11 největších amerických finančních skandálů všech dob
Máte kreativní sklony? V tom případě může pro vás být účetnictví tím správným povoláním!

Jak můžete vidět na této úžasné přehlídce ohromných účetnických podvodů (viz odkaz pod článkem – pozn. překl.), nemůže existovat žádný lepší způsob, jak popustit uzdu své kreativitě, než pracovat jako účetní velké společnosti, jež je připravena obratně zašantročit majetek.

Více než 10 let poté, co byl schválen zákon Sarbanes-Oxly, reforma, která reagovala na aféru Enron, a jež byla považována za ukončení těchto pochybných machinací v účetních uzávěrkách, není vůbec jasné, zdali se alespoň něco málo změnilo. Lehman Brother´s totiž právě odkryli podvod ve výši 50 miliard dolarů – při němž byly použity právě tyhle báječné machinace v účetních knihách – a který se odvíjel od bank, jež se vyhnuly americkým účetním pravidlům a spoléhaly na laxní regulaci v cizině.

Navzdory soustavnému přílivu skandálů je pomyšlení na to, že firma, která je mezi pěti sty nejúspěšnějšími na světě, může švindlovat ve své účetní uzávěrce v řádu mnoha milionů dolarů, stále ještě pobuřující. Připravili jsme vám přehlídku některých největších amerických podvodů – zkontrolujte si je a hlasujte pro nejhorší v dějinách.

Převzato z Huffington Post, zde naleznete i fotogalerii jedenácti největších amerických finančních podvodů.

Překlad: Stan

 

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments