Historie už je přepsaná

Myslel jsem si, že přepsat historii trvá desítky let, během kterých se pozvolna některé věci mění a jiné vynechávají. Jaký omyl! Nic tak zdlouhavého a složitého není vůbec potřeba. Jde to ráz na ráz, jak ukazuje příklad rusko-gruzínské války v roce 2008 (psal jsem o ní například zde), od níž uběhlo teprve šest let, ale už je vše jinak. Byla to tehdy Gruzie, kdo jako první zaútočil na odštěpeneckou Jižní Osetii a tam umístěné ruské mírové sbory, a až na tento útok reagovalo Rusko (netvrdím, že Rusku nepřišel jako šikovná záminka vhod), které s Gruzií udělalo krátký proces; i na Wikipedii se (zatím ještě) píše: „(…) výsledky nezávislé vyšetřovací komise EU, podle které válku vyvolala Gruzie, a Rusko přispělo k eskalaci konfliktu.“ V současném českém tisku (např. Procházková, Luňák) se už ale o primární iniciativě Gruzie mlčí a za agresora je označováno Rusko. Nová „lepší“ historie je zde, rychle, rázně, nekompromisně.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sugar Ray
Sugar Ray
18. 6. 2014 18:58

No jo když se to hodí do současnosti a zapadá to do proti ruskýho scénáře tak na co čekat ? čeho se obávat ? Kdo to bude taky studovat ne ? Kolik lidí se o to zajímá a kolik by potencionálně mohlo něco namítat ? Lidi netuší která bije ani teď na Ukrajině a jakou roli hraje Rusko , natož aby někdo tušil něco o Jižní Osetii , to se to pak přepisuje a lehce manipuluje historie. Koukám na ten dokument Kosovo nekonečná válka , B.Clinton tam řiká na začátku etnické čistky v Kosovu nahradíme tolerancí a respektem , no… Číst vice »

Gatta
Gatta
19. 6. 2014 5:41

Chruščov přepsal Stalinovu historii jediným projevem – měl na to prostě tu odvahu (či drzost) a dostatečné mocenské postavení.

Orwell stále platí: „Kdo ovládá minulost – ten ovládá budoucnost“.

peter.
19. 6. 2014 6:00

OSN vyšetrovala,zistila nepopieratľné skutočnosti a prípad odloží ad acta.http://www.srspol.sk/clanek-osn-priznava-ze-pri-masakre-v-odese-pravy-sektor-dorazal-zranenych-9490.html

Gatta
Gatta
19. 6. 2014 8:32

Kde je umělec orinoko? Tohle by se mu mohlo líbit.

Jasně, úplně mimo téma, ale i to je občas potřeba.

http://www.navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=19735

Ladys
Ladys
19. 6. 2014 11:11

Zajímavý článek podplukovníka v záloze o současném vedení válek v režii USA:
http://stripkyzesveta.cz/cz/media/790/vasilij-pavlov-z-nouze-ctnost-teroristicke-valky

Gatta
Gatta
19. 6. 2014 11:38

Ladys napsal

Zajímavý článek podplukovníka v záloze o současném vedení válek v režii USA:
http://stripkyzesveta.cz/cz/media/790/vasilij-pavlov-z-nouze-ctnost-teroristicke-valky

To bych zažadil do „povinného čtení“.

nikdo
nikdo
19. 6. 2014 13:44

Ladys napsal Zajímavý článek podplukovníka v záloze o současném vedení válek v režii USA: http://stripkyzesveta.cz/cz/media/790/vasilij-pavlov-z-nouze-ctnost-teroristicke-valky Velmi zajímavé. Ale válka vedená teroristicky proti celému obyvatelstvu by mohla přinést zajímavý výsledek: nutnost obyvatelstva bránit se útočníkům samostatně, t.j. nutnost absolutního ozbrojení celé populace minimálně ručními zbraněmi, na úrovni obcí i těžší výzbrojí, např.přenosnými protitankovými a protiletadlovými komplexy, nutnost regionální soběstačnosti po omezenou dobu (regulace ekonomiky zdaleka nejen v době ohrožení, ale i v době přípravy), nutnost existence decentralizovaného vojenského velení a propojení s decentralizovaným vedením politickým, právní možnost podřídit ekonomickou činnost a vlastnická práva vojenské situaci. To by ve skutečnosti mohlo přinést… Číst vice »

Gatta
Gatta
19. 6. 2014 14:33

Re nikdo:

Prostě opravdové „republikánství“ – tak jak ho chápali v antice, nebo jak ho viděl Mchiavelli – nebo dodnes udržují ti Švýcaři.

lomikel
lomikel
19. 6. 2014 17:40

Ladys napsal Zajímavý článek podplukovníka v záloze o současném vedení válek v režii USA: http://stripkyzesveta.cz/cz/media/790/vasilij-pavlov-z-nouze-ctnost-teroristicke-valky vynikajici, dava to sanci na reseni vice problemu najednou – nizkonakladove zalohy pro armadu – prubezne cviceni a udrzovani dovednostii – posileni lokalni samospravy, posiluje mistni sounalezitost – DAVA SANCI LIDEM LEGALNE SE ORGANIZOVAT NA OBRANU SVEHO ZIVOTA, MAJETKU A PRAV MIMO RAMEC SILOVYCH STRUKTUR – ma zkludnujici efekt v mnoha spolecenskych zapasech, lide kteri jsou schopni se sami branit jsou brani vazneji Lze rici ze lokalni milice davaji demokracii novy rozmer :) a priblizuji se v dalsi oblasti idealu obcanskeho statu. tento clanke by… Číst vice »

mirror
mirror
20. 6. 2014 12:59

Tady si toho admin všimne!!! Vpravo nahoře na hlavní stránce je žádost o příspěvek na provoz OM. Mám nápad. Pošlu nějaké peníze, ale přál bych si, aby pražská skupina přátel OM část vybraných prostředků použila na nákup dobrého pití (např. vína) a předala láhev (nebo láhve) poslanci Jakubčíkovi jako výraz vděku za jeho projev ve sněmovně a hlavně slova na adresu katolické církve, která se u nás roztahuje nad meze dané preferencemi. Je to od poslance ČSSD nečekaně odvážné a mělo by se to ocenit. Zdá se, že bude osamocen a na jeho hlavu se mohou z řad členů křesťanské… Číst vice »

mirror
mirror
20. 6. 2014 13:09

Potvrzení správnosti čísla účtu
2000593175/2010
banka 2010 je správně?

mirror
mirror
20. 6. 2014 13:56
ms
ms
20. 6. 2014 17:12

Stojí za přečtení http://ceskapozice.lidovky.cz/mluvme-s-noamem-chomskym-0xr-/tema.aspx?c=A140619_172305_pozice-tema_paja

Sice to není přesně k tématu, ale je to o mentalitě médií a velmi trefné.

Sio
Sio
21. 6. 2014 9:28

mirror napsal
Jakubčíkovi

Mirrore, nechcete to udělat jmenovitě? Tady je kontakt na kanceláře poslance Jakubčíka.
http://www.igorjakubcik.cz/kontakt/
vyjádřit mu podporu snad ještě není u nás trestné.

mirror
mirror
21. 6. 2014 10:08

Sio napsal
Mirrore, nechcete to udělat jmenovitě? Tady je kontakt na kanceláře poslance Jakubčíka.
http://www.igorjakubcik.cz/kontakt/
vyjádřit mu podporu snad ještě není u nás trestné.

Sio, do Klatov mám tak daleko, že jsem tam za celý život nebyl. V Praze by předání láhve mohla zajistit malá delegace fandů OM z Prahy. Pro můj nápad tady není žádné nadšení.

Sio
Sio
21. 6. 2014 11:38

mirror napsal
mirr

Myslel jsem poštou. Tady je píseň Hlinkovy gardy.
http://www.akordytext.cz/vesely-frantisek-kristof/kamarati-na-straz
A což teprve tento kněz, k tomu se jistě církev nebude znát.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Jozef_Tiso