Agent CIA přiznal vinu: Na rozdělení Jugoslávie nám dali miliony!

Rakouský nezávislý časopis Info-DIRECT zveřejnil překlad rozhovoru s bývalým agentem CIA Robertem Baerem, který proběhl v Quebecu (Kanada) a byl nejdřív publikován na srbské internetové platformě WebTribune

Můžete jmenovat politiky v bývalé Jugoslávii, kteří byli placeni ze CIA?

Samozřejmě, i když to je citlivá otázka. Na výplatní listině CIA byl Stipe Mesić, Franjo Tuđman, Alija Izetbegović, dále mnoho poradců a členů vlády Jugoslávie; potom srbští generálové, novináři, dokonce i některé vojenské jednotky. Radovan Karadžić byl také po určitou dobu na výplatní listině. Další spolupráci ale odmítnul po té, kdy se dozvěděl, že má být obětován a obviněn za válečné zločiny spáchané v Bosně. Vše bylo zinscenováno vládou USA.

Zmínil jste se, že také média byla kontrolována a podplacena. Jak se to přesně stalo?

Pokud je známo, někteří agenti CIA byli zodpovědní za psaní oficiálních prohlášení, které hlasatelé zpráv předčítali v televizi. Nicméně, moderátoři zpravodajství o tom neměli ani ponětí, protože dostávali zprávy od svého šéfa, který je zase dostal od jednoho člověka ze CIA. Všichni ale měli stejný úkol. Zasít nenávist, šířit nacionalismus a prohloubit rozpory mezi národy.

Všichni jsme slyšeli o tragédii v Srebrenici. Co o tom můžete říci?

Takže v roce 1992 jsem byl opět zpátky v Bosně. Náš úkol byl ale tentokrát výcvik vojenských jednotek, které měly vystoupit ve jménu nového státu Bosna, který právě vyhlásil svou nezávislost. Srebrenica je nafouknutý příběh, se kterým bohužel manipulovalo mnoho lidí. Počet bosensko-muslimských obětí je stejně vysoký, jako počet zabitých Srbů a příslušníků ostatních národností. Ve Srebrenici se ale jedná o politický marketing. Můj šéf, bývalý americký senátor opakovaně zdůrazňoval, že v Bosně se má jednat o větší klamavou kampaň. Měsíc před genocidou ve Srebrenici mi řekl, že toto město bude na předních stránkách novin po celém světě a že bychom o tom měli informovat média. Když jsem se zeptal proč, řekl: ,to uvidíš sám“. Nová bosenská armáda na příkaz musela zaútočit na civilní obyvatelstvo a jejich domovy. Jednalo se o obyvatele Srebrenice. Zároveň zaútočili na Srby na druhé straně. Pravděpodobně jim za to někdo zaplatil, aby tu věc vyvolali!

Kdo je tedy vinen za genocidu v Srebrenici?

Vina leží rovnoměrně rozdělená mezi Bosňany, Srby a…..Američany! V té době však propaganda veškerou vinu přičítala Srbům. Mnoho z obětí, které byly pohřbeny údajně jako muslimové, byli ve skutečnosti Srbové a příslušníci mnoha dalších národností. Před několika lety mi můj přítel a bývalý agent CIA, který nyní pracuje v MMF řekl, že Srebrenica byl produkt spikleneckých dohod mezi vládou USA a politiky v Bosně. Město Srebrenica bylo obětováno, aby Spojeným státům dalo motiv, a mohli tak napadnout Srby za jejich údajné válečné zločiny…

Celý článek najdete na NWOO

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
5. 1. 2016 19:34

Kritici prohlašovali, že prý nemám zobecňovat a připisovat svinstva jednotlivých individuí „celému národu“. Nejdůležitější „moudrá“ myšlenka těchto komentářů spočívá v tom, že i v hromadě hoven je možné najít zrnko zlata a to znamená, že ta hromada hoven není hromadou hoven, ale nalezištěm (respektive místem zrození) zlata.

Критики заявили, что не надо, мол, обобщать, приписывая мерзости отдельных индивидов «целому народу». Главная, „мудрая“ мысль комментаторов заключается в том, что даже в куче говна можно найти крупицу золота. Значит эта куча, в общем-то, не говно, а практически месторождение золота.

Источник: http://politikus.ru/articles/66939-tak-nazyvaemye-ukraincy-glazami-zapisannogo-v-ukraincy.html
Politikus.ru

Irena
5. 1. 2016 19:49

PS: Teď jsem to dočetla celé. Je to tvrdě husté.

Sio
Sio
5. 1. 2016 20:42

Irena napsal Kritici prohlašovali, že prý nemám zobecňovat a připisovat svinstva jednotlivých individuí „celému národu“. Nejdůležitější „moudrá“ myšlenka těchto komentářů spočívá v tom, že i v hromadě hoven je možné najít zrnko zlata a to znamená, že ta hromada hoven není hromadou hoven, ale nalezištěm (respektive místem zrození) zlata. Критики заявили, что не надо, мол, обобщать, приписывая мерзости отдельных индивидов «целому народу». Главная, „мудрая“ мысль комментаторов заключается в том, что даже в куче говна можно найти крупицу золота. Значит эта куча, в общем-то, не говно, а практически месторождение золота. Источник: http://politikus.ru/articles/66939-tak-nazyvaemye-ukraincy-glazami-zapisannogo-v-ukraincy.html Politikus.ru Heh, «сдвиг по фазе» Myslel jsem, že ten… Číst vice »

Irena
5. 1. 2016 20:48

Sio napsal
Heh, «сдвиг по фазе» Myslel jsem, že ten výraz jsme používali jen my, studenti elektrotechniky.
Jinak – tvrdý kontraúder na 2. prioritě. Vrací dějinná fakta na svá místa.

а KOBáci :-), i když on jím asi není, ale myslím, že k nim minimálně přičuchnul.

Sasin
Sasin
5. 1. 2016 21:38

A kolik brali za rozdělení Československa se dovíme gdy?

PS. Ale sadím svoje křusky, že to učitelé vysvětlí jako přání z lidu. Muheeeeeee

Dana
Dana
6. 1. 2016 0:20

Anarchista R.B. je dalsi exot, co ma bujnou fantasii a vydelava na lidske hlouposti miliony.
Proc ne, lidi jsou dychtivi po „utajenych“ aktivitach CIA , takze pulka pravdy smichana se lzivou pulkou dela divy. Pred nekolika lety hlasal, jake ma spionazni kontakty a ze Osama bin Laden uz je davno mrtvy a Spojene Staty v nejblizsi dobe napadnou Pakistan. To bylo v roce 2008, Osamu dostali az v roce 2011.. Valka se dosud nekonala.

https://www.youtube.com/watch?v=Njp0XYO6EDw

Cekam, kdy zacne konspiracni ovecky masirovat s Iranem…

abx
abx
6. 1. 2016 7:39

Dana napsal
Proc ne, lidi jsou dychtivi po „utajenych“ aktivitach CIA , takze pulka pravdy smichana se lzivou pulkou dela divy.

biznis uber alles, to plati aj v Agenture, mate nieco proti tomu? rozklad Juhoslavie bol primarne operaciou americkych tajnych sluzieb, ktore tam nasli velmi dobre podmienky na svoju sebarealizaciu, na svoje spinave plany. takto to dopadne, ked politiku statu urcuju amoralni jednotlivci, alebo korporatne fasisticke zaujmy. pad moralky vedie k upadku kultury, upadok kultury vedie k upadku Imperia…

Sio
Sio
6. 1. 2016 7:49

Irena napsal
а KOBáci :-), i když on jím asi není, ale myslím, že k nim minimálně přičuchnul.

U KOBáků to dává smysl. DOTU stvořili ti, co měli na technice teorii řízení. To jsou ti, co studovali elektrotechniku, elektroniku a počítače. Ale i další technické obory, samozřejmě. Řídí se třeba i proces výroby oceli nebo válcování za studena.

Sio
Sio
6. 1. 2016 11:21
Sio
Sio
6. 1. 2016 11:33

Irena napsal http://politikus.ru/articles/66950-o-staline-i-predprinimatelyah.html V roce 1987 jsem dělal v Kazachstánu brigádu – stavěli jsme rodinné domky. Cihly tam vyráběla ručně rodinná firma – otec a dva synové – Dagestánci. No a ti pracovali jako soukromá firma – brali 10 kop./cihlu. Měli na to nějaký jednoduchý lis a stavěli z nich takové „pece“. Zkrátka stavěli je na kant a prosypávali uhlím, oplácali hlínou a zespodu zapálili. Za pár dní byly vypáleny. V té oblasti bylo více staveb a tak byly na dračku. Rozebírali jsem to a ještě viděli půl metru vevnitř byly rozžhavené. Troje tlusté palčáky, občas začaly přímo na ruce… Číst vice »

Irena
6. 1. 2016 12:34

Sio napsal V roce 1987 jsem dělal v Kazachstánu brigádu – stavěli jsme rodinné domky. Cihly tam vyráběla ručně rodinná firma – otec a dva synové – Dagestánci. No a ti pracovali jako soukromá firma – brali 10 kop./cihlu. Měli na to nějaký jednoduchý lis a stavěli z nich takové „pece“. Zkrátka stavěli je na kant a prosypávali uhlím, oplácali hlínou a zespodu zapálili. Za pár dní byly vypáleny. V té oblasti bylo více staveb a tak byly na dračku. Rozebírali jsem to a ještě viděli půl metru vevnitř byly rozžhavené. Troje tlusté palčáky, občas začaly přímo na ruce hořet.… Číst vice »

peter.
7. 1. 2016 19:38

Čím väčšia sviňa,tým väčšia šanca,že dostane Nobelovu cenu :
http://aloban75.livejournal.com/1478936.html

Béda
7. 1. 2016 21:19

O Majdanu trochu jinak: http://www.nwoo.org/2016/01/07/dokumenty-cia-od-roku-1951-je-na-ukrajine-pro-fasisticka-sit/ Fenomén fašistů na Ukrajině existuje již od Oranžové revoluce. Ale tyto sítě byly budovány, připravovány a podporovány více jak 50 let. CIA na své webové stránce zveřejnila dokumenty, které to potvrzují. Naše média fašisty na Ukrajině zmiňují jen zřídka, nebo je bagatelizují jako bojovníky za svobodu. Na WikiLeaks si může přečíst dokumenty z americké ambasády, z kterých vyplývá, že Spojené státy tento fenomén sledují shovívavě, zatímco Rusko tento vývoj sleduje s obavami. Prostřednictvím několika videí a z výpovědí očitých svědků jsme získali vhled do fašistických aktivit na Ukrajině. Všechno nasvědčuje tomu, že takový vývoj byl… Číst vice »

racek
racek
8. 1. 2016 0:11

No, takhle si myslím že to opravdu zhruba bylo, ale chlapec, pokud opravdu existuje, svou roli poněkud upravil. Ale spíš je to vymyšlené, nebo spíš pravdivé lži … Tohle by asi žádný agent při smyslech nikdy neřekl, snad na smrtelné posteli, že.