Diskuze k článku


 • Bety • 7. září 2017

  Česká televize, FAMU a Hypermarket – co asi z té spolupráce vznikne???
  Že nedodržují ani ten okleštěný Zákoník práce, no to je tedy „novinka“!
  Pobavilo mě její překvapení nad tím, jak se těžce skloubí péče o rodinu s pevnou pracovní dobou – kde žila a pracovala předtím? Žeby v nějaké neziskovce?
  No nic proti ní, aspoň se pokusila.

 • len • 8. září 2017

  Přesně… Dokonce i ten rozhovor s ní na DVTV… To je to prostě šílené jak jsou tihle lidé mimo realitu… Tu „hrůzu“, kterou ta paní zažila a natočila, to je obyčejný pracovní standard, který se tu vleče přes dvacet let. A neexistuje nikdo, kdo by se zastal dělníků ( zejména agenturních ), kteří někdy pracují v neskutečných podmínkách, bez proškolení, bez zdravotních prohlídek, bez ochranných pomůcek, bez příplatků za přesčasy, v nezkolaudovaných dílnách, kde není ani odpovídající osvětlení, ani odsávání emisí, za 66 Kč na hodinu.
  A kdy se tito „investigativci“ ( nebo neziskovky ) zastanou českých nezaměstnaných se kterými si úřady práce, ale i namyšlené personalistky mnoha firem, akorát tak vytírají pozadí…?
  Nejhorší je, že jestli jsou takto naivní novinářky, které se aspoň letmo dotkly problémů českého prekariátu, tak jak jsou asi mimo lidé z prostředí politiky, soudů, státní správy, managementu velkých firem, vlastníků médií, atd.?
  To je ten důvod, proč se zase nic nezmění. Žijem v jedné zemi a přesto ve zcela oddělených, paralelních světech, kde platí úplně jiná pravidla, jiné zákonitosti.

 • Bety • 8. září 2017

  Podívala jsem se na část jejího rozhovoru a přiznám se, že nejsem schopná to dokoukat do konce – mohla by mě také klepnout pepka.
  Tak ona na to dostala grant půl milionu – manžel měl zůstat doma s dětmi a oni dva platy potřebují!!! Na pět měsíců, protože v lednu se připravovala a pracovala do července – a přitom o kousek dál říká, že 18 tis. hrubého je už relativně slušný příjem. A počítám, že tu hlavu si nechala oholit také kvůli tomu, aby mezi tu spodinu, která je zřejmě samý nácek a rasista lépe zapadla. Teď jí nejspíš ještě zaplatí – ne relativně – za ten film a reportáže. No ponor do hloubky problému, to jo.
  Normální lidé musí vyjít s tím co dostanou, zacházejí s nimi jako s blátem a také nemají v záloze tatínka, který si v těch evropských komisích jistě přišel na velmi, velmi slušné peníze a matinku ombudsmanku, ani si netroufnu hádat, kolik ta asi bere….

 • peter. • 9. září 2017

  Pri návšteve Č.Těšína avizoval prezident Zeman,že 28.októbra udelí pesničkárovi J.Nohavicovi vyznamenanie.Českí komedianti začali okamžite vyvíjať na Nohavicu tlak,aby vyznamenanie z rúk prezidenta odmietol.
  Mám Nohavicu rád a iba dúfam,že tomu tlaku komediantov,ktorí sa na rozdiel od Nohavicu nedokážu bez štátnych dotácií uživiť odolá a to vyznamenanie si pôjde osobne prevziať.
  http://www.quintus-sertorius.net/news/pro-strycka-bradyho-prazska-kavarna-vyzadovala-medaili-nohavica-ji-vsak-musi-odmitnou/