antonio Guterres označil dnešný raketový úder na Sýriu za porušenie medzinárodného práva,porušenie Charty OSN a agresiu proti zvrchovanému štátu.Na základe tohoto výroku Guterresa by náš minister Lajčák ktorý sa vyjadril k úderu pozitívne(podobne ako aj iní poskokovia USA)mal prehodnotiť svoje pôsobenie vo funkcii predsedu Valného zhromaždenia OSN.
Podľa môjho názoru by ho mali kopnúť do riti aj z funkcie ministra ZV SR.
Vyhlásil,že raketový úder vníma ako snahu zabrániť používaniu chemických zbraní a fakticky vyjadril s konaním USA,V.Británie a Francúzska súhlas…smrad jeden!

Amenre
Amenre
15. 4. 2018 2:37

Ireno, evidentně mi to nedojde. Možná to bude tím, že jsem si jako Vy až do včera nemyslel, že má Amerika pověst, která ještě není v hajzlu. Rozhodně ne po Sýrii, Libyi, Afghanistánu, apod.

peter.
15. 4. 2018 5:53

Amenre! Verte mi,že vám a vašemu rozhorčeniu rozumiem veľmi dobre a aj mňa v prvej chvíli napadla myšlienka,že si Rusi nasrali do vlastnej huby,keď zaujali pri tom raketovom útoku pozíciu mŕtveho chrobáka(brouka).Ako,že :Ja nič,ja muzikant,na mňa neletela ani jedna raketa tak prečo by som sa do toho miešal“. Potom ma ale napadlo,že Trump by sa určite do toho dobrodružstva nepúšťal,keby nemal 100% istotu,že Rusi sa zachovajú práve tak,ako sa zachovali.Po krajne nezodpovedných vyhláseniach ktoré padali z oboch strán sa totiž svet dostal na okraj jadrovej katastrofy,napätie v Európe sa dalo krájať a ja som napísal,že ak to napätie dosiahne kritickú… Číst vice »

Irena
15. 4. 2018 8:01

Amenre napsal Ireno, evidentně mi to nedojde. Možná to bude tím, že jsem si jako Vy až do včera nemyslel, že má Amerika pověst, která ještě není v hajzlu. Rozhodně ne po Sýrii, Libyi, Afghanistánu, apod. Amenre právě proto jsem psala, abyste se podíval do diskuzí. Nejde zde bezprostředně jen o váš názor, a že vám je s ohledem na USA všechno jasné. Jde o změnu informačního pole, která probíhá na statistické úrovni. Stále ještě díky našim médiím je proti čemu bojovat. Ono to trvá dlouho, než něco prosákne k lidem, co se o nic nezajímají. A ti lidé tvoří… Číst vice »

Amenre
Amenre
15. 4. 2018 8:50

Pane Trumpe, jaké máte důkazy, že má Bašár Asad chemické zbraně?
Tentokrát jsme na rozdíl od Saddáma neponechali nic náhodě a schovali jsme si od nich faktury…

Amenre
Amenre
15. 4. 2018 9:21

Já prostě věřím, že kdyby ruské S-300 sestřelily všechny střely tak : 1. Rusko dá najevo, že je spojenec, se kterým se musí počítat. Proklamovaný protiútok klidně jen v případě napadnutí vlastních lidí. Spojenec, který si kryje jen vlastní základny, je k ničemu. A Rusko potřebuje v Sýrii nějaké zásadní a hlavně nepochybnitelné vítězství – za posledních půlrok mají mrtvého generála, mrtvé vojáky, Turci si v klidu zabrali Afíz, Izraelci si vesele bombardují dál. Nevím, co je tohle podle Vás za vítězství. Ano, to že Rusko v globálu pomohlo, je těžko zpochybnitelné, ale stala se z toho zákopová válka. Jen… Číst vice »

Irena
15. 4. 2018 10:12

Amenre protiřečíte si, Rusové v Sýrii bezprecedentně vítězí, to vidí i slepý. S-300/400 pokud vím dodávají Íránu, a Turecku, a pokud se zatím v rámci dohod vyhýbali dodávat je dalším, tak je právě tohle tím hřebíčkem do rakve podobných ústupků. Přičemž všichni viděli, že se v podstatě Syřané dokázali ubránit i se starším typem vybavení, což teprve s tím novým… Američané si jasně naběhli. Byli x-krát upozorňováni před celým světem v OSN, že se bude jednat o protizákonnou akci, a přesto si nedali říct. To jim teď omlátí o čumák každý, komu se to kdy hodí. Kdyby se bránili Rusové,… Číst vice »

Punta
Punta
15. 4. 2018 10:45

Když čtu některé „válečnické“ příspěvky na sítích – nepřekvapuje mě to. Tady ale ano. Vypadá to, jako že někteří „místní“ jsou rozladění, že tomahawky neudělaly větší paseku a nebo že si Rusové a Amíci nedali pořádně přes ústa. Říká se tomu zastydlá puberta. Vždyť to dopadlo nejlépe jak mohlo. Asi se opravdu vlk nažral a koza zůstala celá. Ale vždyť to je opravdu nejlepší výsledek z těch možných. A jestli létá vzduchem spousta „diplomatických“ prohlášení, hýká pár potrefených hus a politici v české kotlině deklarují svoji potřebnost, angažovanost a sounáležitost? To je přece normální kolorit a dříve narození by si… Číst vice »

Bety
Bety
15. 4. 2018 11:50

Amenre, když berete za hodnověrné co na píše polská Gazeta, tak můžete rovnou citovat New York Times. V judu myslím platí, že nejlepší je ten výsledek, když napomůžete soupeři aby si hubu rozbil sám. Tento výsledek je podle mého optimální – Američané zase plácli do vody, opět navíc předvedli, že pro ně mezinárodní právo nic neznamená, Rusům se uvolnily ruce k prodeji moderních protiraketových systémů na čemž bezesporu vydělají i ti, kdo je pro vlastní bezpečnost nakoupí a síla světového četníka se oslabí. Američané s Anglány předvedli bombastické bububu, které neudělalo dojem ani na Syřany a třetí světová se nekonala… Číst vice »

Bety
Bety
15. 4. 2018 12:16

Mimochodem zajímalo by mne, jestli se sdělovadla a naši „politici“ zamysleli nad tím, jaké následky by to mělo, pokud by v těch prázdných barácích skutečně chemické zbraně byly. Jak jsem se poučila, tak např. sarin se skladuje ve dvou
oddělených komponentách, které se stanou nebezpečné až když se smísí – k čemuž stačí náraz, nebo výbuch. Takže si stěží dokážu představit blbější metodu jeho zničení, než je ta, kterou Amíci předvedli.

Viky
Viky
15. 4. 2018 12:30

Amenre, Amenre… je kouzelné, že víte jak se věci odehrály, a jak by věci „správně“ měly být. Oni Vám ani ti Rusové neřeknou fffšechno. I když Vám tedy neřeknou vše, řeknou Vám ledacos. Jen to nedělají způsobem bulvarizovaných oblbovadel, a to Vás může následně rozhodit. pokuste se odpovědět si na zásadní otázky – např. proč vstupovala RF do složitého konfliktu v Sýrii? (aby odvrátili pozornost od svých vnitřních problémů, událostí na JV Ukrajiny atd. říká Západ různými ústy.) Aby na místě zadusili narůstající bezpečnostní hrozbu své zemi. Nezdravě mnoho nitek spojuje extrémistické buňky v RF právě s „Islámským Státem“. Oni… Číst vice »

Viky
Viky
15. 4. 2018 13:58

pokr. Jak mohu vědět, že obnova byla tak masivní? Plyne to např. ze slov jedné z syrských osádek komplexu protivzdušné obrany. Starší zařízení neodpovídá početnosti obsluhy a způsobu ovládání. Rusové si ověřili bojeschopnost, spolehlivost a efektivitu užití této techniky. Proti raketám. Proti letadlům nemá zřejmě dostatečnou účinnost. Ale možná že má dostatečnou účinnost i proti letadlům. Jen je při nedostatečně masivním užití letadel zbytečné a přímo kontraproduktivní dostupnou techniku využít na „plný kotel“. A ani tehdy Vám neřeknou, co zvládli Syřané zcela samostatně, a kde jim malinko pomohli Rusové. Pokud Amenre čekáte obří ohňostroj, vyhlášení války, potopení „Donalda Cooka“- čekáte… Číst vice »

Viky
Viky
15. 4. 2018 14:39

to Bety: „…Mimochodem zajímalo by mne, jestli se sdělovadla a naši „politici“ zamysleli nad tím, jaké následky by to mělo, pokud by v těch prázdných barácích skutečně chemické zbraně byly. …“ Zamysleli, zamysleli… tedy Bety, přece jen, nechcete od nich něco nad jejich síly? Kejhat na libovolné téma, proč ne, ale zamýšlet se? Vždyť to je nebezpečné. Všimněte si, jak jsou vybíráni „odborníci“ ke komentářům v oblbovadlech. Proč tolik vojenských syntetických analytiků, a ne jeden obyčejný provinční toxikolog? Aby třeba neřekl, že chlor je průmyslově hojně využíván, díky tomu také víme jak přesně vypadají jednotlivé fáze otravy chlorem, a že… Číst vice »

fajt
fajt
15. 4. 2018 15:01

https://cz.sputniknews.com/svet/201704065063665-turecko-amerika-operace-syrie-erdogan/ – v Sýrii se stále jede hra NWO, Erdogan byl přibrán, aby Donaldovi pomohl při uchopení moci v americké korporaci … škoda, že u toho umírají nevinní a ne vlastníci FEDu, ti by měli chcípat jako mouchy. ..)

Amenre
Amenre
16. 4. 2018 4:10

Ale tak mu to Rakousko necháme, no. A víte co, dáme mu ještě kus Československa, to mu určitě bude stačit.

peter.
16. 4. 2018 4:54

Punta napsal
Bohužel Rusko je možná víc „kapitalistické“ než naše EU a tak na zájem elit o prosperitu lidí (sociální) v západní evropě a-lá druhá polovina 20 století asi můžeme zapomenout.

https://cont.ws/@oskar/917066

fajt
fajt
16. 4. 2018 5:27

peter. napsal
https://cont.ws/@oskar/917066

Až tady v plné síle dorazí ruští oligarchové, v rámci domluvené mocenské parity , tak některým pořádně spadne čelist. ..)

Bety
Bety
16. 4. 2018 7:00

Bakala nebo ruský oligarcha – v čem vidíte rozdíl?
Sami jsme je pustili k lizu, sami je nakonec budeme muset od toho lizu vyhnat,
protože ten i onen je za prachy, moc a poplácání po zádech od páníčka za oceánem schopen prodat i vlastní matku.

fajt
fajt
16. 4. 2018 7:31

Bety napsal
Bety

Děripaska je dobrý lidojed ( a je jich tam celý pytel ), pár jsem jich osobně zažil ( v rzeczipospolitej – proto taky pšonci dnešní novye russkie opravdu nemusí ) a viděl velkopodnikatelské praktiky ( Bakala je proti nim neškodný ťuňťa ), v česku to budou mít hodně snadný ( tady je to vždycky z pangejtu do pangejtu, vlastní štrase prostě nikdy nebyla a ani nebude ). ..)

peter.
16. 4. 2018 9:08

Bety napsal
sami je nakonec budeme muset od toho lizu vyhnat,
protože ten i onen je za prachy, moc a poplácání po zádech od páníčka za oceánem schopen prodat i vlastní matku.

Výborný plán!
len by som rád vedel,že koho máte na mysli pod tým „my“(budeme je muset od toho lizu vyhnat),kto vyženie od lizu ruských oligarchov(lebo zatiaľ po nich sankciami bije len „západ“) a kedy by k tomu malo dôjsť (to aby som vedel či sa toho dožijem).

Bety
Bety
16. 4. 2018 12:41

Víte Peter, dojde k tomu, až bude většina lidí dostatečně vytočená. Euforie z počátku devadesátých let je beznadějně pryč, víra v dobré úmysly Západu rovněž. Média se vší mocí snaží udržet lidi v lajně už ne opěvováním západních politiků, ale očerňováním a převracením reálií z doby socialismu – v duchu dnešek stojí za h…o, ale dřív to bylo horší. Jenže jak na začátku devadesátých let lidé kupovali noviny a časopisy jako diví a brali vše z TV jako slovo boží – to je také nenávratně pryč. Že se nás vší silou snaží vehnat do zničující války ještě zdaleka všem bohužel… Číst vice »

peter.
16. 4. 2018 13:35

Bety napsal Ale jak se vy dva kamarádi dokážete od jakéhokoli tématu dostat k tomu, že v Rusku je všechno špatně, klobouk dolů. TV ale stejně nenahradíte. Keby ste bola taká láskavá a objasnila mi,ako ste k tomu to záveru prišla?! Ak dám odkaz na banditských (ne)ruských oligarchov tak som tým uškodil Rusku?Ak napíšem,že sa mi nepáči,že v Rusku sa nastolil kapitalizmus toho najhrubšieho zrna tak tým myslím,že v Rusku je všetko špatne?Veď je to na hlavu!Tí oligarchovia škodia Rusku!Nie ja,fajt alebo tí ktorí na to upozorňujú! Tak či onak,je nezdravé ak city prevažujú nad rozumom a spôsobujú,že odmietate vidieť… Číst vice »

fajt
fajt
16. 4. 2018 14:02

peter. napsal
peter

to je marný, Peter, někteří si s radostí sobě vlastní na ty pekelný kamna skočí znova, tak je nechte, ať se upálí. ..)

Bety
Bety
16. 4. 2018 17:32

Ano, v Rusku je kapitalismus, jsou tam i hnusní všeho schopní zbohatlíci, korupce se taky nezbavili. Přesto je to stát, který je na cestě k obnovení své suverenity, stát, který přes všechny špinavosti, sankce a provokace se snaží dodržovat mezinárodní úmluvy a právo, stát který staví výrobní provozy místo montoven, stát , který se stal potravinově soběstačný, stát, který příznivě zasáhl do migrační krize a v neposlední řadě stát, který nestojí o III. světovou. Nepíšu na nikoho oslavnou tirádu, ale připadá mi značně NEFÉR neustálé zdůrazňování všech nedostatků, které jsou pro jakýkoli kapitalismus typické a o kterých Rusové ostatně dobře… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 4. 2018 19:38

Bety napsal Ano, v Rusku je kapitalismus, jsou tam i hnusní všeho schopní zbohatlíci, korupce se taky nezbavili. Přesto je to stát, který je na cestě k obnovení své suverenity, stát, který přes všechny špinavosti, sankce a provokace se snaží dodržovat mezinárodní úmluvy a právo, stát který staví výrobní provozy místo montoven, stát , který se stal potravinově soběstačný, stát, který příznivě zasáhl do migrační krize a v neposlední řadě stát, který nestojí o III. světovou. Nepíšu na nikoho oslavnou tirádu, ale připadá mi značně NEFÉRneustálé zdůrazňování všech nedostatků, kteréjsoupro jakýkoli kapitalismus typické a o kterých Rusové ostatně dobře ví,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 4. 2018 19:44

„Ну что, НАКАЗАЛИ Россию?!“ Михеев о ФИАСКО „исключительных“ в Сирии
https://www.youtube.com/watch?v=jqGet-__-xw

PPK
PPK
17. 4. 2018 0:04

Amenre napsal Byl by to perfektní polní test S-300 / S-400. A co takhle, vzpomenout si (pokud to tu ještě nikdo nezmínil) na své znalosti z vojny, jestliže si uvědomíme, že akce tzv. spojenců byla mj. i pokus o průzkum bojem a Rusy to pochopitelně napadlo, že se o to oni pokusí? Tak tedy: Co to je, ten průzkum bojem (vlastními zastaralými a levnými zbraněmi „ze skladů“? (cituji) „To je nouzový, ale velice účinný prostředek, jak za války v poli zjistit postavení, sílu a bojovou morálku protivníkových jednotek“. (zdroj pravyprostor.cz/pruzkum-bojem). Anebo ještě jinak: (cituji) „Průzkum bojem představuje bojovou akci, jejímž… Číst vice »

PPK
PPK
17. 4. 2018 0:56

Irena napsal
A to ani nemluvím o tom vašem zkoušení těch systému. Ona každá taková zkouška je totiž i přínosem pro nepřátele, kteří získají více informací, jak ty systémy fungují, což také není zanedbatelné.

Teď jsem dočetl diskusi celou a s uznáním konstatuji: Paní Ireno, bravo! Trefila jste do černého už dávno přede mnou, jen já jsem to při prvním rychlém čtení diskuse přehlédl!
S úctou a pozdravem PPK.

Irena
17. 4. 2018 7:54

Děkuji PPK. Od vás mě to opravdu těší, protože mám velkou úctu k vašim názorům i znalostem, i když se třeba vždycky neshodneme.

Viky
Viky
17. 4. 2018 7:57

Napsal jste to PPK dobře. Někteří naši diskusní kolegové lehce pozapomenuli, že kromě lodí, letadel, ponorek vysloveně bojového charakteru, jsou na místě i prostředky výzvědné. A že „velmi pravděpodobně“ byly ještě mnohem zaměstnanější, než ti, co pouštěli rakety a směrovali bombardéry. Domnívám se, že ani modernizované syrské prostředky PVO nebyly využity „naplno“. Mediální úspěch ještě větší účinosti nemůže kompenzovat ztrátu strategické i taktické výhody. Tomahawky i syrská protivzdušná obrana mají svůj původ v osmdesátých letech. Ale obojí prošlo modernizací. A modernizace prostředků PVO byla zcela zřejmě důslednější a úspěšnější. To musí být pro emerickou stranu dosti nepříjemné zjištění. A jsou… Číst vice »

peter.
17. 4. 2018 8:07

Viky napsal
Někteří naši diskusní kolegové l

Ktorí?
V tejto diskusii spochybnil správnosť konania Ruska len jeden diskutér.Amenre.

PPK
PPK
17. 4. 2018 9:42

Děkuji těm, kteří pochopili myšlenky příspěvku paní Ireny i toho mého. Podle mého názoru, i když se pozemní pohybová strategie vojsk od dob von Moltkeho změnila zdánlivě málo, tak případné soudobé války velmocí by byly realizovány již ve zcela jiné praktické rovině. Světové armády od 40.let 20.století praktikují bouřlivě se vyvíjející nové technologie válek. Dnes tu jsou už hypersonické raketové nosiče a řádově účinnější jaderné zbraně, včetně těch na balistických i oběžných dráhách planety + jejich řídící elektronický hardware a programový software = nový obor bezdrátové komunikace a ovládání zbraní ve válkách již po léta nazývaný slovem radioelektronický boj (REB).… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 4. 2018 11:35

Невероятные кадры: Армия России вошла в последнюю крепость боевиков в Гуте — реакция жителей
https://www.youtube.com/watch?v=fFXBluWI4Bo

Irena
17. 4. 2018 12:42

Když už jsme u těch zbraní. Tak proběhla zpráva, že se jedna z britských ponorek, která měla také zaútočit na Sýrii dostala do úzkých, protože jí prý pronásledovaly jedna či snad dvě ruské ponorky. Víte, já jsem v tomto ohledu laik. Ale víte, co bych udělala já, kdybych měla k dispozici podvodní drony, které jsou do určité míry schopné se chovat i autonomně a navíc moc nedbají na spotřebu paliva? Já bych takové dva droníky pověsila na takovou ponorku ze dvou stran a nechala bych je vydávat zvuky, jako ponorka, které by tu bylo slyšet, tu by mizely, či vydávat… Číst vice »