13 dobrých důvodů pro americký radar v Brdech

 1. Američané jsou naši přátelé. A když nás přítel o něco požádá, je zdvořilé mu vyhovět.Také se jim musíme odvděčit za osvobození Československa od nacistů. Američané za nás umírali, proč by nemohlo pár Čechů na oplátku umřít za USA?
 2. Radar doporučují lidé, kteří to s námi myslí dobře a tolik vytrpěli pro naši svobodu a lidská práva, jako je exprezident Václav Havel, ministr pro evropské záležitosti Alexandr Vondra, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, senátor Jaromír Štětina a další. Pro základnu je i mnoho českých umělců, jako např. Tomáš Töpfer, Zdeněk Svěrák, Vladimír Mišík, Václav Marhoul, Olda Nejezchleba, Ivan Hlas, Václav Koubek, Jiří Černý, František Kostlán, sestry Steinovy, Jiří Svoboda, Jan Vyčítal a Vlasta Parkanová. Omlouvám se těm, na něž jsem zapomněl.
 3. Americké základny jsou v mnoha vyspělých demokratických zemích světa, včetně Kuby, Iráku, Saúdské Arábie, Afghánistánu, Turkmenistánu, Uzbekistánu, Kyrgyzstánu a Kosova. Všude jsou s nimi spokojeni.
 4. Pokud tady nepostaví radar Američani, budou ho tady dříve či později chtít postavit Rusové nebo Číňani. V srdci Evropy prostě musí být nějaký kvalitní radar, to je přece jasná věc.
 5. Radar nás ochrání proti severokorejským, íránským, lybijským, syrským, egyptským, pákistánským, indickým, saúdskoarabským, palestinským a izraelským balistickým raketám.
 6. Nasere to Rusy, možná že skoro stejně, jako když je porazíme v hokeji.
 7. Na stavbu radaru bude potřeba český materiál a práce šikovných českých ručiček (byť by to mělo znamenat ostnatý drát na pět kilometrů plotu a sekání trávy kolem základny).
 8. Markantně to zvýší turistický ruch – očekává se zvýšený počet návštěvníků především z arabských zemí, zemí bývalého Sovětského svazu a Číny. Samozřejmě i příbuzní amerických vojáků se budou chtít za svými miláčky přijet podívat.
 9. Američti vojáci budou utrácet své tvrdé dolary v českých restauracích, kasínech a nevěstincích, čímž přispějí ke zvýšení HDP.
 10. Radar je krásně kulatý, bude esteticky působit na vkus okolních obyvatel. To, že zatím vkus nemají, prokazují svým vytrvalým odmítáním umístění radaru v Brdech.
 11. Spojené státy se stanou závislými na ČR. Kdykoli se budou stavět na zadní, budeme jim moci pohrozit, že odpojíme proud nebo zrušíme nájemní smlouvu.
 12. Musí to být skvělá věc, když jsou komunisti, anarchisti a socialisti proti! Průšvih je, že jich je mezi našimi občany sedmdesát procent.
 13. Česká republika bude konečně zakreslena do amerických vojenských map. Nejméně o dvě stě se zvýší i počet Američanů, kteří nás budou schopni na mapě najít.

Foto zdroj

Amík Steve to vidí jinak

www.protiraketam.cz

Vyčítal a Parkanová jinak

 

Britské listy o radaru

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments