11. září 2001

Pravda nepřilétne sama od sebe z TV škvírou mezi seriálem a reklamou. Tajné služby USA hodily rukavici do tváře všem myslícím lidem. Je na každém, zda ji zvedne. V Čechách máme jitrnici, kterou svět neviděl, od 11. září 2001 mají ve Spojených státech nikoliv jitrnici, ale letadlo, které svět neviděl. Bájný let 93. Přistál u městečka Shanksville.

Co se změnilo ve vnímání a případném objasnění událostí 11. září 2001 v New Yorku od posledního článku na toto téma ZDE ? Pro mě tři věci. V Dánsku proběhl odvolací soud s Nielsem Harritem , profesorem chemie na Univerzitě v Kodani, jedním z vědců stojícím za teorií řízené demolice pomocí tzv. nanotermitu. Ve Spojených státech se uskutečnil celostátní sjezd architektů, kde se projednávala i petice za znovuotevření vyšetřování událostí 9/11 a já jsem se pustil do porovnávání videí ukazujících náraz druhého z letadel do dvojčat. Tak pěkně popořádku.

1) Niels Harrit podal žalobu za urážku na novináře jménem Villemoes, který jej označil v novinách Weekendavisen 7. 2012 za bláznivého. Rozšířené zpravodajství z procesu si můžete přečíst ZDE Šlo o to, že se v Královské knihovně v Kodani konala výstava upozorňující na „arménskou genocidu“ a ředitel knihovny se chystal na nátlak tureckého velvyslanectví souběžně umožnit výstavu reprezentující „alternativní turecký pohled“. Autor kritického článku označil takové alternativní pohledy za šílenství podobné bláznivým teoriím kreacionistů, profesora Harrita a popíračů holokaustu.

Niels Harrit tedy podal žalobu pro urážku na cti, nicméně jak Městský, tak posléze Vrchní soud dne 27. března 2015 žalobu zamítl s tím, že šlo o kritiku, jež je v obecném veřejném zájmu. Nešlo primárně o urážku člověka Harrita, ale o kritiku určitých názorů. Soud tak přihlédl k postoji novináře Villemoese, který se omluvil s tím, že se v žádném případě nemínil dotknout cti pana Harrita, ale jen s nadsázkou podrobil kritice názory, s nimiž nesouhlasil. Pozoruhodné na celém procesu ovšem bylo, že profesor Harrit měl prostor před veřejností a také před soudci obhájit své názory a to i za použití videoprezentace. Tak se stalo, že na půdě dánských soudů bylo s odborným výkladem profesora Harrita promítáno video s pádem mrakodrapů, zejména 174 metrů vysokého WTC7. A samozřejmě se také rozebírala analýza prachu pořízeného v New Yorku 11. září 2001 po pádu mrakodrapů. Tento prach obsahoval jednak stopy nevyhořené látky nazvané nanotermit a jednak drobné ocelové kuličky. Jde o to, že ani vysoce hořlavá látka termit či jeho vylepšená verze nanothermit, ani ocelové kuličky nemají v městském prachu co pohledávat. Ledaže by v množství několika tun byl použit k rozřezání nějaké oceli a kuličky byly produktem takové bouřlivé reakce. Více o celé problematice se můžete i díky českým titulkům dozvědět z tohoto videa , kde Niels Harrit vystupuje v Dánské televizi.

Vrchní soud si pochopitelně vyslechl i oponentský názor a proto přivolal Pera Hedegaarda vyučujícího fyziku na institutu Nielse Bohra v Kodani. Ten původně s vědeckými závěry kolegy Harrita souhlasil, ale posléze si je nějak rozmyslel a argumentoval s tím, že budova mohla klidně padat i rychleji než je volný pád a nebylo by to v rozporu s Newtonovými zákony. K tomu můžeme jen říci, že je na každém soudném člověku, zda takové tvrzení zbaští i s navijákem nebo raději sebe i své blízké z kurzů takové „fyziky“ rychle odhlásí. Laicky a pro laiky mohu říci, že budova by skutečně mohla padat rychleji než volným pádem, to by ale musela „obdržet“ odněkud potřebnou energii. Nějaký neviditelný obr by jí například musel s vrchu zasáhnout nějakým obřím kladivem zcela rovnoměrně po celé ploše střechy.

Pro odborníky a fajnšmekry nabízím na speciálně tuto problematiku vědecký podhled našeho vědce ZDE Jedná se o odbornou přednášku doc. Ing. Ivana Němce, Csc. Nechám na uvážení laskavého čtenáře, zda za změnou Hedegaardových postojů vězí změna odborného názoru nebo nějaká ta hypotéka bez rizika, kariéra, či prostá bezproblémová budoucnost.

2) Ve Spojených státech se uskutečnil celostátní sjezd architektů (AIA), kde se projednávala i petice za znovuotevření vyšetřování událostí 9/11 signovaná více než dvěma tisíci architekty. Jednalo se v podstatě o to, že pokud je platná oficiální verze událostí, bude třeba změnit stavební předpisy, neboť všichni stavitelé žili v domnění, že konstruují a stavějí budovy odolné jak nárazům letadel, tak kancelářským požárům. Nikdy dříve se také budova s ocelovou konstrukcí vlivem požáru nezřítila a to nikde na světě, Spojené státy nevyjímaje. Pokud k tomu však 11. září 2001 došlo hned třikrát, stává se vlastně povinností stavitelů a architektů takových budov znovu se vážně zamyslet nad příčinami a vyvodit patřičné důsledky. Ovšem na takovou rétoriku nebyla většina dobře zaopatřených delegátů zvědavá, a proto další zkoumání zamítli v poměru 3 892 ku 160. Více ZDE Jelikož celému sjezdu a hlasování předcházela velká kampaň a už samo zařazení do programu bylo považováno za mnohoslibný úspěch, stal se konečný výsledek obrovským, těžko skrývaným zklamáním.

3) Trochu osobního nasazení. Abych sebe trochu pocvičil a znovu se ujistil, že jsem se nezbláznil, když nevěřím v mainstreamovou teorii o 19 drbanech, kteří změnili Spojené státy i svět, pustil jsem se do prozkoumávání videí z onoho dne 9/11. Někdo se dívá na detektivky a přemýšlí o virtuálních zločinech, já jsem se pustil do reality. Je to, alespoň pro mě, mnohem zajímavější trávení času. Využil jsem k tomu především oficiální archivy televizí jako BBC, CNN apod. Pro úplné začátečníky však doporučuji něco na první pohled mnohem jednoduššího a zjevnějšího. Je to vystoupení Jane Standley z BBC 11. září 2001 třeba ZDE . V BBC prostě ohlásili pád mrakodrapu WTC7 20 minut před tím, než se tak stalo. Reportérka tak vypráví o kolapsu budovy, která v záběru za ní ještě stojí. A nejen v záběru, podle času reportáže a skutečného kolapsu reálně stála. Jak se k takovým věšteckým schopnostem postavila samotná BBC? To je další kopec humoru a dobré zábavy. Prý se spletli. Stala se prostě chyba. Navíc, i kdyby chtěli, jakože strašně chtějí, nemohou nic bližšího zjistit, neboť se jim ztratily pásky z tohoto dne. Nikoliv snad nějakou konspirací (fuj brrr), ale prostým šlendriánem (cock-up). Celá zpráva je ZDE Nemohou tedy nic bližšího říci, než že zprávy ověřují, ale už si na nic nevzpomínají, ani redaktorka, ani nikdo. A záznam nemají. Tak co mohou dělat? Nemáte jej někdo? A víte, že se našel nejeden dobrodinec? A tak nakonec BBC po mnoha letech našla i ten svůj. Jenže po těch letech, už jaksi nemají, co by k tomu řekli. No není to zábavné?

Tak tedy aby byla nějaká další švanda, stáhnul jsem si z oficiálních zdrojů 500 gigabytů dat. Není to moc? Ano, je. Takové množství vzniká snahou přehlušit podstatné a utopit tak pravdu v moři lži. Výsledek mě ovšem na jednu stranu překvapil. Nikoliv pro nějaké nepřesnosti, ale pro jednoznačnou výpovědní hodnotu toho, co jsem „objevil“. V uvozovkách proto, neboť podobné „objevy“ učinili již lidé po celém světě. Našel jsem videa vysílaná v různých televizích 11. září 2001, kde byl vidět zásah druhého letadla pokaždé z jiné strany. Jak je to možné? Vždyť evidentně nemohou být obě videa pravá, když směr příletu se liší o 180 stupňů. Orientace obou záběrů je dána jednak dvěma budovami a jednak směrem větru resp. kouře ze zásahu prvním letadlem. Čas je také dán, tak co chceme víc? Čas. Pátrání po pravdě, hledání pravdy, vyžaduje čas. Náš čas. Pravda nepřilétne sama od sebe z TV škvírou mezi seriálem a reklamou. Není také určena jen vědeckým kapacitám. Tajné služby USA hodily rukavici do tváře všem myslícím lidem. Je na každém, zda ji zvedne. V Čechách máme jitrnici, kterou svět neviděl , od 11. září 2001 mají ve Spojených státech nikoliv jitrnici, ale letadlo, které svět neviděl. Bájný let 93. Přistál u městečka Shanksville. (čas 26:00, hovoří starosta )

Další z mnoha zázraků, které se udály onoho památného dne 9/11 nechám na příště.

4) Pro zájemce jako předkrm několik dalších odkazů s českými titulky:

11. Září – Nový Pearl Harbor – 1. část
11. Září – Nový Pearl Harbor – 2. část – aneb kterak pan Silverstein ke štěstí přišel
11. Září – Nový Pearl Harbor – 3. část
WTC budova 7: Umělé Zhroucení (část 1/17)


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
J. W.
J. W.
11. 9. 2015 8:15

Občané, blíží se opět významné výročí Velké sametové revoluce (17. 11. 1989) a nálada občanské společnosti je nejen blbá, ale i dosti kyselá. Jak je to možné? Proč nejásáme, že máme svobodu a demokracii? Připravujete se na oslavy toho významného výročí? Zdalipak vyrábíte mávátka, transparenty, zdalipak zdobíte okna a strojíte alegorické vozy? A co vaše závazky, zdalipak jsou splněny? Jestli pak jste správně naplnili všechny závěry posledního sjezdu naší strany? Nechápu, jak se někdo může dnes cítit rozčarován? Vždyť máme všechno, co jsme chtěli. Proč bychom nemohli vyrazit do ulic a neslavit Velkou listopadovou revoluci, třeba i v říjnu (podle… Číst vice »

peter.
11. 9. 2015 8:26

Arogancia moci,ktorá je nie len v prípade 9/11 tak veľká,že si môže dovoliť vysmiať sa akýmkoľvek argumentom.Je to tak,ako sme povedali a môžete robiť čo chcete,argumentovať ako chcete,môžete mať dokonca aj pravdu ale platiť bude to,čo povieme my,aj keby sa celý svet postavil na hlavu.Nech mi niekto ešte hovorí o tom,čo je totalita diktatúra a fašizmus!

J. Hruška
J. Hruška
11. 9. 2015 8:29

Přátelé, nepochybuji, že šlo o řízenou demolici, naprosto jednoznačně u třetího „dvojčete“, ale přesto si dovolím otázku: Čím byly rozřezávány zkroucené ocelové nosníky v troskách, aby bylo možno proniknout dovnitř a také je odvézt? Nebyl to třeba termit? Víte, ono existuje něco jako fligna fň: Když nemůžeme zabránit tomu, aby lidé poznali pravdu, svedeme je v nějakém podružném detailu na falešnou stopu – a uděláme z něj detail hlavní. Je přece jedno, jaká výbušnina byla použita. Výsledek je jednoznačný.

fajt
fajt
11. 9. 2015 9:16

já bych dnes raději vnímal jinou událost – http://politikus.ru/events/57670-segodnya-ispolnyaetsya-50-let-prezidentu-sirii-basharu-asadu.html – protože to je člověk, který může celý ten americký cirkus 9/11 pěkně zhatit. ..)

bbb
bbb
11. 9. 2015 9:51

Milan Kohout, performent, mluví klidně s blisty-cz, zvlášť v 7. minutě
https://www.youtube.com/watch?v=CewVua2bwio

niky
niky
11. 9. 2015 11:19

A což tohle:
Putin aktivoval šokující atomový válečný plán „Defend Israel“
http://www.prvopodstata.com/2015/09/10/442/#more-442

ducatista
ducatista
11. 9. 2015 12:12

J. Hruška napsal Přátelé, nepochybuji, že šlo o řízenou demolici, naprosto jednoznačně u třetího „dvojčete“, ale přesto si dovolím otázku: Čím byly rozřezávány zkroucené ocelové nosníky v troskách, aby bylo možno proniknout dovnitř a také je odvézt? Nebyl to třeba termit? Víte, ono existuje něco jako fligna fň: Když nemůžeme zabránit tomu, aby lidé poznali pravdu, svedeme je v nějakém podružném detailu na falešnou stopu – a uděláme z něj detail hlavní. Je přece jedno, jaká výbušnina byla použita. Výsledek je jednoznačný. Přesně tak, hlavní střet obhájců oficiální verze a tzv. konspirátorů se pořád točí kolem pádu věží 1 a… Číst vice »

Starý doktor
11. 9. 2015 13:33

Paralela s Pearl Harbrem v tom základním PROČ poněkud kulhá vycházíme-li z informací které již léta obsahuje jeden z nejlepších rozborů, s velmi dobrými zdroji, toho co předcházelo japonskému útoku , jímž je kniha Miroslava Hubáčka Pacifik v plamenech. Ekonomické a politické kroky USA tlačily v té době výrazně militaristické Japonsko k volbě mezi dvěma extrémy, buď se plně podřídí Washingtonu nebo půjdou do války. Hubáček velmi podrobně popisuje jak byl útok japonského svazu americkou stranou dobře monitorován i to jak tyto aktivity byly následně zahlazovány. Ano blokování informací japonském útoku mělo do určité míry charakter „spiknutí“. To co různí… Číst vice »

Starý doktor
11. 9. 2015 13:35

Tedy FDR věděl o útoku a spoléhal se na to že armádní a námořní velení udělá vše po minimalizaci ztrát. Bohužel chyby obou složek amerických ozbrojených sil přispěly k výrazně k výši ztrát a to jak lidských tak materiálních. V případě US Navy šlo o 2 zásadní pochybení. Před leteckým útokem byla v dostatečném čase k aktivizaci základny zjištěna hlídkujícím torpédoborcem Ward v ústí přístavu přítomnost japonské miniponorky. Tato informace byla špatně vyhodnocena a nedošla včas k velícímu důstojníkovi. Druhou velkou chybou která přispěla k úspěšnosti leteckého útoku bylo odstranění protitorpédových síti z přístavu. Důvodem byly komplikace při výjezdu lodí… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
11. 9. 2015 13:35

J. W. napsal
strojíte alegorické vozy? A co vaše závazky, zdalipak jsou splněny?

Můj alergický vůz mi neznámí pachatelé ukradli. Ale podařilo se mi v rámci všeobecného boje proti reliktům komunismu založit
Kolektiv, soutěžící o potupný titul Brigáda imperialistické pakárny.

Starý doktor
11. 9. 2015 13:35

Ještě pro úplnost je třeba dodat, že dle Hubáčka se i Japonci dopustili při svém útoku fatální chyby, která ovlivnila válku v Pacifiku. Tou chybou je absence náletu na zásoby ropy a opravárenská zařízení který by vyřadil základnu minimálně na půl roku z činnosti a donutil flotilu se přemístit do San Diega na pobřeží USA. To by výrazně snížilo její akceschopnost. Pokud by byl útok na týlové zabezpečení základny ještě zkombinován její blokádou např. ponorkami, což bylo v možnostech japonské ponorkové flotily, pak by tato pozdější hlavní základna americké námořní ofenzívy byla vyřazena na daleko delší dobu.

fajt
fajt
11. 9. 2015 14:13

https://www.youtube.com/watch?t=1&v=HmxzuiJigfQ – takže u rozháraných mordechajů plichta. ..)

Dana
Dana
11. 9. 2015 16:24

Prvnich par let jsem se snazila konspirace vyvracet, ovsem pozdeji mne napadlo, ze tyto spekulace tvori vlny v arabskem svete, ktere jsou pro Spojene Staty vlastne uzitecne. Nezalezi na kecalkovani neschopnych a impotentnich pisalku na zapade, nybrz na agresivnim, zabednenem nepriteli, jenz ma fysicke moznosti skodit a jeho basta je na Strednim Vychode. ..Na jeho vnimani reality. Diky konspiracim o vine americke vlady se to dost podarilo, arabsky svet reagoval a vydaval dukazy o jejich mucednicich, videa poslednich zaveti bojovniku za Allaha a podobne, coz znacne umoznilo sledovat stopu teroristu az do jejich brlohu. .. A nejen to. Na Guantanamu… Číst vice »

Starý doktor
11. 9. 2015 17:14

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy včera poskytl rozhovor deníku Le Figaro, ve kterém kritizuje svého nástupce v prezidentském úřadu Hollanda kvůli souhlasu s přistěhovaleckými kvótami. Vyzývá dále k větší angažovanosti Evropy v Sýrii a tvrdí, že je nutné vzhledem ke společnému boji proti Islámskému státu zakopat válečnou sekyru s Ruskem.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sokujici-vyjadreni-Nicolase-Sarkozyho-k-Rusku-To-byste-necekali-398713

hudryper
hudryper
11. 9. 2015 17:29

Dana napsal
Dana • 11. Září 2015

Bullshit k 14.výročí

zajoch
11. 9. 2015 18:06

Starý doktor napsal Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy včera poskytl rozhovor deníku Le Figaro, ve kterém kritizuje svého nástupce v prezidentském úřadu Hollanda kvůli souhlasu s přistěhovaleckými kvótami. Vyzývá dále k větší angažovanosti Evropy v Sýrii a tvrdí, že je nutné vzhledem ke společnému boji proti Islámskému státu zakopat válečnou sekyru s Ruskem. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sokujici-vyjadreni-Nicolase-Sarkozyho-k-Rusku-To-byste-necekali-398713 Včera jsem o tom četla článek na Pravdě. Jmenovalo se to Povstání Francie podpoří Evropa. Měla jsem z toho dojem, že se Sarkozy snaží získat si voliče. Předvolební situace je taková, že Sarkozy v průzkumu vede a hned za ním je s nevelkou ztrátou Le Penová.… Číst vice »

Bety
Bety
11. 9. 2015 19:39

zajoch napsal
Zapomněl na to, jak byl horlivý a nedočkavý k rozbombardování Libye, čímž se zhroutila bariéra položená Kaddáfím africkým běžencům do Evropy. Tehdy se o spolupráci s Ruskem nesnažil. Jeho spoluvina na celé situaci s uprchlíky je nepochybná.

Problém je, že lidská paměť co se týče činů a výroků politiků je zatraceně krátká. Pokud to některý z jeho rivalů nepřipomene v médiích, tak po tom Francouzi ani nevzdechnou.

Bety
Bety
11. 9. 2015 19:47

K 11. září: Dnes jsem poprvé v odkazu u článku viděla tu třímetrovou díru, ve které mělo zmizet dopravní letadlo se statečnými Američany. To je tedy vážně pecka. Člověka napadne, proč se vůbec s tou dírou namáhali, když jsou zřejmě přesvědčeni, že jim jejich spoluobčané spolknou všecko.

orinoko
orinoko
11. 9. 2015 20:13

Jeste to nemame uplne pohromade, ale posloupnost je celkem nasnade:
1 – Kennnedy na odstrel
2 – Hollywood na Mesici. – Nastrel
3 – Hollywood na Manhattanu. – Odstrel.
4 – Hollywood na Strednim vychode. – Posledni vystrel.
5 – Krater v Los Angeles. – Hollywood na zahrnuti buldozerem.

Jeste nebylo neco receno?
Jeste mnohe nebylo receno.

Svetovemu Bratrstvu PRAVE kocici pracky prave jednou provzdy a definitivne pada rychlosti klasickeho Newtona jeji orientacni buzola. – liberalni lzi.

Vzpomene si vubec nekdo, kdy naposledy Emik otevrel svoji drzkovou … a nelhal pritom?

orinoko
orinoko
11. 9. 2015 21:23

Takovou informacni cvokarnu, jakou jsem stacil nasat behem cca 2 hod, nebude lehke prekonat. Tak napr. na Portoriku udajne zkousi to kominicke hovado ze sine s napisem Dr. Feelgood /rozumej – USA/ svuj vlastni bankrot. Potazmo zavedeni novych experiMENTALNICH dani. V Syrii uz jsou pry krome Rusu i Iranci!! Ty vole, ti uz tam jsou prece davno. Emericky kominik pry je v klestich – udajne rusko-iranskych. To je ovsem nedorozumeni. Ten mentalni spindira je predevsim cisty cvok stejne jako dalsich 80% toho Ami konenfutru. Marne se snazim prijit NATO , kde kdy v dejinach nastala takova vysoka koncentrace tak kvalitnich… Číst vice »