Oles Buzyna (*1969 – †2015): R.I.P.

V Kyjevě byl zavražděn vynikající ukrajinský spisovatel , novinář , historik Oles Buzyna (Бузина, Олесь Алексеевич)

Narodil se 13.července 1969 v Kyjevě.

Studoval v Kyjevě na specializované škole Tarasa Ševčenka. V roce 1992 absolvoval jazykovědnou fakultu Kyjevské národní univerzity.
Pracoval sice jako novinář, ale jeho proslulost byla ve spisovatelské tvorbě. Jeho knížky se na Ukrajině staly bestselery. Mluvil velice dobře jak rusky, tak ukrajinsky. Po puči v Kyjevě se dostal na černý seznam a bylo mu zakázáno vystupovat v ukrajinské televizi.
Knihy:

Démon Taras Shevchenko (Вурдалак Тарас Шевченко 2000)

Tajná historie Ukrajiny-Rusi (Тайная история Украины-Руси 2005)

Vraťte ženám harém (Верните женщинам гаремы 2008)

Revoluce v bažině (Революция на болоте 2010)

Vzkříšení Maloruska (Воскрешение Малороссии 2012)

Svaz pluhu a trojzubce. Jak vymysleli s Ukrajinu „(Союз плуга и трезуба. Как придумали Украину 2013).

Dokijevská Rus ( Докиевская Русь 2014)

Poslední veřejné vystoupení Buzyny v rádiu „Věsti“ 13.4.2015

Krátká historie Ukrajiny

Rozhovor z 20. 2. 2014

Bohužel, naše přitroublá česká média, technologií Ctrl-c/Ctrl-v, sdělovala ovčanům jen informace typu:Na Ukrajině byl zavražděn proruský novinář, nebo báchorky typu: „…byli odklizeni jako možní svědci ze zákulisí hnutí Antimajdan, které se stavělo proti prozápadním demonstracím v Kyjevě“.

Nejen že naše tzv. demokratická a svobodná média do vraždy neslyšely jméno spisovatele Olese Byzyny. Dokonce to ale nebyl člověk, byl to proruský. Myšleno ten, co má jiný názor než junta v Kyjevě. Proto není třeba se bát, dělat v TV speciální pořady, posílat pana Karase do Kyjeva, nebo provozovat procházky politiků v ulicích Kyjeva. Přitom Byzyna byl na Ukrajině takovou osobností, že nějaký Charlie mu nesahá ani po kolena.

Jen si představte, že by podobní lidé jako na Ukrajině byli zlikvidování v Rusku, a to během jednoho roku! Dvacet čtyři hodin by se v TV řinuly ústní zvratky komentátorů na Putina:

 • Alex Kolesnik, bývalý hejtman Charkova, nalezen oběšený;
 • Stanislav Miller, bývalý poslanec ze Strany regionů, zastřelen;
 • Sergej Walter, bývalý starosta Melitopole, oběšený;
 • Alexander Borďuk, zástupce vedoucího ministerstva vnitra Melitopolu, oficiální důvod – zemřel na hypertenzi;
 • Alexander Pekljušenko, bývalý guvernér Záporožské oblasti, střelná rána;
 • Michail Čečetov, bývalý šéf Fondu národního majetku, předseda Strany regionů a frakce v Nejvyšší radě, vypadl z okna;
 • Sergej Melnyčuk, bývalý prokurátor Oděsy, vypadl z okna;
 • Nikolaj Sergyjenko, bývalý zástupce šéfa ukrajinských železnic, zastřelen;
 • Olga Moroz, šéfredaktorka „Netešinského věstníku“, zavražděna;
 • Oleg Kalašnikov, bývalý poslanec ze Strany regionů, zastřelen u vchodu do svého domu;
 • Oles Buzyna, novinář a spisovatel, byl zabit nedaleko svého domova;
 • Sergej Suchobok, spolupořadatel on-line publikací ProUA a „Obkom“, zavražděn;
 • Ruslan Kocaba, novinář, momentálně ve vězení, souzen za vlastizradu, hrozí mu 12 let;

Spisovatel Buzyna a politik Kalašnikov, kteří byli zavražděni, se nacházeli na seznamu serveru Mírotvůrce (Миротворец), kde najdete nejen jména, ale také plné adresy a telefonní čísla všech nepohodlných osob, tzv. separatistů nebo pomahačů Kremlu.

Databáze k 9. 1. 2015 obsahovala 9000 záznamů. Tyto stránky mají podporu ukrajinského ministerstva vnitra, bezpečnostní služby Ukrajiny a dalších bezpečnostních složek. Jmenovitou podporu mají od náměstka ministra vnitra Antona Geraščenka.

Nepřipomíná vám to něco? Například seznamy demokratické novinářky Sabiny Slonkové? Nebo echo24.cz?

Ale to je málo! Takový demokratický seznam by si měli zaplatit daňový poplatníci. Však jde o jejich duševní zdraví. „Premiére, vyvěste seznam proruských webů, spolupracujte s BIS. Republiku si rozvracet nedáme“ – požádala vládu Miroslava Němcová, členka Občanské a také Demokratické Strany.

Takže se ptám, kdy u nás začnou záhadné vraždy „agentů Putina a rozvracečů českého státu“? Kdy se začnou budovat internační tábory pro „nepřizpůsobivé“?

Na Ukrajině je ještě několika svobodných médií. Tam panuje zajímavý názor. Až to jedno skončí, budou stát před soudem a obvinění z válečných zločinů nejenom politici a lidé v uniformách, ale poprvé i novináři. Za rozdmychávání válečného konfliktu a nenávisti mezi lidmi.

Více najdete na http://www.buzina.org/

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
24. 4. 2015 8:01

Upozorňuji na nejnovějšího Pjakina ,který se vraždou Buziny zabývá z dalšího,pro mnohé nového úhlu pohledu :
http://leva-net.webnode.cz/products/otazky-a-odpovedi-v-v-pjakina-ze-dne-20-4-2015/

peter.
24. 4. 2015 13:27

hudryper napsal nejnovějšího Pjakina Pjakin si v tomto videu mal radšej zahryznúť do jazyka,keď kritizoval ruských predstaviteľov piatej kolóny a verchušku vôbec za to,že dávajú svoje deti študovať na univerzity v USA a EU.Pjakin hovorí,že tieto školy vyrobia s tých prominentných detí podobných blbov ako J.Psaki a Harfová.Vrelo s týmto názorom súhlasím,no pripomeniem,že aj Putinove dcéry študovali na západe,Medvedevov syn je(alebo by chcel byť) na Massachuttskom technologickom inštitúte .Dcéra S.Lavrova Katarína musela opustiť Ameriku kde sa narodila,keď jej otec pôsobil v OSN.Keď sa stal ministrom ZV,zostala v USA kde študovala na Kolumbijskej univerzite.Poslanec Dumy Sergej Fjodorov k tomu povedal :“Už… Číst vice »

fra
fra
24. 4. 2015 15:42

Mně nejnovější Pjakin doslova šokoval tím, že rovněž zpochybňuje přistání Američanů na Měsíci, včetně jeho zdůvodnění celé záležitosti. Je to na mně už velmi silné „kafe“ a opravdu nevím co si myslet o jeho důvěryhodnosti. Budˇ jsem tak naivní já nebo on. Lze nalézt asi od 35 minuty na
http://leva-net.webnode.cz/products/otazky-a-odpovedi-v-v-pjakina-ze-dne-20-4-2015/

Alena
Alena
24. 4. 2015 15:49

je více TABU, nejen o tom, že Američané na měsíci nebyli. Pjakin je na člověka, odkojeného našimi sdělovacími prostředky, opravdu silná káva, to věřím
další TABU např.
http://orgo-net.blogspot.cz/2015/04/chemtrailsove-scenerie-bezne-i-mene.html

fra
fra
24. 4. 2015 16:03

Paní Aleno,
Mohu Vás ujistit, že již hodně dlouho nejsem „kojen“ našimi sdělovacími prostředky všeho druhu a jsem ochoten pochybovat téměř o každém tvrzení, ale musím mít v ruce nějaké hodnověrné argumenty. Jinak Vám přeji hezký víkend.

zedd
zedd
24. 4. 2015 16:39

S tím přistáním na Měsíci mám také problém: Kosmické záření, Van Allenovy pásy, sluneční vítr. Tohle všechno je problém i v relativně masivní kovové skořápce, natož v podstatě neodstíněném skafandru. Život má problém i s ultrafialovým zářením, kterému se podaří proniknout na zemský povrch. Natož s gama zářením, nebo tou protonovou smrští, co na nás Slunce neustále pálí.
Pokud to ti amerečtí výsadkáři přežili, lze hovořit o obrovském štěstí.

Irena
24. 4. 2015 17:02

fra napsal
fra

Nevím, zda rozumíte rusky, ale pokud chcete slyšet nějaká fakta o tom, jak Američané na Měsíci nebyli, tak třeba tady
https://www.youtube.com/watch?v=V3vfILuajfU

Irena
24. 4. 2015 17:14
peter.
24. 4. 2015 17:17

zedd napsal

S tím přistáním na Měsíci mám také problém: Kosmické záření, Van Allenovy pásy, sluneční vítr. Tohle všechno je problém i v relativně masivní kovové skořápce, natož v podstatě neodstíněném skafandru. Život má problém i s ultrafialovým zářením, kterému se podaří proniknout na zemský povrch. Natož s gama zářením, nebo tou protonovou smrští, co na nás Slunce neustále pálí.
Pokud to ti amerečtí výsadkáři přežili, lze hovořit o obrovském štěstí.

No,ja neviem.Netrúfam si vyjadriť sa k tomu.Tu sú argumenty za,aj proti :
http://zivaplaneta.com/a/boli-americania-naozaj-na-mesiaci-152/

PPK
PPK
24. 4. 2015 17:24

fra napsal a jsem ochoten pochybovat téměř o každém tvrzení, ale musím mít v ruce nějaké hodnověrné argumenty Je to pochopitelně jen můj názor, ale mám pocit, že Pjakin dobře ví, proč říká právě to, co říká. Jinými slovy, myslím si, že právě on svou práci dělá dobře. Všimněte si, prosím, jak mj. naznačuje, že nejen pro činy, ale i pro určité informace musí existovat jejich přiměřený čas právě proto, aby nejen činy měly účinek, ale i informace byly věrohodné a měly tomu odpovídající dopad. Takže, nějaká dětská propagandistická historka o Měsíci, ta dnes vůbec není na pořadu pro ty,… Číst vice »

Bety
Bety
24. 4. 2015 20:43

Američanům nevěřím ani nos mezi očima, s tím Měsícem mi nejpodivnější připadá právě to, že se v programu průzkumu nepokračovalo. Jistě to bylo drahé, ale vzhledem k tomu, že si vždycky mohou prachy natisknout a nikdo ani nešpitne….

Quin
Quin
25. 4. 2015 7:59

Hola!
Uvědomuje si někdo z těch, kteří zde jalově „zasvěceně“ žvaní, o čem je článek o pár centimetrů výš?!
Uvědomil si někdo z Vás, že ti lidé, kteří hovoří, jsou dalším pravděpodobným cílem, a že VY stojíte ve stejné frontě NA SMRT?
Uvědomil si někdo z Vás, že stejný fašismus a zrůdnost zasela hrstka psychopatů i do Vaší země?

Béda
25. 4. 2015 8:05

Ukrajinský poslanec Timošenko žádal aby se i děti prominentů zůčastnili „ATO“. Pak se „po konzultaci“ omluvil (zdroj Hlavné správy)

Irena
25. 4. 2015 10:09

Zajímavá debata, ve které je i Azarov – bývalý ukrajinský premiér.
https://www.youtube.com/watch?v=_07c1FzGQyk

peter.
25. 4. 2015 18:26

Ten Geraščenkov „Mirotvorec“,zoznam ľudí určený na likvidáciu už bol z internetu stiahnutý.Zato sa tam objavujú iné zoznamy.Zoznamy s fotkou,menom a priezviskom,bydlisko s presnou adresou aj s č.telefónu.V tých zoznamoch sú ľudia -“ karateli“ z napr. milicionárskeho oddielu „Tornádo“,predtým batalión „Šachťarsk“,platený Kolomojským a ktorý musel byť kvôli zverstvám stiahnutý z frontu.Teraz títo hrdinovia plačú,odvolávajú sa na svoje deti,ženy,rodinu…majú hrozný strach z pomsty.
http://antifashist.com/item/byvshih-naemnikov-kolomojskogo-zapugivayut-v-internete-tornadovcy-pochuvstvovali-uzhas-vozmezdiya.html

peter.
25. 4. 2015 19:10

peter. napsal
zoznam ľudí určený na likvidáciu

Viac o batalióne Šachťarsk – Tornádo :
http://antifashist.com/item/shahtersk-tornado.html
Veliteľ sa menuje Ruslan Oniščenko a je to bývalý trestanec :
comment image
Zoznam príslušníkov aj s fotkami :
http://dnr-news.com/dnr/18699-polnyy-spisok-lic-sostoyaschih-v-karatelnom-batalone-tornado.html