Sobotkovy nabourané maily

Neonacisti z White Media se nabourali do soukromého e-mailového účtu premiéra Bohuslava Sobotky a zveřejnili úryvky z jeho e-mailové korespondence (zde). Případem se mj. zabývaly Parlamentní listy, iDnes a Lidovky.

Pokud byl na českých webech zveřejněn výběr toho nejstrašnějšího z e-mailové korespondence Bohuslava Sobotky, tak se podle mého názoru žádný skandál nekoná. Žádné cinknuté zakázky, lobbismus, úplatky či politické kšefty v koalici či s opozicí, jen běžný vnitrostranický provoz, ideové spory a běžný boj o pozice v rámci stranické a vládní hierarchie. Nic, co by ohrožovalo bezpečnost nebo ekonomické zájmy státu. Vůbec bych se nedivil straně, která by takovou korespondenci nechala uniknout schválně. O vydíratelnosti premiéra, o níž píší Lidovky, nemůže být ani řeč.

Komentáře, které ke svému šmírování přidala White Media, jsou přímo směšné. ČSSD je proevropská, internacionalistická strana, netají se tím a voliči ji jako takovou volili. Její postoje k imigrační krizi jsou jasné a čitelné. Jediné, co by se dalo Bohuslavu Sobotkovi v této souvislosti vytknout, je špatné zabezpečení soukromé e-mailové schránky.

Přejít do diskuze k článku 228 komentářů