NATO: Gigantický radioelektronický pytel v Sýrii nám znemožňuje létat

Jeden z generálů NATO uvádí v Daily OSNet, že radary jsou oslepené, činnost elektronických systémů navádění narušená a navíc nainstalováno rušení satelitního příjmu v předmětném „pytli“ o rozměru 600 km.

Z bojové zóny v severní Sýrii přišla zpráva o nasazení nového ruského systému elektronických rušiček, které údajně mohou oslepit radary, narušit elektronické naváděcí systémy a rušit satelitní příjem.

Daily OSNet píše, že tato poslední zpráva následuje za dřívějším ohlášením o ruském křižníku s instalovaným systémem protiraketové obrany S-300, nasazeným u břehů Latákije. Oba systémy znamenají to, co nejvyšší velitel NATO generál Philip Breedlove popisuje jako „ruský pytel“ A2/AD (anti přístup/zakázaná zóna) v Sýrii.

Ve výsledku je NATO účinně oslepeno uvnitř pytle o rozloze 600 km s centrem v ruské Latákiji. Dále se autor snaží pochopit jaké tajné zbraně Rusové v Sýrii nasadili.

Předpokládá, že zkoumaná technologie je podobná na Ričag (pákový efekt) firmy KRET (koncern radioelektronické technologie), ale zřejmě s mnohem většími možnostmi. Taktická verze tohoto systému byla předvedena novinářům v Rusku již v dubnu 2015.

Systém Ričag je namontován na vrtulník Mi-8MT. Říká se, že nyní neexistuje způsob, jak jej zdolat. Jeho elektronické protiopatření je určeno k oslepení radarů, sonarů a dalších systémů detekce, k ochraně letadel, vrtulníků, bezpilotníků, pozemních a námořních sil proti raketám „vzduch – vzduch“, „země – vzduch“ i dalších obranných systémů v okruhu několika stovek kilometrů.

Může být určen k blokování jakéhokoliv druhu ozbrojených sil, včetně vrtulníků a letadel, pozemních i námořních sil. Velká pozornost se v článku věnuje krokodýlím slzám generála Breedlova, který řekl, že krom Pobaltí a Černého moře nám Rusové uzavřeli přístup i do Středozemního moře.

Podle všeho usilovně hledají body styku, ale obávají se, že náhlý přechod od konfrontace ke spolupráci bude přijat jako kapitulace. Pro Obamu je to – klacek do soukolí politické kariéry. Něco významného je i v tom, že neslyšíme ataky od jedné nevyrovnané osoby v OSN na (ruského vyslance – pozn. edit.) Čurkina.

Ohledně Sýrie a Ukrajiny se změnil tón a obsah řeči Kerryho. Nikdo už nežádá okamžitý odchod Asada, kárá se režim Porošenka kvůli porušení minských dohod. Rusko dává klidnou a adekvátní odpověď na urážky. Nyní americká média sama Obamovi připomněla všechno co tvrdil o „ekonomice rozbité na cucky“ a o Rusku jako o „regionální mocnosti“, jenže pro něho v nepříjemném vyznění.

Komentáře čtenářů jsou zhruba stejné jako od cenzora. Nevěříme, všechno jsou hlouposti, zničíme obyčejnou raketou, kremelská propaganda, i když se najdou i soudné myšlenky, kterak se Amerika dostala do stavu, kdy ji odevšad vyhánějí.

Převzato z Warfiles.ru

Překlad: zajoch

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
abx
abx
9. 11. 2015 21:23

blizsi popis k systemu REB Rycag osadeneho na vrtulniku Mi8
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lb_O5isGlPQ
– dosah pozemnych cielov 50-200km
– 8 cielov sleduje zaroven
– letecke ciele do 300km
– technologia elektronickeho generatora rusenia DRFM, vykon 100kW, cize hruba sila

abx
abx
9. 11. 2015 21:31

no teda, co si to dovoluju – cina moze veselo zostrelovat americke spinonazne druzice

Vojáci ČLR provedli zkoušky zaatmosférové zadržující rakety Dong Neng-3 (DN-3), sdělil portál Washington Free Beacon s odkazem na zdroje v Ministerstvu obrany USA.

Podle informace portálu zkoušky proběhly na základně zkušebního centra Korla v Sin-ťiang-Ujgurském autonomním okruhu ČLR koncem října tohoto roku. Podle údajů americké rozvědky je nová raketa prostředkem PRO a je určena k zadržování raket, ale zdroj v Ministerstvu obrany sděluje, že základní funkce DN-3 je zasahování družic přímým úderem.

comment image

Dana
Dana
10. 11. 2015 2:47

Ha ha.
Predevcirem probihaly na severu Syrie spolecne letecke testy Americanu s Rusy, kdepak asi byl ten pytlik ? Predpokladam, ze v kalhotech…. :-)

abx
abx
10. 11. 2015 9:10

Dana napsal

Ha ha.
Predevcirem probihaly na severuSyrie spolecne letecke testy Americanu s Rusy, kdepak asi byl ten pytlik ? Predpokladam, ze v kalhotech….

od plotny to mohlo vyzerat ako velky uspech americkej strategie, taktiky, slobody a americkeho sposobu zivota. v skutocnosti to bolo len male cvicenie, CVICENIE, aby si letci na seba zvykli, alebo ako oni hovoria, aby sa „onuchali“. lebo american boyz su geneticky naprogramovani najprv strielat a az potom sa pytat, who is who. cize to vyplyva z toho, ze Izrael zakazal USA valcit v takej blizkosti pri svojich hraniciach…

asym
asym
10. 11. 2015 9:17

Dana napsal

Ha ha.
Predevcirem probihaly na severuSyrie spolecne letecke testy Americanu s Rusy, kdepak asi byl ten pytlik ? Predpokladam, ze v kalhotech….

…dámo, předpokládám, že zařízení má minimálně dva režimy: включить – выключить a asi byl v době vámi uváděných testů zapnut ten druhý ;-)

abx
abx
10. 11. 2015 9:42

vrtulnik Mi8 vybaveny systemom radioelektronickeho boja REB, in natura
comment image

Sio
Sio
10. 11. 2015 17:11

Dana napsal

Ha ha.
Predevcirem probihaly na severuSyrie spolecne letecke testy Americanu s Rusy, kdepak asi byl ten pytlik ? Predpokladam, ze v kalhotech….

Je tu několik variant a to nezávisle na tom, co ve skutečnosti Rusové mají.
A. Američané tomu věří a připravují přezbrojení
B. Američané mají pochybnosti a připravují menší přezbrojení navíc
C. Američané tomu nevěří a co se týče zbrojení jedou podle běžného plánu
D. Američané se tomu smějí a se zbrojením si nedělají starosti, hlasují pro snižování nákladů na zbrojeni
Otázka zní – která varianta je nejvýhodnější pro Putina?

orinoko
orinoko
10. 11. 2015 19:47

To uz snad totalni suTEREN.
Kdyz na hypermodernim letadlovem srotu emericke armady dostalo ridky prepad nekolik robocopu navic , tak jejich sracky zaplavovaly cele useky toho divu sveta. Kolem a kolem vzato … emericky dandy byl prepaden vlastnimi lejny … aniz by tim byly emericke dany nejak zaskoceny.
H..O..V..N..O … je existencni podstatou a pralatkou celych slavnych USA.
Finska knizni novela – Teorie sracek neni az tak o Finsku jako predevsim o USA.

Dana
Dana
11. 11. 2015 3:20

No, zatim se Rusko moc nevytahlo, zbrane nic moc a bombardovat umi kazdy.
Nejak to po te pocatecni uforii jde ztuha.

Sio, myslim, ze je to C., coz zaroven znamena prezbrojeni kazdych x let.

Dana
Dana
11. 11. 2015 4:00

asym napsal
…dámo, předpokládám, že zařízení má minimálně dva režimy:включить – выключить a asi byl v době vámi uváděných testů zapnut ten druhý

No prave. Neco, co neexistuje je vypnute, kdyz jsou v blizkosti Amici… :-)

Jinak ma vice uspechu syrska vlada a jeji pomocnici z Iranu, ti bojuji v terenu. Rusove schazuji kasetove bomby, plosne nici a nasledne nejmene 50 tisic uprchliku z okoli Alepa je na ceste do Evropy…Ti si podle meho nazoru asyl zaslouzi…

Amenre
Amenre
11. 11. 2015 6:11

Dana napsal
No prave. Neco, co neexistuje je vypnute, kdyz jsou v blizkosti Amici… :-)

Takze NATO si stezuje na neco, co neexistuje ? :D

Viky
Viky
11. 11. 2015 9:45

Dano, Vy si protiřečíte. -„“No, zatim se Rusko moc nevytahlo, zbrane nic moc a bombardovat umi kazdy. Nejak to po te pocatecni uforii jde ztuha. „“ X „“Jinak ma vice uspechu syrska vlada a jeji pomocnici z Iranu, ti bojuji v terenu. Rusove schazuji kasetove bomby, plosne nici a nasledne nejmene 50 tisic uprchliku z okoli Alepa je na ceste do Evropy…““ Zbraně nic moc? No nevím, nevím. Proč tedy takový jekot? Opravdu nevím, jestli bombardovat umí každý. Nikdy jsem nebombardoval, tak ani nevím, jestli to umím. Asi ano. S tím trefováním to ale bude horší. Spíš špatné. U mne.… Číst vice »

Viky
Viky
11. 11. 2015 9:58

o tom ostatním. Pokud je cílem US administrativy oslabení pozice Assada a pokus o jeho odstranění, je ruská účast jasný neśpěch. A pokud je cílem boj s extrémisty, tak se mi nějak nedostává kladných US výsledků.
Dano, loď „Donald Cook“ je poměrně jasný důkaz o existenci a funkčnosti zbraní pro radioelektronický boj. Vy se smějete, ale personál na lodi se moc nesmál.

Sio
Sio
11. 11. 2015 10:30

Dana napsal

No, zatim se Rusko moc nevytahlo, zbrane nic moc a bombardovat umi kazdy.
Nejak to po te pocatecni uforiijde ztuha.

Sio, myslim, zeje to C.,coz zaroven znamena prezbrojeni kazdych x let.

No, pro Putin ato není špatná správa. Získává čas a může dohánět.

Alena
Alena
11. 11. 2015 10:55

Dana napsal

No, zatim se Rusko moc nevytahlo, zbrane nic moc a bombardovat umi kazdy.
Nejak to po te pocatecni uforiijde ztuha.

Sio, myslim, zeje to C.,coz zaroven znamena prezbrojeni kazdych x let.

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/386045-prvni-velky-uspech-asada-s-rusy-v-zadech-prorazili-blokadu-letiste-u-halabu.html

Amenre
Amenre
11. 11. 2015 18:01