Historie už je přepsaná

Myslel jsem si, že přepsat historii trvá desítky let, během kterých se pozvolna některé věci mění a jiné vynechávají. Jaký omyl! Nic tak zdlouhavého a složitého není vůbec potřeba. Jde to ráz na ráz, jak ukazuje příklad rusko-gruzínské války v roce 2008 (psal jsem o ní například zde), od níž uběhlo teprve šest let, ale už je vše jinak. Byla to tehdy Gruzie, kdo jako první zaútočil na odštěpeneckou Jižní Osetii a tam umístěné ruské mírové sbory, a až na tento útok reagovalo Rusko (netvrdím, že Rusku nepřišel jako šikovná záminka vhod), které s Gruzií udělalo krátký proces; i na Wikipedii se (zatím ještě) píše: „(…) výsledky nezávislé vyšetřovací komise EU, podle které válku vyvolala Gruzie, a Rusko přispělo k eskalaci konfliktu.“ V současném českém tisku (např. Procházková, Luňák) se už ale o primární iniciativě Gruzie mlčí a za agresora je označováno Rusko. Nová „lepší“ historie je zde, rychle, rázně, nekompromisně.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sugar Ray
Sugar Ray
18. 6. 2014 18:58

No jo když se to hodí do současnosti a zapadá to do proti ruskýho scénáře tak na co čekat ? čeho se obávat ? Kdo to bude taky studovat ne ? Kolik lidí se o to zajímá a kolik by potencionálně mohlo něco namítat ? Lidi netuší která bije ani teď na Ukrajině a jakou roli hraje Rusko , natož aby někdo tušil něco o Jižní Osetii , to se to pak přepisuje a lehce manipuluje historie. Koukám na ten dokument Kosovo nekonečná válka , B.Clinton tam řiká na začátku etnické čistky v Kosovu nahradíme tolerancí a respektem , no… Číst vice »

Gatta
Gatta
19. 6. 2014 5:41

Chruščov přepsal Stalinovu historii jediným projevem – měl na to prostě tu odvahu (či drzost) a dostatečné mocenské postavení.

Orwell stále platí: „Kdo ovládá minulost – ten ovládá budoucnost“.

peter.
19. 6. 2014 6:00

OSN vyšetrovala,zistila nepopieratľné skutočnosti a prípad odloží ad acta.http://www.srspol.sk/clanek-osn-priznava-ze-pri-masakre-v-odese-pravy-sektor-dorazal-zranenych-9490.html

Gatta
Gatta
19. 6. 2014 8:32

Kde je umělec orinoko? Tohle by se mu mohlo líbit.

Jasně, úplně mimo téma, ale i to je občas potřeba.

http://www.navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=19735

Ladys
Ladys
19. 6. 2014 11:11

Zajímavý článek podplukovníka v záloze o současném vedení válek v režii USA:
http://stripkyzesveta.cz/cz/media/790/vasilij-pavlov-z-nouze-ctnost-teroristicke-valky

Gatta
Gatta
19. 6. 2014 11:38

Ladys napsal

Zajímavý článek podplukovníka v záloze o současném vedení válek v režii USA:
http://stripkyzesveta.cz/cz/media/790/vasilij-pavlov-z-nouze-ctnost-teroristicke-valky

To bych zažadil do „povinného čtení“.

nikdo
nikdo
19. 6. 2014 13:44

Ladys napsal Zajímavý článek podplukovníka v záloze o současném vedení válek v režii USA: http://stripkyzesveta.cz/cz/media/790/vasilij-pavlov-z-nouze-ctnost-teroristicke-valky Velmi zajímavé. Ale válka vedená teroristicky proti celému obyvatelstvu by mohla přinést zajímavý výsledek: nutnost obyvatelstva bránit se útočníkům samostatně, t.j. nutnost absolutního ozbrojení celé populace minimálně ručními zbraněmi, na úrovni obcí i těžší výzbrojí, např.přenosnými protitankovými a protiletadlovými komplexy, nutnost regionální soběstačnosti po omezenou dobu (regulace ekonomiky zdaleka nejen v době ohrožení, ale i v době přípravy), nutnost existence decentralizovaného vojenského velení a propojení s decentralizovaným vedením politickým, právní možnost podřídit ekonomickou činnost a vlastnická práva vojenské situaci. To by ve skutečnosti mohlo přinést… Číst vice »

Gatta
Gatta
19. 6. 2014 14:33

Re nikdo:

Prostě opravdové „republikánství“ – tak jak ho chápali v antice, nebo jak ho viděl Mchiavelli – nebo dodnes udržují ti Švýcaři.

lomikel
lomikel
19. 6. 2014 17:40

Ladys napsal Zajímavý článek podplukovníka v záloze o současném vedení válek v režii USA: http://stripkyzesveta.cz/cz/media/790/vasilij-pavlov-z-nouze-ctnost-teroristicke-valky vynikajici, dava to sanci na reseni vice problemu najednou – nizkonakladove zalohy pro armadu – prubezne cviceni a udrzovani dovednostii – posileni lokalni samospravy, posiluje mistni sounalezitost – DAVA SANCI LIDEM LEGALNE SE ORGANIZOVAT NA OBRANU SVEHO ZIVOTA, MAJETKU A PRAV MIMO RAMEC SILOVYCH STRUKTUR – ma zkludnujici efekt v mnoha spolecenskych zapasech, lide kteri jsou schopni se sami branit jsou brani vazneji Lze rici ze lokalni milice davaji demokracii novy rozmer :) a priblizuji se v dalsi oblasti idealu obcanskeho statu. tento clanke by… Číst vice »

mirror
mirror
20. 6. 2014 12:59

Tady si toho admin všimne!!! Vpravo nahoře na hlavní stránce je žádost o příspěvek na provoz OM. Mám nápad. Pošlu nějaké peníze, ale přál bych si, aby pražská skupina přátel OM část vybraných prostředků použila na nákup dobrého pití (např. vína) a předala láhev (nebo láhve) poslanci Jakubčíkovi jako výraz vděku za jeho projev ve sněmovně a hlavně slova na adresu katolické církve, která se u nás roztahuje nad meze dané preferencemi. Je to od poslance ČSSD nečekaně odvážné a mělo by se to ocenit. Zdá se, že bude osamocen a na jeho hlavu se mohou z řad členů křesťanské… Číst vice »

mirror
mirror
20. 6. 2014 13:09

Potvrzení správnosti čísla účtu
2000593175/2010
banka 2010 je správně?

mirror
mirror
20. 6. 2014 13:56
ms
ms
20. 6. 2014 17:12

Stojí za přečtení http://ceskapozice.lidovky.cz/mluvme-s-noamem-chomskym-0xr-/tema.aspx?c=A140619_172305_pozice-tema_paja

Sice to není přesně k tématu, ale je to o mentalitě médií a velmi trefné.

Sio
Sio
21. 6. 2014 9:28

mirror napsal
Jakubčíkovi

Mirrore, nechcete to udělat jmenovitě? Tady je kontakt na kanceláře poslance Jakubčíka.
http://www.igorjakubcik.cz/kontakt/
vyjádřit mu podporu snad ještě není u nás trestné.

mirror
mirror
21. 6. 2014 10:08

Sio napsal
Mirrore, nechcete to udělat jmenovitě? Tady je kontakt na kanceláře poslance Jakubčíka.
http://www.igorjakubcik.cz/kontakt/
vyjádřit mu podporu snad ještě není u nás trestné.

Sio, do Klatov mám tak daleko, že jsem tam za celý život nebyl. V Praze by předání láhve mohla zajistit malá delegace fandů OM z Prahy. Pro můj nápad tady není žádné nadšení.

Sio
Sio
21. 6. 2014 11:38

mirror napsal
mirr

Myslel jsem poštou. Tady je píseň Hlinkovy gardy.
http://www.akordytext.cz/vesely-frantisek-kristof/kamarati-na-straz
A což teprve tento kněz, k tomu se jistě církev nebude znát.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Jozef_Tiso